افزونه تایید شماره تلفن همراه WHMCS
 • طراح افزونه وهاب آنلاین
 • نسخه افزونه 1.3
 • تاریخ انتشار
 • آخرین بروزرسانی
 • تعداد دانلود 776
 • ایمیل support@melipayamak.com
دانلود مستقیم

راهنمای استفاده از ماژول

ابتدا افزونه را دانلود و سپس داخل سایت whmcs خود نصب و مطابق راهنمای استفاده بفرمایید.

اطلاعیه مهم

اطمینان حاصل بفرمایید فایل mp-mobileverify.php در ریشه whmcs خود جایگذاری شده باشد.

افزونه تایید شماره تلفن همراه WHMCS

در کنار افزونه ارسال گزارشات برای سیستم تولید محتوا WHMCS، سامانه ملی پیامک افزونه دوم این سیستم را که برای تایید شماره موبایل می‌باشد، معرفی می‌نماید. با ما همراه باشید.

افزونه تایید موبایل ملی پیامک این امکان را به مدیریت سایت می‌دهد تا دسترسی کاربرانی که شماره موبایل آنها تایید نشده باشد را به همه یا بخش‌هایی از سایت، محدود سازد. به عبارت دیگر کاربران برای دسترسی به بخش‌های مشخص شده توسط مدیر سایت، نیازمند تایید شماره موبایل خود می‌باشند.

این افزونه سازگار با نسخه whmcs 7.7 و بالاتر می‌باشد.

امکانات

  • ارسال پیامک به دو صورت خدماتی (ارسال به تمامی شماره ها، حتی لیست سیاه مخابرات) یا تبلیغاتی (ارسال معمولی)
  • محدود ساختن دسترسی کاربران
  • مدیریت شماره بصورت خودکار و دستی
 • قرار دادن شماره ها در لیست سیاه
 • مشاهده گزارش فعالیتها
 • مشاهده گزارش پیامک‌های ارسالی

راهنمای بارگذاری افزونه در هاست

برای نصب افزونه تایید شماره موبایل ملی‌پیامک نیاز به سه مرحله بارگذاری فایل‌های متفاوت در آدرس‌های مختلف دارید.

در نظر داشته باشید برای بارگذاری فایل‌ها در هاست خود باید فایل‌ها یا پوشه‌ها را بصورت zip فشرده سازی نموده و سپس بارگذاری را انجام دهید. بعد از اینکه فایل فشرده بارگذاری شد، آنرا از حالت فشرده خارج سازید. بنابراین برای جلوگیری از تکرار مکررات هنگام آموزش، این موارد ذکر نخواهد شد.

برای نصب این افزونه ابتدا هسته اصلی افزونه با نام vo_melipayamak_verification را در آدرس modules -> addons را در حالت zip بارگذاری نمایید. در مرحله بعد فایل mp-mobileverify.php را در آدرس اصلی (root)، سیستم whmcs بارگذاری نمایید.

راهنمای نصب افزونه در whmcs

در پنل مدیریتی whmcs طبق شکل 1 از مسیر setup و سپس addon modules وارد بخش افزونه‌ها شوید.

نصب ماژول whmcs

شکل 1

مطابق با شکل 2 باید افزونه تایید شماره موبایل ملی پیامک برای شما به نمایش درآید. آنرا فعال نموده و تنظیمات را بر روی fulladministrator قرار دهید.

نصب ماژول تایید پیامکی برای whmcs

شکل 2

حال از مسیر Addons وارد تنظیمات افزونه تایید شماره موبایل ملی پیامک شوید. نصب افزونه را انتخاب نمایید (شکل 3).

اتصال ماژول تایید شماره موبایل به whmcs

شکل 3

همانطور که مشاهده می‌کنید در ابتدا باید جدول‌های پایگاه داده را نصب نمایید. پس از نصب یکبار صفحه را refresh نمایید.

مطابق با شکل 4 افزونه پس از نصب دارای قسمت‌های مختلف می‌باشد، که شامل بخش های :

 • تنظمیات
 • دسترسی ها
 • مدیریت شماره ها
 • افزودن دستی
 • لیست شماره ها
 • لاگ فعالیت ها
 • لاگ پیامک های ارسالی

در ادامه هر قسمت شرح داده خواهد شد.

تنظیمات ماژول تایید شماره موبایل whmcs

شکل 4

تب تنظیمات 

در این قسمت اطلاعات مورد نیاز برای برقراری ارتباط با پنل اس ام اس ملی پیامک و تنظیمات اصلی برای عملکرد افزونه تایید شماره موبایل ملی پیامک وارد خواهد شد (شکل 5 و شکل 6).

در نظر داشته باشید بعد از تغییرات ایجاد شده باید در انتهای صفحه ذخیره تغییرات را اعمال نمایید. در صورت عدم این عمل، هیچ تغییری در تنظیمات ایجاد نخواهد شد.

 1. نام کاربری سامانه: نام کاربری پنل کاربری شما در سامانه ملی پیامک
 2. رمز عبور سامانه: رمز عبور پنل کاربری در سامانه ملی پیامک
 3. شماره ارسال سامانه: شماره اختصاصی در پنل کاربری سامانه ملی پیامک
 4. نوع ارسال: نحوه ارسال پیامک کد تاییدیه برای احراز هویت. به دو صورت این عمل انجام خواهد شد.
  1. ارسال معمولی: این ارسال به‌صورت تبلیغاتی از خط اختصاصی کاربر صورت گرفته و قابلیت ارسال به افرادی که سیمکارت خود را در لیست سیاه مخابرات قرار داده‌اند، نخواهد داشت. (در صورت انتخاب این گزینه، فیلد متن پیامک کد تایید شماره موبایل (که ارسال آن به صورت معمولی/تبلیغاتی انجام می‌گیرد) قابل ویرایش است).
  2. وبسرویس خدماتی: ارسال پیامک بر اساس پترن و الگو و یا همان خط خدماتی-اشتراکی سامانه ملی پیامک انجام می‌شود و قابلیت ارسال اس ام اس به تمامی شماره‌ موبایل‌ها را دارا است. (در ادامه مبحث درباره وبسرویس خدماتی توضیح داده خواهد شد).
 5. کد وبسرویس خدماتی: در این قسمت کد احراز هویت یا همان کد متن وبسرویس خدماتی (که ارسال آن از طریق پترن/خدماتی انجام می‌گیرد) قابل ویرایش است.
  تنظیمات پیامکی افزونه تایید شماره موبایل ملی پیامک

  شکل 5

 6. تعداد درخواست‌های مجاز در روز: تعداد دفعاتی که کد تاییدیه موبایل برای هر کاربر در یک روز ارسال خواهد شد.
 7. روزهای تایید مجدد: بعد از چند روز کاربر مجددا نیاز دارد تا شماره موبایل خود را تایید نماید.
 8. دقایق تلاش مجدد: بعد از چند دقیقه کاربر می‌تواند درخواست یک کد جدید نماید.
 9. دفعات وارد نمودن کد اشتباه: چند بار کاربر می‌تواند پس از وارد شدن به سایت، کد را اشتباه وارد کند.
 10. دقایق رفع محدودیت: در صورت وارد کردن کد اشتباه از سوی کاربر، پس از گذشت چند دقیقه محدودیت وارد نمودن کد برداشته شود.
 11. فیلد شماره موبایل: فیلد شماره موبایل کدام یک از فیلدهای فرم شما است؟ فیلد دلخواه یا فیلد پیشفرض سیستم!
 12. انتخاب فیلد دلخواه: در صورتیکه از فیلد دلخواه استفاده کنید، باید این فیلد را در این بخش مشخص کنید.

در قسمت "انتخاب شماره موبایل کاربر" در صورتیکه می‌خواهید از custom field استفاده کنید، گزینه "فیلد دلخواه" را انتخاب کنید. در غیر اینصورت شماره‌هایی که در فیلد پیشفرض سیستم whmcs وارد شده باشند، برای ارسال پیامک تاییدیه مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

سپس در بخش "انتخاب فیلد دلخواه شماره موبایل" custom field مورد نظر خود را انتخاب نمایید تا از این پس برای ارسال پیامک تاییدیه از شماره‌هایی که در این فیلد وارد شده‌اند استفاده شود.

تنظیمات پیامکی افزونه تایید شماره موبایل ملی پیامک

شکل 6

باقی گزینه‌ها در شکل 7 همانطور که مشاهده می‌شود مربوط به پیغام‌هایی است که در سایت شما برای کاربران بعد از عمل ذکر شده در شکل، به نمایش در خواهد آمد که می‌توانید تغییرات دلخواه مد نظر خود را در بین تگ‌های کد css هر یک، به‌صورت نیز تنظیم نمایید.

فعال‌سازی وبسرویس خدماتی:

شکل 7

حال به سراغ مبحث تنظیمات وبسرویس خدماتی برای ارسال پیامک به تمامی شماره‌ها خواهیم پرداخت.

فعال‌سازی وبسرویس خدماتی:

قبل از هرچیزی، اگر به‌دنبال راهی سریع برای فعال‌سازی وبسرویس خدماتی یا همان قابلیت ارسال پیامک از طریق پترن و الگو هستید، پیشنهاد می‌کنم ویدئوی آموزش ارسال پیامک از طریق پترن (الگو) با وبسرویس خدماتی ملی پیامک را مشاهده کنید.

برای انجام این کار ابتدا وارد پنل اس ام اس خود در ملی پیامک شده و سپس وارد بخش ابزار ویژه و در ادامه وبسرویس خدماتی شوید. (طبق تصویر شماره 1)

ارسال پیامک از طریق پترن و الگو

تصویر شماره 1 - قسمت وبسرویس خدماتی

با توجه به تصویر شماره 2 با کلیک بر روی + درج متن جدید یک پنجره POP UP مطابق با تصویر شماره 3 ظاهر خواهد شد.

درج پترن و الگو در وبسرویس خدماتی

تصویر شماره 2 - درج متن جدید در وبسرویس خدماتی

با توجه به تصویر شماره 3، پس از مطالعه قوانین و مقررات این بخش، گزینه مربوط به موافقت با قوانین را علامت‌دار کنید.

قوانین وبسرویس خدماتی و ارسال از پترن

تصویر شماره 3 - قوانین و مقررات وبسرویس خدماتی

 

حال شما می‌توانید در تصویر شماره 4، ضمن مطالعه راهنمای موجود در گزینه "راهنما جهت تنظیم متن" می‌توانید الگوها و پترن‌های خودتان را مطابق توضیحات زیر ایجاد نمائید:

 • عنوان: یک عنوان برای متن و پترن خود انتخاب نمایید. این عنوان کاملاً اختیاری بوده و تاثیری در متن پیامک نخواهد داشت و فقط برای تفکیک متن‌های شما از یکدیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • متن پیامک: در بخش متن پیامک، شما می‌بایست متن خود را به‌همراه متغیرهای آن وارد نمائید. متغیرها را به ترتیب به‌صورت {0}، {1} و... وارد نمائید.

با کلیک بر روی راهنما جهت تنظیم متن توضیحات اجمالی در مورد نحوه ثبت متن برای وب سرویس خدماتی ارائه می‌شود و متن انتخابی توسط شما می‌بایست دارای یک "فعل" در انتهای جمله باشد و آدرس سایت خود را نیز در انتهای متن قرار دهید.
به‌عنوان مثال:

کاربر عزیز کد تایید شماره موبایل شما {0} است. MeliPayamak.com

متغییر 0 در اینجا می‌‎تواند رمز یکبار مصرف(همان کد تایید شماره موبایل) تولید شده توسط افزونه whmcs باشد که هر بار یک مقدار خاص بوده و برای تمامی پیامک‌ها یکتا است. (به همین دلیل پارامتری که در هر متن متفاوت است، در داخل {} قرار گرفته و متغیر نامیده می‌شود.)

ارسال پیامک از طریق پترن و الگو

تصویر شماره 4 - راهنمای درج پترن در قسمت وبسرویس خدماتی

با توجه به آموزش‌های فوق پترن‌ها و الگوهای خود را درج نموده‌اید، به چند نکته توجه نمائید. در ابتدا لازم به ذکر است که ابزار وبسرویس خدماتی برای ارسال پیامک به همه شماره‌ موبایل‌ها (حتی افرادی که در لیست سیاه مخابرات قرار داشته باشند) به‌کار می‌رود، اما شروطی نیز برای استفاده از قابلیت ارسال پیامک بر اساس پترن وجود دارد. پیامکی که با استفاده از این ماژول ارسال می‌شود نباید شامل محتوای تبلیغاتی باشد و فقط و فقط برای اطلاع‌رسانی مورد استفاده قرار گیرد. به‌عنوان مثال: ارسال پیامک کدهای فعال‌سازی، ارسال پیامک‌هایی در مورد نحوه ارسال بسته‌های سفارشی و غیره! بنابراین متن‌هایی که شامل محتوای تبلیغاتی باشند، مورد تایید کارشناسان ملی پیامک قرار نخواهند گرفت.

یکی از مهم‌ترین پیش‌نیازها برای این قسمت، داشتن نماد اعتماد الکترونیکی، درگاه پرداخت معتبر و یا مجوز کسب‌وکار و یا مجوز ثبت شرکت‌ها برای سایت شماست. در صورت عدم وجود مدرک و مجوز، الگو و متن وبسرویس خدماتی شما تایید نخواهد شد. پیشنهاد می‌کنم برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله ارسال پیامک بر اساس پترن (الگو) به لیست سیاه مخابرات را مطالعه کنید.

بعد از تنظیم متن وبسرویس خدماتی، یک کد برای متن شما(مطابق تصویر شماره 5) مشخص خواهد شد. این کد را می‌توانید در شکل 5 (قسمت 5) قرار داده و از این پس ارسال‌های شما از این طریق صورت گیرد.

نمونه پترن و الگو

تصویر شماره 5 - نمونه پترن و الگو

تب دسترسی ها

در این قسمت مدیر سایت می‌تواند تعیین کند، شماره‌هایی که تایید شده نیستند بعد از ورود به سایت دسترسی به کدام یک از بخش‌های سایت را نخواهند داشت (شکل 8).

توجه نمایید، بخش‌هایی که فعال باشند به معنای آن است که کاربر در صورت عدم تایید شماره خود، دسترسی به آنها را نخواهد داشت. در این بخش نیز ذخیره تغییرات فراموش نشود.

فعال‌سازی وبسرویس خدماتی:

شکل 8

تنظیمات ماژول whmcs برای تایید شماره موبایل

شکل 9

شکل 8 و 9 فقط بخش محدودی از گزینه‌های انتخابی را نشان می‌دهید. در صورت مشاهده این قسمت توسط خود کاربر، با لیست بلندبالایی مواجه خواهد شد.

تب مدیریت شماره‌ها

در این بخش می‌توانید شماره‌های کاربران را مدیریت کنید. به‌عنوان مثال یک شماره را در لیست سیاه قرار داده و به آن هیچگونه دسترسی و همچنین امکان دریافت کد احراز هویت ندهید و یا اینکه وضعیت شماره‌ها را به تایید نشده تغییر دهید تا قبل از اتمام زمان اعتبار در نظر گرفته شده برای هر شماره، کاربر نیازمند دریافت کد تایید شماره موبایل باشد.

در نظر داشته باشید پس از ثبت نام شماره‌های کاربران در این قسمت قرار نخواهند گرفت. شماره‌هایی که یک بار کد تاییدیه موبایل را دریافت نموده‌اند و آن را به منظور احراز هویت خود به سایت ارائه داده‌اند، در این بخش ثبت خواهند شد.

مدیریت شماره ها در افزونه تایید شماره موبایل whmcs

شکل 10

تب افزودن دستی

شما همچنین می‌توانید بصورت دستی نیز شماره‌ها را مدیریت کنید. در این بخش وضعیت شماره‌های کاربران را حتی قبل از دریافت کد تاییدیه، ویرایش نمایید. آنها را در لیست سیاه قرار داده و یا اینکه وضعیت شماره‌ها را به تایید شده تغییر دهید.

افزودن دستی در پلاگین تایید شماره موبایل ملی پیامک

شکل 11

تب لیست سیاه شماره‌ها

در این قسمت شما می‌توانید شماره‌ها را حتی قبل از اینکه در سایت ثبت نام نمایند در لیست سیاه قرار داده و یا اینکه شماره‌های کاربران را به‌صورت گروهی در لیست سیاه وارد نمایید.

تب لاگ فعالیتها و لاگ پیامک‌های ارسالی

در این دو بخش آخر شما می‌توانید گزارش کاملی از اعمالی که در مورد تنظیمات و همچنین پیامک‌های ارسالی افزونه تاییدیه موبایل داشته‌اید مشاهده نمایید (اشکال 12 و 13).

همچنین می‌توانید به دلخواه، همه یا موارد گزارش مورد نظر خود را حذف نمایید.

افزونه تایید شماره تلفن همراه WHMCS

شکل 12

افزونه تایید شماره تلفن همراه WHMCS

شکل 13

 

10دیدگاه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!
ارسال دیدگاه

 • Gravatar Icon

  محمد

  19 آبان 1398، 09:01

  آیا ارسال به بلک لیست زیر یک دقیقه انجام می شود یا خیر؟

  • Gravatar Icon

   پشتیبانی

   16 خرداد 1399، 03:26

   بله، ارسال به بلک لیست بر روی وب سرویس خدماتی در کمتر از 1 دقیقه صورت می گیرد.

 • Gravatar Icon

  پاشا

  30 تیر 1399، 18:28

  با سلام

  آا امکان لاگین با شماره وجود داره؟ بطوریکه کلا از ایمیل استفاده نکنیم؟

  • Gravatar Icon

   پشتیبانی

   06 مرداد 1399، 10:08

   سلام.
   این افزونه پس از اینکه لاگین صورت گیرد، فعالیت خود را آغاز میکند و از فرم پیش فرض لاگین در whmcs استفاده می‌شود.

 • Gravatar Icon

  امین

  11 شهریور 1399، 16:14

  سلام
  این پلاگین روی نسخه 7.10 کار نمیکنه

  • Gravatar Icon

   پشتیبانی

   09 مهر 1399، 09:31

   احتراما این افزونه با نسخه 7.10 whmcs سازگار بوده و کاربران نیز در حال استفاه میباشند.
   لطفا تنظیمات افزونه را مجدد بررسی فرمایید و یا اینکه افزونه را مجدد از ابتدا نصب کنید.
   در صورت برطرف نشدن مشکل، از طریق تیکت، در پنل کاربری خود در سامانه ملی پیامک، اطلاع رسانی فرمایید تا بررسی های لازم صورت گیرد

 • Gravatar Icon

  مهدیار عماد

  18 مهر 1399، 04:37

  سلام سایت بنده به صورت اچ تی ام ال و از ورد پرس استفاده نمی کنه چطور میتونم از این سرویس استفاده کنم

  • Gravatar Icon

   پشتیبانی

   20 مهر 1399، 12:43

   احتراما این افزونه مربوط به whmcs بوده و برای وردپرس نمیباشد.
   برای تأیید شماره موبایل لطفا زبان برنامه نویسی back-end سایت خود را اعلام فرمایید، در صورتیکه از سیستم مدیریت محتوا استفاده نمی‌کنید، نیاز به کدنویسی در سایت خود خواهید داشت

 • Gravatar Icon

  رامین نوروزی

  14 آذر 1401، 11:21

  سلام
  متاسفانه مشکل داره این افزونه
  به یه سری از کاربران ارسال نمیکنه به بعضیا ارسال میکنه و شماره تائید که وارد میکنی قبول نمیکنه یا اگه قبول کنه مجددا دوباره میخواد بعد از رفرش
  بنظرم باید یه آپدیت بدید بهش

  • Gravatar Icon

   حسام کریمی

   16 آذر 1401، 11:01

   سلام وقتتون بخیر
   دوست عزیز این افزونه توسط وهاب آنلاین ارائه شده و در صورت لزوم توسط ایشون آپدیت خواهد شد.
   لازمه عرض کنم که این ماژول به‌صورت هفتگی تست میشه و توسط کاربران سامانه هم در حال استفاده هست و مشکلی گزارش نشده!
   احتمالاً شما در حال استفاده از خط اختصاصی پنل خودتون هستید، پیشنهاد می‌کنم ارسال پیامک بر اساس پترن و الگو رو تنظیم بفرمائید و اگر مجدداً با همین مشکل مواجه شدین، از داخل سامانه برای پشتیبانی تیکت بذارید.

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.
شرایط و قوانین را مطالعه کرده و قبول دارم.

پنل خود را انتخاب کنید

دانلود مستقیم مشاوره تلفنی رایگان
مشاوره رایگان تلفنی