چگونه یک فراخوان مناسب برای پیامک خود بنویسیم؟

چگونه یک فراخوان مناسب برای پیامک خود بنویسیم؟

Engagements Icon
2


فراخوان مناسب

داشتن یک فراخوان مشخص در پیامک اهمیت بسیار زیادی دارد. این یعنی یک خواستۀ از مشتری خود داشته باشید و به این ترتیب او را ترغیب کنید تا واکنشی در مقابل پیامک شمانشان دهد. تبلیغ پیامکی شما بدون داشتن چنین خواسته‌ای کامل نخواهد بود و تاثیر بالقوۀ خود را نخواهد گذاشت. زیرا همین خواسته است که باعث می‌شود مخاطب احساس نزدیکی بیشتری به برند شما کند و در نهایت تبدیل به مشتری شما شود. پس همواره می‌بایست در متن خود مشتری را تشویق به انجام کاری کنید. در ادامه اهمیت داشتن فراخوان در یک پیامک را از جوانب مختلف بررسی می‌کنیم.

معنای پیامک شما باید مشخص باشد.

به عنوان یک بازاریاب، در درجۀ اول باید مطمئن شوید که معنای پیامک شما در میان کلمات پیچیده و نامفهوم گم نشود. آنچه اهمیت دارد این است که پیام شما به درستی منتقل شود و مخاطبان متوجه شوند که شما چه خواسته‌ای از آنها دارید. یک فراخوان خوب باید مختصر و مفید باشد و مستقیماً نیازهای مشتریان را مورد هدف قرار دهد. یک بازاریاب موفق همواره قبل از پیاده کردن یک استراتژی بازاریابی برای آن برنامه‌ریزی می‌کند.

از کلماتی قدرتمند استفاده نمائید.

تاثیر یک پیامک در استفادۀ کلمات درست برای انتقال پیام نهفته است. شما می‌بایست در هنگام ارسال این حقیقت را در نظر بگیرید که مشتریان همیشه می‌خواهند بدانند که پیشنهاد شما چه منفعتی برای آنها دارد. به این منظور می‌توانید با استفاده از کلماتی مثل "از همینجا شروع کنید"، "اکنون خرید کنید"، "اکنون پیامک دهید" و ... مشتریان را تشویق کنید تا به محصولات و خدمات شما توجه و علاقۀ بیشتری را نشان دهند. البته استفادۀ بیش از حد اینچنین کلماتی هم می‌تواند مخاطب را از شما دور کند و رمز موفقیت این است که یک تعادل خوب را در برنامۀ تبلیغاتی خود حفظ نمائید.

در مورد پیشنهاد خود صادق باشید.

شما باید همیشه در تبلیغات خود صادق باشید. زیرا داشتن ادعاهای دروغین باعث می‌شود که مشتریان اعتماد خود را به شما از دست بدهند و در نتیجه به تصویر برند شما لطمه بخورد. همچنین ممکن است مشکلات غیر ضروری دیگری نیز برای شما پیش آید. پس نباید در فراخوان خود اغراق کنید و چیزی جز حقیقت را در متن پیامک بیاورید.

تمرکز خود را بروی مشتری بگذارید.

اگر بخواهید یک رابطۀ طولانی‌مدت و موفق را با مشتریان خود داشته باشید، می‌بایست بروی نیازهای آنان تمرکز کنید. متن پیامک شما باید مناسب با بازار هدفتان نوشته شود و در صورت که این متن بیش از حد کلی باشد احتمالاً توسط مخاطبان شما نادیده گرفته می‌شود. بنابراین در ارسال بعدی خود بیشتر به محتوای پیامک خود فکر کرده و ببینید آیا واقعا می‌تواند آنان را درگیر کند یا خیر. آیا مخاطبان شما به فراخوانتان واکنشی نشان خواهند داد؟

برند خود را در بین عموم مطرح کنید.

پیامک‌هایی که از طریق پیامک ارسال می‌نمائید باید این هدف را دنبال کنند که شهرت برند شما را افزایش دهند. به این منظور می‌بایست یک محصول یا خدمت متفاوت به مشتریان خود ارائه دهید که در حال حاضر در دسترس آنها نیست. با یک فراخوان خوب از آنها درخواستی داشته باشید و به این ترتیب آنها را به سمت خود جذب کنید. البته باید بدانید که چگونه آنها را قانع کنید و اعتماد آنها را بدست آورید. در مجموع یک فراخوان خوب و سودمند برای مشتری می‌تواند تاثیر بسیاری بروی آگاهی مردم از برند شما داشته باشد.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید
بدون دیدگاه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!
ارسال دیدگاه

ارسال پیامک از اینترنت

ارسال و دریافت پیامک تکی و انبوه با شماره های اینترنتی
مشاهده تعرفه ها فعالسازی در کمتر از 1 دقیقه

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.
شرایط و قوانین را مطالعه کرده و قبول دارم.

پنل خود را انتخاب کنید