30% تخفیف خرید پنل پیامکی به مناسبت عید فطر، فقط تا 23 فروردین
مشاهده تخفیف‌ها
بگذارید مشترکین از خبرنامه پیامکی شما انصراف دهند

بگذارید مشترکین از خبرنامه پیامکی شما انصراف دهند

1

در چند سال اخیر، ارسال پیامک انبوه تبدیل به یکی از روش‌های اصلی بازاریابی برای کسب و کارهای مختلف شده است. یکی از دلایل اصلی این موضوع هزینۀ پایین ارسال پیامک است. ارسال هر پیامک تنها چند ریال هزینه خواهد داشت و با این‌حال نزدیک به 97% پیامک‌های تبلیغاتی خوانده می‌شوند. بنابراین اصلاً جای تعجب ندارد که کسب و کارها سعی داشته باشند بهترین استراتژی‌ها برای بازاریابی پیامکی را پیدا کنند. در مطالب قبلی گفتیم که چطور با راه‌اندازی یک خبرنامۀ پیامکی و دعوت مخاطب به اشتراک می‌توانید تبلیغات خود را هدفمند کنید. اکنون می‌خواهیم در این مورد بحث کنیم که چرا به نفع شما است که به مشترک خود اجازه بدهید از لغو عضویت خبرنامه پیامکی را انجام دهند. برای دانستن مزایای امکان انصراف از خبرنامه پیامکی پس با ما همراه باشید تا در این مورد بیشتر بخوانید.

قدرت پیامک تبلیغاتی را دست کم نگیرید!

اگر به دنبال افزایش درآمد و گسترش کسب و کار خود هستید، با ثبت نام در ملی پیامک و ارسال پیامک تکی و انبوه، مشتریان جدیدی جذب و از آن ها نگهداری کنید و رابطه و تعاملی طولانی ایجاد کنید.
10% تخفیف!
MPC10
کپی کد
برای ارسال پیامک تکی و انبوه همین الان ثبت نام کنید
ثبت نام و ارسال پیامک آنی

پنل پیامکی چیست؟لغو عضویت خبرنامه پیامکی

پنل یا سامانه پیامکی یک ابزار آنلاین برای ارسال گروهی پیامک است. بهتر است بدانید که برای تبلیغات پیامکی نیاز به ابزار مناسب آن دارید. این ابزار، پنل اس ام اس است. پنل پیامکی، علاوه بر اینکه به شما اجازه ارسال پیامک تبلیغاتی در حجم بالا را می‌دهد، خدماتی مثل بانک شماره را در خود دارد. با این بانک شماره ها نیازی به جمع آوری شماره موبایل مشتریان خود نخواهید داشت. بانک شماره موبایل جامعی از تمامی شهر های کشور برای شما تهیه شده است. این بانک شماره ها بر اساس اصناف و مشاغل، جنسیت، منطقه زندگی و خیلی تقسیمات دیگر تهیه شده‌اند تا شما بتوانید از هرکدام که خواستید استفاده کنید.

با توجه به قانون فعلی، ارسال پیامک تبلیغاتی با استفاده از سیمکارت ممنوع است. این یعنی علاوه بر اینکه سیمکارت، زیرساخت های کافی برای تبلیغات را ندارد، این کار خلاف قانون هم شناخته می‌شود. حالا با وجود پنل اس ام اس، نیازی نیست نگران باشید، چون همه خدمات مورد نیاز شما در سامانه ملی پیامک جمع شده‌است. خدمات دیگری مانند ارسال متناظر، ارسال انبوه، ارسال منطقه هدفمند و ده ها قابلیت دیگر باعث شده تا این پنل ها به یک ابزار تخصصی تبلیغات تبدیل شود. همین موضوع باعث شده تا تمامی برندهای بزرگ اس ام اس مارکتینگ را در کنار تمامی برنامه های تبلیغاتی خود، به صورت مداوم ادامه دهند.
با مطالعه این موضوع، وقت ان است که به‌سراغ مزایای لغو عضویت خبرنامه پیامکی برای شما و مشترکین بپردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.

لغو عضویت خبرنامه یک امر ضروری است

درسته که افزایش اعضای خبرنامه پیامکی برای شما مهم است، اما گاهی لغو عضویت خبرنامه پیامکی هم لازم است. این را در نظر بگیرید که رسیدن به یک بازار صددرصدی از جامعه تقریبا غیرممکن است. همان‌طور که شما نمی‌توانید رضایت همه را جلب کنید، نمی‌توانید همه را مشتری خود کنید. دلایلی وجود دارند که باعث می‌شود یک مشتری، دیگر به خبرنامه پیامکی شما نیازی نداشته باشد. به‌عنوان‌مثال مشتری شما تنها برای مدت کوتاهی به خدمات شما نیاز داشته است. یک دانشجو تنها در زمان تحصیل، به خرید کتاب‌های درسی دانشگاهی نیاز دارد. بعد از طی کردن دوره آموزشی احتمالا می‌خواهد از خبرنامه شما انصراف دهد.
شخصی دنبال خرید خانه است، بعد از پیدا کردن منزل مورد علاقه خود، دیگر نیازی به خبرنامه املاک ندارد.
نیاز انسان‌ها در طول زمان تغییر می‌کند. اگر کاربر را مجبور کنید که شما را همراهی کند، پس از مدتی، احساس بدی در کاربر ایجاد می شود. من هنوز پیامک های قبض مخابرات را بابت خانه ای دو سال پیش در آن زندگی می‌کردم و این موضوع من را خسته کرده است. راهکار چیست؟
لازم است که شما امکان لغو عضویت خبرنامه پیامکی را در پنل اس ام اس خود قرار دهید. با این کار، مشتری مداری خود را افزایش می‌دهید.

لغو عضویت خبرنامه پیامکی

اگر مطالب قبلی ما را مطالعه کرده باشید، احتمالاً اطلاع دارید که مشتری چگونه می‌تواند به عضویت خبرنامه پیامکی شما در آید: کافی است او یک کلمۀ کلیدی را به خط اختصاصی شما ارسال کند. به این ترتیب او به صورت خودکار به لیست شماره‌های شما می‌پیوندند و پیامک‌های شما برایش ارسال خواهد شد. اما اگر مشترک از خدمات پیامکی شما ناراضی باشد چه؟ او چگونه می‌تواند از خبرنامه شما انصراف دهد؟ شاید بد نباشد که این انتخاب را هم در اختیار او قرار دهید. برای این منظور باید یک کلمه کلیدی ایجاد کنید که مشترک را به لیست انصراف شما اضافه کند. سپس شماره او را به صورت دستی از لیست شماره اصلی خود حذف کنید. شاید اینکار کمی از شما زمان بگیرد، اما این کار برای لغو عضویت خبرنامه پیامکی به چند دلیل ارزش وقت گذاشتن را دارد.

تصویر برند شما لطمه نخواهد خورد

به این فکر کنید که یک مشترک ناراضی در طولانی‌مدت ممکن است چه صدمه‌ای به برند شما بزند. او دوست ندارد پیامک‌های شما را دریافت کند و از آنجا که راهی برای انصراف هم ندارد، هر روز نارضایتی او بیشتر و بیشتر می‌شود. مطمئناً او این موضوع را با دوستان و آشنایان خود هم در میان می‌گذارد و شکایت خود را پیش آنها هم خواهد برد. در نتیجه احتمالاً به مرور زمان افراد کمتری به اشتراک پیامکی شما می‌پیوندند و به تصویر برند شما نیز یک لطمه بزرگ می‌خورد.

شما هیج چیز را از دست نخواهید داد

شاید تصور شما این باشد که با نگه داشتن یک مشترک می‌توانید تبلیغات موثرتری داشته باشید. اما واقعیت این است که هیچکسی دوست ندارد که تبلیغات به او تحمیل شود. بنابراین در نهایت یک مشترک ناراضی تبلغو عضویت خبرنامه پیامکیدیل به مشتری شما نخواهد شد و به خاطر تبلیغات پیامکیتان از شما خرید نخواهد کرد. اما احتمال این وجود دارد که به خاطر این مزاحمت‌های پیامکی دیگر هیچوقت به سراغ شما و برند شما نیاید. پس بگذارید خود او تصمیمش را بگیرد و اگر خواست عضویت در خبرنامه شما را لغو کند.

هزینه‌های شما کاهش خواهد یافت

به جای آنکه یک مشترک را به زور نگه دارید و پیامک‌های خود را به او تحمیل کنید، اجازه دهید که هر موقع دوست داشت حضور در خبرنامه پیامکی شما لغو کند. با اینکار نه تنها هیچ چیز از دست نخواهید داد (زیرا چنین مشترکی هیچ سودی برای شما ندارد)، بلکه در هزینه‌های خود نیز صرفه‌جویی کرده‌اید. این یعنی می‌توانید با یک مبلغ کمتر، پیامک‌های خود را فقط به آن کسانی ارسال کنید که به کسب و کار شما علاقه دارند و آنها را مخاطب خود قرار دهید.

جمع‌بندی

همانطور که می‌بینید بهتر است که به مشترکین خود اجازه دهید تا از اشتراک پیامکی شما انصراف بدهند. با لغو عضویت خبرنامه پیامکی کاربران، چیز خاصی را از دست نخواهید داد و در هزینه‌های شما هم صرفه‌جویی خواهد شد. برای اینکه دقیقاً متوجه شوید که چگونه می‌توانید این امکان را در اختیار مشترکین خود قرار دهید، می‌توانید با بخش پشتیبانی ملی‌پیامک به شماره 02163404 تماس بگیرید. خوشحال خواهیم شد که نظر شما را نیز در این مورد بدانیم. پس حتماً آن را با ما در میان بگذارید.

برای دنبال کردن آموزش‌های ملی پیامک، کافی است ما را در اینستاگرام و یا کانال آپارات و یوتوب دنبال نمایید. به‌روزترین روش‌های بازاریابی پیامکی را از ما بخواهید.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید
بدون دیدگاه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!
ارسال دیدگاه

ارسال پیامک از اینترنت

ارسال و دریافت پیامک تکی و انبوه با شماره های اینترنتی
مشاهده تعرفه ها 3 روز تست رایگان

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.

پنل خود را انتخاب کنید