نحوه ارسال اس ام اس به تعداد زیاد و گروهی (آموزش 0 تا 100)

نحوه ارسال اس ام اس به تعداد زیاد و گروهی (آموزش 0 تا 100)

Engagements Icon
0


ارسال اس ام اس به تعداد زیاد از مخاطبین، مستلزم داشتن سرعت در ارسال پیامک است. فرض کنید قصد ارسال پیامک در مدرسه را دارید دارید. مخاطبانی که قرار است این پیامک را دریافت کنند شامل محصلین، اولیا، دبیران و سایر کارکنان که به صورت مستقیم یا غیرمستقیم به این موضوع ربط دارند خواهند بود. بنابراین تعداد کلی مخاطبان شما می‌تواند بین حداقل 100 نفر تا بیش از هزار نفر هم باشد.

به نظر شما برای ارسال پیامک با این حجم بالا آیا استفاده از ارسال پیامک با گوشی مقرون به صرفه است؟ قطعا پاسخ منفی است. چرا که در این روش سرعت تعداد ارسال پیامک در هر دقیقه می‌تواند بین 30 تا نهایتا 40 نفر(البته به این شرط که پیامک شما یک صفحه‌ای شود) باشد. از سوی دیگر قطعا وارد کردن این تعداد مخاطب برای ارسال پیامک با هر گوشی فراهم نیست. حتی اگر گوشی هم داشته باشید که این امکان را داشته باشد، باز هم به خاطر سرعت ارسال پایین مدت زیادی برای ارسال پیامک به کل مخاطبان طول خواهد کشید.

در این صورت استفاده از این روش از پایه اشتباه بوده و بهتر است که از روش جایگزین، یعنی استفاده از سامانه پیام کوتاه برای این کار استفاده کنید.

1- سرعت بالا در ارسال پیامک انبوه

نحوه ارسال اس ام اس به تعداد زیاد

در این روش شما می‌توانید با تهیه سامانه پیام کوتاه از ملی پیامک به نشانی اینترنتی www.melipayamak.com از امکان ارسال پیامک با سرعت بسیار بالا نسبت به روش ارسال با گوشی برخوردار شوید. علاوه بر این امکان دسترسی به امکانات بسیار زیادی را دارید که می‌توانید به کمک آن پیامک خود را به صورت هوشمند ارسال کنید.

در ادامه به معرفی دلایلی که باعث می‌شود از سامانه پیام کوتاه برای ارسال اس ام اس به تعداد زیاد استفاده کنید می‌پردازیم.

1- سرعت بالا در ارسال پیامک انبوه

در روش ارسال اس ام اس به چند نفر با گوشی شما با محدودیت تعداد ارسال مواجه هستید. هر پیامک یک صفحه‌ای(که شامل 70 کاراکتر فارسی یا 160 کاراکتر انگلیسی است) در مدت زمان یک دقیقه شاید نهایتا به 40 مخاطب ارسال شود. بنابراین اگر تعداد مخاطبین شما بیش از 1000 نفر باشند، حداقل 25 دقیقه زمان برای ارسال اس ام اس به همه آنها لازم است.

اما در حالتی که از سامانه پیام کوتاه ملی پیامک استفاده می‌کنید، پیامک های ارسالی توسط اپراتورهای ارسال پیامک انجام می‌گیرد که سرعت فوق العاده بالایی در ارسال را دارند. سرورهای تخصیص داده شده برای ارسال انبوه از منابع بالایی برخوردار هستند و می‌توانند همین تعداد پیامک را در کسری از ثانیه ارسال کنند.

2- تعرفه پایین نسبت به ارسال پیامک با گوشی

در روش ارسال پیامک انبوه با گوشی نیاز به یک سیم کارت و گوشی تلفن همراه دارید که قابلیت انتخاب مخاطب به تعداد بالا در آن وجود داشته باشد. اما معمولا تعداد مخاطبینی که می‌توانید در هر بار ارسال انتخاب کنید زیر 100 نفر خواهند بود. اگر مدت زمانی که برای ارسال پیامک به هر نفر سپری می‌شود را هم در نظر بگیریم، مجبور هستید تا هر بار تعداد محدودی مخاطب را انتخاب کنید تا ارسال به آنها انجام شده و سپس مجددا دسته دیگری از مخاطبان را انتخاب کرده و همین کار را تکرار کنید. که در این حالت مدت زمان ارسال به همان 1000 نفر، به بالای 40 دقیقه افزایش پیدا خواهد کرد. جدایی از اینکه درصد خطا هم برای ارسال پیامک تکراری به یک مخاطب یا عدم ارسال پیامک نیز وجود دارد.

اما در پنل اس ام اس ملی پیامک، محدودیتی در تعداد مخاطبین انتخابی وجود ندارد. به لطف داشتن دفترچه تلفن، آن هم به صورت گروهی و مدیریت شده، می‌توانید گروه خاصی از مخاطبین یا کل مخاطبان را انتخاب کرده و ارسال خود را انجام دهید.

شاید لازم باشد در همان مثال ارسال پیامک در مدرسه، سه پیامک با محتوای جدا به دانش آموزان، اولیا و کارکنان مدرسه ارسال کنید. در این صورت کافی است متن سه پیامک خود را وارد کرده و در هر بار گروه مخاطبین را از بین دفترچه تلفن جهت ارسال پیامک انتخاب کنید.

تعرفه ارسال هر پیامک نیز نسبت به ارسال اس ام اس به تعداد زیاد با گوشی کمتر خواهد بود. زمانی که پیامکی را از سیم کارت خود ارسال برای هر پیامک 12 تومان باید بپردازید. اما در روش ارسال پیامک از طریق ملی پیامک، این هزینه بسته به اپراتور ارسال کننده تا 10 تومان هم می‌تواند برسد.

2- تعرفه پایین نسبت به ارسال پیامک با گوشی

3- امکان افزودن بی نهایت مخاطب در دفترچه تلفن

همانطور که اشاره شد در روش ارسال پیامک انبوه با گوشی با محدودیت در تعداد انتخاب مخاطبین و همچنین تعداد ارسال با سرعت بالا مواجه هستید. اما ما در ملی پیامک این امکان را فراهم کرده ایم که در یک محیط با فضای بسیار بالا بتوانید هر تعداد مخاطب را در هر گروهی دسته بندی کرده و در هر بار به هر کدام از گروه مخاطبین ارسال پیامک انبوه داشته باشید.

دفترچه تلفن پیشرفته ملی پیامک این امکان را خواهد داد که از انواع فیلدها مثل تاریخ تولد، آدرس محل کار، تلفن ثابت، آدرس ایمیل هر فیلد دلخواه دیگری برای داشتن یک دفترچه تلفن هوشمند برخوردار باشید.

چرا صاحبان کسب و کار ملی پیامک را انتخاب می کنند؟حتما بخوانید: چرا صاحبان کسب و کار ملی پیامک را انتخاب می کنند؟

4- امکان ارسال پیامک به صورت هوشمند

داشتن همین دفترچه تلفن هوشمند که امکان درج انواع اطلاعات از مخاطبین در آن قرار دارد ارسال پیامک به صورت هوشمند را به شما می‌دهد. می‌توانید در محتوای پیامک ارسالی خود از نام و سایر اطلاعات افراد برای اینکه تعامل بهتر و صمیمی‌تری با کاربر داشته باشید استفاده کنید.

سلام {جنسیت} {نام} {نام خانوادگی}، جشن معرفی دانش آموزان نمونه در سالن میلاد برگزار خواهد شد. خوشحال می‌شویم میزبان شما باشیم.

5- ارسال به موقع پیامک در کوتاه‌ترین زمان ممکن

فرض کنید مدت محدودی به شروع یک رویداد باقی مانده و شما هنوز پیامک‌های خود را ارسال نکرده‌اید. در این صورت با سرعت کندی که در ارسال پیامک وجود دارد، ممکن است پیام‌های ارسال شما به موقع به همه مخاطبین ارسال نشود.

اما همین که از پنل اس ام اس برای این کار استفاده کنید، تاثیر خارق العاده آن را خواهید دید. همین که روی دکمه ارسال کلیک کنید، در کمتر از 1 ثانیه ارسال انجام شده و نهایتا تا 30 ثانیه پیامک‌های ارسالی به دست کلیه مخاطبین که تحت پوشش شبکه اپراتور باشند خواهد رسید.

در این مقاله سعی کردیم به معرفی نحوه ارسال پیامک به تعداد زیاد با استفاده از سامانه پیام کوتاه بپردازیم. سپس دلایلی که باعث خواهد شد استفاده از ارسال پیامک با گوشی به تعداد بالا را منسوخ بدانیم ذکر شده و به معرفی مزایای استفاده از پنل پیامکی ملی پیامک پرداختیم. در صورتی که در زمینه ارسال پیام کوتاه انبوه و خدمات برای کاربری و نمایندگی پنل اس ام اس سوالی برای شما به وجود آمده یا اینکه نیاز به مشاوره رایگان در زمینه بازاریابی پیامکی دارید، پشتیبانان ملی پیامک آموده پاسخگویی به شما هستند. کافی است با شماره 02163404 تماس بگیرید.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید
بدون دیدگاه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!
ارسال دیدگاه

ارسال پیامک از اینترنت

ارسال و دریافت پیامک تکی و انبوه با شماره های اینترنتی
مشاهده تعرفه ها فعالسازی در کمتر از 1 دقیقه

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.
شرایط و قوانین را مطالعه کرده و قبول دارم.

پنل خود را انتخاب کنید