پیامک کد تایید در گرویتی فرم
 • طراح افزونه گرویتی فرم پارسی
 • نسخه افزونه 1.0
 • تاریخ انتشار
 • آخرین بروزرسانی
 • تعداد دانلود 1090
 • وبسایت gravityforms.ir
دانلود مستقیم

راهنمای استفاده از ماژول

ابتدا افزونه را از توسعه دهنده تهیه و سپس داخل سایت وردپرسی خود نصب و مطابق راهنمای استفاده بفرمایید.

اطلاعیه مهم

به اطلاع میرسانیم صرفا نسخه 1.0 افزونه پیامک گرویتی فرم (موجود در همین مقاله) امکان ارسال پیامک با الگو و پترن را دارد.

پیامک کد تایید در گرویتی فرم

افزونه‌های زیادی برای ایجاد فرم ساخته شد است، ولی پر کاربردترین آن‌ها افزونه ارسال پیامک گرویتی فرم می‌باشد. در این مقاله در مورد ارسال کد تایید در گرویتی فرم توضیح خواهیم داد.

فرض کنید شما قصد داشته باشید برای گارانتی محصولات خود از طریق فرم داخل سایت اقدام نمایید. برای این کار مشتریان شما باید وارد سایت شده و در فرمی که شما برای آن ها توسط افزونه پیامک گرویتی فرم ایجاد کرده اید مراحل را انجام دهند.

در برخی مواقع این مورد پیش‌آمده است که مشتری برای انجام سریع مراحل یک شماره موبایل فرضی و یا یک شماره موبایلی که دیگر از آن استفاده نمی‌شود در فرم ثبت کند.

در این حالت اگر شما قصد داشته باشید با مشتری خود به صورت پیامکی و یا تلفنی در ارتباط باشید با یک مشکل بزرگ روبه‌رو می‌شوید. تنها راهکار ساده‌ای که بتواند در یک بازه زمانی کوتاه مشکل شما را برطرف کند پیاده‌سازی ارسال کد تایید در گرویتی فرم می‌باشد.

گرویتی فرم چیست؟

افزونه گرویتی فرم یک پلاگین پرکاربرد و محبوب در زمینه ایجاد انواع فرم می‌باشد. افزونه پیامکی که در این صفحه به شما معرفی می‌شود، این امکان را برای شما فراهم می‌کند که ارسال پیامک کد تایید شماره موبایل قبل از ثبت فرم انجام شود.

قابلیت هایی که افزونه پیامکی گرویتی فرم دارد

 • ارسال پیامک کد تایید شماره موبایل
 • ارسال پیامک‌های اطلاع رسانی به مدیر
 • ارسال پیامک های اطلاع رسانی به مشتری
 • قابلیت ارسال پیامک به کسانی که پیامک‌های تبلیغاتی خود را مسدود کرده‌اند
 • پشتیبانی از فیلدهای افزونه gravity forms
 • و....

پلاگینی که ملی پیامک در اختیار شما قرار می‌دهد یک addon می‌باشد که به عبارت ساده این افزونه بر روی افزونه اصلی گرویتی نصب می‌شود و امکان ارسال پیامک را برای فرم‌های شما فراهم می‌کند.

بعد از دانلود افزونه پیامکی گرویتی فرم مانند تمام افزونه‌ها وارد بخش مدیریت وب‌سایت یا همان پیشخوان وردپرس خود شوید---» وارد بخش افزونه‌ها شده و سپس بر روی گزینه افزودن کلیک نمایید.

پس از نصب و فعال‌سازی افزونه در بخش (فرم‌ها) یک زیر منو با عنوان اطلاع رسانی پیامکی اضافه می‌شود.

افزونه پیامکی گرویتی فرم

شکل 1 - منوی اصلی افزونه گرویتی فرم

تنظیمات ارسال کد تایید در گرویتی فرم

در این بخش به سراغ انجام تنظیمات وب سرویس در افزونه گرویتی فرم به منظور ارسال کد تأیید در گرویتی فرم خواهیم رفت.

ارسال کد تأیید به دو صورت می‌تواند صورت گیرد. از طریق خط اختصاصی پنل کاربری و از طریق سرویس ارسال از طریق پترن هر دو مورد به صورت کامل توضیح داده خواهد شد.

 

اولین مرحله: اتصال افزونه به سامانه ملی پیامک

برای انجام تنظیمات وب سرویس افزونه پیامکی گرویتی فرم ابتدا وارد بخش مدیریت وبسایت خود شوید---» در بخش منوبار پیشخوان وردپرس بر روی فرم ها کلیک کنید---» وارد بخش تنظیمات افزونه شوید---» سپس بر روی تنظیمات پیامک کلیک کنید.

در این صفحه شما باید مشخصات مورد نیاز برای اتصال افزونه به وب سرویس را انجام دهید.

در قسمت بخش وبسرویس‌های پیامکی شما باید سامانه ملی پیامک را انتخاب کنید. نام کاربری و رمز عبور شما که در ابتدای خرید پنل از ملی پیامک برای شما پیامک می‌شود.

صفحه پیکر بندی پیامک افزونه گرویتی فرم

شکل 2 - صفحه پیکربندی تنظیمات پیامکی افزونه گرویتی فرم

خط فرستنده و یا همان خطوط اختصاصی شما در پنل ملی پیامک، از بخش تنظیمات و سپس گزینه شماره‌ها قابل مشاهده است و شما می‌توانید تمام خطوط اختصاصی خود را در این بخش مشاهده فرمایید. ( شکل 3 )

خطوط اختصاصی پنل اس ام اس

شکل 3 - خطوط اختصاصی پنل اس ام اس

در صورتی که تنظیمات را به درستی انجام داده باشید در افزونه پیامکی گرویتی فرم اعتبار پیامکی شما قابل مشاهده است.

دومین مرحله: پیاده سازی یک فرم برای تایید شماره موبایل

در این بخش شما باید ابتدا یک فرم ایجاد نمایید، برای ایجاد فرم جدید بر روی گزینه فرم جدید کلیک نمایید. بعد از باز شدن این بخش یک عنوان مناسب برای فرم خود انتخاب نمایید و بر روی گزینه ایجاد فرم کلیک کنید.

ایجاد فرم جدید در گرویتی فرم

شکل 4 - ایجاد فرم در افزونه گرویتی فرم

فیلد شماره موبایل در گرویتی فرم

بعد از ایجاد فرم در افزونه پیامکی گرویتی فرم شما وارد بخش ویرایش فرم می‌شوید. در این بخش شما می‌توانید تمام فیلدهایی که مد نظر دارید در فرم خود اضافه کنید.

در این بخش باید در نظر داشته باشید که برای گرفتن شماره موبایل از مشتری خود از فیلد تلفن که در بخش فیلدهای پیشرفته قرار دارد استفاده کنید.

بعد از قرار دادن فیلد تلفن باید وارد بخش تنظیمات فیلد تلفن شوید و در تب عمومی قالب شماره موبایل را بر روی (بین المللی) را قرار دهید.

پیکربندی فرم در افزونه گرویتی فرم

شکل 5 - ویرایش و پیکربندی فرم در افزونه گرویتی فرم

فیلد تایید شماره موبایل در گرویتی فرم

در مرحله آخر شما باید فیلد تایید شماره موبایل را در فرم قرار دهید که مشتری شما بعد از تکمیل فیلدهای فرم، ملزم به تایید شماره موبایل خود باشد. برای این کار کافیست بر روی گزینه فیلدهای پیامک کلیک کنید و تایید شماره را به فرم خود اضافه کنید.

بعد از اضافه کردن فیلد تایید موبایل در فرم خود وارد بخش ویرایش آن شوید.

در تب عمومی فیلد شمراه موبایل را بر روی (تلفن) قرار دهید. سپس در بخش متن پیامک، متنی که مایل هستید برای مشتری شما هنگام تایید شماره موبایل ارسال شود را ثبت کنید.

در بخش تب عومی تنظیماتی همچون حداکثر دفعات تلاش، حداکثر دفعات ارسال مجدد نیز قرار دارد که می‌توانید به دلخواه این موارد را ویرایش کنید.

تنظیمات کد تایید برای ارسال پیامک گرویتی فرم

شکل 6 - تنظیمات تایید شماره موبایل افزونه گروتی فرم

بعد از انجام تمامی این مراحل ارسال کد تایید در فرم شما پیاده سازی شده و مشتریان شما بعد از ثبت فرم حتما باید شماره موبایل خود را تایید کنند. که این مورد در تصویر شماره 7 به شما نمایش داده می‌شود.

فرم تست تایید شماره موبایل

شکل 7 - صفحه تست ارسال کد تایید شماره موبایل

در این نوع پیاده سازی ارسال پیامک‌های شما از خط اختصاصی شما ارسال می‌شود، به همین دلیل اگر خط اختصاصی شما امکان ارسال پیامک به خطوطی که پیامک‎‌های تبلیغاتی خود را مسدود کرده باشند انجام نمی‌دهد.

بنابراین مشتریان شما با مشکل دریافت پیامک کد تایید روربرو خواهند شد. راه حل استفاده از سرویس ارسال پیامک از طریق پترن (الگو) می‌باشد.

ارسال پیامک کد تایید در گرویتی فرم از طریق الگو

برای برطرف کردن مشکل عدم ارسال پیامک به لیست سیاه مخابرات، ملی پیامک یک راهکار ساده به نام ارسال پیامک از طریق الگو (ارسال پترن) ایجاد کرده است، در ویدیو زیر نحوه استفاده از این سرویس قرار داده شده است.

ارسال پیامک از طریق الگو بسیار ساده می‌باشد و به شما امکان ارسال پیامک به تمامی شماره‌ها (حتی لیست سیاه مخابرات) را خواهد داد.

بعد از ایجاد فرم طبق توضیحات قبل شما باید در ابتدا متن‌هایی که قصد دارید به مشتریان شما از طریق وبسایت ارسال شود در سامانه ملی پیامک ثبت کنید.

تنظیمات ارسال پیامک کد تایید گرویتی فرم

پس از اینکه متون وبسرویس خدماتی را در پنل کاربری پیامکی خود درج کردید و وضعیت متون نیز به تأیید شده تغییر کردند، می‌توانید برای استفاده از وبسرویس خدماتی در افزونه گرویتی فرم اقدام کنید.

قالب کلی استفاده از وبسرویس خدماتی در افزونه گرویتی فرم به شکل زیر است:

var;bodyId@@shared

var متغیر وبسرویس خدماتی در متن پیامک شما می‌باشد.

bodyid کد متن وبسرویس خدماتی شما در سامانه ملی پیامک می‌باشد.

با قرار دادن متن shared@@ شما به متن خود دستور می‌دهید که ارسال پیامک از خط خدماتی اشتراکی انجام شود.

به طور مثال شما یک متن در وبسرویس خدماتی تعریف کرده اید و کد متن شما 1234 میباشد، متن به صورت زیر در افزونه پیامکی گرویتی فرم درج می‌شود:

%code%;1234@@shared

درج متن در افزونه گرویتی فرم

شکل 13 - درج الگو در افزونه پیامکی گرویتی فرم

در صورتی که تمام موارد به درستی انجام شده باشد ارسال پیامک از طریق  خط خدماتی اشتراکی سامانه انجام می‌شود.

کلام آخر

در این مقاله ارسال پیامک کد تایید در افزونه گرویتی فرم عنوان شد، شما به دو صورت می‌توانید پیامک‌های خود را از این افزونه ارسال فرمایید.

روش اول با استفاده از خطوط اختصاصی موجود بر روی پنل کاربری شما می‌باشد و روش دوم با استفاده از خطوط خدماتی اشتراکی سامانه ملی پیامک (یا همان سرویس ارسال پیامک از طریق الگو).

در صورتیکه نیاز به افزونه‌های دیگری بر روی سایت وردپرسی خود دارید، پیشنهاد می‌شود از صفحه آزمایشگاه سامانه ملی پیامک نیز دیدن فرمایید.

بدون دیدگاه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!
ارسال دیدگاه

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.
شرایط و قوانین را مطالعه کرده و قبول دارم.

پنل خود را انتخاب کنید

دانلود مستقیم مشاوره تلفنی رایگان
مشاوره رایگان تلفنی