افزونه ارسال پیامک وردپرس (wp-sms)
 • طراح افزونه مصطفی صوفی
 • نسخه افزونه 5.9.1
 • تاریخ انتشار
 • آخرین بروزرسانی
 • تعداد دانلود 3081
 • وبسایت veronalabs.com
 • ایمیل support@melipayamak.com
دانلود

راهنمای استفاده از ماژول

ابتدا افزونه را از همین صفحه دانلود و سپس داخل سایت وردپرسی خود نصب و مطابق راهنمای استفاده بفرمایید.

اطلاعیه مهم

به اطلاع میرسانیم این افزونه از داخل مخزن وردپرس (wordpress.org) به صورت رایگان قابل دریافت است .

افزونه ارسال پیامک وردپرس (wp-sms)

اگر کسب‌وکار آنلاین، فروشگاه اینترنتی یا سایت با بازدید بالا و امکان عضویت کاربران دارید، شاید به این مسئله مهم فکر کرده باشید که چگونه می‌شود برای کاربران و اعضای سایت پیامک فرستاد؟

بسیاری از ما بعد از عضویت در سایت‌های مختلف پیام دریافت می‌کنیم، عضو خبرنامه می‌شویم و منتظر رویدادهای جدید می‌مانیم. شرایط ارسال این اس ام اس ها دقیقا چیست؟ ما امروز به همین سوال مهم شما می‌خواهیم پاسخ دهیم. پس برای آشنایی با افزونه ارسال پیامک وردپرس (wp-sms) با ما در ادامه همراه باشید.

افزونه ارسال پیامک وردپرس چیست؟

افزونه ارسال پیامک وردپرس یا همان wp-sms به شما این امکان را می‌دهد تا قابلیت ارسال پیامک به اعضای خبرنامه و کاربران سایت یا هر اطلاع‌رسانی مربوط به محصولات را به بخش وردپرس سایت اضافه کنید.

افزونه پیامک وردپرس قابلیت پشتیبانی از فرم تماس 7، ووکامرس و EDD را دارد. این افزونه در دو نسخۀ رایگان و حرفه‌ای (شامل هزینه) ارائه می‌شود که در نسخه تجاری امکانات بیشتری از جمله پشتیبانی کامل از ووکامرس، افزونه‌های گرویتی فرم، EDD و Contact Form7 ارائه شده است.

امکانات افزونه ارسال پیامک وردپرس

اما شاید بپرسید که افزونه ارسال پیامک وردپرس یا همان Wp-sms چه امکاناتی را به کاربر ارائه می‌دهد. امکانات این افزونه به شرح زیر است:

 • پشتیبانی از وبسرویس ملی پیامک (ارسال معمولی و وبسرویس خدماتی ملی پیامک)
 • قابلیت ثبت‌نام در خبرنامه با استفاده از پیامک
 • ارسال پیامک اطلاع رسانی به مدیر سایت
 • ارسال پیامک اطلاع رسانی در زمان ارسال پست جدید به کاربران
 • اطلاع رسانی پیامکی در هنگام ثبت دیدگاه جدید
 • اطلاع رسانی در هنگام پاسخ به دیدگاه جدید
 • اطلاع رسانی به مدیر و کاربر در هنگام ثبت‎نام
 • قابلیت هماهنگی با contact form 7 و EDD
 • هماهنگی کامل با گرویتی فرم و ووکامرس (در نسخه حرفه‌ای)
 • پشتیبانی از Awesome Support و Ultimate members (در نسخه حرفه‌ای)

تنظیمات افزونه ارسال پیامک وردپرس

در گام اول سراغ تنظیمات افزونه می‌رویم. در منوی داشبورد مدیریتی وردپرس، روی گزینه "پیامک" کلیک کنید و سپس وارد بخش تنظیمات شوید. اولین تنظیماتی که می‌خواهیم با آن آشنا شویم، مربوط به تب عمومی است:

تب عمومی

مطابق با شکل 1 در زیر قسمت تب عمومی، قسمت "شماره موبایل مدیر"  شماره مدیریت سایت را وارد نمایید. "کد موبایل کشور" +98 است.

افزونه ارسال پیامک وردپرس ، تنظیمات عمومی

تب درگاه

در این بخش (شکل 2) تنظیمات مربوط به اتصال افزونه با پنل کاربری را می‌بینید که از طریق وب‌سرویس انجام می‌شود.

تنظیمات درگاه برای افزونه ارسال پیامک وردپرس

مراحل ثبت درگاه

برای ثبت درگاه و اتصال به وب‌سرویس ملی پیامک گزینه Melipayamak.ir را از لیست کشویی انتخاب کنید.

نام کاربری API : نام کاربری پنل پیامکی خود در سامانه ملی پیامک را وارد نمایید و بعد رمز API یا همان رمز عبور پنل کاربری پیامکی خود در سامانه ملی پیامک را وارد نمایید.

شماره ارسال کننده : در این قسمت باید شماره خط اختصاصی ارسال کننده پیام در سامانه ملی پیامک را وارد کنید. در صورتی که از این شماره اطلاعی ندارید، وارد پنل پیامکی‌تان شوید. حالا در دیواره عمودی سمت چپ پنل کاربری، روی گزینه (قرمز رنگ) "ارسال سریع" بزنید تا در لیست کشویی مربوط به گزینه "شماره"، شماره‌های اختصاصی ارسال کننده پیامک در پنل کاربری خود را ببینید.

با وارد کردن اطلاعات بالا و ذخیره کردن تنظیمات، در ادامه صفحه مربوط به تب درگاه، تنظیمات بخش درگاه مشابه شکل 3 خواهد بود.

وضعیت درگاه در افزونه ارسال پیامک وردپرس

وضعیت درگاه

حالا بیایید قسمت وضعیت درگاه را با هم بررسی کنیم:

وضعیت : در صورتی که این گزینه "فعال" باشد به معنای اتصال درست بین افزونه و پنل کاربری شما خواهد بود.

نتیجه بازگشتی : اعتبار پیامکی موجود در پنل کاربری پیامکی شما را نمایش خواهد داد.

ارسال گروهی : همانطور که این گزینه نشان می‎دهد، افزونه ارسال پیامک وردپرس قابلیت ارسال گروهی از خط اختصاصی پنل کاربری پیامکی  را پشتیبانی خواهد کرد.

نمایش نوار ابزار مدیریت : در نوار ابزار وردپرس که در بالای صفحه داشبورد قرار می‌گیرد، میزان اعتبار باقیماندۀ پنل کاربری‌تان را نمایش می‌دهد.

ارسال به عنوان یونیکد : با فعال کردن این گزینه، افزونه برای ارسال پیامک به زبان‌های غیر انگلیسی، از یونیکد استفاده خواهد کرد، بنابراین پیشنهاد می‌کنم این گزینه حتماً فعال باشد.

Clean Numbers : در صورتی که شماره تلفن توسط کاربر با کاراکترهایی مانند خط فاصله (space) وارد شود، با فعال کردن این فیلد کاراکترهای اضافه از شماره موبایل هنگام ارسال پیامک حذف خواهد شد.

پس از انجام تنظیمات دلخواه خود در این صفحه، بر روی دخیره تغییرات کلیک کنید تا تنظیمات شما ذخیره شود.

تب خبرنامه پیامکی

افزونه پیامک وردپرس برای ایجاد فرم خبرنامه پیامکی هم استفاده می‌شود. شما می‌توانید از این فرم در سایت‌تان استفاده کنید تا کاربران با عضویت در این فرم و گروه‌های متفاوتی که در بخش گروه‌ها توضیح داده خواهد شد، پیامک‌های اطلاع رسانی را دریافت کنند.

خبرنامه پیامکی

نمایش گروه‌ها

 در صورتی که در افزونه پیامک وردپرس، گروه‌های متفاوتی برای عضویت کاربران در خبرنامه ایجاد کرده باشید، با فعال‌سازی این قسمت، کاربران می‌توانند برای گروه مورد نظر خود در فرم خبرنامه ثبت‌نام کنند.

Verify Subscriber : با فعال کردن این بخش قابلیت ارسال پیامک و کد تأیید برای احراز هویت شماره تلفن‌ها، هنگام ثبت‌نام در فرم خبرنامه ایجاد می‌شود.

در نظر داشته باشید که پیامک‌های این بخش تنها توسط خط اختصاصی پنل کاربری شما قابل ارسال خواهد بود. همچنین، در بخش Welcome SMS در صورتی که گزینه وضعیت فعال باشد، پس از انجام ثبت می‌توانید برای کاربران خود پیامک خوش‌آمدگویی هم ارسال کنید.

در بخش قوانین شماره موبایل می‌توانید تنظیمات مورد نیاز خود را برای فیلد شماره موبایل در فرم خبرنامه ایجاد کنید. گزینه‌های این بخش برای مقدار پیش‌فرضی که کاربر در بخش شماره موبایل می‌بیند (مانند: 09123456789)، حداقل و حداکثر تعداد شماره موبایل ورودی توسط کاربر را حتماً مشخص کنید.

در صورتی که گزینه Disable Frontend Style در بخش Style فعال باشد، مانع از اجرای کدهای css مربوط به افزونه خواهد شد و فرم افزونه مطابق با تنظیمات ظاهری قالب شما نمایش داده خواهد شد.

تب امکانات

در این بخش یک‌سری تنظمیات اضافه برای کاربران در نظر گرفته شده است. که با هم بررسی خواهیم کرد:

امکانات افزونه ارسال پیامک وردپرس

افزودن فیلد شماره موبایل : این قسمت، فیلد شماره موبایل را به صفحه ثبت‌نام وردپرس سایت اضافه خواهد کرد.

بخش International Telephone Input برای انجام تنظیمات بیشتر برای فیلد شماره موبایل در صفحه ثبت‌نام است. شما می‌توانید با استفاده از گزینه‌های ارائه شده برای فیلد مذکور، پیش شماره کشور را انتخاب کنید، پیش شماره‌های کشورها را حذف کنید یا فیلدهای شماره موبایل را بصورت ارقام سه‌تایی از هم جدا کنید.

REST API : این گزینه برای توسعه دهندگان و برنامه‎نویسان است. با فعال کردن این فیلد End Pointهای افزونه wp-sms به REST API وردپرس اضافه خواهد شد.

تب اطلاع‌رسانی

در این بخش متن پیامک‌های مدنظرتان را می‌توانید برای رویدادهای وردپرس تنظیم کنید. مواردی همچون پیامک انتشار نوشته جدید، اطلاع‌رسانی به نویسنده پست در هنگام انتشار، اطلاع‌رسانی نام‌نویسی جدید در سایت و ... از امکانات تب اطلاع‌‌رسانی است.

اطلاع رسانی افزونه ارسال پیامک وردپرس

در انتهای هر جعبۀ متنی یک‌سری شورت‌کد وجود دارد که توسط افزونه به‌صورت خودکار مقداردهی شده است. شما می‌توانید از این شورت‌کدها برای ارسال پیامک استفاده کنید. همچنین برای ارسال پیامک از خط اختصاصی، می‌توانید به راحتی متن دلخواهتان را با استفاده از شورت‎کدهای ارائه شده برای هر رویداد در جعبه متنی مورد نظر بنویسید.

ذکر یک مثال

مثلاً در رویداد Author of the post که به منظور اطلاع‌رسانی به نویسنده هر پست در هنگام انتشار است، می‌توانید پیامک ارسال نمایید با این شرط که قبل از هر چیز باید وضعیت این رویداد فعال باشد.

در بخش Post Types می‌توانید از بین سه گزینۀ برگه، بین محصولات یا نوشته‌ها یکی را انتخاب کنید تا پیامک انتشار گزینه موردنظر برای نویسنده ارسال شود. در نظر داشته باشید، برای این امر حتماً باید گزینه "افزودن فیلد شماره موبایل" در تب امکانات را فعال کرده باشید. همانطور که عنوان شد برای ارسال از خط اختصاصی پنل کاربری پیامکی هم، متن را به‌صورت معمول و با استفاده از شورت‌کدهای ارائه شده باید تنظیم کنید.

در ضمن سرشماره اختصاصی پنل کاربری شما در صورتی که جزو خطوط تبلیغاتی باشد، نیاز به استفاده از وب‌سرویس خدماتی اشتراکی خواهید داشت. خطوط تبلیغاتی به آن دسته از شماره‌هایی که در لیست سیاه مخابرات قرار داشت باشند، پیامک ارسال نخواهد کرد و پیامک‌های شما مسدود یا به عبارتی بلاک خواهند شد.

استفاده از وبسرویس خدماتی در افزونه پیامکی وردپرس

برای روشن شدن نحوه استفاده از وبسرویس خدماتی در افزونه پیامکی وردپرس (wp-sms) از مثال ارسال پیامک هنگام انتشار پست (یا نوشته و محصول) برای نویسنده استفاده می‌کنیم تا بیشتر بتوانیم این مهم را بررسی کنیم.

توجه داشته باشید که برای ادامه این بحث، حتما باید با نحوه درج متن (قالب پیامکی) در بخش وبسرویس خدماتی آشنایی داشته باشد (مقاله آموزشی وبسرویس خدماتی اشتراکی سامانه ملی پیامک).

فرض می‌کنیم که یک قالب پیامکی با کد 12345 بصورت زیر در پنل کاربری خود درج کردید که قالب آن به‌صورت زیر است:

با سلام.

پست شما با عنوان {0} در آدرس {1} که در تاریخ {2} ایجاد شده بود، منتشر گردیده است.

melipayamak.com

متغیرهای قالب فوق به ترتیب، عنوان نوشته (متغیر 0)، آدرس نوشته (متغیر 1) و تاریخ ایجاد نوشته (متغیر 2) هستند. تا اینجا همۀ موارد در پنل کاربری پیامک تنظیم شده است و گام بعدی تنظیماتِ افزونه پیامکی وردپرس است.

برای اینکه این افزونه ارسال پیامک را از خط خدماتی اشتراکی انجام دهد، نیاز است تا مطابق با قالب زیر تنظیم متن صورت گیرد.

TemplateID-arg1;arg2;arg3##shared

قالب تنظیم متن

TemplateID : کد متن قالب درج شده در پنل کاربری پیامکی در بخش وبسرویس خدماتیست (در این مثال 12345، توجه کنید که شما باید کد متن مربوط به قالب پیامکی خودتان را وارد کنید).

arg1;arg2;arg3 : همان شورت‌کدهاییست که توسط افزونه ارائه می‌شود، با ; (نقطه ویرگول) از هم جدا می‌شوند (در این مثال متغیرها %post_title% ، %post_url% و %post_date% خواهند بود).

shared## : این عبارت به افزونه دستور ارسال پیامک از طریق خط خدماتی اشتراکی سامانه ملی پیامک را خواهد داد.

نکته: توجه کنید که تعداد متغیرهای موجود در قالب درج شدۀ پنل پیامکی باید با شورت‌کدهای مورد استفاده در افزونه برابر باشد. در غیر این صورت با خطا مواجه خواهید شد.

حالا با توجه به توضیحات ارائه شده، متنی که در افزونه برای ارسال پیامک انتشار پست به نویسنده وارد شود، به صورت زیر است:

12345-%post_title%;%post_url%;%post_date%##shared

با این روش در تمام قسمت‌های افزونه می‌توانید از ارسال وب‌سرویس خدماتی اشتراکی سامانه ملی پیامک استفاده کنید تا اس ام اس‌های شما بدون مشکل و خطا به شماره‌هایی که می‌خواهید، ارسال شود.

تب یکپارچه‌سازی

در این قسمت شما می‌توانید افزونه ارسال پیامک وردپرس را با افزونه‌های EDD، فرم تماس 7 و ووکامرس هماهنگ کنید. البته این بخش هنوز کامل نیست و امکانات تکمیلی آن در نسخۀ تجاری افزونه ارائه می‌شود.

یکپارچه‌سازی در افزونه ارسال پیامک وردپرس

فرم تماس 7

در صورت فعال کردن این بخش در صفحه ویرایش فرم مورد نظر، یک تب اطلاع رسانی SMS ایجاد خواهد شد که می‌توانید از آن برای ارسال پیامک در افزونه فرم تماس 7 استفاده کنید (مطابق با شکل 8).

ارسال پیامک در افزونه فرم تماس 7

همچنین، بخش‌های ووکامرس و Easy Digital Download قابلیت ارسال پیامک به مدیر هنگام دریافت سفارش جدید را خواهند داد.

ارسال پیامک

در این بخش می‌توانید برای ارسال پیامک انبوه یا تکی از خط اختصاصی پنل کاربری خود اقدام کنید. اینجا قابلیت ارسال پیامک به گروهی خاص، ارسال به تمامی کاربران خبرنامه و یا شماره‌های دلخواه وجود دارد. در صورتی‌ هم که تمایل به ارسال زمانبندی پیامک دارید، نیاز است تا نسخه حرفه‌ای (تجاری) افزونه را تهیه کنید.

ارسال پیامک

گروه‌ها

 

در این بخش شما می‌توانید گروه‌های مختلفی را برای عضویت کاربران در فرم خبرنامه سایت خود ایجاد کنید.

گروه‌ها

نتیجه

11دیدگاه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!
ارسال دیدگاه

 • Gravatar Icon

  Alireza

  07 مرداد 1401، 23:56

  نسخه پریمیوم این پلاگین از کجا باید خرید؟

  • Gravatar Icon

   حسام کریمی

   16 آذر 1401، 15:26

   سلام دوست عزیز
   در حال حاضر فروش نسخه حرفه‌ای افزونه توسط ژاکت و راستچین غیرفعال شده! شما می‌تونین به سایت‌های فروشگاهی پلاگین و افزونه مثل ژاکت و راستچین و… پیام بدین و باهاشون در ارتباط باشید.

 • Gravatar Icon

  mehdibinam

  23 مرداد 1401، 17:02

  طراح افزونه زدید مصطفی صوفی ، پس چرا انگلیسیه برنامه
  و تو صفحه پلاگین سازنده رو نوشته VeronaLabs

  • Gravatar Icon

   حسام کریمی

   16 آذر 1401، 15:50

   سلام دوست عزیز،
   برخی از پلاگین‌ها توسط توسعه‌دهنده‌ها و developerهای ایرانی ترجمه میشن که امکان استفاده برای همه افراد میسر باشه!
   پیشنهاد می‌کنم این مورد رو داخل مخزن وردپرس فارسی، به پشتیبانی افزونه پیام بدین و ازشون سوال بفرمائید.

 • Gravatar Icon

  فخرائی

  22 شهریور 1401، 16:19

  سلام وقت بخیر
  ممنون میشم راهنماییم کنید نسخه پرو رو از کجا میتونم تهیه کنم؟
  باتشکر

  • Gravatar Icon

   حسام کریمی

   16 آذر 1401، 15:26

   سلام وقت شما هم بخیر
   دوست عزیز، به نظر میرسه که موقتاً ارائه نسخه حرفه‌ای افزونه توسط ژاکت و راستچین غیرفعال شده! شما می‌تونین به سایت‌های فروشگاهی پلاگین و افزونه مثل ژاکت و راستچین و… پیام بدین و باهاشون در ارتباط باشید.

 • Gravatar Icon

  وردپرس

  24 دی 1401، 12:26

  بسیار عالی و کارآمد بود

 • Gravatar Icon

  جواد

  09 اردیبهشت 1402، 21:03

  سلام
  وقتتون بخیر
  من میخام توسط این افزونه یک فرم ساده داشته باشم که نام و شماره همراه کاربر رو بگیره و نهایتا در گروه خبرنامه ای که مد نظرمه به صورت خودکار عضوش کنم.
  در بخش خبرنامه پیامکی این افزونه صرفا تنظیمات به خبرنامه است و بعد که همه تنظیمات تکمیل شد و تایید رو زدم هیچ شرت کدی بهم نداد که بذارم تو فرانت سایت تا فرم خبرنامه برام پیاده بشه.
  ممکنه راهنمایی کنید این شرت کد رو از کجا میتونم بردارم؟

  • Gravatar Icon

   ایمان عمادی

   28 تیر 1402، 13:50

   سلام وقت شما هم بخیر
   این مورد رو از طریق پشتیبانی (تیکت) با همکاران در میان بگذارید تا مورد بررسی قرار گیرد.

 • Gravatar Icon

  هاجر

  26 تیر 1402، 14:39

  سلام و ادب
  خواهشی که داشتم اینه که پشتیبانی از فرم ساز المنتور رو هم به افزونه اضافه کنید یا اینکه افزونه مجزایی براش ایجاد بفرمایید. منظورم فرم ساز خودِ خودِ المنتور هست، نه افزونه‌های جانبی آن! بسیاری از طراحان وب از المنتور برای ساخت صفحات استفاده میکنند. وقتی خود المنتور امکان ساخت فرم دارد، قطعا ترجیح بر این است که تعداد افزونه های زیادی استفاده نکنیم و از همون امکانی که المنتور به ما میدهد استفاده کنیم. تنها مشکل ما در حال حاضر این است که هیچ افزونه ای از ارسال پیامک توسط المنتور پشتیبانی نمیکند.

  • Gravatar Icon

   ایمان عمادی

   28 تیر 1402، 13:47

   سلام و عرض ادب
   افزونه ارسال پیامک المنتور ملی پیامک در حال توسعه می‌باشد و به زودی در آزمایشگاه افزونه قابل دسترسی خواهد بود.

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.
شرایط و قوانین را مطالعه کرده و قبول دارم.

پنل خود را انتخاب کنید

دانلود مشاوره تلفنی رایگان
مشاوره رایگان تلفنی