در دنیای کنونی یکی از دغدغه‌های اصلی همه‌ افراد امرار معاش و توانایی تامین هزینه‌های زندگی است. زمان‌هایی در زندگی هر فرد می‌رسد که او در تامین نیازهای خانواده‌ی خود -به هر دلیلی اعم از دلایل اقتصادی و غیره- به مشکل برمی‌خورد. در هر جامعه‌ای دولت طرح‌هایی را برای کمک به اقشار کم‌درآمد ارائه می‌دهد تا به آن‌ها در تامین نیازهای روزمره‌ کمک کند. اگر می‌خواهید با یکی از این طرح‌ها آشنا شوید تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

آموزش استعلام سبد کالا 98

یکی از طرح‌هایی که دولت برای کمک به اقشار کم‌درآمد ارائه داده است طرح سبد کالای خانوار است. این بسته‌های حمایتی در راستای تامین کالاهای اساسی است که در قالب وجه نقد و یا کوپن‌های الکترونیک به مشمولان این طرح داده می‌شود. مبلغ حمایتی سبد کالا که به حساب سرپرست خانوار واریز می‌شود برای تامین کالاهای اساسی از جمله برنج، مرغ، گوشت، روغن، لبنیات و غیره است. اگر می‌خواهید با شیوه‌های استعلام سبد کالا آشنا شوید حتما این مطلب را دنبال کنید.

آموزش استعلام سبد کالا 98

1. استعلام از طریق سامانه‌ سبد حمایتی کالا

یکی از روش‌های پیگیری و استعلام بسته‌های کالا به صورت آنلاین و از طریق سامانه‌ سبد حمایتی کالا است. کافی است که پس از ورود به این سایت شماره ملی و تلفن همراه‌تان را وارد کنید تا از وضعیت سبد کالای خودتان و موجودی آن اطلاع پیدا کنید. تمامی اطلاعات و اخبار مربوط به بسته‌های حمایتی در این سایت موجود و قابل پیگیری است.

2. استعلام از طریق تلفن گویا

اگر شما به اینترنت دسترسی ندارید تنها با گرفتن یک شماره می‌توانید از وضعیت سبد کالای خودتان اطلاع پیدا کنید. وزارت صنعت، معدن و تجارت تلفن گویا ۰۹۶۱۲ را بدین منظور راه‌اندازی کرده است و شما می‌توانید پس از تماس گرفتن با آن به کارشناسان و مسئولین مربوطه وصل شوید و سوالاتتان را مطرح کنید و از وضعیت بسته‌ حمایتی خود آگاه شوید. یکی دیگر از شماره‌هایی که می‌توانید با آن تماس بگیرید شماره‌ی ۱۴۲۰ است که به شما در استعلام وضعیت سبد کالا کمک می‌کند.

3. استعلام از طریق درگاه همراه اول، ایرانسل و رایتل

افرادی که از اپراتور همراه اول استفاده می‌کنند کافی است تا با شماره‌گیری کد دستوری #۸*۱۴۲* برای ثبت‌نام بسته‌ حمایتی کالا اقدام کنند. اگر در این سامانه ثبت‌نام کرده‌اید و می‌خواهید وضعیت بسته‌ حمایتی‌تان را بررسی کنید کافیست کد دستوری #۹*۱۴۲* را شماره‌گیری نمایید.

در صورتی که از اپراتور ایرانسل و یا رایتل استفاده می‌کنید با شماره‌گیری کد دستوری #۸*۱۴۲۰* می‌توانید برای ثبت‌نام بسته‌ حمایتی کالا اقدام کنید. در صورتی که قبلاً در این سامانه ثبت‌نام کرده‌اید و خواهان پیگیری وضعیت بسته‌ حمایتی خود هستید کد دستوری #۹*۱۴۲۰* را شماره‌گیری کنید.

4. شماره پیامک سبد کالا 98

اگر فرصت ندارید هیچ‌کدام از راه‌های بالا را انجام دهید این روش را امتحان کنید. اگر قبلاً با استفاده از کد ملی خود برای سبد حمایتی خانوار ثبت‌نام کرده‌اید کافیست یک پیامک به سامانه‌ی پیامکی ۱۰۰۰۱۴۲۰ بفرستید تا از وضعیت بسته‌ حمایتی خود مطلع شوید.

در صورتی که برای استفاده از هر یک از روش‌های استعلام سبد کالا که معرفی شد سوال یا مشکلی دارید می‌توانید در بخش دیدگاه‌ها مطرح کنید تا پاسخگوی شما باشیم.

آموزش استعلام سبد کالا
به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید