8 اصلی که برای احترام به حقوق مشتریان باید رعایت نمایید

8 اصلی که برای احترام به حقوق مشتریان باید رعایت نمایید

Engagements Icon
2


8 اصلی که برای احترام به حقوق مشتریان باید رعایت نمایید

فکر می کنیم که تا کنون با بازاریابی پیامکی آشنایی کمی پیدا کرده اید و اکنون می دانید که داشتن سامانه ارسال پیامک چه مزایا و کاربردهایی برای شما خواهد داشت. با این حال، موضوعی که شاید از آن اطلاع ندارید این است که ارسال اس ام اس تبلیغاتی چگونه کار می کند و چگونه باید از آن در خدمت رونق کسب و کار خود استفاده نمایید. لازم نیست که در این باره نگران شوید، زیرا ما تصمیم داریم در این مقاله برایتان توضیح دهیم که چه شرایطی را باید برای بازاریابی پیامکی خود فراهم کنید تا بتوانید در این بازار تبلیغاتی موفق تر عمل کنید. در این مطلب سعی داریم 8 اصولی را که شما برای احترام به حقوق مشتریان خود باید رعایت کنید را برایتان نام ببریم. مطمئن باشید که با دنبال کردن این 8 اصول، پس از مدت کوتاهی نه تنها مشتریان بیشتری را به سمت خود جذب خواهید کرد، بلکه مشتریان پیشین خود را نیز به خود وفادار خواهید کرد.

شما خوشحالید زیرا مشتریانتان راضی هستند

افرادی که به عضویت خبرنامه پیامکی شما درآمده اند افرادی هستند که به اختیار خود این کار را انجام داده اند و خواهان بر قراری ارتباط و دریافت اخبار از جانب شما هستند. این افراد به همان سادگی که به عضویت خبرنامه شما درآمده اند، به همان سادگی نیز می توانند اشتراک خود را لغو کنند. اما اگر شما بتوانید آنها را راضی نگه دارید، دیگر نیازی نیست که نگران لغو اشتراکشان باشید. مطمئن شوید که تمامی پیشنهادها و اطلاعاتی که به مشتریانتان ارسال می کنید، برایشان ارزشمند و با اهمیت باشد. به این ترتیب لیست افراد خبرنامه پیامکیتان به مرور گسترش خواهد یافت. کوپن های تخفیف همواره وسیله مناسبی برای جذب مشتری بودده اند، و شما می توانید از آنها برای ثابت نگه داشتن مشتریانتان استفاده نمایید. اگر مشتریان از خدمات و سرویس های شما راضی باشند دیگر نیازی به نگرانی نخواهد بود.

از ارسال پیامک های اسپم گونه پرهیز کنید

هیچ کس دوست ندارد مورد هدف اسپم ها قرار بگیرد. هیچ کس. اگر شما در طول روز چندین پیامک تبلیغاتی به مشتریانتان ارسال می کنید مطمئن باشید که در مدت کوتاهی پیامک های شما به عنوان اسپم شناسایی خواهند شد. به این ترتیب اعتماد مشتریان نسبت به شما سلب خواهد شد و به مرور مشتریانتان را از دست خواهید داد. شما باید به مشتریانتان اجازه دهید که تعداد پیامک های ارسالی از جانب شما را خودشان انتخاب نمایند. حتی می توانید از آنها بخواهید که محتوای پیامک های دریافتی شان را انتخاب نمایند. به این ترتیب می توانید مطمئن باشید که 100% پیامک های ارسالی شما بازخورد خواهد داشت. این نکته طلایی را در ذهن داشته باشید که فقط پیامک هایی که حائز اهمیت هستند را ارسال نمایید و هیچ گاه بیشتر از یک اس ام اس در روز به یک مشتری ارسال نکنید.

ساعات کاری

این نکته بسیار مهم است که شما پیامک هایتان را طی ساعات کاری به مشتریان خود ارسال نمایید. معمولا ساعات کاری بین ساعات 8 صبح تا 9 شب متغیر است. ارسال پیامک خارج از این محدوده می تواند باعث آزردگی خاطر مشتریان شود و آسایش آنها را مختل نماید.

پیامک های شخصی سازی شده ارسال کنید

هیچ چیزی بهتر از ارسال پیامک های تبلیغاتی شخصی سازی شده به کاربرانتان نمی باشد. مشتریان دوست دارند که برند مورد علاقه شان با آنها ارتباط صمیمی برقرار کنند، تا حس کنند که عضو خانواده ای بزرگ هستند. هر چقدر که پیامک ها شخصی سازی شده تر باشد، بهتر می باشد. مطمئن شوید که پیامک هایتان با حفظ هیجان و دوستی از حرفه ای بودن فاصله نگیرد.

قرار دادن لینک ارتباطی در پیامک

از آنجایی که یک پیامک از تعداد محدودی کاراکتر پشتیبانی می کند، مطمئن شوید که پیامتان به طور کامل و مفهوم به دست مشتریانتان می رسد. در انتهای پیامک خود حتما لینکی جهت ارتباط مشتریان با خود قرار دهید. این لینک می تواند آدرس وبسایت شما، آدرس فروشگاه و محل کارتان، تلفن تماس و ... باشد. این لینک ها باعث ارتباط بهتر مشتریان با شما خواهد شد و آنها می توانند جهت دریافت اطلاعات بیشتر از این لینک ها استفاده نمایند.

لغو اشتراک آسان

مطمئنا شما می خواهید که هر فردی که به عضویت خبرنامه پیامکی تان درآمده است، برای همیشه مشتری شما بماند. این خواسته واقعگرایانه نیست. همه افراد از پیشنهاد ها و تخفیف های شما استقبال نخواهند کرد و این کاملا طبیعی است. اما شما باید شرایطی را برای آنها فراهم آورید تا در صورت نا رضایتی از شما بتوانند به راحتی عضویت خبرنامه خود را لغو نمایند تا دیگر پیامکی از جانب شما دریافت نکنند. این یکی از اولین حقوق های مصرف کنندگان محصولات شما می باشد و امیدواریم در آینده این مشکل از جانب تمامی شرکت ها و فروشگاه ها بر طرف گردد. در ضمن، بهتر است بدانید که ارسال پیامک به فردی که نمی خواهد هیچ نوع پیامکی از شما دریافت کند، هیچ نتیجه ای نخواهد داشت و تنها هزینه و وقت شما را تلف خواهد نمود.

روش ها دیگر بازاریابی را فراموش نکنید

بدون شک، آمارها و نتایجی که از بازاریابی پیامکی به دست می آورید بسیار خیره کننده هستند. به طور مثال بیش از 96% از پیامک های ارسالی شما در3 دقیقه ابتدایی از ارسال خوانده می شود. مسلما هیچ نوع بازاریابی دیگر دقت و سرعت بازاریابی پیامکی را ندارد. اما این به این معنا نیست که انواع دیگر تبلیغات خود را ادامه ندهید. بازاریابی ایمیلی، چاپ اگهی، شبکه های اجتماعی تنها تعداد کمی از روش های بازاریابی دیگر هستند. اگر شما بتوانید چندین روش بازاریابی را به صورت موازی با بازاریابی پیامکی خود ادامه دهید نتیجه ی خیلی خوبی خواهید دریافت کرد.

به منطقه و محل کسب و کار خود دقت کنید

بسیار فوق العاده است که می توانید پیامک های ارسالی خود را شخصی سازی نمایید. اما هنگامی که آنها را بر اساس شهر و منطقه دسته بندی می نمایید، پکیج کاملی خواهید داشت. سعی کنید که پیامک های خود را بر اساس هر شهر و منطقه دسته بندی نمایید و محتوای پیامک هایتان را مرتبط با آنها بفرستید. هیچ فردی دوست ندارد پیامکی تبلیغاتی مربوط به شهری که در آن زندگی نمی کند را دریافت نماید.

***

اگر علاقه دارید یک کمپین پیامک تبلیغاتی راه اندازی نمایید، با ما تماس بگیرید. کارشناسان فنی ملی پیامک می توانند بر اساس نوع فعالیت و تجارت شما برای شما، روش و شیوه های تبلیغاتی تعیین نمایند و برای کسب درآمد بیشتر شما را یاری کنند.

در صورتی که به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید یا سوالی برایتان پیش آمده است، با بخش پشتیبانی ملی‌پیامک به شماره تلفن 02188003373 تماس بگیرید.

 

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید
بدون دیدگاه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!
ارسال دیدگاه

ارسال پیامک از اینترنت

ارسال و دریافت پیامک تکی و انبوه با شماره های اینترنتی
مشاهده تعرفه ها فعالسازی در کمتر از 1 دقیقه

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.
شرایط و قوانین را مطالعه کرده و قبول دارم.

پنل خود را انتخاب کنید