امروزه بسیاری از ما برای آنکه در کسب و کارمان رونق ایجاد نماییم، از پیامک های تبلیغاتی استفاده می کنیم و این بدیهی است که می خواهیم متوجه شویم چه کسی شماره ما را در بلک لیست اس ام اس قرار داده است. البته شاید این مشکل به صورت شخصی برای شما پیش آمده باشد و می خواهید متوجه شوید که چه کسانی شماره شخصی شما را در بلک لیست اس ام اس قرار داده اند.

در این مقاله به شما راهکارهایی را در اندروید، iOS و پنل پیامکی خواهیم گفت که برای فهمیدن شماره هایی که ما را بلاک کرده اند مورد استفاده می باشد. همچنین به شما راهکارهایی برای دور زدن این بلک لیست ارائه خواهیم داد.

نحوه اطلاع از بلاک لیست در آیفون

شرکت اپل در سال 2013 و همزمان با عرضه iOS نسخه 7 به شما این امکان را داد تا بتوانید پیامک ها و تماس های برخی از اشخاص را بلاک کرده و آن را در بلک لیست پیامک وارد نمایند. در صورتی که با شماره شخصی می خواهید متوجه شوید که کسی شما را در بلک لیست اس ام اس آیفون خود قرار داده است، راهکار ارسال پیامک می باشد. در صورتی که شما در لیست سیاه قرار داشته باشید، پیامک برای وی هیچگاه ارسال نخواهد شد و در اصطلاح پیامک رسیدن پیام برای شما هیچگاه نخواهد رسید. این کار همچنین برای شماره های خدماتی امکان پذیر است ولی در ادامه شما را با روش هایی برای اطلاع و دور زدن این لیست سیاه به شما ارائه خواهیم نمود.

نحوه اطلاع از بلاک لیست در اندروید

برای بسیاری از ما پیش آمده است که نخواهیم از شخصی و یا شماره ای خاص پیامکی دریافت نماییم و به همین دلیل آن شماره را در لیست سیاه قرار داده ایم. برای اینکه بدانیم کسی شماره موبایل شخصی ما را در لیست سیاه قرار داده است، لازم است تنها یک پیامک برای وی ارسال نماییم، در صورتی که پیام تحویل داده شد را دریافت نکردید، شماره شما را در لیست سیاه قرار داده است و شما می توانید از این روش برای اطلاع از بلاک شدن شماره اطلاع کسب نمایید. البته ممکن است شماره شما به عنوان یک شماره خدماتی و تبلیغاتی نیز در لیست سیاه قرار داده شده باشد که در ادامه با روش متوجه شدن ارسال پیامک بیشتر آشنا خواهیم شد.

بلاک کردن شماره یا لغو پیامک‌های تبلیغاتی؟

امروزه بسیاری از کسب و کارها برای اطلاع رسانی یا تبلیغات از شماره های خدماتی استفاده می کنند که توسط سامانه های پیامکی مانند ملی پیامک به آن ها ارائه داده می شود ولی نکته مهم اینجاست که بسیاری از مردم نسبت به حذف پیامک های تبلیغاتی از طریق خود اپراتور اقدام می کنند که در این صورت شما باز هم قادر به ارسال پیامک های تبلیغاتی خواهید بود ولی گاها شماره شما توسط موبایل خود مشترک در لیست سیاه قرار داده می شود. برای هر دوی این مدل های بلک لیست برخلاف تصور راه هایی وجود دارد که شما باز هم بتوانید پیامک های تبلیغاتی و خدماتی را ارسال نمایید. در ادامه شما را با این روش ها آشنا خواهیم کرد.

چگونه به شماره ای با لغو پیامک های تبلیغاتی، پیامک ارسال نماییم؟

در صورتی که یک مشترک به درخواست خود پیامک های تبلیغاتی را لغو کرده باشد، می توانید درخواست دریافت شماره خدماتی را کرده و از این طریق نسبت به ارسال پیامک انبوه اقدام نمایید. این پیامک ها بیشتر برای شرکت هایی دارای کاربرد می باشد که می خواهند به مشترکین خود اطلاع رسانی در مورد موضوعی نمایند. برای مثال ارسال پیامک انبوه برای اطلاع از حراج و تخفیف را می توانید به این صورت انجام دهید. این روش برای تمامی مشترکینی که شماره های تبلیغاتی را از طرف اپراتور قطع کرده اند دارای کارایی می باشد.

نحوه ارسال پیامک تبلیغاتی به بلک لیست

برای ارسال پیامک تبلیغاتی به کسانی که شماره پنل شما را در بلک لیست قرار داده است می توانید از شماره های جدید استفاده نمایید. این خدمات توسط ملی پیامک به شما ارائه داده شده و شما می توانید به چند شماره برای ارسال پیامک دسترسی داشته باشید. این روش برای دور زدن موبایل هایی که شماره شما را در بلک لیست قرار داده اند در دسترس کسانی می باشد که از پنل ارسال پیامک انبوه استفاده می کنند.

چگونه متوجه شویم در پنل پیامکی، کسی ما را در بلک لیست قرار داده است؟

در صورتی که شماره ای شما را به عنوان بلک لیست قرار داده باشد و یا تمامی پیامک های تبلیغاتی خود را مسدود کرده باشد، هیچ هزینه ای در ازای ارسال پیامک از موجودی شما کسر نمی شود و این روش برای تشخیص شماره هایی که شما را در بلک لیست قرار داده اند مورد استفاده می باشد. ملی پیامک یکی از ارائه دهندگان نوین خدمات ارسال پیامک انبوه می باشد و شما می توانید در پنل شخصی و کسب و کارتان از این روش برای اطلاع از قرارگیری در بلک لیست استفاده کرده و از روش هایی که در قسمت های پیشین اشاره شد استفاده نمایید.

از قرارگیری در بلک لیست جلوگیری کنید

ارسال پیامک به صورت انبوه نیاز باید با رعایت پارامترهایی انجام داده شود تا کمترین میزان بلاک شدن شماره را در بر داشته باشد. برای مثال انتخاب یک متن جذاب و عدم ارسال پیامک های تبلیغاتی برای یک شماره در بازه های زمانی کوتاه را می توان از مهم ترین پارامترهایی دانست که مشترک را وادار به بلاک کردن تمامی شماره های خدماتی و تبلیغاتی نمی کند و شما می توانید با مشتری خود ارتباط داشته باشید.

کلام آخر

همانطور که مشاهده کردید، امروزه علاوه بر اپراتورها، سازندگان و توسعه دهندگان سیستم عامل ها خدماتی را برای جلوگیری از پیامک های تبلیغاتی استفاده می کنند. در این پست سعی داشتیم تا روش هایی را برای شما بیان کنیم که جهت اطلاع و ارسال پیامک مورد استفاده می باشد. اگر شما هم تجربه ای در این زمینه دارید می توانید در بخش نظرات، تجربه های خود را با ما در میان بگذارید.

در صورتی که به دنبال ارسال پیامک انبوه از طریق اینترنت هستید که قابلیت ارسال به لیست سیاه مخابراتی را هم داشته باشد، می‌توانید به صفحه تعرفه‌ها مراجعه کرده و از راهکارهای پیامکی ملی پیامک استفاده کنید. برای دریافت مشاوره رایگان هم می‌توانید با شماره 63404-021 تماس بگیرید.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
مشاهده تعرفه‌ها 3 روز تست رایگان
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید