نمایندگی سامانه پیامک انبوه یا فروش کارت شارژ؟

نمایندگی سامانه پیامک انبوه یا فروش کارت شارژ؟

Engagements Icon
2


وقتی که تصمیم دارید تجارت مستقل خودتان را آغاز کنید، انتخاب‌های گوناگونی پیش روی شما وجود دارد و باید از بین آنها یکی را برگزینید. به جرأت می‌توان گفت که بهترین انتخاب شما از بین این روش‌های گوناگون برای کسب درآمد، ورود به خدمات مخابراتی است. چرا که پول بسیار زیادی در این صنعت جریان دارد. اما حتی اگر انتخاب شما کار در این زمینه باشد، باز هم بر سر دو راهی دیگری قرار خواهید گرفت: شما می‌توانید خدمات ارسال پیامک انبوه ارائه دهید یا اینکه کارت شارژ تلفن همراه بفروشید. در این مطلب سعی می‌کنم به مقایسه دقیق این دو تجارت بپردازم تا متوجه شویم که کدام یک از آنها برای شما مناسب‌تر خواهد بود.

مزایا و معایب این دو تجارت را بشناسید!

بگذارید کار خود را با بررسی شباهت‌های بین این دو تجارت شروع کنیم تا مزایا و معایب این دو تجارت را بهتر درک کنید و متوجه جایگاه آنها در بین سایر کسب و کارهای مستقل بشوید.

سود

همانطور که قبل از این هم گفتیم، در هر دو تجارت پتانسیل بالایی برای سود وجود دارد. در حال حاضر شرکت‌ها و افراد بسیاری در این دو تجارت مشغول کار هستند و تمام آنها موفق شده‌اند درآمد مناسبی برای خود دست و پا کنند. تا جایی که درآمد سالیانۀ برخی از شرکت‌های فعال در این زمینه به مبالغ 9 رقمی و 10 رقمی هم می‌رسد. بنابراین اگر شما یک بازی هوشمندانه داشته باشید به راحتی می‌توانید سهمی از بازار را از آنِ خود کنید و هیچ سقفی هم برای درآمد شما وجود نخواهد داشت.

راحتی

در هر دو تجارت، امکان این وجود دارد که از صندلی اتاق خود فعالیت داشته باشید. تنها چیزی که برای شروع کار لازم است، یک کامپیوتر متصل به اینترنت می‌باشد. این یعنی تا وقتی که به قدر کافی پیشرفت نکرده‌اید لازم نیست نگران اجارۀ یک فضای تجاری و پرداخت اجاره‌‌بها باشید. سبکی کار این دو تجارت تا حدی است که شما حتی می‌توانید آنها را خود به تنهایی اداره کنید و نیاز به استخدام هیچ کارمندی نخواهید داشت – به خصوص در شروع کار. در کل هم در خدمات پیامکی و هم در فروش کارت شارژ، کار شما چندان سنگین نخواهد بود و به راحتی می‌توانید از عهدۀ آن بر آیید.

ریسک

در هیچ یک از این دو تجارت ریسکی برای شما وجود نخواهد داشت. به بیان دیگر، قرار نیست هزینۀ هنگفتی را از دست بدهید و بدترین اتفاقی که ممکن است بیافتد (آن هم وقتی که بیش از حد تنبلی کنید) این است که هزینۀ اندک راه‌اندازی سامانۀ خود را از دست بدهید. اما از نظر خدماتی که می‌فروشید، هیچ تاریخ انقضا یا باختی وجود نداشته و شما ضرری نخواهید کرد.

رقابت

من در مورد جنبه‌های خوب هر دو تجارت با شما صحبت کردم. اما قصد ندارم حقیقت تلخی هم که راجع به آنها وجود دارد را از شما مخفی نگه دارم. پس بگذارید با شما صادق باشم: یک نکتۀ منفی بزرگ در مورد هر دوی این تجارت‌ها وجود دارد و آن هم رقابت بالا است. مهم نیست انتخاب شما کدامیک از این دو مورد باشد، به احتمال بسیار زیاد در ابتدای فعالیت خود باید سخت کار کنید تا بتوانید در این فضای رقابتی جایگاهی کسب کنید. افراد بسیاری به عنوان فروشندۀ کارت شارژ فعالیت دارند و افراد بسیاری هم در تجارت پیامک فعال هستند، و همۀ آنها هم برای یک چیز تلاش می‌کنند: مشتری.

واضح است که جذب مشتریان سایر رقبا کار راحتی نخواهد بود، زیرا تا وقتی که مشتری از یک سرویس‌دهنده رضایت داشته باشد به سمت شما نخواهد آمد. بنابراین باید آماده باشید تا وقت و تلاش بسیاری را بروی بازاریابی بگذارید –خصوصاً در شروع کار. اما بعد از اینکه تجارت شما راه افتاد، دیگر تلاش چندانی برای جذب مشتری نیاز نیست و از آن پس به صورت ثابت مشتریانی به سراغ شما خواهند آمد.

چرا تجارت پیامک بهتر از کارت شارژ است؟

تا اینجای کار به بررسی شباهت‌های میان این دو تجارت پرداختیم. در ادامه قصد دارم به شما بگویم که چرا انتخاب شخصی من تجارت پیامک خواهد بود. من پنج دلیل برای این انتخاب دارم.

1 – اکثریت سود خدمات پیامکی از سوی سازمان‌ها است.

به عنوان یک سامانۀ ارسال پیامک، شما می‌توانید خدمات خود را به سازمان‌های مختلفی (مثل مساجد، مدارس، شرکت‌ها، دانشگاه‌ها، موسسأت و ...) ارائه دهید که به صورت مستمر و در حجم زیاد از خدمات پیامکی شما استفاده می‌کنند. این یعنی در تجارت پیامک انبوه بعد از فروش یک پنل ارسال پیامک، درآمد شما تازه شروع شده است و هر چقدر مشتری شما پیامک‌های بیشتری خریداری کند، شما نیز درآمد بیشتری خواهید داشت. اما در مورد کارت شارژ، طرف حساب شما سازمان‌ها نخواهند بود و در نتیجه خبری هم از فروش عمده و در حجم زیاد نخواهد بود.

2 – بازاریابی برای پیامک انبوه ساده‌تر است.

به عنوان یک نمایندۀ خدمات پیامکی، شما راه‌های مختلفی برای بازاریابی خواهید داشت و مشتریان شما نیز مشخص هستند. شما به سراغ شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف خواهید رفت و خدمات خود را به آنها معرفی می‌کنید. حتی نیاز نیست که از خانه خارج شوید، چرا که اکثر شرکت‌ها وب‌سایت خود را دارند. به علاوه، این امکان وجود دارد که از خود پیامک برای تبلیغ تجارت خود استفاده نمایید. اما در مورد کارت شارژ نمی‌توانید به همین صورت عمل کنید، زیرا مشتری مشخصی نخواهید داشت.

3 – جذب مشتری ساده‌تر است.

در تجارت کارت شارژ، شما نمی‌توانید با ارائه تخفیف مشتریان جدیدی را جذب کنید – زیرا امکان ارائه تخفیف بروی کارت شارژ وجود ندارد و قیمت آن ثابت است. بنابراین، از آنجا که ارائه تخفیف یکی از موثرترین روش‌های جذب کاربر است، شانس شما برای جذب مشتریان جدید پائین می‌آید. اما در تجارت پیامک، هر از چند گاهی این فرصت را خواهید داشت تا برای پنل‌های خود تخفیفی در نظر بگیرید. به اضافۀ اینکه، به عنوان یک نماینده فروش خدمات پیامکی، شما می‌توانید در حجم‌های بالای خرید به مشتریان خود تخفیف بدهید و به این ترتیب وفاداری آنها به خود را حفظ کنید.

4 – سود شما از تجارت پیامکی بیشتر است. 

اگر که با نمایندگان فروش کارت شارژ صحبت کنید، به شما خواهند گفت که چقدر سود آنها بروی هر فروش پائین است. دلیل این موضوع هم مشخص بودن قیمت‌ها است. یک شارژ هزار تومانی به قیمت هزار تومان فروخته می‌شود و سود مشخصی هم برای آنها خواهد داشت. اما در تجارت پیامک، شما می‌توانید بر اساس برنامۀ بازاریابی و جایگاه خود قیمت‌ها را مشخص کنید. به علاوه، شما بروی فروش هر پنل سود خوبی خواهید داشت، زیرا قرار نیست برای ایجاد آن به شرکت ارائه‌دهندۀ خدمات پیامکی پولی بپردازید.

5 – پیامک انبوه یک تجارت در حال رشد است.

هر روز شرکت‌های بیشتری به بازاریابی پیامکی اعتماد می‌کنند و به سراغ آن می‌آیند. در نتیجه همواره شرکت‌های جدیدی وجود خواهند داشت که به دنبال خدمات پیامکی باشند. این یعنی شما همیشه شانس این را دارید که مشتریان بیشتری را جذب خود کنید. ولی در مورد کارت شارژ شرایط کمی تفاوت می‌کند. اکثر افراد تصمیم خود را در مورد چگونگی تهیۀ کارت شارژ گرفته‌اند و شانس شما برای جذب آنها چندان زیاد نخواهد بود.

*    *    *

آنچه در این مطلب آورده شد، نتیجه شناخت و تجربه من از هر یک از این دو تجارت بود. امیدوارم که این مقایسه بتواند در تصمیم‌گیری بهتر به شما کمک کند. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینۀ نمایندگی سامانه پیامک با بخش پشتیبانی ملی‌پیامک به شماره تلفن 02188003373 تماس بگیرید. 

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید
1دیدگاه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!
ارسال دیدگاه

  • Gravatar Icon

    بلیان

    16 آبان 1393، 07:27

    ممنون

ارسال پیامک از اینترنت

ارسال و دریافت پیامک تکی و انبوه با شماره های اینترنتی
مشاهده تعرفه ها فعالسازی در کمتر از 1 دقیقه

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.
شرایط و قوانین را مطالعه کرده و قبول دارم.

پنل خود را انتخاب کنید