چرا بهتر است اشتراک پیامکی داشته باشید؟

چرا بهتر است اشتراک پیامکی داشته باشید؟

Engagements Icon
2


اشتراک پیامکی

در بازاریابی پیامکی، ایجاد یک لیست از شمارۀ مشترکان اهمیت بسیار زیادی دارد. این لیست به شما کمک می‌کند تا با مشتریان فعلی خود در تماس باشید و بتوانید خدمات بهتر و بیشتری را به آنها ارائه دهید. به این ترتیب یک پیوند محکم بین شما و مشتری به وجود خواهد آمد که در دنیای رقابتی امروز به معنی تمایز شما از سایرین است. با توجه به این موضوع، اگر که به دنبال کسب موفقیت در تجارت خود هستید، داشتن یک اشتراک پیامکی امری حیاتی به نظر می‌رسید. زیرا این دقیقا همان قدم اضافه است که باعث می‌شود نام شما در بین رقبای دیگر بدرخشد.  بگذارید با جزئیات بیشتری در مورد اهمیت ارائۀ اشتراک در بازاریابی پیامکی صحبت کنیم...

برقراری ارتباط با مشتری آسان‌تر خواهد بود.

هنگامی که اکثریت مشتریان تجارت شما به برنامۀ پیامکیتان بپیوندند، داشتن یک ارتباط مداوم با آنها بسیار ساده‌تر خواهد شد. به این ترتیب، شما می‌توانید اطلاع‌رسانی‌های مرتبی به آنها داشته باشید، برای ارزیابی کیفیت کار خود از آنها یک نظرسنجی انجام دهید، برای درگیر کردن آنها یک مسابقه برایشان برگزار کنید و ...

یک رابطۀ صمیمانه با مشتری خواهید داشت.

امروزه اکثر ارتباطات ما از طریق تلفن همراه صورت می‌گیرد و این وسیله در دست هر کسی دیده می‌شود. ما گوشی تلفن را به عنوان یک وسیلۀ شخصی می‌بینیم و شمارۀ خود را در اختیار هر کسی قرار نمی‌دهیم. در نتیجه اگر بتوانید افراد را به ثبت‌نام در برنامۀ پیامکی خود ترغیب کنید، در واقع اعتماد آنها را جلب کرده‌اید و به این ترتیب می‌توانید وفاداری آنها را به خود حفظ نمائید.

با اجازۀ خود مشتری برایش پیامک می‌فرستید.

همۀ ما در روز تعداد زیادی پیامک تبلیغاتی دریافت می‌کنیم که هیچ علاقه‌ای به محتوای آنها نداریم. اما خوب نمی‌شد اگر می‌توانستیم از طرف کسب و کارهای مورد علاقۀ خود پیامک دریافت کنیم؟ یک اشتراک پیامکی دقیقاً چنین امکانی را به مشتریان شما می‌دهد. آنها می‌توانند داوطلبانه به بازاریابی پیامکی شما بپیوندند و پیامک‌های شما شامل پیشنهادات، اخبار، کوپن‌های تخفیف و ... را دریافت نمایند. به این ترتیب شما مطمئن خواهید بود که تمام دریافت‌کنندگان پیامک به محصولات و خدمات شما علاقه‌مند هستند و برای کسی مزاحمت ایجاد نمی‌کنید. این موضوع اهمیت بسیاری دارد، زیرا ایجاد مزاحمت می‌تواند به تصویر برند شما صدمه بزند.

می‌توانید اخبار و تبلیغات را در لحظه پخش کنید.

در گذشته، هزینۀ تبلیغات شما هدر می‌شد زیرا نمی‌توانستید مستقیماً و در لحظه بازار هدف خود را مخاطب قرار دهید. اما بازاریابی پیامکی یک مفهوم جدید از تبلیغات را پیش کشیده است. زیرا در این نوع بازاریابی، مشتری پیامک‌های شما را در لحظه و به صورت مستقیم از طریق تلفن همراه خود دریافت می‌کند و  در نتیجه تاثیر پیامک شما بروی مشتری بسیار بیشتر و در لحظه خواهد بود. به این ترتیب با یک لیست اشتراک می‌توانید در هر زمان که بخواهید مشتریان را از اخبار جدید مطلع کنید یا یک تبلیغ را برای آنها بفرستید.

می‌توانید به روزرسانی‌های مرتبی داشته باشید.

اگر که مشتری در برنامۀ پیامکی شما عضو شود، می‌تواند در جربان اخبار و فعالیت‌های روزانۀ شما قرار گیرد. به این ترتیب می‌توانید در مورد محصولات و پیشنهادات خوب خود به آنها اطلاع دهید و در عین یک خدمت‌رسانی بهتر، درآمد خود را نیز افزایش دهید.

می‌توانید مشتری را به خرید بیشتر تشویق کنید.

هنگامی که مشتری تبدیل به مشترک شما شود، وی می‌تواند از طریق پیامک پیشنهادات سودبخشی را دریافت کند که در حالت عادی در دسترس او نیست. به این ترتیب، آنها پیشنهاداتی را دریافت می‌کنند که به سودشان بوده و اجازه می‌دهد محصولات و خدمات شما را با هزینۀ کمتری دریافت کنند. در نتیجه وفاداری آنها به شما افزایش پیدا می‌کند و به سراغ سایر شرکت‌های رقیب نمیروند. در عین حال، فروش شما نیز افزایش می‌یابد و حتی می‌توانید در زمان‌هایی که تجارت شما خلوت است نیز با یک پیشنهاد خوب مشتریان را به سمت خود بکشانید.

نتیجه‌گیری

به عنوان یک بازاریاب این وظیفۀ شما است که مطمئن شوید اکثریت مشتریان شما به برنامۀ پیامکی‌تان می‌پیوندند. به این ترتیب می‌توانید از طریق پیامک با تمام آنها در ارتباط باشید و کلیه پیشنهادات، اخبار، کوپن‌های تخفیف و ... شما به دست آنها خواهد رسید. همچنین آنی بودن پیامک کمک می‌کند تا در صورت خلوتی تجارت خود در همان لحظه یک پیشنهاد خوب به مشتریان بدهید و آنها را به سمت تجارت خود بکشانید. اما فواید اشتراک پیامکی به همینجا خلاصه نمی‌شود و بسیاری مزایای دیگر نیز در آن وجود دارد. پس بهتر است از همین الان شروع به جمع‌آوری مشترکانی برای برنامۀ پیامکی خود کنید. توجه داشته باشید که برای بدست آوردن مشترکان پیامکی، باید به مشتری‌های خود یک مشوق برای عضو شدن بدهید. مثلا اگر یک رستوران دارید می‌توانید یک دسر رایگان به مشتریانی بدهید که به اشتراک شما می‌پیوندند.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید
بدون دیدگاه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!
ارسال دیدگاه

ارسال پیامک از اینترنت

ارسال و دریافت پیامک تکی و انبوه با شماره های اینترنتی
مشاهده تعرفه ها فعالسازی در کمتر از 1 دقیقه

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.
شرایط و قوانین را مطالعه کرده و قبول دارم.

پنل خود را انتخاب کنید