در این عصر اختراعات و پیشرفت‌های مداوم فناوری، وقتی قصد بازاریابی و فروش یک محصول یا خدمت را داشته باشید، می‌توانید از بین رسانه‌های مختلفی برای تبلیغ انتخاب داشته باشید. احتمالا پیامک از همان ابتدا به عنوان یکی از بهترین گزینه‌ها به نظر نیاید، اما این رسانه ثابت کرده است که یکی از کارآمدترین روش‌ها برای رساندن پیام به مشتریان فعلی و البته مشتریان بالقوه است.

مزیت‌های بازاریابی پیامکی بسیار است: پیامک یک روش راحت، مقرون به صرفه و قابل شخضی‌سازی برای رساندن صدای شرکت شما به گوش مخاطبان است. اما یک بازاریابی پیامکی موثر چگونه باید باشد؟ بگذارید مستقیم به سراغ اصولی برویم که می‌توانند موفقیت یک پیامک تبلیغاتی را تضمین کنند.

بازار هدف خود را بشناسید.

به بیان دیگر، تحقیق کافی در این زمینه انجام دهید. مطمئنا منطقی نیست که به کارمندان ساده پیامک ارسال کنید، وقتی که تخصص شرکت شما فروش ساعت‌های گرانقیمت است. در طولانی‌مدت، این باعث می‌شود که شما در وقت و هزینۀ خود و همچنین وقت دریافت‌کنندگان پیامک‌ صرفه‌جوئی کنید.

کوتاه باشید.

فضای شما به 70 کاراکتر محدود است. هیچ‌کس نمی‌خواهد وقت خود را صرف خواندن یک اس‌ام‌اس طولانی و پیچیده کند. بنابراین سریع به سراغ اصل مطلب بروید. البته به یاد داشته باشید که کوتاه بودن پیامک به این معنی نیست که متن شما حوصلۀ مخاطب را سر ببرد.

حس ضرورت ایجاد کنید.

در کل، افراد وقتی بدانند پیشنهاد ویژه‌ای به آنها شده است که زمان آن محدود است، واکنش سریع‌تری نشان می‌دهند. مشتریان دوست دارند حس کنند که با دیگران فرق دارند و این دقیقاً همان پیامی است که باید به آنها بدهید.

از کلمات محکم استفاده کنید تا توجه مخاطب را به دست آورید.

همۀ مردم چیزهای رایگان یا ارزان‌قیمت را دوست دارند. بنابرین چنین صفت‌هایی را بیشتر استفاده کنید تا توجه مخاطب خود را جلب کنید. البته مهم است که در این مورد زیاده‌روی نکرده و تصویر خود را خراب نکنید.

دستور زبان خود را بررسی کرده و از کلمات ساده استفاده کنید.

شاید فکر کنید که صحبت کردن با اصطلاحات روز جذاب است، اما این خطر وجود دارد که تمام مشتریان بزرگتر از 25 سال را از خود رانده و به تصویر حرفه‌ای خود لطمه بزنید.

مودب باشید.

سعی کنید امکان دریافت نکردن پیامک‌های خود را نیز به مشتری بدهید. همچنین، به زمان ارسال‌های خود توجه کنید. فرستادن یک پیامک در وسط شب چندان ایدۀ خوبی نیست. قطعا نمی‌خواهید مشتری فکر کند شما مزاحم وی هستید یا اصرار بیش از حدی دارید.

قبل از ارسال انبوه، پیامک را به دوستان و همکاران خود ارسال کنید.

ببینید آنها چه واکنشی نشان می‌دهند؟ آیا چیزی هست که نیاز به ویرایش داشته باشد؟ شاید شما یک اشتباه تایپی داشته باشید؟ این یک روش فوق‌العاده برای اطمینان از بی‌نقص بودن پیامک است و حتی ممکن است شما را از یک اشتباه جبران‌ناپذیر نجات دهد.

البته این تنها یک بررسی کوتاه از اصول حیاتی در ایجاد یک پیامک تبلیغاتی موثر بود که بتواند فروش شما را افزایش دهد. بنابراین حتی بعد از رعایت این اصول نیز باید همواره به دنبال راهکار‌های بهتر برای جذب مشتری خود باشید.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید