اگر پنل ارسال پیامک دارید یا حتی می‌خواهید اس ام اس مارکتینگ را شروع کنید، خطوط پیامکی اپراتور مگفا از آن سرشماره‌هاییست که باید حتماً داشته باشید. خب حالا یک سوال مهم! نحوۀ استعلام شماره پیامک 3000 چطور است و چه مراحلی دارد؟ در ادامۀ این مقاله با ما همراه باشید تا علاوه‌بر شرایط سفارش این خطوط با ویژگی‌ها و مزایایی هم که در اختیارتان قرار می‌دهد، بیشتر آشنا شوید.

پنل اس ام اس چیست؟

سامانه ارسال اس ام اسپیش از آشنایی با نحوۀ استعلام شماره پیامک 3000 بیایید با ابزار کار یعنی سامانه ارسال اس ام اس آشنا شوید. سامانه ارسال پیام کوتاه نرم افزاری آنلاین و تحت وب برای مدیریت پیامک تبلیغاتی است، یعنی کسب‌وکارها با پنل پیامکی می‌توانند علاوه‌بر ارسال پیامک پاسخ مخاطب را نیز دریافت کنند.

پنل‌های پیامکی، خطوط مختلفی از چندین سرشماره دارند که هر کدام توسط یک اپراتور به شرکت‌های ارائه دهندۀ سامانه و کاربرانشان ارائه می‌شود. یکی از این اپراتورها خط 3000 است که در این مقاله قرار است آن را به شما معرفی کنیم تا بتوانید برای کسب‌وکارتان یک خط اختصاصی با اعداد انتخابی خودتان از اپراتور مگفا داشته باشید.

اپراتور ارائه دهنده خطوط 3000

قبل از توضیح مزایای شماره پیامک 3000 از طریق محیط کاربری ملی پیامک، با اپراتوری که این خطوط را ارائه می‌دهد یعنی شرکت مگفا کمی بیشتر آشنا شویم.

مگفا مخفف عبارت مرکز گسترش فناوری اطلاعات است خطوط ارسال پیامک با سرشمارۀ 3000 را ارائه می‌دهد و البته به عنوان یکی از قدیمی‌ترین اپراتورهای کشور شناخته می‌شود. مگفا شرکتی دولتیست و فقط با اشخاص حقوقی طرف قرارداد است، در واقع شرکت مگفا به عنوان شرکت اپراتور خط 3000 شناخته می‌شود.

این شرکت مدعیست که سرعت بالایی در ارسال پیامک دارد، امنیت خطوط را تامین می‌کند، همچنین امکان پردازش هزار اس ام اس در ثانیه را دارد و خدمات منحصر بفردی در حوزۀ پیامک ارائه می‌دهد.

مزایای خطوط 3000

استعلام شماره پیامک 3000قبل از آشنایی با روند استعلام شماره پیامک 3000 نوبت آن است که کمی با مزایایی که این خطوط در اختیار کاربر می‌گذارد، آشنا شویم:

اول از همه اینکه، در حال حاضر خطوط 3000 نیاز به تمدید سالیانه ندارد. البته این ویژگی برای وضعیت فعلی (شهریور 1400) است و ممکن است که در آینده این قانون تغییر کند.

خطوط 3000 دلیور بیس است و هزینۀ پیام‌های نرسیده به مخاطب را به حساب کاربر باز می‌گرداند.

ارسال پیامک از این خطوط قیمت معقول و مناسبی دارد، همچنین سرعت ارسال از سرشماره 3000 بالاست. همانطور که گفتیم این خطوط امکان پردازش هزار اس ام اس در ثانیه دارد.

خطوط 3000 قابلیت ارسال لینک را دارد، در نتیجه کاربر به راحتی می‌تواند آدرس سایت یا پیج صفحۀ اینستاگرامش را به صورت انبوه برای تعداد زیادی از مشتریان ارسال کند.

استعلام خطوط 3000 از ملی پیامک!

برای استعلام شماره 3000 از طریق شرکت ملی پیامک اول از همه باید پنل داشته باشید و سپس از داخل محیط کاربری پنل روی سفارش خط کلیک کنید.

سفارش خط و استعلام شماره پیامک 3000

در پنجرۀ جدیدی که برایتان باز شده روی سفارش شماره بزنید و وارد مرحله بعد شوید. حالا در صفحۀ جدید باید بین شماره سفارشی یا غیر سفارشی یکی را انتخاب کنید. خب حالا فرق این دو خط آن هم در اپراتور 3000 چیست؟

تفاوت خطوط 3000 سفارشی و غیرسفارشی

خطوط سفارشی، خطوطی هستند که شما کاربران اعدادش را انتخاب می‌کنید. مثلاً می‌توانید بعد از سرشمارۀ 3000 چند رقم آخر شماره موبایل یا شماره محل کارتان را سفارش دهید. خطوط غیر سفارشی هم خطوط رندمیست که ما برایتان انتخاب می‌کنیم، یعنی کاربر فقط سفارش خط می‌دهد و برایش فرقی ندارد که بعد سرشماره 3000 چه اعدادی باشد!

خطوط 3000 امکان ثبت خط غیرسفارشی ندارند و میبایست مطابق تصویر زیر از بین سرشاخه‌های موجود در پنل ملی‌پیامک، 8 شماره اول آن را انتخاب نموده و بعد از شماره دلخواه خود را قرار دهید.خطوط سفارشی و غیر سفارشی

خطوط 3000 سفارشی: رند و کوتاه

با توجه به اینکه خطوط هفت رقمی، هشت رقمی و نه رقمی سرشماره 3000 نیازمند استعلام و مذاکره قیمت است، بعد از انتخاب توسط کاربر هیچ قیمتی نمایش داده نمی‌شود. تعرفه و هزینۀ این خطوط نیازمند مذاکره است، در نتیجه کاربر باید حتماً یک تیکت برای تیم پشتیبانی ارسال کند. در صورت آزاد بودن خط انتخابی کاربر، قیمت محاسبه شده و به شما اطلاع داده می‌شود.

خطوط رند اپراتور 3000 در انحصار صداو سیماست و بیشتر شماره‌های آن از قبل گرفته شده است. پس اگر می‌خواهید خطی را از این اپراتور داشته باشید، بهتر است که یا خطوط 9 رقم به بالا را انتخاب کنید یا حتماً پیش از سفارش برای استعلام خطوط تیکت بفرستید تا کارتان هم سریع‌تر راه بیفتد.

اگر خط انتخابی شما بالای 9 رقم باشد، بعد از انتخاب خط و ثبت اعداد موردنظر، هزینه برایتان محاسبه می‌شود. در صورت آزاد نبود خطوط اپراتور برای تغییر خط به شما اطلاع می‌دهد و اگر خط آزاد باشد، با پرداخت هزینه و بعد از 24 ساعت خط شما فعال می‌شود.

جمع بندی استعلام شماره پیامک 3000

خب حالا که با روند استعلام شماره پیامک 3000 آشنا شدید، خیلی راحت می‌توانید از داخل پنل اختصاصی خودتان هم خط سفارش بدهید و هم برای تیم پشتیبانی ملی پیامک تیکت بفرستید و درباره خطوط رند هفت رقمی و نه رقمی سوالتتان را بپرسید.

همچنین در انتهای همین متن هم اگر سوالی دارید، برایمان بنویسید یا با 02163404 تماس بگیرید تا تیم پشتیبانی فوراً به تمام سوالات شما پاسخ دهد. در ضمن آموزش‌های بیشتر را هم می‌توانید از یوتیوب و آپارات ملی پیامک دنبال کنید.

راهنما و نحوه استعلام شماره پیامک 3000
به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید