شاید بسیاری از شما بازاریابی پیامکی را به عنوان نوعی از ابزار تبلیغاتی تلقی می نمایی که این فکر کاملا صحیح می باشد، اما گاهی اوقات فراموش می کنید که می توانید با استفاده از سامانه پیامک با کارمندان و کارکنان شرکت خود ارتباط برقرار نمایید.

به عنوان مثال، بسیاری از شرکت ها و سازمان هایی که از ملی پیامک خدمات پیامکی دریافت کرده اند دارای بیش از 500 کارمند می باشند و مدیران این شرکت ها از طریق سامانه ارسال پیام کوتاه با کارمندان خود در ارتباط هستند و اطلاعیه های مهم را از این طریق به آن ها ابلاغ می نمایند. ممکن است فکر کنید که تمامی کارکنان یک شرکت دارای آدرس ایمیل هستند که البته درست است. اما، این ایمیل ها اکثرا به مقصد نمی رسند یا با توجه به عناوینشان، به عنوان اسپم شناخته می شوند.

پس از بررسی های بسیار مدیران شرکت ها متوجه شدند که راحت ترین روش ارتباطی با کارمندان از طریق ارسال پیامک می باشد. تنها با پرداخت مبلغی ناچیز به صورت ماهیانه، سازمان های تحت پوشش ملی پیامک می توانند تنها با یک کلیک با کارمندان خود در ارتباط باشند.

شاید این روش ارتباطی به نظر شما ایده ی بسیار جالبی باشد، اما فکر نمی کنید که ارتباطات داخلی شما به صورتی باشد که بخواهید از سامانه پیام کوتاه استفاده نمایید. در زیر مثال هایی از کاربردهای سامانه پیامک جهت ارتباط با کارمندان را برای شما ذکر می کنیم. به این ترتیب شما می توانید برای برقراری ارتباط درون سازمانی از سرویس پیام کوتاه استفاده نمایید. نکته ی قابل ذکر این است که هیچ گاه نباید از خلاقیت ترسید. اگر ایده ی جالبی برای استفاده از سامانه پیام کوتاه به ذهنتان خطور کرد حتما آن را انجام دهید.

حقوق و مزایا

آیا تعطیلات نوروزی نزدیک است و شما از مراجعه ی بسیار کارمندان به دفترتان خسته شده اید؟ کارمندانی که برای دریافت مرخصی اضافی به شما مراجعه می کنند و یا از حقوق و مزایای دریافتی شان برای عید نوروز سوال می پرسند. اگر تمامی کارمندان شما عضو خبرنامه پیامکی سازمان شما باشند، به راحتی می توانید با ارسال یک پیامک آن ها را از این جزییات با خبر سازید.

تغییرات در قوانین و مقررات

علی رغم اینکه سازمان هایی که ملی پیامک با آن ها کار می کند تغییراتی که در قوانین و مقرراتشان ایجاد می شود را از طریق ارسال ایمیل ابلاغ می کنند، با این حال از پیامک نیز جهت یادآوری این ابلاغیه ها استفاده می کنند. می توانید با ارسال پیامک به کارمندان خود، به آن ها یادآوری کنید که برای مشاهده ابلاغیه های جدید صندوق دریافت ایمیل های خود را بررسی کنند. بهتر است که برای برقراری بهترین ارتباط با کارمندان خود، از ایمیل و پیامک با یکدیگر استفاده نمایید.

تعطیلی شرکت بنا به مسئله ی خاص

احتمالا برای شما نیز اتفاق افتاده است که یک صبح زمستانی از خواب بیدار شده اید و مشاهده کرده اید که در شب گذشته برف سنگینی باریده است. در غرب و شمال غربی ایران بارش برف سنگین در زمستان امری بسیار طبیعی است. هنگامی که تغییرات آب و هوایی این چنینی رخ می دهد، کارمندان شما از خود می پرسند که آیا لازم است که چنین ریسکی را انجام دهند و به محل کار خود بروند؟ آیا دیگر کارمندان نیز امروز حضور خواهند داشت؟ آیا رئیس امروز دفتر را تعطیل می کند؟ شما به راحتی می توانید با استفاده از یک پیام کوتاه به تمامی این سوالات پاسخ دهید.

***

بی شک مطالب گفته شده در بالا تمامی روش های استفاده از سرویس پیام کوتاه جهت ارتباط داخلی با کارمندان را توضیح نداده است. امیدواریم در آینده بتوانیم مطلبی مفصل تری را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. همچنین خوشحال می شویم که از نظرات و تجربیات شما عزیزان نیز استفاده نماییم.

در صورتی که به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید یا سوالی برایتان پیش آمده است، با بخش پشتیبانی ملی‌پیامک به شماره تلفن 02188003373 تماس بگیرید.

 

 

استفاده از سامانه پیامک برای ارتباط با کارمندان
به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید