30% تخفیف بهاره خرید پنل پیامکی، فقط تا 31 فروردین
مشاهده تخفیف‌ها
کلمات کلیدی: چگونه و چه موقع از آنها استفاده کنیم؟

کلمات کلیدی: چگونه و چه موقع از آنها استفاده کنیم؟

1

در بازاریابی پیامکی، "کلمۀ کلیدی" یک کلمه یا حتی یک عدد است که به کاربران اجازه می‌دهد به لیست مشترکان شما پیوسته و در آینده پیامک‌های تبلیغاتی شما را دریافت کنند. این امر با ارسال کلمۀ کلیدی مورد نظر به خط خصوصی شما میسر می‌شود و شمارۀ مشتری بلافاصله به طور خودکار به لیست شماره‌های شما اضافه می‌گردد. به این ترتیب، شما رضایت مشتری برای دریافت پیامک‌های خود را داشته و می‌توانید مطمئن باشید که تمام پیام‌های شما توسط وی خوانده می‌شود.

کلمۀ کلیدی باید به خط خصوصی شما ارسال شود.

طریقۀ عملکرد این کلمات کلیدی به این شرح است: برای مثال، یک شرکت که در زمینۀ بهداشت و مراقبت از مو فعالیت دارد، شروع به تبلیغات برای محصولی می‌کند که قرار است موها را نرم‌تر و درخشان‌تر نماید. برای تبلیغ این محصول، شرکت از مصرف‌کنندگان درخواست می‌کند که با گوشی خود کلمۀ "نرم" را به خط خصوصی آنها ارسال نمایند. به مشتری گفته می‌شود که در عوض اینکار یک کوپن پیامکی دریافت می‌کند که می‌تواند با نشان دادن آن در زمان خرید این محصول تخفیفی دریافت کند. به این ترتیب، نه تنها مشتری یک خرید انجام داده است، بلکه همچنین در لیست مشترکان گنجانده شده است و اجازۀ این را به شما داده است که در آینده نیز اخبار و پیشنهاد‌های شرکت را برای او ارسال نمائید.

در مقابل چه سودی به مشتریان خود می‌رسانید؟

پیشنهاد شما می‌بایست برای مشتری نیز ارزشمند باشد تا او دریافت اشتراک شما را قبول کند. شما باید مشخص کنید که عضویت در بازاریابی پیامکی شما به چه معنا خواهد بود و مشترکان چه مزایایی را از این طریق به دست خواهند آورد. چرا پیشنهاد شما به سود آنهاست؟ این باید برای مشتریان شما توضیح داده شود. در مثال قبل دیدیم که می‌توانید با وعدۀ یک کوپن تخفیف آنها را ترغیب به ارسال کلمۀ کلیدی نمائید. این معمول‌ترین و البته بهترین روش برای جمع‌آوری مشترکان است.

چرا بازگشت سرمایۀ شما قطعی خواهد بود؟

یکی از بهترین مزایای بکارگیری این نوع بازاریابی تضمین شده بودن بازگشت سرمایه در طولانی‌مدت است. چرا که پس از مدتی، شما یک لیست طویل از مشترکانی خواهید داشت که همگی با میل خود پیامک‌های تبلیغاتی شما را دریافت می‌کنند و مطمئناً به پیشنهادهای شما اهمیت داده و آنها را با دقت مطالعه می‌نمایند. با این حساب، پیامک‌های شما برای کسی مزاحمت ایجاد نکرده و هیچ فشاری بروی مشتری نخواهد بود. که این یعنی نام تجاری شما با این تبلیغات لکه‌دار نخواهد شد، بلکه در عوض بر محبوبیت و اعتماد مشتریان افزوده می‌شود.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید
بدون دیدگاه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!
ارسال دیدگاه

ارسال پیامک از اینترنت

ارسال و دریافت پیامک تکی و انبوه با شماره های اینترنتی
مشاهده تعرفه ها فعالسازی در کمتر از 1 دقیقه

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.

پنل خود را انتخاب کنید