برای آنکه مطمئن شوید در مسیر درستی قدم برمی‌دارید و سرمایه‌های مالی و زمانی شما در بهینه‌ترین حالت ممکن هزینه می‌شوند، لازم است تا کار سئو و بهینه‌سازی سایت خود را با یک برنامه‌ریزی دقیق و اصولی انجام دهید.

برای اینکار در اولین قدم، با استفاده از تحلیل و تدوین استراتژی سئو می‌توانید نقاط قوت و ضعف وبسایت خود و رقیبان‌تان را به خوبی بشناسید و سپس با برنامه‌ریزی اصولی و هدفمند، رتبه سایت خود را در یک بازه زمانی منطقی، بطور پیوسته و البته دائمی، ارتقاء دهید.

در ادامه با ما همراه باشید تا به شما بگوییم، چگونه می‌توانید برای ارتقاء رتبه وبسایت و افزایش ترافیک آن، برنامه‌ریزی اصولی و هدفمند داشته باشید.

سئو هدفمند و اهمیت آن

روز به روز به تعداد کاربرانی که از طریق گوگل نیازهایشان را جست‌و‌جو می کنند، اضافه می‌شود. بر اساس آمار رسمی سایت گوگل روزانه چیزی حدود 3.5 میلیارد سرچ در گوگل انجام می‌شود.

و سئو، فرآیندی است که به "گوگل" کمک می‌کند تا سایت و زمینه فعالیت شما را شناسایی و بر اساس کلمات کلیدی آن، سایت شما را در صدر نتایج جستجو نشان دهد.

حالا اگر سئو و بهینه‌سازی سایت شما به درستی، با آگاهی کامل و به صورت اصولی انجام شود، افزایش ترافیک طبیعی سایت و دسترسی به مشتریان واقعی را با تاثیری پایدار و طولانی‌مدت، به همراه خواهد داشت.

البته اگر کار سئو و بهینه‌سازی سایت، به دست افراد غیرحرفه‌ای سپرده شود، ممکن است نتیجه آن کاملاً عکس باشد. بنابراین به شما توصیه می‌کنیم که حتماً برای سئو سایت خود از متخصصین سئو، کمک بگیرید.

سئوی وبسایت شما پس از ارزیابی، تحلیل و طراحی یک استراتژی جامع، از سوی متخصصین سئو، به صورت کاملاً اصولی انجام خواهد شد. اما تحلیل و تدوین استراتژی چگونه صورت می‌گیرد؟!

تحلیل و تدوین استراتژی سئو

تحلیل و تدوین استراتژی سئو توسط متخصصین سئو و طی چند مرحله صورت می‌گیرد.

1. نصب گوگل سرچ کنسول

اولین گام جهت شروع فرایند بررسی و تحلیل رفتار کاربران در سایت، نصب سرچ کنسول است.

برای آشنایی با نحوه نصب، راه اندازی و استفاده از این برنامه می‌توانید با مراجعه به به وبسایت "نوین" به آدرس www.novin.com ، بخش وبلاگ، آموزش گوگل وبمستر را دریافت نمایید.

2. تحقیق جامع کلمات کلیدی

تحقیق کلمات کلیدی، مهم‌ترین اقدامی است که بر پایه آن می‌توان استراتژی هر کسب‌و‌کاری را تدوین کرد. درصورتی‌که تحقیق کلمات کلیدی به صورت جامع و کامل انجام بگیرد، علاوه بر شناخت بازار و رقبا، نیاز مخاطبان نیز شناسایی شده و جهت برآورد کردن نیاز‌ها، برنامه‌ریزی اصولی انجام می‌شود.

3. مرتب‌سازی و دسته‌بندی کلمات کلیدی اصلی و فرعی

تحقیق کلمات کلیدی تنها شروع کار است. مهم‌ترین اقدام پس از آن، دسته‌بندی و مرتب‌سازی این کلمات است تا بتوان نتایجی معنادار از آنها استخراج نمود.

همچنین با استفاده از دسته‌بندی و جداسازی کلمات کلیدی اصلی و فرعی، می‌توان اولویت‌های وبسایت خود را مشخص کرد و بر اساس آن برای هدفگیری صفحات مختلف سایت، برنامه‌ریزی نمود.

4. تحلیل و بررسی وضعیت سئو داخلی

وضعیت سئوی داخلی سایت، با استفاده از ابزارهای تخصصی مورد بررسی قرار می‌گیرد. شناخت از وضعیت فعلی سئوی سایت به ما کمک می‌کند تا هدفگذاری دقیق‌تری داشته باشیم.

بعد از پایان کار بررسی وضعیت سئوی داخلی سایت ، گزارش دقیقی از وضعیت لینک‌سازی داخلی، تگ‌های H، عنوان‌ها، متاتگ‌ها و محتوای صفحات را در اختیار خواهیم داشت تا برنامه‌ریزی و تحلیلی اصولی برای بهبود وضعیت سایت، صورت بگیرد.

5. تحلیل و بررسی وضعیت سئو خارجی

برای بررسی وضعیت سئوی خارجی سایت، کمیت و کیفیت لینک‌سازی‌ها در سایت باید بررسی شود. با این بررسی‌، لینک‌های بی‌کیفیت و اسپم وبسایت و همچنین وضعیت توزیع انکرتکست‌ها، شناسایی خواهند شد.

بر اساس گزارش نهایی این بررسی و با از اطلاع از کیفیت و کمیت لینک‌‌های ساخته شده، لینک‌سازی مناسب و انجام رپورتاژ برای وبسایت، برنامه‌ریزی خواهد شد.

6. تحلیل وضعیت مهم‌ترین رقبا

شناخت نقاط ضعف و قوت رقبا رقبای حوزه کسب‌و‌کارمان، به ما دید روشن‌تری نسبت به بازار رقابتی می‌دهد.

در نتیجه می‌توانیم برنامه‌ریزی زمانی و مالی دقیق‌تری داشته باشیم و با آگاهی کامل وارد بازار رقابتی شویم.

7. ارائه برنامه لینک‌سازی

لینک‌سازی سایت، مبحث بسیار حساسی در سئو است و در صورت انجام اشتباه آن، گوگل وبسایت متخلف را شناسایی و جریمه خواهد کرد، بنابراین باید طبق یک برنامه زمانی مناسب و هدفمند، کار لینک‌سازی وبسایت، انجام شود.

در این مرحله، استراتژی سئو، سایت‌هایی را که لینک‌سازی در آن‌ها برای سایت شما در اولویت است و تاثیر بیشتری بر سایت شما دارد را مشخص و برای رپورتاژ، به شما معرفی خواهد کرد.

8. ارائه ایده‌های تولید محتوا

پس از تحقیق جامع کلمات کلیدی، ایده‌های کلی متنوع و هدفمندی در نسخه استراتژی سئو، در اختیار شما قرار می‌گیرد تا با استفاده از آن بتوانید برای تولید محتوای وبلاگی سایت خود برنامه‌ریزی کنید.

9. ارائه ساختار کلی صفحات

اینکه در سایت خود چند صفحه باید داشته باشید و هر صفحه با چه کلماتی هدفگیری شود، پس از تحقیق کلمات کلیدی مشخص می‌گردد.

علاوه بر آن، ساختار کلی صفحات که تلفیقی از کلمات کلیدی، اصول سئو و تجربه کاربری است، مشخص و در گزارشی کامل در اختیار شما قرار می‌گیرد.

بر اساس این گزارش استراتژی سئو، مشخص می‌کند که چه صفحاتی باید در سایت وجود داشته باشند و هر صفحه چه عنوان و محتوایی بگیرد.

سخن پایانی

اگر دغدغه سئو و بهینه‌سازی وبسایت خود را دارید و نمی‌دانید که برای انجام اصولی سئوی سایت دقیقاً باید از کجا شروع کنید تا هزینه و زمانی که صرف راه‌اندازی وبسایت‌تان نموده‌اید، هدر نرود و در نتایج اولیه جستجوی کاربران دیده شوید، پیشنهاد ما به شما این است که از متخصصین با تجربه "نوین" در زمینه دیجیتال مارکتینگ، کمک بگیرید.

سئوکاران حرفه‌ای تیم "نوین"، پس از بررسی، تحلیل و طراحی یک استراتژی جامع برای سئو و بهینه سازی وبسایت شما ، سبب خواهند شد تا با هزینه‌ای مناسب و در سریع‌ترین زمان ممکن، افزایش ترافیک طبیعی سایت و دسترسی به مشتریان واقعی را با تاثیری پایدار و طولانی‌مدت، ، به چشم خود ببینید.

برای استفاده از خدمات "نوین" در زمینه سئو و بهینه‌سازی سایت، به وبسایت نوین به آدرس www.novin.com مراجعه و یا تماس با شماره 63404-021 داخلی 3، از تجارب، کارشناسان تیم دیجیتال مارکتینگ "نوین" بهره‌مند شوید و جستجوی کاربران گوگل را به سوی وبسایت خود، هدایت کنید.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید