با این روش‌ها می‌توانید از شر پیامک پرداخت قبض موبایل راحت شوید!

با این روش‌ها می‌توانید از شر پیامک پرداخت قبض موبایل راحت شوید!

Engagements Icon
10


ابتدای هر ماه، پیامک‌های بدهی قبض تلفن همراه از هر طرف برای شما ارسال می‌شود. گاهی وقت‌ها در طول روز، سه یا چهار پیامک دریافت می‌کنید که میزان بدهی خط را گوشزد می‌کند. این پیامک‌ها واقعا کلافه‌کننده هستند! اینطور نیست؟ پس چطور می‌توانید از شر این پیامک‌ها خلاص شوید؟ جواب ساده‌ست! قبض موبایلتان را پرداخت کنید! :)

اگر حوصله بیرون رفتن ندارید چند راه برای پرداخت قبض موبایل در ادامه پیشنهاد می‌کنم.

کامپیوترتان را روشن کنید!

وارد سایت همراه اول، ایرانسل یا رایتل شوید. بخشی مشخصی برای پرداخت قبض در این سایت‌ها وجود دارد.پرداخت قبض موبایل از سایتپرداخت قبض موبایلپرداخت قبض موبایل با سایت

در بخش پرداخت قبض این سه اپراتور، از شما درخواست شده شماره خط دائمی خود را وارد کنید. بعد از وارد کردن شماره، مبلغ بدهی به‌صورت میان‌دوره یا پایان‌دوره اعلام می‌شود که می‌توانید هر کدام که دوست دارید را پرداخت کنید.راهنمای پرداخت قبض موبایلقبض موبایل

نکته: پایان دوره، قبضی است که ملزم به پرداخت آن هستید و بسته نوع اپراتور دوره یک ماهه یا دو ماهه است. که البته در حال حاضر تمام اپراتورها پایان هر ماه مبلغ بدهی را اعلام می‌کنند.

قبض میان دوره در واقع مبلغ قبض پایان دوره شما به اضافه روزهایی است که از زمان بسته شدن قبض گذشته است. فرض کنید قبض تاریخ 30 اردیبهشت ماه صادر شده ولی شما تاریخ 10 خرداد برای پرداخت اقدام می‌کنید. مسلماً در این ده روز کارکرد داشته اید. این مبلغ به قبض قبلی شما اضافه می‌شود.

بعد از انتخاب میان‌دوره یا پایان‌دوره لازم است یکی از درگاه‌های پرداخت را انتخاب کنید. اصلا مهم نیست شما کارت کدام بانک را دارید، کافی است بانک شما عضو شبکه شتاب باشد. پس یکی از درگاه‌ها را انتخاب کنید تا به صفحه پرداخت اینتترنتی هدایت شوید.

در صفحه پرداخت اینترنتی لازم است، شماره کارت بانکی، رمز دوم یا رمز اینترنتی کارت پویا، CVV و تاریخ انقضا کارت را وارد کنید. و سپس گزینه پرداخت را بزنید.پرداخت آنلاین قبض موبایلواریز آنلاین قبض موبایل

نکته: اگر مبلغ قبض شما کمتر از 100 هزار تومان بود می‌توانید از رمز دوم ایستا هم استفاده کنید. ولی رمز دوم پویا امنیت بیشتری دارد.

پرداخت قبض‌ها را می‌توانید از طریق وب سایت‌هایی مثل آسان پرداخت (آپ)، قبضینو (همراه اول، رایتل، ایرانسل) و از طریق سایت بانک‌ها هم انجام دهید. اما مسلماً پورتال خود اپراتور‌ها مطمئن‌تر و بهتر است.واریز قبض موبایل

از تلفن همراه‌تان استفاده کنید!

اگر به اندازه من تنبل هستید و برای‌تان سخت است سراغ کامپیوتر بروید از اپلیکیشن‌های موبایل استفاده کنید. خوشبختانه تعداد اپلیکیشن‌هایی که می‌توانید با آن پرداخت انجام دهید بسیار زیاد است. کافی است بهترین آنها را انتخاب کنید.

از برنامه ایرانسل من، همراه من و رایتل من استفاده کنید

هر سه این اپلیکیشن‌ها بخش پرداخت قبض دارند.پرداخت قبض موبایل با اپلیکیشنپرداخت قبض موبایلپرداخت قبض موبایل با اپنحوه پرداخت قبض موبایل با اپپرداخت قبض موبایلپرداخت قبض موبایلپرداخت قبض موبایل با اپپرداخت قبض با اپ

نکته: همراه من، ایرانسل من و رایتل من نسخه تحت وب هم دارند و لازم نیست حتما از اپلیکیشن آن استفاده کنید.

با آپ پرداخت انجام دهید

در اپلیکیشن آپ گزینه پرداخت قبوض را انتخاب کنید. سپس قبض خدماتی و تلفن و موبایل و بعد پرداخت قبض موبایل را انتخاب کنید. در این بخش از شما شماره موبایل را می‌خواهد. آن را وارد کنید و استعلام را بزنید.واریز آنلاین قبض موبایلپرداخت آنلاین قبض موبایلپرداخت قبض موبایل با آپ

در صفحه بعد اگر خط تلفن همراه اول داشته باشید مبلغ قبض میان دوره و پایان دوره به شما اعلام می‌شود و می‌توانید پرداخت انجام دهید. ولی اگر خط دائمی ایرانسل دارید مبلغی نمایش داده نمی‌شود و لازم است خودتان مبلغ بدهی را وارد کنید. برای اینکه میزان بدهی خط ایرانسل‌تان را بدانید کافی است کد #2*1*555* را شماره‌گیری کنید تا مبلغ بدهی اعلام شود.پرداخت آنلاین قبض موبایل

از برنامه 780 استفاده کنید

گزینه پرداخت قبض را انتخاب کنید. وارد بخش قبض موبایل شوید و شماره خط موبایلتان را وارد کنید و وارد صفحه پرداخت شوید.

افزونه دیدگاه پیامکی وردپرس مهام + راهنمای نصب و فعالسازیحتما بخوانید: افزونه دیدگاه پیامکی وردپرس مهام + راهنمای نصب و فعالسازی

نکته: اگر خط موبایل تان را ترابرد زده‌اید (تغییر اپراتور داده‌اید) دقت کنید اپراتور خود را درست انتخاب کنید. پرداخت قبض موبایل به صورت آنلاینپرداخت قبض موبایل با هفت هشتادپرداخت موبایل با هفت هشتاد

از اپلیکیشن‌های دیگری مانند 724، سکه، تاپ، 730 و همراه بانک‌ها هم می‌توانید برای پرداخت قبوض استفاده کنید.

اینترنت ندارید؟

شاید اینترنت در دسترس ندارید یا اصلاً گوشی هوشمند ندارید. پس لازم است از روش‌های دیگری از جمله کدهای دستوری استفاده کنید.

کدهای دستوری مختلفی برای پرداخت قبوض وجود دارد.

برای پرداخت همراه اول می‌توانید از کد دستوری #1* استفاده کنید. گزینۀ دو در این لیست قبض است.

برای پرداخت قبض ایرانسل کد دستوری #7* را شماره‌گیری کنید. گزینۀ یک آن قبض ایرانسل است.

کد‌های دستوری #733*، #780*، #724*، #720*، #730* و بسیاری کد‌های دستوری دیگر وجود دارند که امکان پرداخت قبض موبایل از طریق آنها وجود دارد.پرداخت اس ام اسی قبض موبایل

با تماس تلفنی هم می‌توانید پرداخت قبوض را انجام دهید!

برای پرداخت قبض همراه اول شماره 9990 را از خط همراه اول، برای پرداخت قبض ایرانسل شماره 700 از خط ایرانسل و برای پرداخت قبض رایتل شماره 200 را از خط رایتل‌تان و شماره  9202000000 را از سایر خطوط شماره‌گیری کنید.

از پوز استفاده کنید!

اگر دستگاه پوز در دسترس دارید و شناسه قبض و شناسه پرداخت قبض موبایل‌تان را هم دارید کافی است کارت بکشید و گزینه پرداخت را بزنید . از شما شناسه قبض و شناسه پرداخت را می خواهد. با وارد کردن این دو عدد مبلغ قبض نمایش داده می شود. اگر مبلغ صحیح بود تایید کنید. قبض شما به همین راحتی پرداخت می‌شود.

ای تی ام هم راهی ساده برای پرداخت قبض است

به نزدیک‌ترین دستگاه ای تی ام (خودپرداز بانکی) مراجعه کنید. اصلاً مهم نیست دستگاه مربوط به کدام بانک است و اصلاً لازم نیست به خودپرداز بانک کارت خودتان مراجعه کنید. کارت را وارد دستگاه کنید. بعد از وارد کردن رمز، گزینه پرداخت قبض را بزنید. از شما شناسه قبض و سپس شناسه پرداخت می‌خواهد. بعد از وارد کردن این دو عدد، مبلغ قبض نمایش داده می‌شود. در صورت درست بودن مبلغ، تایید کنید.

نکته: برای دریافت شناسه قبض و شناسه پرداخت قبض ایرانسل کافی است شماره تلفن همراه خودتان را به ۲۱۲۱ پیامک کنید. برای قبض پایان دوره همراه اول حرف G یا g را به 990009 پیامک کنید.

قبض موبایل را سنتی هم می‌توانید پرداخت کنید

هرچند این روش اصلاً توصیه نمی‌شود ولی بسیاری از سالمندان هنوز هم معتقدند که باید قبض کاغذی دریافت کنند و مهر پرداخت را روی قبض‌شان داشته باشند.

برای دریافت قبض کاغذی کافی است به مراکز خدمات و نمایندگی اپراتورها مراجعه کنید و قبض دریافت کنید. در جریان باشید که این مراکز برای ارائه این خدمات هزینه دریافت می‌کنند که در بسیاری از موارد هیچ قانونی هم برای مبلغ این هزینه وجود ندارد.

بعد از دریافت قبض همراه اول لازم است به پست بانک مراجعه کنید و پرداخت را انجام دهید که این کار هم کارمزد مربوط به خودش را دارد.

در مورد قبض ایرانسل و رایتل، می‌توانید پرداخت را مستقیم از طریق همان مرکز خدماتی که به آن مراجعه کردید، انجام دهید و نیازی نیست به بانک مراجعه کنید.

نکته: یک ترفند برای پرداخت قبض ایرانسل البته برای مبالغ کم وجود دارد. می‌توانید پرداخت قبض را از طریق کارت شارژ انجام دهید. برای این کار کافی است کارت شارژ ایرانسل بخرید و آن را با کد 130 وارد کنید.

#کد کارت شارژ*130*

در این حالت مبلغ کارت شارژ عیناً به حساب شما وارد می‌شود و مالیات بر ارزش افزوده نیز از آن کسر نخواهد شد چون مالیات روی قبض شما منظور شده است. فقط کارت شارژ استفاده شده تا زمانی که پیامک تایید برای‌تان ارسال شود، نگه دارید.

و ختم کلام

امروزه پرداخت قبض موبایل از گذشته خیلی راحت‌تر شده است. کافیست در منزل کمی به خودتان سختی دهید و با کامپیوتر، لپ‌تاپ، تب‌لت و گوشی و روش‌های به‌روزی که وجود دارد، قبض موبایل‌تان را پرداخت کنید. تمام روش‌های ممکن را در این مطلب توضیح دادم. هر کدام که از نظرتان راحت‌تر است انتخاب کنید.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید
بدون دیدگاه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!
ارسال دیدگاه

ارسال پیامک از اینترنت

ارسال و دریافت پیامک تکی و انبوه با شماره های اینترنتی
مشاهده تعرفه ها فعالسازی در کمتر از 1 دقیقه

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.
شرایط و قوانین را مطالعه کرده و قبول دارم.

پنل خود را انتخاب کنید