30% تخفیف خرید سامانه پیامکی ویژه آغاز تابستان 1401، فقط تا 10 تیر
مشاهدهٔ تعرفه‌ها
 • طراح افزونه وهاب آنلاین
 • نسخه افزونه 7
 • تاریخ انتشار
 • ایمیل support@melipayamak.com
دانلود مستقیم

راهنمای استفاده از ماژول

برای استفاده از ماژول پس از ثبت نام بر روی سامانه و فعالسازی حساب کاربری خود، درخواست دریافت ماژول رو از بخش پشتیبانی (تیکت) ارسال نمایید.

اطلاعیه مهم

به اطلاع می رساند ماژول و پلاگین های ملی پیامک به صورت اختصاصی نوشته شده است و نسخه مشابه ای ندارد.

افزونه تایید شماره تلفن همراه WHMCS

در کنار افزونه ارسال گزارشات برای سیستم تولید محتوا WHMCS، سامانه ملی پیامک افزونه دوم این سیستم را که برای تایید شماره موبایل می‌باشد، معرفی می‌نماید. با ما همراه باشید.

افزونه تایید موبایل ملی پیامک این امکان را به مدیریت سایت می‌دهد تا دسترسی کاربرانی که شماره موبایل آنها تایید نشده باشد را به همه یا بخش‌هایی از سایت، محدود سازد. به عبارت دیگر کاربران برای دسترسی به بخش‌های مشخص شده توسط مدیر سایت، نیازمند تایید شماره موبایل خود می‌باشند.

این افزونه سازگار با نسخه whmcs 7.7 و بالاتر می‌باشد.

امکانات

 • ارسال پیامک به دو صورت خدماتی (ارسال به تمامی شماره ها، حتی لیست سیاه مخابرات) یا تبلیغاتی (ارسال معمولی)
 • محدود ساختن دسترسی کاربران
 • مدیریت شماره بصورت خودکار و دستی
 • قرار دادن شماره ها در لیست سیاه
 • مشاهده گزارش فعالیتها
 • مشاهده گزارش پیامک‌های ارسالی

راهنمای بارگذاری افزونه در هاست

برای نصب افزونه تایید شماره موبایل ملی‌پیامک نیاز به سه مرحله بارگذاری فایل‌های متفاوت در آدرس‌های مختلف دارید.

در نظر داشته باشید برای بارگذاری فایل‌ها در هاست خود باید فایل‌ها یا پوشه‌ها را بصورت zip فشرده سازی نموده و سپس بارگذاری را انجام دهید. بعد از اینکه فایل فشرده بارگذاری شد، آنرا از حالت فشرده خارج سازید. بنابراین برای جلوگیری از تکرار مکررات هنگام آموزش، این موارد ذکر نخواهد شد.

برای نصب این افزونه ابتدا هسته اصلی افزونه با نام vo_melipayamak_verification را در آدرس modules -> addons را در حالت zip بارگذاری نمایید. در مرحله بعد فایل mp-mobileverify.php را در آدرس اصلی (root)، سیستم whmcs بارگذاری نمایید.

راهنمای نصب افزونه در whmcs

در پنل مدیریتی whmcs طبق شکل 1 از مسیر setup و سپس addon modules وارد بخش افزونه‌ها شوید.

نصب ماژول whmcs

شکل 1

مطابق با شکل 2 باید افزونه تایید شماره موبایل ملی پیامک برای شما به نمایش درآید. آنرا فعال نموده و تنظیمات را بر روی fulladministrator قرار دهید.

نصب ماژول تایید پیامکی برای whmcs

شکل 2

حال از مسیر Addons وارد تنظیمات افزونه تایید شماره موبایل ملی پیامک شوید. نصب افزونه را انتخاب نمایید (شکل 3).

اتصال ماژول تایید شماره موبایل به whmcs

شکل 3

همانطور که مشاهده می‌کنید در ابتدا باید جدول‌های پایگاه داده را نصب نمایید. پس از نصب یکبار صفحه را refresh نمایید.

مطابق با شکل 4 افزونه پس از نصب دارای قسمت‌های مختلف می‌باشد، که شامل بخش های :

 • تنظمیات
 • دسترسی ها
 • مدیریت شماره ها
 • افزودن دستی
 • لیست شماره ها
 • لاگ فعالیت ها
 • لاگ پیامک های ارسالی

در ادامه هر قسمت شرح داده خواهد شد.

تنظیمات ماژول تایید شماره موبایل whmcs

شکل 4

تب تنظیمات 

در این قسمت اطلاعات مورد نیاز برای برقراری ارتباط با پنل کاربری ملی پیامک و تنظیمات اصلی برای عملکرد افزونه تایید شماره ملی پیامک وارد خواهد شد (شکل 5).

در نظر داشته باشید بعد از تغییرات ایجاد شده باید در انتهای صفحه ذخیره تغییرات را اعمال نمایید. در صورت عدم این عمل، هیچ تغییری در تنظیمات ایجاد نخواهد شد.

شکل 5

 1. نام کاربری پنل کاربری شما در سامانه ملی پیامک
 2. رمز عبور پنل کاربری در سامانه ملی پیامک
 3. شماره اختصاصی در پنل کاربری سامانه ملی پیامک
 4. نحوه ارسال پیامک کد تاییدیه برای احراز هویت. به دو صورت این عمل انجام خواهد شد
  1. ارسال معمولی: این ارسال بصورت تبلیغاتی از خط اختصاصی کاربر صورت گرفته و قابلیت ارسال به شماره هایی که خود را در لیست سیاه مخابرات قرار دادند، نخواهد داشت.
  2. وبسرویس خدماتی: ارسال از خط خدماتی-اشتراکی انجام می‌شود و قابلیت ارسال به تمامی شماره‌ها را دارا است. (در ادامه مبحث وبسرویس خدماتی توضیح داده خواهد شد).
 5. در این قسمت متنی پیامک کد احراز هویت (که ارسال آن به صورت معمولی/تبلیغتی انجام میگیرد) قابل ویرایش است.
 6. در صورت استفاده از وبسرویس خدماتی می‌توانید کد متن تایید شده (که بصورت معمول دارای یک متغیر می‌باشد) را قرار دهید.
 7. تعداد دفعاتی که کد تاییدیه موبایل برای هر کاربر در یک روز ارسال خواهد شد.
 8. بعد از چند روز کاربر مجددا نیاز دارد تا شماره موبایل خود را تایید نماید.

شکل 6

در شکل 6 گزینه 1 برای تنظیم مدت زمان ارسال مجدد کد تاییدیه به شماره موبایل هاست است. بطور مثال کد تاییدیه در صورت عدم ارسال موفق به شماره خط کاربر.

باقی گزینه‌ها در شکل 6 همانطور که مشاهده می‌شود مربوط به پیغام‌هایی است که در سایت شما برای کاربران بعد از عمل ذکر شده در شکل به نمایش در خواهد آمد که میتوانید با تغییر آن در بین تگ‌های کد css آنرا بصورت دلخواه نیز تنظیم نمایید.

در ادامه تنظمیات (شکل 7) می‌توانید مشخص نمایید که هر کاربر تا چند بار شماره کد تایید خود را وارد نماید و در صورت عدم رعایت دفعات تنظیم شده تا چند دقیقه شماره مورد نظر مسدود گردیده و به آن اجازه تلاش مجدد داده نشود. همچنین چه پیامی در صورت عبور از دفعات مجاز وارد کردن کد تاییدیه برای کاربر در صفحه مورد نظر به نمایش درآید.

در قسمت "انتخاب شماره موبایل کاربر" در صورتیکه می‌خواهید از custom field استفاده کنید، گزینه "فیلد دلخواه" را انتخاب کنید. در غیر اینصورت شماره‌هایی که در فیلد پیش فرض سیستم whmcs وارد شده باشند برای ارسال پیامک تاییدیه مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

سپس در بخش "انتخاب فیلد دلخواه شماره موبایل" custom field مورد نظر خود را انتخاب نمایید تا از این پس برای ارسال پیامک تاییدیه از شماره‌هایی که در این فیلد وارد شده‌اند استفاده شود.

شکل 7

حال به سراغ مبحث تنظیمات وبسرویس خدماتی برای ارسال پیامک به تمامی شماره‌ها خواهیم پرداخت.

فعالسازی وب سرویس خدماتی:

برای انجام این کار ابتدا از بخش امکانات وارد پنل سامانه ملی پیامک خود شده (طبق تصویر "الف" - شماره 1) وارد بخش امکانات و در ادامه لیست ویژه شوید (تصویر "الف"- شماره 2).

لیست ویزه ملی پیامک

تعریف لیست ویژه - تصویر "الف"

در این قسمت نیاز است تا یک لیست سیاه تعریف شود.

چرا برای وب سرویس خدماتی نیاز به درج لیست ویژه وجود دارد؟

هنگامی که کاربر از وب سرویس خدماتی استفاده می‌کند، پیامک‌ها حتی به لیست سیاه مخابرات نیز ارسال می‌شود. هنگامی که کاربر پیامک خدماتی دریافت می‌کند، در انتهای متن پیامک یک کد برای لغو ارسال پیامک خدماتی نیز قرار خواهد گرفت تا در صورت عدم تمایل این سرویس را غیرفعال سازد. وقتی کاربر کد لغو ارسال را به شماره خط مورد نظر که پیامک خدماتی را ارسال می‌کند بفرستد، شماره او در لیست سیاه تعریف شده (که نحوه ثبت آن شرح داده شد) قرار گرفته و بعد از آن دریافت و ارسال پیامک از شماره خط خدماتی مورد نظر غیرفعال می‌شود.

لیست سیاه چیست و چه کاری را انجام می دهد؟

لیست سیاه یک بخش از لیست ویژه است که با ثبت آن و قرار دادن شماره تلفن‌های مدنظر، هیچ ارسال یا دریافت پیامکی (با توجه به نیاز کاربر) وجود نخواهد داشت. به عبارت دیگر وقتی یک لیست سیاه تعریف می‌کنید و در قسمت لیست ارسال یک یا چند شماره قرار می‌دهید، این شماره تلفن‌ها دیگر از شماره خط اختصاصی شما در پنل ملی پیامک هیچ پیامی دریافت نخواهد کرد.

با توجه به تصویر دو با کلیک بر روی درج لیست ویژه جدید یک پنجره POP UP ظاهر می‌شود (تصویر "ب").

لیست ویژه ملی پیامک

درج لست ویژه - تصویر "ب"

با توجه به تصویر فوق، در قسمت "عنوان لیست" (شماره 1) یک عنوان برای لیست خود انتخاب نمایید. این عنوان اختیاری بوده و فقط برای مشخص بودن لیست مورد استفاده قرار می‌گیرد. در قسمت "نوع" (شماره 2) لیست سیاه را انتخاب کنید. بخش های "لیست دریافت" و "لیست ارسال" را خالی بگذارید و چیزی وارد نکنید. و سپس بر روی "ثبت" کلید کنید.

بعد از ثبت لیست ویژه حال ‌می‌بایست وب سرویس خدماتی را فعال ساخت.

وب سرویس خدماتی ملی پیامک برای ارسال پیامک از خدماتی از طریق وب سرویس

وب سرویس خدماتی - تصویر "ج"

با توجه به تصویر فوق از مسیر ابزار ویژه (گزینه 1 در شکل)، وارد بخش وبسرویس خدماتی(گزینه 2 در شکل) شوید. در ابتدا باید عنوان داشت که وبسرویس خدماتی برای ارسال پیام به کلیه‌ی شماره‌ها (حتی خطوطی که در لیست سیاه مخابرات قرار داشته باشند) به کار می‌رود. اما شروطی نیز برای این امر وجود دارد. پیامکی که با استفاده از این ماژول ارسال می‌شود نباید شامل محتوای تبلیغاتی بوده و فقط و فقط برای اطلاع رسانی مورد استفاده قرار گیرد. بعنوان مثال ارسال کدهای فعالسازی، ارسال پیام‌هایی در مورد نحوه ارسال بسته‌های سفارشی و غیره. بنابراین پیام‌هایی که شامل محتوای تبلیغاتی بوده مورد تایید قرار نخواهد گرفت.

یکی از مهم‌ترین پیش‌نیازها برای این قسمت داشتن نماد الکترونیکی برای سایت شماست. در صورت عدم وجود این مورد، متن وبسرویس خدماتی شما تأیید نخواهد شد.

در صفحه وب سرویس خدماتی با کلیک بر روی درج متن جدید، پنجره POP UP (طبق تصویر "چ") مواجه خواهید شد.

تنظیمات وب سرویس خدماتی ملی پیامک

درج وب سرویس خدماتی - تصویر "چ"

با کلیک بر روی "راهنما جهت تنظیم متن" توضیحات اجمالی در مورد نحوه ثبت متن برای وب سرویس خدماتی ارائه می‌شود و متن انتخابی توسط کاربر می‌بایست دارای یک "فعل" پایان بخش پیام باشد و آدرس سایت خود را نیز در انتهای متن قرار دهید ( بعنوان مثال: کاربر محترم کد تایید شما {0} است. MeliPayamak.com ). متغییر 0 در اینجا می‎تواند "کد تاییدیه برای شماره موبایل" تولید شده توسط افزونه whmcs باشد که هر بار یک مقدار خاص بوده و برای تمامی پیام‌ها یکتا است. (به همین دلیل پارامتری که در هر پیام متفاوت است در {} قرار گرفته و متغیر نامیده می‌شود.)

بعد از تنظیم متن وبسرویس خدماتی یک کد برای متن شما مشخص خواهد شد. این کد را می‌توانید در شکل 5 (قسمت 6) قرار داده و از این پس ارسال‌های شما از این طریق صورت گیرد.

تب دسترسی ها

در این قسمت مدیر سایت می‌تواند تعیین کند، شماره‌هایی که تایید شده نیستند بعد از ورود به سایت دسترسی به کدام یک از بخش‌های سایت را نخواهند داشت (شکل 8).

توجه نمایید، بخش‌هایی که فعال باشند به معنای آن است که کاربر در صورت عدم تایید شماره خود، دسترسی به آنها را نخواهد داشت. در این بخش نیز ذخیره تغییرات فراموش نشود.

شکل 8

تنظیمات ماژول whmcs برای تایید شماره موبایل

شکل 9

شکل 8 و 9 فقط بخش محدودی از گزینه‌های انتخابی را نشان می‌دهید. در صورت مشاهده این قسمت توسط خود کاربر، با لیست بلندبالایی مواجه خواهد شد.

تب مدیریت شماره‌ها

شکل 10

در این بخش می‌توانید شماره‌های کاربران را مدیریت، بعنوان مثال یک شماره را در لیست سیاه قرار داده و به آن هیچگونه دسترسی و همچنین امکان دریافت کد تاییدیه ندهید و یا اینکه وضعیت شماره‌ها را به تایید نشده تغییر داده تا قبل از اتمام زمان اعتبار در نظر گرفته شده برای هر شماره، کاربر نیازمند دریافت کد تاییدیه باشد.

در نظر داشته باشید پس از ثبت نام شماره‌های کاربران در این قسمت قرار نخواهند گرفت. شماره‌هایی که یک بار کد تاییدیه موبایل را دریافت نموده‌اند و آنرا به منظور احراز هویت خود به سایت ارائه داده‌اند در این بخش ثبت خواهند شد.

تب افزودن دستی

شما همچنین می‌توانید بصورت دستی نیز شماره‌ها را مدیریت کنید. در این بخش وضعیت شماره‌های کاربران را حتی قبل از دریافت کد تاییدیه، ویرایش نمایید. آنها را در لیست سیاه قرار داده و یا اینکه وضعیت شماره‌ها را به تایید شده تغییر دهید.

شکل 11

تب لیست سیاه شماره‌ها

در این قسمت شما می‌توانید شماره‌ها را حتی قبل از اینکه در سایت ثبت نام نمایند در لیست سیاه قرار داده و یا اینکه شماره‌های کاربران را بصورت گروهی در لیست سیاه وارد نمایید.

تب لاگ فعالیتها و لاگ پیامک‌های ارسالی

در این دو بخش آخر شما می‌توانید گزارش کاملی از اعمالی که در مورد تنظیمات و همچنین پیامک‌های ارسالی افزونه تاییدیه موبایل داشته‌اید مشاهده نمایید (اشکال 12 و 13).

همچنین می‌توانید به دلخواه، همه یا موارد گزارش مورد نظر خود را حذف نمایید.

شکل 12

شکل 13

افزونه تایید شماره تلفن همراه WHMCS
۸دیدگاه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!
ارسال دیدگاه
 • محمد

  10 نوامبر 2019، 09:01

  آیا ارسال به بلک لیست زیر یک دقیقه انجام می شود یا خیر؟

  • پشتیبانی

   05 ژوئن 2020، 03:26

   بله، ارسال به بلک لیست بر روی وب سرویس خدماتی در کمتر از ۱ دقیقه صورت می گیرد.

 • پاشا

  20 جولای 2020، 18:28

  با سلام

  آا امکان لاگین با شماره وجود داره؟ بطوریکه کلا از ایمیل استفاده نکنیم؟

  • پشتیبانی

   27 جولای 2020، 10:08

   سلام.
   این افزونه پس از اینکه لاگین صورت گیرد، فعالیت خود را آغاز میکند و از فرم پیش فرض لاگین در whmcs استفاده می‌شود.

 • امین

  01 سپتامبر 2020، 16:14

  سلام
  این پلاگین روی نسخه ۷٫۱۰ کار نمیکنه

  • پشتیبانی

   30 سپتامبر 2020، 09:31

   احتراما این افزونه با نسخه ۷٫۱۰ whmcs سازگار بوده و کاربران نیز در حال استفاه میباشند.
   لطفا تنظیمات افزونه را مجدد بررسی فرمایید و یا اینکه افزونه را مجدد از ابتدا نصب کنید.
   در صورت برطرف نشدن مشکل، از طریق تیکت، در پنل کاربری خود در سامانه ملی پیامک، اطلاع رسانی فرمایید تا بررسی های لازم صورت گیرد

 • مهدیار عماد

  09 اکتبر 2020، 04:37

  سلام سایت بنده به صورت اچ تی ام ال و از ورد پرس استفاده نمی کنه چطور میتونم از این سرویس استفاده کنم

  • پشتیبانی

   11 اکتبر 2020، 12:43

   احتراما این افزونه مربوط به whmcs بوده و برای وردپرس نمیباشد.
   برای تأیید شماره موبایل لطفا زبان برنامه نویسی back-end سایت خود را اعلام فرمایید، در صورتیکه از سیستم مدیریت محتوا استفاده نمی‌کنید، نیاز به کدنویسی در سایت خود خواهید داشت

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.
شرایط و قوانین را مطالعه کرده و قبول دارم.

پنل خود را انتخاب کنید

مشاوره تلفنی رایگان
مشاوره رایگان تلفنی