افسانه‌های پیرامون بازاریابی پیامکی

افسانه‌های پیرامون بازاریابی پیامکی

Engagements Icon
2


اس ام اس مارکتینگحتماً می‌دانید که تمام شرکت‌ها می‌توانند از اس ام اس مارکتینگ یعنی ارسال پیامک تبلیغاتی برای رشد تجارت و توسعۀ کسب‌‎وکارشان استفاده کنند.

از آنجا که کار روزانۀ من هم در رابطه با ارسال پیامک و بازاریابی پیامکی است، همیشه روش‌های جدیدی را در این حوزه پیدا می‌کنم. با این حال، طی مدتی که در این زمینه فعالیت داشتم به افسانه و دروغ‌های مختلف در مورد بازاریابی پیامکی برخوردم که قصد دارم درباره‌شان صحبت کنم.

افسانه اول، پیامک خوانده نمی‌شود!

نخواندن پیامک یکی از بزرگ‌ترین دروغ‌های دنیای اس ام اس مارکتینگ است، چون واقعیت امر کاملاً برعکس است. اصلاً بیایید به خودمان نگاه کنیم که چند بار شده پیامک‌هایمان را نخوانده بگذرانیم؟

برای نمونه یک تحقیق مشخص کرده که در انگلستان 98% از پیامک‌ها باز شده و اکثر آن‌ها ظرف همان 5 ثانیۀ اول خوانده می‌شوند. بنابراین، پیامک یک روش قابل اتکا، سریع و آنی و البته با قیمت مناسب است.

پیامک انبوه مقرون‌به‌صرفه نیست!

هزینۀ بالای اس ام اس مارکتینگ افسانه دوم است. در واقع پیامک یکی روش‌های ارتباط با مشتریان است که تعرفه مناسبی دارد و  اگر درست ارسال شود، می‌تواند بازدهی بسیار بالائی داشته باشید.

در حال حاضر، شرکت‌ها و کسب‌وکارهای کوچک‌ در حال آگاه شدن از مزایای پیامک هستند. هزینۀ هر پیامک تنها چند تومان است و به این ترتیب با بودجۀ کمی می‌توانید شاهد نتایج خوبی در کسب‌وکارتان باشید.

پیامک وسیلۀ ارتباطی غیر شخصی!

اس ام اس مارکتینگغیر شخصی بودن ارسال پیامک هم حقیقت ندارد. اکثر کاربران تلفن همراه در تمام ساعات شبانه‌روز گوشی‌شان را همراه دارند، بنابراین واقعاً نمی‌توان وسیله‌ای شخصی‌تر از این پیدا کرد.

البته ایجاد حس صمیمیت با مشتری به نوع تبلیغ و چگونگی انتقال پیام بستگی دارد. در واقع، اینکه کمی پیام خود را شخصی و صمیمی بنویسید واقعاً کار سختی نیست، اینکه مشتریان خود را شخصاً و از نزدیک بشناسید به این معنیست که می‌توانید یک ارتباط دوستانه با آن‌ها داشته باشید. نام آن‌ها را به لیست پیامکی خود اضافه کنید و حتی با فعال کردن یک خط اختصاصی پاسخ مخاطب را نیز دریافت کنید.

ارتباط پیامکی رو به پایان!

اس ام اس مارکتینگ یکی از روش‌های پربازده تبلیغات است و بر خلاف تصور بسیاری از کاربران هنوز هم تاثیر خودش را دارد. به زبان ساده، پیامک حتی از تماس تلفنی و مکالمۀ تصویری هم محبوبیت بیشتری دارد.

پیامک تقریباً برای همۀ کاربران قابل دسترس است و در کسری از ثانیه‌ برای کاربران فرستاده می‌شود. این همان چیزیست که مشتریان به دنبال آن هستند. مدتی طولانیست که پیش‌بینی‌هایی مبنی بر کاهش استفاده از پیامک انجام می‌شود، اما هیچ نشانه‌ای از وقوع این اتفاق در آیندۀ نزدیک وجود ندارد.

شبکه‌های اجتماعی بهتر است!

شبکه‌های اجتماعی مزیت‌های بسیاری دارند. این پلتفرم‌ها غیر از این‌ که رایگان هستند، یک روش خوب برای مطرح کردن برندتان است و یک درک خوب از مشتریان را به شما می‌دهند.

اما در نظر داشته باشید که از این شبکه‌ها به جای پیامک استفاده نکنید، بلکه هر دو ابزار را کنار هم پیش ببرید تا یکدیگر را کامل کنند. اکنون که حقیقت را در مورد بازاریابی پیامکی می‌دانید، چرا یک بار آن را امتحان نکنید؟

جمع‌بندی

اس ام اس مارکتینگخب تا اینجا مهم‌ترین دروغ‌ها و افسانه‌های دنیای اس ام اس مارکتینگ را می‌شناسید، اگر هنوز هم سوالی دارید یا نیازمند اطلاعات بیشتری در این حوزه هستید، می‌توانید با 02163404 تماس بگیرید و با تیم پشتیبانی ملی پیامک صحبت کنید.

همچنین یادتان باشد اگر مدارکتان کامل باشد، فعالسازی پنل پیامکی فقط دو ساعت از شما وقت می‌گیرد و می‌تواند رونقی جدی به تبلیغات کسب‌وکارتان بدهد. پس توصیه می‌کنم دست بجنبانید و همین حالا برای یک برنامه تبلیغاتی منسجم آماده شوید.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید
بدون دیدگاه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!
ارسال دیدگاه

ارسال پیامک از اینترنت

ارسال و دریافت پیامک تکی و انبوه با شماره های اینترنتی
مشاهده تعرفه ها فعالسازی در کمتر از 1 دقیقه

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.
شرایط و قوانین را مطالعه کرده و قبول دارم.

پنل خود را انتخاب کنید