بهترین منابع برای تست سرعت تایپ

بهترین منابع برای تست سرعت تایپ

Engagements Icon
36


مسابقه سریع ترین تایپیستسرعت تایپ یکی از مباحث داغیست که نه تنها به موضوع دسته اول برای کل‌کل بین تایپیست‌های حرفه‌ای تبدیل شده، بلکه افراد عادی را هم حسابی درگیر خودش کرده است. شاید باورتان نشود،

اما تب و تاب اینکه چه کسی سریع‌ترین تایپیست است این‌قدر بالا گرفته که مسابقات بهترین تایپیست در سطح جهانی برگزار می‌شود!
همانطور که می‌بینید این یک مسئله کاملاً حیثیتی است! به همین دلیل، هر کسی که به نوعی با کامپیوتر سروکار دارد تا به حال حداقل یک‌بار به یکی از سایت‌های تست تایپ آنلاین سر زده تا ببیند که چند مرده حلاج است!
اگر شما هم با سرعت بالای تایپ‌تان چند تا کیبورد بیشتر از دیگران آتش زده‌اید یا دنبال بالابردن مهارت و سرعت تایپ کردنتان هستید ادامه مطلب را بخوانید. قرار است سایت‌هایی را معرفی کنیم که می‌توانید با استفاده از آن‌ها توانمندیتان را در یک مسابقه هیجانی تایپ به رخ بقیه بکشید و فرز بودن انگشتان‌تان را محک بزنید.

سه، دو، یک...حرکت!

شروع مسابقه تست تایپصبر کنید! یک لحظه صبر کنید تا مسابقه را درست و اصولی شروع کنیم! قبل از شروع مسابقه لازم است تا یک ‌سری از نکات مهم را بدانیم و با آمادگی کامل رقابت را شروع کنیم. در ادامه تمام چیزهایی را که شما برای بالا بردن سرعت تایپ نیاز دارید، لیست کردم. بهتر است یک نگاهی به آن‌ها بیاندازید و بعد سراغ دست و پنجه نرم کردن با کیبورد بروید.

با کیبوردی تایپ کنید که با آن احساس راحتی می‌کنید

بعضی از کیبوردها ارگونومیک هستند، یعنی با ویژگی‌های جسمانی و ساختار بدنی ما هماهنگی بیشتری دارند، در نتیجه احساس راحتی بیشتری را هم به ما منتقل می‌کنند. سرعت تایپ شما با استفاده از این صفحه‌کلیدها افزایش پیدا می‌کند.
به‌طور کلی کیبوردهایی که کلید‌هایشان فرم سر انگشتان انسان را دارد و به نوعی قوس‌دارند، برای تایپ مناسب‌تر هستند. از خود کیبورد که بگذریم می‌رسیم به نحوه درست قرارگیری انگشت‌ها که باید به آن دقت کنید.

انگشتان‌تان را روی صفحه‌کلید به درستی تنظیم کنید

مهم‌ترین قدم برای بالابردن سرعت تایپ، تنظیم درست انگشت‌هایتان روی کیبورد است. به عکس زیر دقت کنید، برای هر کدام از کلید‌های کیبورد، یک انگشت با رنگ خاصی مشخص شده است که به نسبت دیگر انگشت‌ها مناسب‌تر است. در واقع بهترین روش تایپ کردن، تایپ ده انگشتی است. در این نوع از تایپ، به دلیل قرار گیری انگشت‌ها در بهترین وضعیت روی صفحه کیبورد، سرعت ما تا حد زیادی بالا می‌رود. نحوه قرارگیری درست دست ها روی کیبورد

به صفحه کلید نگاه نکنید!

یکی دیگر از عواملی که روی میزان سرعت تایپ شما تاثیر دارد، نگاه نکردن به صفحه کلید است. در زمان تایپ باید نگاه‌ تماماً روی صفحه مانیتور باشد. بهتر است بدانید که فقط و فقط در این صورت است که می‌توانید رکورد بزنید و دود از کیبوردتان بلند شود!
همه این‌ها را گفتیم اما به این نکته اشاره نکردیم که سرعت استاندارد تایپ از دیدگاه تایپیست‌های اعظم جهانی چند کلمه در دقیقه است.

حالا با چه سرعتی تایپ کنیم خوبه؟

متوسط سرعت تایپ چیزی حدود 36 تا 40 کلمه در هر دقیقه است، اما اگر می‌خواهید یک تایپیست حرفه‌ای شوید باید بتوانید در هر دقیقه 65 تا 75 کلمه را تایپ کنید. با یک نگاه به عکس زیر می‌توانید بفهمید که الان دقیقاً کجای مسیر هستید و چقدر از یک تایپیست حرفه‌ای شدن فاصله دارید.

رتبه بندی تایپیست ها

حالا که مواد لازم برای یک تایپ طوفانی را گفتیم، وقتش رسیده تا سراغ معرفی سایت‌های فارسی برویم تا به‌صورت آنلاین با تایپیست‌های حرفه‌ای رقابت کنید.

تست سرعت تایپ با سایت تایپایران

سایت تایپایران علاوه بر استخدام تایپیست‌ها، پروژه‌های‌ تایپ هم قبول می‌کند و شرایط تست سرعت تایپ دارد. با ورود به صفحه تست تایپ‌، می‌توانید سرعت خودتان را در تایپ فارسی، عربی و انگلیسی اندازه بگیرید. ناگفته نماند که اگر در سایت ثبت‌نام کنید، می‌توانید رکوردتان را ثبت کنید و رتبه بقیه کاربران را هم ببینید.

تست سرعت تایپ با سایت تایپسرا

این سایت هم مخصوص تایپ و سفارش پروژه‌های مختلف به تایپیست‌های فریلنسر است. در صفحه تست تایپ این سایت می‌توانید میزان مهارت خودتان را در تایپ انگلیسی و فارسی بسنجید. البته برای ثبت رکورد باید در این سایت عضو شوید.

تست سرعت تایپ با سایت تایپو

سایت تایپو یک صفحه‌ای را برای تست تایپ در نظر گرفته است و اسمش را صفحه رقابت هیجان‌انگیز تایپ گذاشته است.
افراد شرکت‌کننده در این رقابت هیجان‌انگیز، با توجه به چهار فاکتور سرعت تایپ فارسی، دقت تایپ فارسی، سرعت تایپ انگلیسی و دقت تایپ تست سرعت تایپانگلیسی رتبه کسب می‌کنند.
برای ثبت و ذخیره رکورد باید در سایت تایپو ثبت‌نام کنید. البته خوبی تایپو این است که می‌توانید نتیجه تمرین و پیشرفتتان را ثبت کنید و از آموزش‌های جالب آن برای تایپیست حرفه‌ای شدن کمک بگیرید.

تست سرعت تایپ با سایت یوتایپ

یوتایپ یک سری آموزش برای تایپ ده‌ انگشتی فارسی و انگلیسی دارد که می‌تواند برای بالابردن سرعت و مهارت در تایپ کردن، حسابی کمکتان کند.
این سایت برای اندازه‌گیری میزان مهارت شما در تایپ، تعدادی از داستان‌های معروف را به عنوان درس‌های جداگانه‌ای در نظر گرفته که با تایپ جملات منتخبی از کتاب، می‌توانید بفهمید که چند قدم تا تایپیست شدن فاصله دارید.
اگر در این سایت ثبت‌نام کنید می‌توانید از امکانات زیادی مثل نمودار پیشرفت هر درس استفاده کنید.

وقتش رسیده تا در میادین بین‌المللی خودی نشان دهید!معرفی سایت خارجی تست تایپ

اگر مایل هستید تا قدرت پنجه‌های طلایی‌تان را جایی فراتر از مرزها به رخ بقیه بکشید، باید به سایت‌های خارجی سربزنید. سایت‌های خارجی تنوع زبانی بالاتری هم دارند و اگر شما در حال یادگرفتن زبان کشور خاصی برای مهاجرت باشید می‌توانید مهارت‌های تایپی خودتان را در این سایت‌ها امتحان کنید. در ادامه چند نمونه از این سایت‌ها را معرفی می‌کنم:

تست سرعت تایپ با سایت 10fastfingers

این سایت زبان‌های مختلفی را ساپورت می‌کند که فارسی هم یکی از آن‌هاست. از ویژگی‌های هیجان‌انگیز این سایت برگزاری مسابقه برای کشورهای مختلف است تا سریع‌ترین تایپیست معاصر مشخص شود!
همچنین می‌توانید با دوستانتان به صورت گروهی یک مسابقه تایپ ترتیب بدهید و حالشان را بگیرید!

تست سرعت تایپ با سایت Thetypingcat

سایت typing cat امکان تست تایپ را فقط برای زبان انگلیسی دارد و در کنارش، بازی‌های جالبی هم برای تقویت سرعت و دقت شما در تایپ تدارک دیده است. آزمون‌های آنلاین این سایت در دو سطح مبتدی و پیشرفته برگزار می‌شوند.

با کدپستی فارس مشتریانتان را به راحتی پیدا کنید !حتما بخوانید: با کدپستی فارس مشتریانتان را به راحتی پیدا کنید !

تست سرعت تایپ با سایت Speedtypingonline

تست سرعت تایپ در سایت فارسیاین سایت شامل بازی‌ها و آموزش‌هایی است که به شما کمک می‌کند تا سرعت و دقت خودتان را در تایپ کردن زیاد کنید. برای ثبت رکورد و گزارش گرفتن از میزان پیشرفت خودتان باید حتماً ثبت‌نام کنید. در ضمن، امکان تست تایپ در این سایت فقط به زبان انگلیسی است.

تست سرعت تایپ با سایت typing

سایت typing محیط کاربری ساده‌ای دارد و صفحه‌ای که برای تست تایپ در نظر گرفته، چند زبان را، به غیر از فارسی، پشتیبانی می‌کند.
در این سایت درسنامه‌هایی ارائه شده که روش درست و اصولی تایپ را به شما یاد می‌دهد و بازی‌هایی وجود دارد که سرعت و دقت‌تان را موقع تایپ کردن افزایش می‌دهد.

جمع‌بندی

سریع ترین تایپیست جهانحالا که نکات اصولی و اولیه تایپ را متوجه شدید و با سایت‌های ایرانی و خارجی تست سرعت تایپ هم آشنا شدید، اجازه بدهید سریع‌ترین تایپیست دنیا تا این لحظه یعنی سرکار خانم استلا پاجوناس را خدمتتان معرفی کنم.
استلا توانایی این را داشته که در هر دقیقه 216 کلمه تایپ کند. بنابراین اگر گوشه چشمی هم به کتاب رکورد گینس دارید، باید از استلا خانم سبقت بگیرید!
خب، امیدوارم این مطلب برایتان مفید باشد. نظراتتان را درباره این مقاله با بیشترین سرعت ممکن تایپ کنید تا ما هم در کمترین زمان ممکن جوابتان را بدهیم.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید
6دیدگاه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!
ارسال دیدگاه

 • Gravatar Icon

  ذکی غزنوی

  26 دی 1402، 08:50

  فقط و فقط سایت تایپو، ممنون از زحمات این تیم قدرتمند. این سایت در جهان اوله

  • Gravatar Icon

   زهره تاجیک

   28 دی 1402، 12:48

   درود بر شما.
   متشکرم که نظر خودتون رو با ما و دیگر خوانندگان به اشتراک گذاشتید.
   امیدوارم موفق و پیروز باشید.

 • Gravatar Icon

  تایپو

  06 اردیبهشت 1400، 23:11

  سلام ممنون از معرفی تایپو
  اگر امکانش هست لینک صفحه تست تایپ ما این هست ممنون میشیم اصلاح بفرمایید.
  https://typeo.top/test
  همچنین قابلیتی بسیار جالب رقابت آنلاین تایپ رو هم اخیرا اضافه کردیم که رقابت تایپ بصورت زنده هست.
  https://typeo.top/mp
  با آرزوی موفقیت

  • Gravatar Icon

   نیلوفر اکبریان

   07 اردیبهشت 1400، 09:04

   موفق باشید

 • Gravatar Icon

  یوتایپ

  04 اردیبهشت 1399، 21:53

  مقاله کامل و پر محتوایی تهیه کرده اید. از شما به خاطر معرفی وبسایت یوتایپ برای آموزش تایپ ده انگشتی سپاس‌گزاریم.

  • Gravatar Icon

   نیلوفر اکبریان

   30 آذر 1399، 12:40

   ممنون از لطف شما دوست عزیز

ارسال پیامک از اینترنت

ارسال و دریافت پیامک تکی و انبوه با شماره های اینترنتی
مشاهده تعرفه ها فعالسازی در کمتر از 1 دقیقه

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.
شرایط و قوانین را مطالعه کرده و قبول دارم.

پنل خود را انتخاب کنید