تا به حال برایتان پیش آمده ، درخواست پشتیبانی را روی سایتی ثبت کنید و شک کنید که واقعا درخواست شما ثبت شده باشد؟ یا تا به حال اتفاق افتاده که فراموش کرده باشید تا صندوق درخواست‌های پشتیبانی سایت خود را چک کنید؟!
افزونه پیامک contact form 7 در این مواقع می‌تواند به شما کمک کند. شما با تنظیم افزونه پیامک فرم تماس ۷ می‌توانید هم برای دلگرمی کاربرانتان و هم برای اطلاع‌رسانی خودتان پیامک ارسال کنید.

وب‌سایتت رو به پیامک مجهز کن!

با ارسال پیامک در هنگام ثبت‌نام مشتری را احراز هویت کنید و خیال مشتری را پس از خرید با یک پیامک راحت کنید!
10% تخفیف!
API10
کپی کد
برای ارسال پیامک تکی و انبوه همین الان ثبت نام کنید
ثبت نام و ارسال پیامک آنی

افزونه پیامک فرم تماس 7 در مواقعی که کاربری بر روی وب سایتتان درخواستی را برای شما ارسال می‌کند دو پیامک ارسال می‌کند.
یک پیامک برای ثبت کننده درخواست که باعث می‌شود کاربران با سایت شما ارتباط بهتری پیدا کنند و پیامک دیگر را برای مدیر سایت ارسال می‌کند تا شما در کوتاه‌ترین زمان ممکن درخواست ارسال شده پیگیری شود.

افزونه پیامک contact form 7 چیست؟

برای خیلی از ما پیش آمده که نتوانیم به ایمیل خود دسترسی داشته باشیم و یا ایمیل‌های ارسالی در اسپم قرار گیرد یا به هر دلیل در صندوق ورودی قرار نگیرد و در نتیجه کاربران و مدیر سایت نگران ثبت و بررسی درخواست‌های ثبت شده بر روی سایت باشند.

برای همین ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که از ارسال پیامک برای اطلاع از درخواست‌های تماس و اطلاع رسانی به کابران استفاده فرمایید.

افزونه فرم تماس 7 در یک نگاه

افزونه contact form 7 یا همان فرم تماس ۷، برای ساخت فرم تماس در وب سایت‌های وردپرسی استفاده می‌شود. این فرم ساز وردپرس بهترین افزونه برای دریافت اطلاعات تماس کاربر می‌باشد.

با اتصال سامانه پیامکی ملی پیامک به افزونه contact form 7 می‌توانید در صورت قرار دادن درخواست تماس توسط کاربر، به سرعت از این موضوع اطلاع پیدا کنید.

همچنین می‌توانید با ارسال پیامک به کاربر، توسط افزونه پیامک فرم تماس 7 برایشان دلگرمی ایجاد کنید. البته لازم به ذکر است برای تنظیم افزونه contact form 7 هیچ نیازی به دانش برنامه‌نویسی و مهارت خاصی ندارید، شما به راحتی می‌توانید افزونه فرم تماس 7 را به پنل پیامکی خود متصل کنید و ارسال پیامک خود را انجام دهید. 

اتصال contact form 7 به پنل پیامک چه پیش‌نیازهایی دارد؟

  • افزونه فرم تماس 7 (نسخه 5 و بالاتر)
  • PHP نسخه 7 و بالاتر
  • یک سامانۀ پیامکی مجهز به API
  • افزونه پیامک وردپرس (wp-sms) و آموزش نصب و فعالسازی

پنل پیامکی چیست؟

پنل پیامکی مجموعه‌ای از امکانات شگفت‌انگیز است که شما می‌توانید به‌کمک آن با کمترین هزینه، کسب‌وکارتان را تبلیغ کنید یا با مشتریانتان به‌ شکل هدفمند در ارتباط باشید.

یک پنل پیامکی قدرتمند مانند ملی پیامک می‌تواند با اتصال به افزونه‌هایی مثل contact form 7 ، سختی‌های ارتباط با مشتری را برای شما کاهش دهد و از حجم کار شما نیز کم کند. به‌طور مثال می‌تواند از زمان ثبت درخواست تماس ، همراه مشتری باشد تا اعتماد مخاطب به کسب‌وکار شما جلب شود.

به شما پیشنهاد می‌شود برای این اطلاعات بیشتر درباره یک پنل پیامکی کسب کنید مقالۀ آشنایی با پنل اس ام اس را حتماً بخوانید.

راهنمای اتصال افزونه فرم 7 به پیامک 

همان طور که در ابتدا گفتیم شما می‌توانید با اتصال افزونه پیامک contact form 7 ،بعد از تکمیل فرم به کاربران و مدیر سایت ارسال پیامک انجام دهید. فقط کافیست اطلاعات پنل پیامکی سامانه ملی پیامک را داشته باشید.

برای اتصال افزونه فرم تماس 7 به پنل پیامکی، نیاز به افزونه دیگری به نام wp-sms داریم.

افزونه پیامک وردپرس (wp-sms) یکی از بهترین افزونه‌های وردپرسی جهت ارسال پیامک به شمار می‌آید که قابلیت اتصال به افزونه contact form 7 را نیز دارد در ادامه با نحوه اتصال افزونه فرم تماس 7 به افزونه پیامک وردپرس wp-sms آشنا خواهید شد. 

نصب افزونۀ wp-sms

برای نصب افزونه پیامک وردپرس wp-sms مانند بقیه افزونه‌ها ابتدا آن را از صفحه آزمایش ملی پیامک دانلود نمایید سپس از مسیر مدیریت وردپرس >> افزونه ها >> افزودن افزونه را نصب کنید.

پس از فعال کردن افزونه پیامک وردپرس در منوی وردپرس شما گزینه‌ای به نام پیامک اضافه می‌گردد.

تنظیمات وب سرویس در پیامک وردپرس wp-sms

در این مرحله شما می‌بایست در منوی وردپرس بر‌‌‌ روی گزینه پیامک کلیک کنید. بعد از کلیک کردن زیر منویی برای شما ظاهر می‌گردد که در آن گزینه تنظیمات به چشم می‌خورد. بر روی آن کلیک کرده و وارد بخش تنظیمات افزونه پیامک وردپرس wp-sms شوید.

در این قسمت باید بر روی گزینه درگاه کلیک کرده و تنظیمات مربوط به درگاه ملی پیامک خود را وارد نمایید. به عبارت ساده‌تر از مسیر افزونه پیامک>> تنظیمات >> درگاه اطلاعات خود را وارد نمایید (شکل 1).

اطلاعات مورد نیاز شما به شرح نیز خواهد بود:

نام کاربری API : نام کاربری پنل پیامکی شما در سامانه ملی پیامک

رمز API : رمز عبور پنل گیامکی شما در سامانه ملی پیامک

شماره ارسال کننده : شماره ارسال اختصاصی ارسال کننده پیامک مربوط به پنل کاربری شما.

بعد وارد کردن اطلاعات مورد نیاز و ذخیره‌سازی تنظیمات، می‌توانید در قسمت وضعیت درگاه، مقدار موجودی پیامکی خود بر روی پنل را مشاهده کنید. که به معنای اتصال درست افزونه به پنل پیامکی شما می‌باشد.

تنظیمات وب سرویس در افزونه پیامک وردپرس

شکل 1 – اتصال افزونه پیامک وردپرس به ملی پیامک

یکپارچه سازی با افزونه contact form 7

در این مرحله افزونه پیامک wp-sms را به افزونه فرم تماس 7 اضافه کنید.

برای این کار باید به بخش یکپارچه سازی وارد شوید و در بخش فرم تماس 7 ، گزینه جعبه اطلاعات پیامک را فعال نمایید.

به عبارت ساده‌تر از مسیر افزونه پیامک >> تنظیمات >> یکپارچه سازی  جعبه اطلاعات پیامک فعال را نمایید (شکل 2)

یکپارچه سازی فرم تماس 7 با افزونه wp-sms

شکل 2 – یکپارچه سازی فرم تماس 7 با افزونه wp-sms

تنظیم متن پیامک بعد از تکمیل فرم تماس 7

برای تنظیم متن دلخواه و ارسال پیامک پس از تکمیل فرم تماس 7 وارد تب اطلاع رسانی SMS می‌شویم.

این تب از دو قسمت تشکیل شده است.

از آنجایی که ارسال پیامک‌های مربوط به درخواست پشتیبانی حائز اهمیت بالایی بوده و باید به تمامی کاربرانی که فرم‌های مورد نظر را تکمیل می‌کنند، پیامک ارسال گردد. در این بخش به سراغ نحوه تنظیم ارسال پیامک بر اساس پترن (ارسال پیامک به تمامی شماره‌ها و حتی لیست سیاه مخابرات) می‌پردازیم.

آنچه که در ادامه در تصاویر مقاله مشاهده می‌کنید، مربوط به تنظیمات ارسال از طریق پترن یا الگو می‌باشد که در ادامه توضیحات لازم ارائه خواهد شد.

ارسال پیامک پس از تکمیل فرم تماس 7 به مدیر

ارسال به شماره منظور ارسال به شماره ای خاص می باشد که شما می‌توانید برای ارسال به مدیر از استفاده فرمایید.

در فیلد ارسال به  شما می‌توانید از شماره مدیران خود استفاده نمایید تا در زمان تکمیل فرم پیامک اطلاع رسانی برایشان ارسال گردد (***شماره مدیران را با ویرگول لاتین ازهم جدا کنید***).

در فیلد متن پیام نیز متن دلخواه خود را می‌توانید وارد کنید. همچنین شما در این بخش می‌توانید اطلاعاتی را که کاربر در هنگام تکمیل فرم (مانند شماره تلفن همراه، نام و… ) برای شما ارسال کرده در متن پیامک استفاده کنید.اطلاع رسانی sms افزونه contact form 7

ارسال پیامک پس از تکمیل فرم تماس 7 به کاربر

ارسال به فرم برای افرادی است که فرم درخواست تماس را تکمیل می‌کنند و شما می‌توانید بعد از تکمیل فرم به آن‌ها پیامک‌های اطلاع رسانی را ارسال کنید.

در این بخش نیز مانند بخش قبل شما باید دو فیلد جهت ارسال پیامک تنظیم نمایید.

در ارسال به فیلد شما باید قالب شماره پیامک خود را جهت شناسایی شماره کاربر و ارسال پیامک در این قسمت قرار دهید.

برای نمونه به مثال زیر توجه فرمایید:

در هنگام ساخت فرم شما با اجزای فرم خود آشنا می‌شوید.

یکی از اجزای فرم، فیلدهای شما می‌باشند که برای مثال به صورت [text* phone] در فرم شما قرار می‌گیرند.

در این قسمت کافیست شما عبارت *text حذف نمایید و به جای [] از ٪٪ استفاده کنید.

در  فیلد ارسال پیام شما پیامک درخواستی خود را قرار می‌دهید تا زمانی که کاربران ثبت فرم را انجام می‌دهند برای ایشان پیامک ارسال گردد.

اطلاع رسانی sms افزونه contact form 7

روش ارسال پیامک بر اساس پترن (وب سرویس خدماتی-اشتراکی)

برای ارسال پیامک از طریق افزونه پیامک contact form 7 شما دو راهکار دارید.

  • ارسال معمولی (خط اختصاصی) : این ارسال از طریق خطوط اختصاصی شما می‌باشد.
  • ارسال پیامک بر اساس پترن (وب سرویس خدماتی)

 

در روش ارسال پیامک بر اساس پترن شما در ابتدا الگوی متن (پترن) درخواستی خود را در پنل کاربری خود درج می‌نمایید. توضیحات ویدیوئی مربوط در مقاله ارسال پیامک بر اساس پترن قرار داده شده است.

برای اینکه با استفاده از افزونه ارسال پیامک وردپرس، ارسال اس ام اس بر اساس پترن را در پلاگین فرم تماس 7 فعال سازید، نیاز است تا از الگوی زیر پیروی کنید (مطابق با شکل )

TemplateID-arg1;arg2;arg3##shared

برای مثال یک الگوی متنی به شکل زیر در پنل کاربری درج کرده‌ایم:

سلام {0} عزیز درخواست مشاوره شما با موفقیت ثبت شد. کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهد گرفت.

با تشکر ملی پیامک | melipayamak.com

برای متن بالا تنظیماتی که باید برای فرم تماس 7 در افزونه ارسال پیامک وردپرس صورت گیرد، به شکل زیر می‌باشد.

TemplateID-٪your-name٪##shared

در متنی که برا شما مثال زدیم فقط و فقط یک متغیر وب سرویس خدماتی وجود دارد({0} تنها متغییر این متن می باشد).

در صورتی که مایل به ارسال و استفاده از متغیرهای بیشتر صفحه آزمایشگاه افزونه ارسال پیامک وردپرس مطالعه فرمایید.

کلام آخر

ما در این مقاله با روش اتصال افزونه فرم تماس ۷ به سامانه پیامکی پیامک آشنا شدیم که شما میتوانید با اتصال آن به افزونه پیامک وردپرس از آن استفاده فرمایید. اما این افزونه تنها افزونه فرم ساز وردپرس نخواهد بود همچنین شما میتوانید از افزونه های مانند گرویتی فرم و… نیز استفاده فرمایید. برای اخذ مشاوره در زمینه اتصال پنل پیامکی به وب‌سایت خود می‌توانید همه روزه از ساعت 8 صبح الی 10 شب و روزهای تعطیل از 9 صبح الی 5 عصر با شماره 02163404 تماس حاصل فرمائید.

برای مشاهده افزونه‌های پیامکی بیشتر می‌توانید به صفحه آزمایشگاه افزونه مراجعه فرمایید. همچنین برای مشاهده آموزش نصب افزونه‌های پیامکی می‌توانید به صفحه ملی پیامک در آپارات مراجعه فرمائید.

افزونه پیامک contact form 7
به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید