حراج برق‌آسا: فروشگاه خود را در یک چشم به‌هم زدن مطرح کنید.

حراج برق‌آسا: فروشگاه خود را در یک چشم به‌هم زدن مطرح کنید.

Engagements Icon
6


آن روزهای قدیمی را به یاد دارید که وقتی یک فروشگاه تصمیم داشت حراجی برگزار کند، به مشتریان خود از قبل اطلاع می‌داد؟

حراج برق‌آسا: فروشگاه خود را در یک چشم به‌هم زدن مطرح کنید.بعد هم نوبت شروع حراجی بود و یک هفته یا بیشتر این جشنواره فروش را ادامه می‌داد تا به این ترتیب بتواند مشتریان بیشتری را جذب کند. این روزها دیگر به خاطره پیوسته و حالا اینترنت و حجم بالای اطلاعات باعث شده که از میزان صبر و حوصلۀ ما کاسته شود و دیگر توجه خود را بیشتر از چند لحظه به چیزی معطوف نکنیم. در نتیجۀ این مساله، حراج‌های برق‌آسا طرفداران بسیاری در دنیا پیدا کرده‌اند، یعنی حراج‌هایی که ادعا دارند اگر یک لحظه هم چشم بر هم بزنی، مرا از دست می‌دهی!

به همین بهانه می‌خواهیم دربارۀ پنل پیامکی حراجی فروشگاه‌های مختلف صحبت کنیم تا در انتهای این متن بتوانید تبلیغات خوبی را برای جشنواره فروش و حراجی‌تان برنامه‌ریزی کنید.

پنل پیامکی چیست؟

اول از همه بیایید با پنل پیامکی حراجی بیشتر آشنا شویم. پنل یا سامانه ارسال پیام کوتاه نرم افزاری آنلاین و تحت وب است که برای ارسال پیامک‌های انبوه تبلیغاتی استفاده می‌شود. فروشگاه‌های مختلف می‌توانند برای اطلاع‌رسانی حراجی‌های مختلف و جشنواره‌های فروششان از این سرویس استفاده کنند.

شروع حراجی و اطلاع‌رسانی پیامکی

حراج برق‌آسا: فروشگاه خود را در یک چشم به‌هم زدن مطرح کنید.خب حالا که با پنل پیامکی آشنا شدید، وقتش رسیده که حراجی فروشگاهتان را شروع کنید. حراج برق‌آسا در واقع فروشی کوتاه‌مدت است که بیشتر از یک یا دو روز به طول نمی‌کشد و معمولاً در طول آن تخفیف‌های بسیار بیشتری نسبت به حراج‌های عادی ارائه می‌گردد.

اکثر این حراج‌های زودگذر روی سایت‌های اینترنتی اطلاع‌رسانی می‌شود اما فروشگاه‌های معمولی هم زیاد از این حراج‌ها برگزار می‌کنند. پس اگر قصد دارید در زمانی کوتاه جنس‌های خود را به فروش برسانید و نام فروشگاه خود را نیز مطرح کنید، بهتر است این نوع حراج را هم در نظر بگیرید. اما چطور باید برای این حراجی اطلاع‌رسانی کرد؟

پنل پیامک حراجی

حالا که قرار است فروش ویژۀ شما محدودیت زمانی داشته باشد، باید خیلی سریع دربارۀ این فروش اطلاع‌رسانی کنید. پنل پیامکی حراجی دقیقاً چیزیست که به آن نیاز دارید چون یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های یک فروش برق‌آسا این است که مشتریان تنها از طریق پیامک، ایمیل یا شبکه‌های اجتماعی از وجود آن با خبر می‌شوند. در واقع، آن‌ها تنها چندین ساعت وقت دارند تا خود را به مغازۀ شما برسانند و خرید کنند. بنابراین تنها کسانی که به فروشگاه شما وفادار هستند به سراغتان خواهند آمد و مشتریان عادی احتمالاً این حراج را از دست می‌دهند.

شاید این حرکت به نظر شما غیر ضروریست و چندان سودی برایتان ندارد، اما آنچه در این بازۀ زمانی کوتاه به دست آوردید شهرت، کسب اعتبار و صد البته لیستی از مشتریانیست که حداقل یکبار از شما خرید کردند.

اصول اولیه برگزاری حراجی

اصول اولیۀ برگزاری یک حراج زودگذر واضح است. اول باید برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دهید و سپس این حراج را به مشترکان پیامکی خود اطلاع دهید. بهتر است که چندین ساعت به آن‌ها فرصت بدهید و سپس حراج خود را برگزار کنید.

آنچه که واقعاً این حراج را منحصربه‌فرد می‌کند، شهرتیست که از این طریق کسب خواهید کرد. انحصار کلید این کار است، پس تبلیغات خود را به کسانی محدود کنید که در اشتراک پیامکی شما عضو شده‌اند.

حراجی اینچنینی می‌بایست در درجه اول یک روش ویژه باشد برای اینکه مشتریان را به لیست پیامکی خود جذب کنید و از این طریق درآمد خود را در طولانی‌مدت افزایش دهید. بنابراین هرچند که حرکت مودبانه این است که حراج خود را به تمام مشتریانی اطلاع دهید که در طول آن به فروشگاه شما سر می‌زنند اما می‌توانید یک کد پیامکی برای مشتریان خود ارسال کنید و به این ترتیب مطمئن شوید که تنها گروهی خاص می‌توانند محصولات شما را با تخفیف دریافت کنند یا اینکه از مشتری بخواهید با نشان دادن پیامک شما تخفیف خود را دریافت کند.

سریع بودن این حراج‌های برق‌آسا باعث می‌شود که مشتریان دوست داشته باشند خبر آنها را به دوستان خود هم بدهند. بنابراین بهتر است پاداشی نیز برای مشترکانی که دوستان خود را همراه می‌آورند در نظر بگیرید. همچنین می‌توانید از شبکه‌های اطلاع‌رسانی مثل فیسبوک و توئیتر نیز برای تبلیغ این حراج برق‌آسای خود استفاده کنید و از مشتریان بخواهید خبر حراج شما را پخش کنند تا ظرف چند ساعت این خبر همه‌گیر شود.

جمع‌بندی

ساده است که به حراج تنها به عنوان یک راه برای کسب درآمد بیشتر در زمانی کوتاه‌تر نگاه کنید. اما بهتر است که نقش این حراج‌ها به عنوان یک روش بازاریابی را نیز دست‌کم نگیرید. تمام فروشگاه‌ها دیر یا زود یک حراجی برپا خواهند کرد. وقتی که زمان آن رسید که جنس‌های جدیدی بخرید و می‌خواستید آنچه از قبل مانده را حراج کنید، از این تب و تاب کنونی دنیای فناوری به راحتی نگذرید. با جسارت وارد این شعله‌های آتش شوید و خودتان را برای یک روز دیوانه‌وار تجاری آماده کنید.

 

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید
بدون دیدگاه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!
ارسال دیدگاه

ارسال پیامک از اینترنت

ارسال و دریافت پیامک تکی و انبوه با شماره های اینترنتی
مشاهده تعرفه ها فعالسازی در کمتر از 1 دقیقه

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.
شرایط و قوانین را مطالعه کرده و قبول دارم.

پنل خود را انتخاب کنید