30% تخفیف بهاره خرید پنل پیامکی، فقط تا 31 فروردین
مشاهده تخفیف‌ها
چگونه پیامکی ارسال کنید که بفروشد؟

چگونه پیامکی ارسال کنید که بفروشد؟

1

فروش با ارسال پیامکاگر کسب‌وکار خودتان را دارید، به این فکر کردید که می‌توانید به درآمدتان رونق خوبی بدهید و افزایش فروش با ارسال پیامک داشته باشید؟

در عصر اختراعات و پیشرفت‌های مداوم فناوری، وقتی قصد بازاریابی و فروش محصول و خدمات را داشته باشید باید سراغ روش‌های نوین تبلیغات بروید. احتمالاً پیامک از همان ابتدا به عنوان یکی از بهترین گزینه‌ها برایتان نباشد، اما این رسانه ثابت کرده که یکی از کارآمدترین روش‌ها برای رساندن پیام به مشتریان فعلی و مشتریان بالقوه است.

پیامک روشی راحت با تعرفه مناسب است که قابلیت شخصی‌سازی هم دارد. اما یک بازاریابی پیامکی موثر چگونه باید باشد؟ بگذارید مستقیم به سراغ اصولی برویم که می‌تواند موفقیت پیامک تبلیغاتی شما را تضمین کند.

بازار هدف خود را بشناسید!

برای فروش با ارسال پیامک اول از همه باید مخاطب یا به اصطلاح همان جامعۀ هدفتان را بشناسید.

برای شناخت مشتری و مخاطب، تحقیق کافی در این زمینه انجام دهید. مطمئناً اگر کسب‌وکارتان لوازم آرایشی و بهداشتی زنانه است، خیلی منطقی نیست که برای همه پیامک ارسال کنید، چون به عنوان مثال آقایان به این پیامک نیازی ندارند. این مسیر اشتباه در طولانی‌مدت باعث می‌شود که شما وقت و هزینۀ زیادی از دست بدهید. پس وقت کافی را برای شناخت بازار هدف و جمع‌آوری شماره‌هایشان اختصاص دهید.

مختصر و مفید، ساده اما جذاب!

فروش با ارسال پیامکفضای پیامک فارسی فقط 70 کاراکتر است. هیچ‌کس هم نمی‌خواهد وقت خود را صرف خواندن یک اس‌ ام‌ اس طولانی و پیچیده کند، بنابراین سریع به سراغ اصل مطلب بروید، جذاب، ساده، کوتاه و مختصر بنویسید.

از طرف دیگر در متن پیامک بهتر است که حتماً از کلمات ساده استفاده کنید. شاید فکر کنید که صحبت کردن با اصطلاحات روز برای مخاطب جذاب است، اما این خطر وجود دارد که تعداد زیادی از مشتریان را از دست بدهید و به تصویر حرفه‌ای خود لطمه بزنید.

همچنین یادتان باشد که برای تنظیم همین متن کوتاه و مختصر حتماً از کلمات خاص استفاده کنید. به عنوان مثال، همۀ مردم ارسال رایگان، فروش ویژه یا جشنواره‌های فروش ارزان‌قیمت را دوست دارند. بنابراین از چنین کلماتی بیشتر استفاده کنید تا توجه مخاطب خود را جلب کنید. البته مهم است که در این مورد زیاده‌روی نکرده و تصویر خود را خراب نکنید.

در کل، افراد وقتی بدانند پیشنهاد ویژه‌ای به آن‌ها شده که زمان محدودی دارد، واکنش سریع‌تری نشان می‌دهند و این دقیقاً همان پیامی است که باید به آنها بدهید.

در زمان مناسب ارسال کنید!

سعی کنید امکان دریافت نکردن پیامک‌های خود را نیز به مشتری بدهید، یعنی شرایط لغو پیامک را برای سامانه پیامکی‌تان تعریف کنید. همچنین، به زمان ارسال اس ام اس هم توجه کنید.

مثلاً فرستادن پیامک صبح زود یا اواخر شب چندان ایدۀ خوبی نیست. شما هم قطعاً نمی‌خواهید مشتری فکر کند که مزاحمش  هستید یا اصرار بیش از حدی دارید، پس در بازه‌های زمانی مناسب ارسال پیامک داشته باشید.

تست پیامک قبل از ارسال انبوه

اگر می‌خواهید فروش با ارسال پیامک داشته باشید، به عنوان آخرین نکته اس ام اس مارکتینگ یادتان باشد که قبل از ارسال انبوه باید حتماً پیامک موردنظر را تست کنید.

اول از همه بیایید پیامکتان را به تعداد کمی از مشتریان وفادار یا اطرافیانتان بفرستید و ببینید چه واکنشی نشان می‌دهند؟ آیا چیزی هست که نیاز به ویرایش داشته باشدیا باید متن را جذاب‌تر بنویسید؟ این یک روش فوق‌العاده برای اطمینان از بی‌نقص بودن پیامک است.

البته این تنها یک بررسی کوتاه از اصول حیاتی در ایجاد یک پیامک تبلیغاتی موثر بود که بتواند فروش شما را افزایش دهد. بنابراین حتی بعد از رعایت این اصول نیز باید همواره به دنبال راهکار‌های بهتر برای جذب مشتری خود باشید.

جمع‌بندی

در این مقاله با مهم‌ترین مواردی که باید در مورد فروش با ارسال پیامک بدانید، اشاره کردیم ولی بد نیست بدانید که این لیست همچنان ادامه دارد. برای همین توصیه می‌کنم که اگر در ابتدای مسیر اس ام اس مارکتینگ هستید، حتماً نگاهی به کتاب بازارچه پیامکی داشته باشید. همچنین برای آموزش‌های بیشتر هم می‌توانید از آپارات ملی پیامک استفاده کنید.

در صورتی که نیاز به مشاوره بیشتر دارید، می‌توانید در انتهای متن برایمان بنویسید تا سریعاً به سوال‌هایتان پاسخ دهیم.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید
بدون دیدگاه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!
ارسال دیدگاه

ارسال پیامک از اینترنت

ارسال و دریافت پیامک تکی و انبوه با شماره های اینترنتی
مشاهده تعرفه ها فعالسازی در کمتر از 1 دقیقه

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.

پنل خود را انتخاب کنید