منظور از سرویس ارزش افزوده در پیامک چیست ؟

منظور از سرویس ارزش افزوده در پیامک چیست ؟

Engagements Icon
20


پیامک‌های آموزشی یا انگیزشی از جمله پیام‌هایی هستند که توسط کسب‌وکارهای مختلف برای بسیاری از کاربران ارسال می‌شوند. البته این پیام‌ها یک تفاوت عمده با دیگر اس ام اس‌های ارسالی دارند و آن هم هزینه‌ای است که به جای فرستنده از گیرنده کسر می‌شود، یعنی سرویس ارزش افزوده در پیامک!

در ادامه با این خدمات و هزینه‌ای که برای کسب‌وکارتان دارد، بیشتر آشنا می‌شویم!

سرویس ارزش افزوده در پیامک چیست؟

سرویس ارزش افزوده در پیامکخدماتی که هزینۀ بیشتری نسبت به پیام کوتاه دارند، سرویس ارزش افزوده در پیامک محسوب می‌شوند. به عبارت دیگر اگر سرویس پیام کوتاه را به عنوان سرویس پایه در نظر بگیریم، خدماتی که باعث شوند ارزش بیشتری برای پیام کوتاه نسبت به حالت پایه ایجاد شود، خدمات ارزش افزوده محسوب می‌شوند.

به طور کلی ارسال و دریافت پیام از طریق وب، دریافت Email از طریق پیام کوتاه، دریافت اطلاعات، ‌اخبار و داده‌های مختلف از طریق پیام کوتاه و... از جمله خدمات ارزش افزوده مبتنی بر پیام کوتاه را شامل می‌شوند.

این پیامک‌ها از طریق پنل پیامکی برای مخاطب ارسال می‌شود، برای همین بد نیست که با سامانه ارسال پیام کوتاه هم بیشتر آشنا شویم.

پنل پیامکی چیست؟

سامانه ارسال پیام کوتاه نرم افزاری آنلاین و تحت وب است که برای ارسال پیامک تبلیغاتی انبوه و انواع پیام‌های خدماتی و اطلاع‌رسانی استفاده می‌شود.

تفاوت سرویس ارزش افزوده در پیامک با اس ام اس تبلیغاتی

سرویس ارزش افزوده در پیامک به دلیل هزینه‌ای که از گیرنده کسر می‌کند، سودآوری هنگفتی را برای مخابرات دارد، تا آنجا که در اعیاد مختلف این سود به اوج خود می‌رسد.

طبق بررسی‌های سال جدید بیش از ۱۱۸ میلیون و ۲۰۰ هزار پیام کوتاه تبریک بین مشترکان تلفن‌‌همراه رد و بدل شده که این تعداد پیامک معادل ۶/۱میلیارد تومان برای مخابرات بوده است.

علاوه بر این شرکت مخابرات از طریق سه شرکت رهیاب رایانه گستر، آتیه‌ داده پرداز، آسیاتک و شرکت‌های واسطه‌ای نیز کسب درآمد می‌کند.

کسب درآمد با سرویس ارزش افزوده!

سرویس ارزش افزوده در پیامکهومن تندهوش، مدیر بازاریابی و فروش شرکت مگفا در مورد نرخ پیام کوتاه این شرکت و نحوۀ تقسیم سهم آن با مخابرات افزود:

مخابرات تعرفه ثابتی دارد، یعنی مشخص می‌کند که مثلاً از ۱۰۰ تا ۱۰ هزار پیام کوتاه با یک قیمت و از ۱۰ هزار تا یک ‌میلیون پیام کوتاه نیز یک قیمت دیگر داشته باشد.

در همین خصوص مازیار گنجه‌ای، مدیرعامل شرکت کاریار ارقام یکی دیگر از شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات SMS نیز اینگونه اظهارنظر کرد:

 اگر ۵ میلیون SMS از طریق این شرکت ردوبدل شود و مخابرات نرخ آن را ۱۱ تومان در نظر گرفته باشد، از این نرخ تعیین شده تنها ۲ الی ۳ تومان نصیب شرکت می‌شود. بنابراین هرچه تعداد SMSهای ارسال بیشتر باشد به نسبت آن سود شرکت نیز بیشتر خواهد بود. در مجموع در بحث خدمات ارزش افزوده سود اصلی نصیب مخابرات می‌شود.

سه گروه مهم پیامک‌های ارزش افزوده

درآمد از ارسال پیامک به طور کلی صنعت ارزش افزوده تلفن ‌همراه را می‌توان در ۳ گروه طبقه‌بندی کرد که شامل برنامه‌‌ یا محتوا، تبلیغات و سرویس‌های بازاریابی می‌‍شود.

تندهوش، مدیر بازاریابی و فروش شرکت مگفا، در مورد خدمات ارزش افزوده این شرکت می‌گوید: این شرکت خدمات زیادی را در این زمینه ارائه کرده است که از بارزترین آن می‌توان به ارسال SMSهای صداوسیما اشاره کرد که بیشتر در زمینه مسابقات استفاده می‌شود. در این روش می‌توان حجم انبوهی از پیام را در مدت زمانی کوتاهی دریافت و گزارش‌های لازم را ارائه داد.

تمام نکاتی که مشتریان پیامکی تان از شما انتظار دارندحتما بخوانید: تمام نکاتی که مشتریان پیامکی تان از شما انتظار دارند

به گفته تندهوش ارائه اطلاعات مربوط به استعلام خلافی ماشین و دریافت اطلاعات از آخرین وضعیت کارت سوخت انجام می‌شود. در این روش افراد باید کد VIN که روی تمامی کارت‌های ماشین به صورت عمودی وجود دارد را به شماره ۳۰۰۰۵۱۵۱ و ۳۰۰۰۵۱۵۰ ارسال کنند تا از این طریق بتوانند از آخرین وضعیت خلافی و کارت سوخت ماشین خود باخبر شوند.

 وی همچنین در مورد نحوه ارائه خدمات و سرویس به شرکت‌ها و سازمان‌ها گفت:

در این خصوص وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها درخواست‌های خود را به شرکت ارائه داده و ما هم آن سرویس‌ها را براساس نیاز در اختیار آنها گذاشتیم. این متقاضیان با استفاده از نرم‌افزارهای ما یا نرم‌افزارهایی که خودشان در اختیار دارند، می‌توانند از این خدمات استفاده کنند.

وی در ادامه در مورد قیمت نرم‌افزارها می‌گوید:

این نرم‌افزارها کاملا تولیدات داخلی بوده و قیمت آنها بسته به نوع آن از ۳۰۰ هزار تا ۲۰۰ میلیون تومان متفاوت است.

محبوبیت بازاریابی پیامکی

اعتیاد به استفاده از SMS خاص کشور ما نیست و در تمامی دنیا این وسیله ارتباطی از محبوبیت بالایی برخوردار است.

در خصوص رویکرد مردم و شرکت‌ها به بازاریابی پیامکی، مازیار گنجه‌ای می‌گوید:

به دلیل اینکه ارسال پیامک تبلیغاتی کم‌هزینه‌تر از دیگر وسایل ارتباطیست، شرکت‌ها و سازمان‌های اداری با استفاده از خدمات ارزش افزوده می‌توانند هزینه‌ها را تا حد زیادی کاهش دهند. مثلاً بسیاری از شرکت‌ها، بانک‌ها و سازمان‌های دولتی و غیردولتی و... از همین طریق، سرشماره ارسال پیامک انتخاب کرده‌اند تا از این راه بتوانند خدمات خود را ارائه کنند یا برای این خدمات تبلیغ کنند. این کار هم باعث کاهش هزینه می‌شود و هم در بازدهی نیروی پرسنلی موثر خواهد بود.

خدمات پیامکیعلاقمندی مردم به ارسال پیامک به حدی افزایش داشته که اکثراً به این راه ارتباطی به چشم یک وسیله سرگرم‌کننده نگاه می‌کنند. وسیله‌ای که اگر برای آن‌ها سرگرمی، کاهش هزینه‌ها و انجام سریع کارهایشان را به همراه داشته باشد، برای مخابرات هم سود هنگفتی به ارمغان آورده تا آنجا که این سازمان بعد از وزارتخانه نفت به عنوان پردرآمدترین ارگان دولتی شناخته می‌شود.

ملی پیامک، سرویس ارزش افزوده ندارد!

سامانه ملی پیامک به عنوان یکی از شرکت‌های ارائه‌دهندۀ پنل‌های پیامکی، از سرویس و خدمات ارزش افزوده در پیامک پشتیبانی نمی‌کند. صاحبان کسب‌وکار در صورتی که تمایل به ارسال پیامک‌های کد تخفیف، اس ام اس‌های انگیزشی یا آموزشی و اطلاع‌رسانی دارند، می‌توانند از کاربران دعوت کنند تا در صورت تمایل در خبرنامه پیامکی عضو شوند.

جمع‌بندی

تا اینجا با سرویس ارزش افزوده در پیامک آشنا شدید و البته در جریان عدم ارسال این پیامک‌ها در سامانه ملی پیامک قرار گرفتید. در صورتی که تمایل به ارسال پیامک‌های انگیزشی یا آموزشی دارید، می‌توانید برای دریافت پنل و ساخت خبرنامه در سایت ملی پیامک ثبت‌نام کنید یا برای مشاوره بیشتر با 02163404 تماس بگیرید.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید
14دیدگاه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!
ارسال دیدگاه

 • Gravatar Icon

  جواد محمدزاده

  18 آبان 1395، 15:02

  سلام برای غیرفعال کردن خدمات مبتنی برمحتوا که هر روز100تومن از حسابم کم میکنه چیکار کنم؟

 • Gravatar Icon

  مهدیه یکه خانی

  24 آبان 1394، 07:35

  خواهشمند است این سیستم را برای من غیرفعال کنید ….
  با تشکر

  • Gravatar Icon

   پشتیبانی

   26 تیر 1395، 12:49

   این سیستم به طور پیش فرض در سیم کارت شما فعال است

 • Gravatar Icon

  غلامی

  12 آبان 1394، 08:30

  چطور میشه این خدمات ارزش افزوده رو غیر فعال کرد؟ از من روزی 200 تومن داره کسر میشه غیر از اون شب و نصفه شب هم برام پیام میاد خستم کرده.

  • Gravatar Icon

   پشتیبانی

   26 تیر 1395، 13:22

   شما می توانید جهت فعال یا غیر فعال سازی سرویس های پیامک تبلیغاتی کد#۸۰۰* را شماره گیری نمایید.
   با تشکر

 • Gravatar Icon

  alireza

  02 مهر 1394، 15:17

  مرده شور این سرویس مزخرف ببرن دزدی هم حدی داره بدون اجازه طرف واسش فعال میکنن 2ساله مابااین مزخرفات مشکل داریم چقدرزشته پولی ازمردم بگیرن ولی خدماتی ندن لعنت خدابردزدان بر کسانی که بدون اجازه طرف ازش دزدی میکنن

 • Gravatar Icon

  رضا

  09 تیر 1394، 07:33

  برای لغو خدمات ارزش افزوده در موبایل وکاهش هزینه چه بایدکرد لطفا راهنمائی نماید

  • Gravatar Icon

   پشتیبانی

   27 تیر 1395، 11:21

   با سلام
   جهت فعال یا غیر فعال سازی سرویس های پیامک تبلیغاتی کد#۸۰۰* را شماره گیری نمایید.
   ممنون

 • Gravatar Icon

  تست

  08 تیر 1394، 03:19

  شرکت مگفا نه گلفا

 • Gravatar Icon

  حمیده

  12 اردیبهشت 1394، 10:51

  همیشه دقیقا بین ساعت 1 تا 3 عصر وقتی که آدم می خواد استراحت کنه برام پیامای تبلیغاتی میاد که مزاحم استراحتم میشه .از هر راهی که فکرشو کنید سعی کردم غیر فعال کنم از ارسال کد تا مراجعه حضوری به مخابرات ولی هنوزم از دست این پیامکا خلاص نشدم علاوه بر این 3500 تومان روی قبضم میاد .4000 تومان مکالمه و پیام کوتاه دارم 10500 تومان مبلغ پرداختیم شده .راه آخر غیر فعال کردن سیمکارته

  • Gravatar Icon

   پشتیبانی

   27 تیر 1395، 11:38

   برای فعال یا غیر فعال سازی سرویس های پیامک تبلیغاتی کد#۸۰۰* را شماره گیری نمایید.
   ممنون

 • Gravatar Icon

  آرمان

  19 دی 1393، 09:42

  اگر نخواهم پولی در قبضم بنام سرویس ارزش افزوده نیاد چیکار کنم؟

 • Gravatar Icon

  حمیدرضا

  07 مهر 1393، 18:05

  سلام
  خدمات ارزش افزوده در فیش موبایل اینجانب برای چیست ؟

  • Gravatar Icon

   پشتیبانی

   20 مهر 1393، 08:51

   خدمات ارزش افزوده یعنی آن پیامک‌هایی که در ازای دریافت آنها از شما مبلغی شارژ کم می‌شود.

ارسال پیامک از اینترنت

ارسال و دریافت پیامک تکی و انبوه با شماره های اینترنتی
مشاهده تعرفه ها فعالسازی در کمتر از 1 دقیقه

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.
شرایط و قوانین را مطالعه کرده و قبول دارم.

پنل خود را انتخاب کنید