پیامک، ابزاری برای بالا بردن سطح آگاهی عمومی

پیامک، ابزاری برای بالا بردن سطح آگاهی عمومی

Engagements Icon
1


شاید تا پیش از این فکر می‌کردید نقش پیامک فقط اطلاع‌رسانی مهم یا تبلیغات برندهای مختلف است، اما به تازگی از پیامک برای بالا بردن سطح آگاهی عمومی هم استفاده می‌شود. به همین بهانه در ادامه می‌خواهیم با این کاربرد جدید پیامک یعنی بالا بردن سطح آگاهی عمومی بیشتر آشنا شویم.

ورود به حوزۀ اطلاع‌رسانی

بالا بردن سطح آگاهی عمومیاین فقط مراکز تجاری نیستند که از فناوری ارسال پیامک انبوه استفاده می‌کنند، بلکه بسیاری از مراکز دیگر هم برای پیشبرد اهداف غیر تجاری یا خیرخواهانه‌شان از ارسال پیامک استفاده می‌کنند. در حال حاضر، یک شرکت رواندایی، در قارۀ آفریقا از پیامک برای اطلاع‌رسانی و ترویج پیش‌گیری بیماری در کشورهای توسعه‌نیافتۀ آفریقایی استفاده می‌کند.

شرکت فویو گروپ (Foyo Group) که توسط آفرودایس موتانگانا مدیریت می‌شود، شروع به ارائه یک مجموعه از برنامه‌ها و خدمات موبایل کرد. هدف شرکت فویو گروپ اطلاع‌رسانی در مورد پرهیز غذایی و رفتارهای سالم است که می‌تواند از بیماری‌های مزمن و وخیم مانند چاقی، دیابت، امراض قلبی و سرطان جلوگیری کند. جامعۀ هدف این اطلاع‌رسانی‌ها 62.8% از جمعیت رواندا است که از تلفن همراه در زندگی روزمرۀ خود استفاده می‌کنند.

استفاده از پیامک در فویو گروپ

بالا بردن سطح آگاهی عمومیسیستم پیامکی حتی به این شرکت کمک کرد تا وضعیت جسمی آن بخش از جمعیت رواندا، بچه‌ها، سالمندان و زنان حامله، که خطرات مختلف سلامتی آنها را تهدید می‌کند را زیر نظر بگیرد. آن‌ها سوالات کسانی که به دنبال اطلاعات بیشتر هستند را از طریق پیامک دریافت می‌کنند و از همین طریق پاسخ می‌دهند. به این ترتیب این شرکت تبدیل به بخشی از زندگی روزانه مردم شده و امید است بتواند در سال‌های آینده یک تاثیر واقعی از خود بر جای بگذارد.

البته شرکت فویو گروپ از پیامک استفادۀ تجاری نمی‌کند و بیشتر از اصول اولیۀ اشتراک پیامکی پیروی می‌کند تا به این ترتیب بتواند به گونه‌ای اطلاع‌رسانی هم انجام دهد که با هیچ یک از ابزارهای ارتباط قدیمی ممکن نیست. شاید نتیجۀ این تلاش برای خود شرکت چندان سودبخش نباشد، اما احتمالاً بتواند به یک جامعۀ سالم‌تر و آموزش دیده، در مکان‌هایی که بیشتر از هر جای دیگر به افزایش آگاهی نیاز است، منجر شود.

ملی پیامک

بالا بردن سطح آگاهی عمومیملی پیامک یکی از سامانه‌های ارسال پیامک است که ده سال است کسب‌وکارهای مختلف را در حوزۀ تبلیغات دیجیتال، بازاریابی پیامکی، ارسال پیامک اطلاع‌رسانی، بالا بردن سطح آگاهی عمومی از طریق اس ام اس و .... راهنمایی می‌کند.

برای مشاوره رایگان می‌توانید در صفحۀ اصلی سایت ملی پیامک ثبت‌نام کنید یا با شمارۀ 02153404 تماس بگیرید تا تیم پشتیبانی در مورد سامانه‌های ارسال پیام کوتاه شما را راهنمایی کند.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید
1دیدگاه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!
ارسال دیدگاه

 • Gravatar Icon

  علیرضا

  05 خرداد 1393، 16:27

  سلام
  می خواستم همچین وبلاگی رو هم برای شرکت ما بزنید
  هزینه اون چقدر میشه؟

ارسال پیامک از اینترنت

ارسال و دریافت پیامک تکی و انبوه با شماره های اینترنتی
مشاهده تعرفه ها فعالسازی در کمتر از 1 دقیقه

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.
شرایط و قوانین را مطالعه کرده و قبول دارم.

پنل خود را انتخاب کنید