• طراح افزونه گرویتی فرم پارسی
 • نسخه افزونه 1.0
 • آخرین بروزرسانی
 • ایمیل support@melipayamak.com
دانلود مستقیم

راهنمای استفاده از ماژول

برای استفاده از ماژول پس از ثبت نام بر روی سامانه و فعالسازی حساب کاربری خود، درخواست دریافت ماژول رو از بخش پشتیبانی (تیکت) ارسال نمایید.

اطلاعیه مهم

به اطلاع می رساند ماژول و پلاگین های ملی پیامک به صورت اختصاصی نوشته شده است و نسخه مشابه ای ندارد.

افزونه پیامک گرویتی فرم

کاملاً واضح است که جلب اعتماد مشتری‌ها یکی از عوامل موفقیت در فروش به حساب می‌آید. در واقع اگر بخواهیم دقیق‌تر بگوییم، تنها فاکتور موفقیت در فروش همین موضوع جلب اعتماد مشتری است؛ چراکه پایۀ هر دادوستد و معامله‌ای را اعتماد تشکیل می‌دهد.

اما چطور می‌توانیم این گنج گرانبها را بدست بیاوریم؟ یکی از راه‌ها، واردشدن از در امنیت است. به این صورت که در هنگام ثبت‌نام در سایت‌مان به مشتری نشان دهیم که اطلاعاتش پیش ما محفوظ است و از طرفی هر کسی هم نمی‌تواند به پنل کاربری‌اش دسترسی داشته باشد. کدهای احراز هویت، اعتماد مشتری را برای شما می‌خرند.

با کمک مجموعۀ گرویتی فرم که یکی از آن‌ها همین افزونۀ پیامکی است، می‌توانید تمام‌ فرم‌های سایت‌تان را به پنل پیامکی ملی‌پیامک وصل کنید تا در صورت لزوم برای مشتری‌هایتان کد تایید ارسال شود و علاوه‌بر جلب اعتماد آن‌ها، امنیت سایت‌تان هم بالا برود.

معرفی افزونه گرویتی فرم

افزونه گرویتی فرم یک افزونۀ آشنا و محبوبی به حساب می‌آید که در ساخت انواع فرم، حرف اول را می‌زند. پلاگین پیامکی این افزونه که در این‌جا معرفی می‌کنیم، کار ارسال پیامک را برایتان انجام می‌دهد. این پلاگین ویژگی‌ها و پیش‌نیازهایی دارد که در ادامه می‌خوانید:

قابلیت‌های افزونه پیامک گرویتی فرم

 • ارسال پیامک به مدیر (بی نهایت مدیر)
 • ارسال پیامک به کاربر
 • قابلیت ارسال پیامک به لیست سیاه (وبسرویس خدماتی)
 • ارسال پیامک کد تأیید شماره موبایل برای کاربران
 • پشتیبانی از شورتکدهای فیلدهای گرویتی فرم
 • اضافه کردن فیلد خبرنامه افزونه WP-SMS به فیلدهای گرویتی فرم
 • پشتیبانی از منطق‌های شرطی جهت ارسال پیامک‌های مختلف وابسته به شروط مختلف
 • و...

پیش‌نیاز افزونه پیامک گرویتی فرم

 • PHP حداقل 5.6
 • گرویتی فرم حداقل 1.9.15 و ترجیحاً نسخۀ آخر
 • یک سامانۀ پیامکی مجهز به API
 • آموزش استفاده از افزونۀ پیامکی

این پلاگین را می‌توانید بعد از دانلود، مثل سایر افزونه‌های تکمیلی گرویتی فرم از مسیر مدیریت وردپرس >> افزونه ها >> افزودن نصب کنید. بعد از نصب به قسمت فرم‌ها در پنل مدیریتی وردپرس مراجعه کنید. ملاحظه می‌کنید که یک زیرمنو به نام اطلاع‌رسانی پیامکی اضافه شده است. خب حالا برای ارسال اس‌ام‌اس آن هم به‌صورت خودکار، باید اطلاعات سامانۀ پیامکی را وارد کنید.دانلود افزونه گرویتی فرم

مرحلۀ اول: واردکردن تنظیمات سامانه پیامکی

برای پیکربندی وب‌سرویس یا همان واردکردن تنظیمات سامانۀ پیامکی، مسیر مدیریت وردپرس >> فرم ها >> تنظیمات >> تنظیمات پیامک را طی کنید تا تصویری مثل تصویر زیر پیش چشمتان ظاهر شود.اتصال به وب‌سرویس

در تصویر بالا چندتا فیلد ملاحظه می‌کنید که در ادامه در مورد همه‌شان توضیح مختصری می‌دهم.

فیلد وب‌سرویس پیامکی

این فیلد یک لیست کشویی است که شما باید از طریق آن نام سامانه پیامکی‌تان را انتخاب کنید. بعد از اینکه سامانه مورد نظرتان را انتخاب کردید، صفحه مجدد لود می‌شود و فیلدهایی مثل نام کاربری و کلمۀ عبور ظاهر می‌شوند.

فیلد نام کاربری و کلمۀ عبور

در این قسمت نام کاربری و کلمۀ عبور API سامانۀ پیامکی‌تان را وارد کنید. در اکثر سامانه‌های پیامکی نام کاربری و کلمۀ عبور API همان نام کاربری و کلمۀ عبوری‌ است که به‌وسیلۀ آن وارد سایت سامانۀ پیامکی می‌شوید؛ ولی اگر برای API نیاز به نام کاربری و کلمۀ عبور دیگری باشد خود سامانۀ پیامکی آن‌ها را در اختیارتان قرار می‌دهد.

فیلد فرستنده

در این فیلد باید شماره خطوط عمومی یا اختصاصی را که برای ارسال پیامک در اختیارتان قرار داده شده، وارد کنید. این خطوط با اعدادی مثل 1000، 2000، 3000، 5000 و ... شروع می‌شوند.

فیلد شمارۀ پیش‌فرض شما

این فیلد کاملاً اختیاری است. در این قسمت می‌توانید شمارۀ موبایل خودتان را به‌عنوان مدیر وارد کنید. اگر می‌خواهید چندتا شماره در این قسمت وارد کنید؛ باید آن‌ها را با (,) از هم جدا کنید.

فیلد کد کشور

در این قسمت باید کد ایران را به‌صورت +98 وارد کنید.

فیلد نمایش اعتبار پیامک

اگر سامانۀ پیامکی شما یک API هم برای دریافت مقدار اعتبار پیامک داشته باشد، این گزینه برایتان فعال می‌شود و می‌توانید در تمام صفحات افزونۀ پیامک، اعتبار پیامکی‌تان را ببینید. توصیۀ ما این است که این فیلد را فعال نکنید چون ممکن است باعث کندی مدیریت وردپرس ‌شود.

فیلد منو در ادمین‌بار

با فعال‌کردن این مورد در ادمین‌بار وردپرس، یک منوی جدید ظاهر می‌شود که لینک قسمت‌های مختلف افزونه به آن اضافه می‌شود. تنظیمات وب‌سرویس در این مرحله به پایان می‌رسد و لازم نیست که هربار تغییرش بدهید؛ فقط درصورتی‌که نام کاربری یا کلمۀ عبور تغییر کرد، دوباره به این قسمت مراجعه کنید و آن را ادیت کنید.

حالا چطور مطمئن شویم که به وب‌سرویس وصل شدیم؟

با ارسال یک پیامک تستی می‌توانیم از این قضیه مطمئن شویم. به این صورت که به قسمت‌ فرم‌ها و بعد اطلاع‌رسانی پیامکی وارد می‌شوید و مشابه تصویر زیر پیامک تستی را ارسال می‌کنید.اتصال افزونه گرویتی فرم به وب‌سرویس

بعد از زدن دکمۀ ارسال اگر پیغام «پیامک با موفقیت ارسال شد» را دیدید، یعنی همه‌چیز به‌خوبی و خوشی پیش رفته؛ در غیر این صورت یعنی ارسال با خطا انجام شده است که باید بررسی‌های لازم را انجام دهید و مشکل را حل کنید.

مرحلۀ دوم: اتصال افزونۀ پیامک به فرم‌ها

در این مرحله باید افزونه را به فرم‌ها وصل کنید تا با ثبت فرم جدید، یک پیامک به کاربر و مدیر ارسال شود. برای این کار اول باید فرم مورد نظرتان را بسازید، در داخل فرم یک فیلد متن تک‌خطی را به‌عنوان شمارۀ موبایل قرار بدهید. به‌طور مثال فرم زیر را نگاه کنید:ساخت فرم

بعد از ذخیره‌کردن فرم، روی قسمت تنظیمات کلیک کنید و زیرمنوی پیامک را انتخاب کنید.اتصال افزونه پیامکی گرویتی فرم به وبسرویس

بعد از کلیک،صفحۀ زیر پیش رویتان ظاهر می‌شود. گزینۀ افزودن جدید را بزنید.تنظیمات افزونه گرویتی فرم

بعد از کلیک گزینۀ افزودن جدید به پنجره زیر هدایت می‌شوید.تنظیمات افزونه پیامکی گرویتی فرم

این بخش را پر کنید و دکمۀ به‌روزرسانی را کلیک کنید. در ادامه به‌اختصار راجع‌به هر کدام از فیلدهای پنجره بالا توضیح می‌دهم.

فیلد انتخاب فرم

به این فیلد دست نزنید؛ چون به شکل خودکار فرم مورد نظر شما را انتخاب کرده است.

فیلد شمارۀ فرستنده

در این قسمت می‌توانید شمارۀ فرستنده‌ای را که برای این فرم در نظر دارید، انتخاب کنید.

فیلد سازگاری با درگاه‌های پرداخت

ممکن است فرم شما به درگاه پرداخت هم متصل باشد و روزانه افراد زیادی فرم را پر کنند ولی تراکنش موفقی نداشته باشند؛ به زبان ساده‌تر یعنی به صفحۀ بانک بروند ولی به هر دلیلی خرید خودشان را کنسل کنند. اگر می‌خواهید که فقط در صورت تراکنش‌های موفق برای شما پیامک ارسال شود، این گزینه را تیک بزنید و مشخص کنید که در چه وضعیتی از پرداخت، برایتان پیامک ارسال شود.

فیلد تغییر کد کشور

این قسمت را تغییری ندهید و بگذارید به همان صورت +98 باقی بماند.

پیامک مدیر

در قسمت شمارۀ موبایل مدیران، شمارۀ همراه مدیرها را با کاما از هم جدا کنید. در قسمت متن پیامک مدیر هم باید متن دلخواه خودتان را وارد کنید تا برای مدیران ارسال شود. اگر قصد دارید فقط در شرایط خاصی به مدیر پیامک ارسال شود، می‌توانید منطق شرطی را هم فعال کنید و مثل سایر منطق‌های شرطی گرویتی فرم شرط خودتان را لحاظ کنید.

پیامک کاربر

پیامک کاربر هم چیزی شبیه پیامک مدیر است؛ تنها فرقی که دارد این است که شمارۀ موبایلش ثابت نیست. مطابق تصویر بالا، باید فیلدی را که با نام موبایل ساخته بودید، داخلش انتخاب کنید.

توجه داشته باشید که اگر فیلد پیامک کاربر را خالی بگذارید، پیامکی به کاربر ارسال نمی‌شود. در قسمت شماره‌های اضافه هم می‌توانید شمارۀ‌ دلخواهی را اضافه کنید تا همان مطلبی که برای کاربر ارسال می‌شود، به آن شماره هم ارسال شود.

وقتی روی دکمۀ ذخیره کلیک کنید، دیگر کار تمام است و فرم شما به پیامک متصل شده است. در آخر اگر در هر کدام از مراحل بالا سوالی برایتان پیش آمد حتماً کامنت بگذارید.

تأیید شماره موبایل

هنگامی که یک فرم جدید ایجاد می‌کنید، در صفحه مربوطه فیلدهای پیش‌فرض مربوط به گرویتی فرم قابل مشاهده است که در این میان، فیلدهای پیامک برای تأیید شماره موبایل استفاده می‌شود. مطابق با شکل زیر اگر بر روی تأیید شماره کلیک شود، فیلد مربوط به تأیید شماره به فرم اضافه می‌شود.

تأیید شماره موبایل

وبسرویس خدماتی در افزونه گرویتی‌فرم

برای آشنایی کامل با وبسرویس خدماتی،شرایط دریافت آن و نحوه استفاده، لینک زیر را مطالعه فرمایید.

راهنمای استفاده از خط خدماتی اشتراکی (وبسرویس خدماتی)

تنظیمات افزونه

پس از اینکه متون وبسرویس خدماتی را در پنل کاربری پیامکی خود درج کردید و وضعیت متون نیز به تأیید شده تغییر کردند، می‌توانید برای استفاده از وبسرویس خدماتی در افزونه گرویتی فرم اقدام کنید.

قالب کلی استفاده از وبسرویس خدماتی در افزونه گرویتی فرم به شکل زیر است:

var1;var2;var3;bodyId@@shared

var1,var2,var3 : متغیرهای متن وبسرویس خدماتی درج شده در پنل پیامکی شما می‌باشد.

bodyId : کد مربوط به متن درج شده در بخش وبسرویس خدماتی پنل کاربری شما است.

با قرار دادن عبارت shared@@ در انتهای متن، افزونه ارسال پیامک را از طریق خط خدماتی اشتراکی (وبسرویس خدماتی) انجام خواهد داد.

به عنوان مثال، یک متن در بخش وبسرویس خدماتی تعریف شده است که برای اطلاع رسانی به مدیریت سایت پس از تکمیل فرم توسط کاربر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کد متن را  1245 درنظر می‌گیریم و متن نیز بصورت زیر درج کرده‌ایم:

کاربر {0} با شماره تلفن {1} فرم ثبت گارانتی برای محصول {2} را در تاریخ {3} تکمیل نموده است. domain.com

متغیرها بصورت زیر درنظر گرفته شده‌اند.

{0} : نام کاربر

{1} : شماره تلفن کاربر

{2} : سرویس دارای گارانتی

{3} : تاریخ تکمیل کردن فرم، درخواست پیگیری گارانتی

مطابق با شکل زیر یک فرم با فیلدهای زیر در گرویتی فرم ایجاد کرده‌ایم و در صفحه مخصوص آن قرار دادیم.

حال طبق توضیحات بخش مربوط به تنظیمات فرم (اتصال افزونه پیامک به فرم‌ها) نحوه استفاده از وبسرویس خدماتی در گرویتی فرم را بررسی خواهیم کرد.

به شکل زیر دقت کنید، ابتدا کد متن را در محل قرارگیری متن پیامک قرار دادیم و بعد یک ; (نقطه ویرگول) درج کردیم. سپس با استفاده از برچسب‌های اقدام، هرکدام از شورت کدهای مدنظر خود را در متن پیامک اضافه کرده و آنرا با یک ; (نقطه ویرگول) از متغیر بعدی جدا می‌کنیم. سپس با قرار دادن @@ و بدون هیچگونه کاراکتر اضافی عبارت shared را تایپ می‌کنیم. (توجه کنید که تعداد متغیرها و کد متن درج شده در پنل کاربری صحیح باشد و از همه مهم‌تر متن موردنظر ما در بخش وبسرویس خدماتی در وضعیت تأیید شده قرار داشته باشد)

پس از اتمام تنظیمات و ذخیره سازی تنظیمات، پیامک‌ها برای مدیریت از طریق وبسرویس خدماتی صورت خواهد گرفت و برای بخش پیکربندی پیامک‌های کاربر نیز این روش امکان‌پذیر می‌باشد.

افزونه پیامک گرویتی فرم
۶دیدگاه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!
ارسال دیدگاه
 • اریا

  14 فوریه 2021، 18:04

  سلام
  با استفاده از ملی پیامک میشه توی گراویتی به خطوطی که تبلیغات رو بستن پیام ارسال کرد؟

  • نیلوفر اکبریان

   16 فوریه 2021، 10:09

   سلام. بله دوست عزیز می‌تونید از لینک گراویتی فرم برای کمک استفاده کنید

 • مجتبی قمبر

  06 ژوئن 2021، 16:27

  با سلام
  قصد دارم چندتا از فیلدهایی که کاربر تکمیل کرده است را برای مدیر سایت ارسال کنم
  این امکان وجود دارد؟

  • وحید ممدوح

   28 ژوئن 2021، 05:53

   سلام . من این افزونه نصب کردم. پیامک تست و پیامک تایید شماره ارسال میشه ولی پیامک کاربر بعد از ثبت فرم ارسال نمیشه. مشکل از کجاست ؟

   • نیلوفر اکبریان

    28 ژوئن 2021، 08:28

    دوست عزیز برای پشتیبانی تیکت بفرستید تا برای رفع مشکل باهاتون تماس بگیرند، میتونه از ارسال برای لیست سیاه مخابرات باشه

  • نیلوفر اکبریان

   07 ژوئن 2021، 08:48

   بله دوست عزیز
   باید از قسمت تنظیمات پیامک فرم از متاتگ یا تگ‌های مورد نیاز خود در متن پیامک استفاده کنید

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.
شرایط و قوانین را مطالعه کرده و قبول دارم.

پنل خود را انتخاب کنید

مشاوره تلفنی رایگان
مشاوره رایگان تلفنی