دانلود مستقیم

راهنمای استفاده از ماژول

برای استفاده از ماژول پس از ثبت نام بر روی سامانه و فعالسازی حساب کاربری خود، درخواست دریافت ماژول رو از بخش پشتیبانی (تیکت) ارسال نمایید.

اطلاعیه مهم

به اطلاع می رساند ماژول و پلاگین های ملی پیامک به صورت اختصاصی نوشته شده است و نسخه مشابه ای ندارد.

افزونه کد تأیید جوملا

ثبت‌نام و ورود همیشه در سایت‌ها جزو موارد پر اهمیت می‌باشد، هرقدر این روند راحت و کاربرپسند تر باشد، تجربه کاربری بهتری برای کاربران ایجاد کرده و در کنار آن می‌توان افراد بیشتری را به عضویت در سایت، خرید محصولات دعوت نمود و در نتیجه باعث افزایش ترافیک سایت شود.

سامانه ملی پیامک نیز برای رسیدن به این هدف و پوشش cms های بیشتر، افزونه کد تأیید ثبت‌نام پیامکی برای سیستم مدیریت محتوای جوملا را در اختیار کاربران این سامانه قرار داده است.

امکانات افزونه:

  • تبدیل صفحه پیش‌فرض ثبت‌نام در جوملا به صفحه ثبت‌نام با شماره موبایل
  • پشتیبانی از ورود با کد تأیید
  • ارسال پیامک از خط خدماتی اشتراکی سامانه ملی پیامک (وبسرویس خدماتی-اشتراکی)
  • الزامی یا اختیاری ساختن فیلد ایمیل در هنگام ثبت‌نام (و یا حتی حذف آن)
  • هدایت کاربران پس از ورود به آدرس‌های دلخواه در سایت
  • مشاهده لیست پیامک‌های ارسالی

تنظیمات افزونه

پس از نصب افزونه، در ابتدای کار و قبل از هرچیزی سیستم مدیریت محتوای جوملا را برای استفاده از فرم ثبت‌نام با شماره موبایل تنظیم کنید. برای این کار مطابق با شکل 1 در بخش افزونه‌ها -> پلاگین‌ها، افزونه‌های "غیرفعال کردن ثبت‌نام و لاگین و تغییر نام کاربری" را فعال سازید.

فعالسازی افزونه‌های مورد نیاز

شکل 1- فعالسازی افزونه‌های مورد نیاز

در گام بعدی ( شکل 2 - مرحله اول) از قسمت کامپوننت‌ها، بر روی گزینه LOGREGSMS کلیک کنید، در این صفحه شما (پس از اینکه تنظیمات افزونه را به درستی انجام دادید) می‌توانید لیست شماره‌ تلفن‌های همراه کاربرانی که برای آن‌ها کد تأیید ورود و ثبت‌نام ارسال شده است را مشاهده کنید.

شکل 2

شکل 2

سپس با کلیک بر روی گزینه انتخابها (شکل 2 - مرحله دوم) می‌توانید وارد صفحه تنظیمات افزونه شده و اطلاعات موردنیاز برای ایجاد اتصال افزونه به پنل پیامکی خود را ایجاد کنید.

در تب تنظیمات پیامک (مطابق با شکل 3) موارد مورد نیاز به شرح زیر خواهد بود.

شکل 3 - تنظیمات وبسرویس افزونه

شکل 3 - تنظیمات وبسرویس افزونه

نام کاربری: نام کاربری پنل پیامکی شما در سامانه ملی پیامک

رمز عبور: رمز عبور پنل پیامکی شما در سامانه ملی پیامک

کد پترن: کد متن (یا همان قالب ) درج شده در بخش وبسرویس خدماتی-اشتراکی پنل کاربری شما (در صورتی که بصورت کامل با وبسرویس خدماتی-اشتراکی آشنایی ندارید، جای نگرانی نیست. در ادامه توضیح داده خواهد شد)

فیلد ایمیل در فرم: در صورتی‌که تمایل دارید فیلد ایمیل را به یکی از حالت‌های اجباری، اختیاری و یا حذف شده در فرم ثبت‌نام تغییر دهید، می‌توانید از این قسمت اقدام نمایید. در نظر داشته باشید که در سیستم مدیریت محتوای جوملا، ایمیل یک فیلد ضروری است. اگر گزینه "غیرضروری و پنهان شده" را انتخاب کنید، ایمیل بصورت تصادفی توسط افزونه برای جلوگیری از بروز خطا مقداردهی خواهد شد.

هدایت بعد از لاگین موفق: پس از ورود موفق کاربران می‌توانید آن‌ها را به صفحه مدنظر خود هدایت نمایید.

پس از تکمیل موارد فوق به درستی، ذخیره تنظیمات را انجام دهید. حال فرم ثبت‌نام در سایت شما، به حالت کد تأیید با شماره موبایل تغییر کرده است.

استفاده از وبسرویس خدماتی

برای تکمیل تنظیمات افزونه و بخش کد پترن، نیاز به استفاده از وبسرویس خدماتی دارید. این سرویس به شما امکان ارسال پیامک به تمامی شماره‌ها و حتی لیست سیاه مخابرات را خواهد داد، تا کاربرانی که در سایت شما ثبت‌نام می‌کنند بتوانند بدون مشکل پیامک را دریافت کنند.

برای آشنایی کامل می‌توانید مقاله راهنمای استفاده از خط خدماتی-اشتراکی را مطالعه کنید.

برای استفاده از وبسرویس خدماتی در افزونه کد تأیید جوملا، ابتدا در پنل کاربری پیامکی در منوی سبز رنگ از بخش امکانات -> لیست ویژه از بخش درج لیست ویژه جدید(شکل 4)، یک لیست (نوع لیست سیاه باشد) با یک عنوان اختیاری ایجاد کنید.

شکل 4- لیست ویژه

شکل 4 - لیست ویژه

پس از ایجاد لیست ویژه، در گام بعدی به سراغ درج متن (یا همان قالب متن) وبسرویس خدماتی می‌رویم.

در پنل کاربری پیامکی، از مسیر ابزار ویژه -> وبسرویس خدماتی، از قسمت درج متن جدید (شکل 5) یک قالب متنی درج می‌کنیم.

شکل 5 - درج متن

شکل 5 - درج متن

پس از انتخاب عنوان، در بخش متن پیامک می‌توانید قالب خود را وارد نمایید (همچنین از بخش راهنما جهت تنظیم متن نیز می‌توانید با نحوه درج قالب آشنا شوید)

بعنوان مثال:

"کاربر گرامی کد تأیید شما {0} می‌باشد. address.com"

و در گام آخر از بخش لیست ویژه، از منوی کشویی لیست سیاهی که (مطابق با شکل 4) تعریف کرده‌اید را انتخاب نمایید و بر روی تأیید کلیک کنید.

حال مطابق با شکل 6، متن جدید شما به لیست اضافه شده و پس از اینکه وضعیت آن به تأیید شده تغییر یابد با انتخاب مقدار موجود در ستون کد متن (مقداری که در پنل کاربری پیامکی شما برای قالب ایجاد شده شما نمایش داده خواهد شد) می‌توانید آنرا در بخش کد پترن در افزونه قرار دهید.

شکل 6 - کد متن

شکل 6

در نظر داشته باشید که متن باید تنها یک متغیر داشته باشد که آن نیز کد تأیید خواهد بود و این کد توسط افزونه تولید و برای شماره‌ی کاربران سایت ارسال خواهد شد.

 

افزونه کد تأیید جوملا
بدون دیدگاه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!
ارسال دیدگاه

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.
شرایط و قوانین را مطالعه کرده و قبول دارم.

پنل خود را انتخاب کنید

مشاوره تلفنی رایگان
مشاوره رایگان تلفنی