30% تخفیف بهاره خرید پنل پیامکی، فقط تا 31 فروردین
مشاهده تخفیف‌ها
فروشندگان چه استفاده‌هایی از پیامک می‌کنند؟

فروشندگان چه استفاده‌هایی از پیامک می‌کنند؟

2

تبلیغات پیامکی برای فروشگاه ها

امروزه دیگر هر کسی یک گوشی موبایل در اختیار دارد و آن را همه‌جا همراه خود می‌برد. مهم نیست که بحث سر یک گوشی قدیمی باشد یا یک گوشی هوشمند با جدیدترین امکانات، زیرا تمام گوشی‌ها از فناوری پیامک پشتیبانی می‌کنند. این یعنی صرف‌ نظر از اینکه مشتریان شما چه کسانی هستند و کجا زندگی می‌کنند، می‌توانید با استفاده از پیامک مستقیماً با آنها در تماس باشید. ارسال پیامک با اجازۀ خود مشتری یک راه ساده و کم هزینه برای برقراری ارتباط با بازار هدف است و فروشندگان نباید قدرت این ابزار بازاریابی را دست کم بگیرند. در ادامه چند راه استفاده فروشگاه‌ها از پیامک را برای شما مطرح می‌کنیم.

هنگامی که تبلیغات پیامکی خود را شروع می‌کنید، بسیار مهم است که یک کلمۀ کلیدی برای تجارت خود انتخاب کنید و در همۀ تبلیغات خود مشتریان را دعوت به ارسال این کلمه به خط خصوصی خود کنید. با اینکار می‌توانید یک لیست شماره از مشتریان خود ایجاد کنید و در نتیجه پیامک خود را تنها برای کسانی ارسال کنید که به تجارت شما علاقه‌مند هستند. به این ترتیب می‌توانید به راحتی بازاریابی پیامکی را در کنار ابزار دیگر تبلیغات مثل تلویزیون، رادیو، تراکت و ... بکار گیرید. اما کابردهای پیامک برای یک فروشگاه چیست؟ در ادامه به بررسی نقش پیامک در حرفۀ فروشندگی می‌پردازیم و همچنین یک راه استفاده از پیامک توسط فروشندگان آنلاین را مطرح می‌کنیم.

  • به مشتریان کوپن تخفیف ارائه دهید.

این یک راه عالی برای جذب مشتریان به فروشگاه شما است. کافی است یک پیشنهاد ارزشمند یا هر امتیاز دیگری را به آنها ارائه دهید تا با روی باز به سراغ شما بیایند. یک کوپن پیامکی برای آنها ارسال کنید که با نشان دادن آن به شما بتوانند 10 تا 20% تخفیف دریافت کنند. یا اینکه یک کوپن ویژه در اختیار آنها قرار دهید تا در ازای خرید یک کالای شما، یک هدیه نیز از طرفتان دریافت کنند. یک ویژگی خوب کوپن پیامکی این است که به شما اجازه می‌دهد میزان موفقیت تبلیغات پیامکی خود را بسنجید.

  • برای مشتریان مسابقۀ پیامکی برگزار کنید.

برگزاری مسابقه یک راه فوق‌العاده برای جمع‌آوری یک لیست قوی از شمارۀ مشتریان و در نتیجه هدف قرار دادن کسانی است که به تجارت شما علاقه دارند. یک مسابقه برگزار کنید، سوالی را از مخاطبان بپرسید و از آنها بخواهید تا جواب را همراه با نام خود برای شما بفرستند تا یک اعتبار هدیه برای خرید کردن از فروشگاه شما جایزه بگیرند. به این ترتیب هم مشتریان فعلی و هم مشتریان بالقوه جذب شما خواهند شد. حواستان باشد که وقتی مشتری وارد مسابقۀ شما می‌شود یک پیام تشکر برایش بفرستید و یک انگیزه برای سر زدن به مغازۀ خود به او بدهید. به این ترتیب مطمئن خواهید بود که همۀ شرکت‌کنندگان از مسابقۀ شما رضایت خواهند داشتند و یک رابطۀ خود با مشتریان برقرار خواهید کرد.

  • مشتری را از رسیدن یک جنس آگاه کنید.

وقتی را تصور کنید که مشتری وارد مغازۀ شما می‌شود و به دنبال یک جنس مشخص می‌گردد. اما چند روزی می‌شود که این جنس در انبار شما موجود نیست و سفارش جدید شما هنوز نرسیده است. پیامک به شما کمک می‌کند تا با این مشتری در ارتباط باشید. کافیست وقتی که جنس مورد نظر به دست شما می‌رسد یک پیامک به این خریدار بفرستید. با اینکار مشتریان به شما وفادارتر خواهند بود و مطمئناً باز هم به مغازۀ شما باز می‌گردند، زیرا خدماتی که به مشتری ارائه می‌دهید فوق‌العاده است.

  • حراج‌های پیش‌ رو / اجناس جدید

گاهی فروختن اجناس قدیمی قبل از رسیدن اجناس جدید کمی سخت می‌شود. در نتیجه اجناس قدیمی هم روی دست شما می‌مانند و مجبورید آنها را هم به مشتریان خود عرضه کنید. اما یادتان نرود که همه دوست دارند یک معاملۀ خوب انجام دهند. پیامک موثرترین روش است تا به مشتریان در مورد یک حراج 50%ای بروی تمام محصولات خود یا رسیدن اجناس جدید اطلاع‌رسانی کنید. بازاریابی پیامکی پیغام شما را مستقیماً و بلافاصله به دست مشتریان می‌رساند.

  • فروشندگان آنلاین

فروشندگان آنلاین می‌توانند از طریق پیامک سفارش مشتری را تائید کنند و آخرین اخبار در رابطه با ارسال یک محصول را به او برسانند. این روش برای مشتریان نیز دردسر کمتری دارد زیرا نیازی نیست مرتب ایمیل خود را چک کنند. قبل از ارسال بسته می‌توانید یک پیامک به مشتری بفرستید و از زمان و تاریخ حدودی رسیدن بسته به دست آنها مطلع‌شان کنید و به این ترتیب تجربۀ بهتری را برای مشتری خود رقم بزنید.

*   *   *

راه‌های بسیار دیگری هم وجود دارد که فروشگاه‌ها می‌توانند از بازاریابی پیامکی استفاده کنند. همه می‌دانیم که ایجاد یک رابطۀ قوی با مشتریان یک رکن مهم برای حفظ یک تجارت پر سود با آنان است. پیامک یک المان شخصی را به این رابطه اضافه می‌کند که دیگر شکل‌های بازاریابی از آن محروم هستند. با اضافه کردن پیامک به برنامۀ کلی بازاریابی خود می‌توانید مشتریان را مستقیماً مورد هدف قرار دهید.

فرصت‌های پیامک برای فروشندگان زیاد است. پیامک با سرعت خود نه تنها ارتباط میان فروشنده و خریدار را بهبود می‌بخشد، بلکه از هزینه‌های گزاف تبلیغات هم می‌کاهد. در عصری که تمام شهروندان دارای گوشی تلفن هستند، پیامک یک ابزار بی‌نظیر برای هر نوع فروشگاهی است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد اینکه پیامک چگونه می‌تواند به تجارت شما سود برساند و مشتریان شما را به فروشگاه بکشاند، با بخش پشتیبانی ملی‌پیامک (به شماره تلفن 02163404) تماس بگیرید و سوالات خود را مطرح کنید.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید
1دیدگاه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!
ارسال دیدگاه

  • پیام تلگرامی

    29 آبان 1396، 13:39

    ممنون خلیی خوب بود

ارسال پیامک از اینترنت

ارسال و دریافت پیامک تکی و انبوه با شماره های اینترنتی
مشاهده تعرفه ها فعالسازی در کمتر از 1 دقیقه

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.

پنل خود را انتخاب کنید