30% تخفیف خرید پنل پیامکی به مناسبت عید فطر، فقط تا 23 فروردین
مشاهده تخفیف‌ها
دانشگاه‌ها چگونه می‌توانند از پیامک استفاده کنند؟

دانشگاه‌ها چگونه می‌توانند از پیامک استفاده کنند؟

1

در سال‌های اخیر، پنل پیامکی دانشگاه به عنوان یک رسانۀ ارتباطی قوی برای مراکز آموزش عالی از جمله دانشگاه‌ها مطرح شده است.

این شکل جدید از ارتباط راه خود را به بسیاری از دانشگاه‌ها و موسسأت آموزشی پیدا کرده است. البته جای تعجبی هم نیست، زیرا پیامک یک روش ارتباطی مقرون‌به‌صرفه، لحظه‌ای و سریع به حساب می‌آید.

بنابراین تصمیم گرفتیم در مقالۀ حاضر به بررسی کاربردهای پیامک برای دانشگاه‌ها و البته سایر مراکز آموزش عالی بپردازیم، راهکارهایی برای مطلع کردن اساتید، دانشجویان، کارمندان، محققان و سخنوران از آخرین اخبار و اطلاعات را در اختیار شما قرار دهیم. برای خرید پنل هم می‌توانید از کد تخفیف زیر استفاده کنید:

قدرت پیامک تبلیغاتی را دست کم نگیرید!

اگر به دنبال افزایش درآمد و گسترش کسب و کار خود هستید، با ثبت نام در ملی پیامک و ارسال پیامک تکی و انبوه، مشتریان جدیدی جذب و از آن ها نگهداری کنید و رابطه و تعاملی طولانی ایجاد کنید.
10% تخفیف!
MPC10
کپی کد
برای ارسال پیامک تکی و انبوه همین الان ثبت نام کنید
ثبت نام و ارسال پیامک آنی

کاربرد پنل پیامکی دانشگاه

برای شروع می‌خواهیم بدانید که پنل پیامکی دانشگاه چه کاربردهایی دارد و چه مسیری را برای تعامل مستقیم با دانشجویان در اختیارتان قرار می‌دهد:

دانشجویان تازه‌وارد

برای دانشجویان جدید‌الورود به دانشگاه، حضور در محیطی که این همه برایش درس خواندند، می‌تواند یک اتفاق هیجان‌انگیز ولی متفاوت باشد. معمولاً هنگام شروع ترم جدید دانشگاه، "تازه‌واردها" چندان با محیط آشنا نیستند و احساس غریبه بودن می‌کنند. پنل پیامکی این امکان را در اختیار تیم آموزش قرار داده تا با با ارسال اس ام اس لینکدار، لینک نقشۀ فضای دانشگاه و دانشکده‌های مختلف را برای دانشجویان بفرستید، تا آن‌ها به راحتی بتوانند مسیر خود را پیدا کرده و دچار مشکلی نشوند.

همچنین احتمال دارد دانشجویان جدید از روز بازگشایی دانشگاه یا روزی که باید سر کلاس حضور پیدا کنند نیز آگاه نباشند. پنل اس ام اس دانشگاه در این زمینه هم به کمک شما می‌آید. کافی است یک پیامک برای دانشجویان تازه وارد بفرستید و اطلاع‌رسانی لازم در این زمینه را انجام دهید. به این ترتیب دانشجویان تجربۀ بهتری از روزهای اول حضورشان خواهند داشت، در واقع با پیامک از این دانشجویان حمایت کرده و اطلاعات لازم را در اختیارشان قرار می‌دهید تا بدانند که همیشه حامی آنها خواهید بود.

اعلام زمان امتحانات و نتایج

امتحانات می‌تواند یک زمان پر استرس در طول سال تحصیلی باشد. با این حال، شما می‌توانید از دانشجویان حمایت کنید و نکاتی را در مورد چگونگی درس خواندن یا از بین بردن استرس در طول امتحانات از طریق پنل پیامکی دانشگاه برای آن‌ها ارسال کنید. همچنین زمان امتحانات را از طریق اس ام اس برایشان بفرستید یا اطلاع دهید که نتایج در سایت وارد شده است.

کنسل شدن کلاس

اطلاع‌رسانی کنسلی کلاسدر طول یک ترم بسیار پیش آمده که استادی ناخوش باشد و نتواند کلاس خود را برای یک یا چند روز برگزار کنید. ضروری است که تمام دانشجویان از این موضوع مطلع باشند و بی‌جهت سر کلاس حاضر نشوند. برای این منظور می‌توانید از پنل پیامکی دانشگاه استفاده کرده و یک اس ام اس به تمام دانشجویان آن کلاس ارسال کرده و به آن‌ها پیغام دهید که این کلاس برگزار نخواهد شد.

رویدادهای مختلف

پیامک می‌تواند در برگزاری رویدادهای مختلف نیز نقش موثری داشته باشد. هر دانشجویی ایمیل خود را به صورت مرتب چک نمی‌کند، اما همۀ آن‌ها گوشی تلفن خود را همیشه همراه دارند. بنابراین، پیامک بهترین راه ارتباط با دانشجویان است.

اگر قرار است یک کنفرانس یا سخنرانی برگزار کنید یا مراسم دیگری در پیش دارید، از طریق پنل اس ام اس دانشگاه یک پیامک به دانشجویان ارسال کرده و آن‌ها را از این موضوع مطلع کنید.

تشکلات دانشجویی

پنل اس ام اس دانشگاهپیامک برای تمام تشکلات دانشگاهی می‌تواند ابزار مناسبی باشد. برای مثال، اگر شما یک گروه نمایش داشته باشید، به راحتی می‎‌توانید دانشجویان را در جریان قرار دهید و علاقه‌مندان را به عضویت در آن دعوت کنید. حتی می‌توان یک اشتراک پیامکی را به دانشجویان ارائه داد و بدین‌وسیله در مورد زمان و تاریخ ملاقات‌های گروه به آنها اطلاع‌رسانی کرد.

ایجاد اشتراک روش بسیار موثری است، زیرا به شما کمک می‌کند افرادی را هدف قرار دهید که واقعاً به انجمن شما علاقه‌مند هستند و می‌خواهند بیشتر در مورد گروه و فعالیت‌هایشان بدانند.

تیم‌های ورزشی

تیم‌های ورزشی دانشگاه هم می‌توانند از پنل پیامکی دانشگاه استفاده‌هایی داشته باشند. از پیامک می‌توان برای ارسال یادآوری در مورد زمان برگزاری تمرین به اعضا استفاده کرد. به‌علاوه می‌توانید مسابقات پیش‌رو را نیز به حامیان تیم اطلاع دهید و مطمئن باشید که آن‌ها با حضورشان به تیم انرژی بیشتری برای بازی می‌دهند.

زمان‌ بازگشایی و تعطیلی دانشگاه

دانشگاه‌ها می‌توانند از پیامک برای اطلاع‌رسانی در مورد زمان بازگشایی و تعطیلی نیز استفاده نمایند. همچنین اگر قرار است دانشگاه به دلیلی در یک روز خاص تعطیل باشد، مثلاً وقتی که قرار است آزمونی در محل برگزار شود، نیز می‌توان از این ابزار ارتباطی استفاده کنید. در واقع پیامک می‌تواند سریع‌ترین راه انتقال این پیغام‌ها باشد.

راهنمای نوشتن بهترین متن‌ تبلیغاتی برای پیامک‌حتما بخوانید: راهنمای نوشتن بهترین متن‌ تبلیغاتی برای پیامک‌

کتابخانه‌های دانشگاه

کتابخانه دانشگاهپیامک می‌تواند مورد استفادۀ کتابخانۀ دانشگاه و دانشکده‌ها نیز قرار بگیرد. این یک رسانه کارآمد برای برقراری ارتباط با دانشجویان است. مثلاً در مورد کتاب‌هایی که تاخیر خورده‌اند یا مهلت بازگشت یک کتاب به دانشجویان اطلاع دهید. همچنین می‌توانید زمان باز شدن یا تعطیلی کتابخانه در طول سال را نیز به این طریق به گوش دانشجویان برسانید.

انتقادات و پیشنهادات

یک راه خوب دیگر برای استفاده از پیامک دریافت انتقادات و پیشنهادات دانشجویان است. با بکارگیری پیامک دیگر به کاغذ و قلم نیاز نیست. دانشجویان مشکلات و پیشنهادات خود را به راحتی و با ارسال یک پیامک به اطلاع شما می‌رسانند و شما نیز می‌توانید با پیامک آنها را از جواب خود مطلع کنید.

جمع‌بندی

همانطور که می‌بینید، دانشگاه‌ها می‌توانند از پیامک استفاده‌های بسیاری داشته باشند که در بالا تنها به چند مورد اشاره کردیم. پنل پیامکی دانشگاه یک پل ارتباطی سریع و قابل اطمینان را برای شما فراهم می‌کند و از هزینه‌های شما خواهد کاست. با ارسال پیامک مطمئن خواهید بود که تمام دانشجویان، اساتید، کارمندان و ... از آخرین اخبار و وقایع دانشگاه مطلع خواهند بود.

پنل اس ام اس ملی پیامکملی‌پیامک در حال حاضر با تعدادی از معتبرترین دانشگاه‌های کشور (دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه صنعتی امیرکبیر و ...) در حال همکاری است و خدمات پیامکی خود را به آنها ارائه می‌دهد. اگر شما هم می‌خواهید به جمع این دانشگاه‌ها بپیوندید و از کاربردهای بی‌شمار پیامک بهره‌مند شوید یا اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید، با بخش پشتیبانی ما تماس حاصل فرمائید و سوالات خود را مطرح کنید.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید
بدون دیدگاه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!
ارسال دیدگاه

ارسال پیامک از اینترنت

ارسال و دریافت پیامک تکی و انبوه با شماره های اینترنتی
مشاهده تعرفه ها 3 روز تست رایگان

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.

پنل خود را انتخاب کنید