کارمندان

یکی از ماژول‌های جذاب در سامانه ملی پیامک، ماژول کارمندان است. با استفاده از این ماژول می‌توانید چند کاربر برای خود در پنل‌های شرکتی، تجاری و یا نمایندگی ایجاد کنید.

ما در این راهنما قصد داریم تا شما را با کارکردهای ماژول کارمندان آشنا کرده و نحوه استفاده از آن را آموزش دهیم. اگر شما هم دوست دارید درباره این قابلیت بیشتر بدانید، با ما همراه باشید. پیشنهاد می‌کنیم قبل از هر چیزی ویدئو ایجاد پنل کارمند (همکار) در سامانه پیامکی را در کانال آپارات ملی پیامک تماشا کنید.

ماژول کارمندان چیست؟

یکی از ماژول‌های بسیار کاربردی پنل پیامکی، ماژول کارمندان است. این ماژول را می‌توان با نام «کارمند» هم شناخت و همان‌طور که از نام آن معلوم است، می‌توانید یک یا چند کارمند در سامانه برای خود تعریف کنید. پس از ایجاد کاربر یا همکار یا کارمند، می‌توانید به آنان دسترسی‌های متفاوتی بدهید. درواقع با این ماژول می‌توانید کار با پنل را به کارمندان یا آشنایان خود واگذار کنید و ضریب امنیت را بالا ببرید.

کاربرد ماژول کارمندان

فرض کنید نمی‌خواهید خودتان ارسال پیامک را انجام دهید یا وقت ارسال پیامک و کنترل پیام‌های دریافتی را ندارید؛ در عین حال هم نمی‌خواهید به صورت کامل، دسترسی به پنل‌تان را در اختیار دیگران قرار بدهید. اینجاست که ماژول کارمندان به شما کمک می‌کند تا دسترسی محدودی برای کارمندان یا اشخاص دیگر ایجاد کنید.

این امکان بسیار مناسب شرکت‌های خصوصی و دولتی، و حتی کسب‌وکارهایی است که معمولاً بیش از یک کارمند دارند.

این ماژول برای کاربرانی که اقدام به خرید پنل تجاری می‌کنند نیز فعال است. پنل تجاری ملی‌پیامک برای شرکت‌ها و برندهایی که به نسبت افراد عادی، بسیار بیشتر با ارسال پیامک سر و کار دارند و از پنل اس ام اس استفاده می‌کنند، مناسب‌تر است. برای مقایسه پنل های پیامکی، می‌توانید به صفحه «خرید پنل پیامکی» مراجعه کنید.

آموزش کار با ماژول کارمندان در ملی پیامک

برای استفاده از ماژول کارمندان باید ابتدا وارد پنل کاربری خود شوید. حالا از صفحه نخست و از منوی سمت راست صفحه، روی گزینه «ابزار ویژه» کلیک کنید. سپس از زیرمنوی باز شده، گزینه «کاربران» را انتخاب کنید. حالا وارد صفحه جدیدی می‌شوید و با استفاده از دکمه «درج کارمند جدید» در قسمت بالا سمت چپ صفحه، می‌توانید کار خود را شروع کنید.

آموزش کار با ماژول کارمندان در ملی پیامک

شکل 1- آموزش کار با ماژول کارمندان در ملی پیامک

وراد کردن مشخصات کارمندان

وقتی روی دکمه «درج کارمند جدید» کلیک می‌کنید یک صفحه pop-up برایتان نمایش داده می‌شود. در این صفحه باید اطلاعات هویتی و مشخصات کارمندتان را وارد کنید. این اطلاعات کاملا واضح و مشخص هستند و ما در ادامه فقط مواردی که نیاز به توضیحات دارند را برایتان توضیح می‌دهیم.

محدودیت ارسال و محدودیت روزانه

این دو فیلد را نمی‌توان تغییر داد و سامانه خود دو مقدار را برای محدودیت ارسال پیامک به صورت پیش‌فرض قرار داده است. اگر قرار است این محدودیت تغییر کند، با همکاران ما در بخش پشتیبانی تماس بگیرید تا این محدویدت را برای شما بردارند و یا آن را تغییر دهند.

نام کاربری

در این قسمت باید یک نام کاربری برای کارمند یا همکار خود تعیین کنید. شما نباید این نام کاربری را با نام کاربری و Username پنل پیامکی خودتان اشتباه بگیرید.

رمز عبور و تکرار رمز عبور

یک رمز عبور شامل بیش از 8 کاراکتر برای کاربر خود انتخاب کنید. این رمز را ترکیبی از اعداد، حروف انگلیسی و کاراکترها بگذارید تا امنیت شما و کاربرانتان بالاتر رود. سپس رمز عبور را یکبار دیگر در فیلد تکرار رمز عبور بنویسید تا سیستم از صحت آن اطمینان حاصل کند.

ارسال نام کاربری و رمز عبور

اگر دوست دارید می‌توانید تیک کنار عبارت «ارسال نام کاربری ، رمز عبور و آدرس پنل به موبایل و ایمیل کاربر» را بزنید تا نام کاربری و رمز عبور و همچنین لینک ورود به سامانه برای کاربر به صورت ایمیل و پیامک ارسال شود.

عنوان (ایمیل)

همان‌طور که مشخص است، در این قسمت می‌توانید متن عنوان ایمیل را مشخص کنید. اگر با متن پیش‌فرض سامانه مشکلی ندارید آن را تغییر ندهید.

متن

یک متن هم به صورت پیش‌‌فرض برای متن ایمیل و پیامک تنظیم شده است. اگر می‌خواهید آن را تغییر دهید، به متغیرهایی که با زبان انگلیسی نوشته شده‌اند و بین دو علامت # هستند کاری نداشته باشید و فقط متن فارسی را تغییر دهید.

در نهایت پس از انجام تنظیمات کاربر جدید، روی دکمه «ثبت کاربر» کلیک کنید.

وارد کردن اطلاعات همکار برای پنل کارمند

شکل 2- وارد کردن اطلاعات همکار برای پنل کارمند

ثبت شماره فرستنده و کلیدواژه برای کاربر

پس از اینکه کاربر را ثبت می‌کنید، یک صفحه pop-up دیگر برایتان باز می‌شود.

شماره فرستنده

در این قسمت باید شماره‌ اختصاصی‌ای که می‌خواهید کارمندتان به آن دسترسی داشته باشد و بتواند از آن استفاده کند را انتخاب کنید. انجام این عملیات ضروری است، اما بعدا می‌توانید یک خط اختصاصی برای کارمندتان خریداری کنید و سپس سرشماره خود را از پنل ایشان حذف کنید.

کلیدواژه

در این قسمت باید یک کلیدواژه به کاربرتان اختصاص دهید. این کلیدواژه می‌تواند همان نام کاربری همکار باشد.

سپس روی دکمه سبزرنگ «افزودن» کلیک کنید تا به مرحله بعدی هدایت شوید.

ثبت شماره و کلیدواژه برای کارمند

شکل 3- ثبت شماره و کلیدواژه برای کارمند

حالا همان‌طور که می‌بینید، یک رکورد از همکارتان برایتان ایجاد می‌شود. این رکورد را می‌توانید با توجه به تصویر زیر، حذف کنید.

حذف خط اختصاصی از پنل کارمند و همکار پنل پیامکی

شکل 4- حذف خط اختصاصی از پنل کارمند و همکار پنل پیامکی

پس از اینکه یک یا چند همکار را ایجاد کردید، باید یک‌بار صفحه «کاربران» را رفرش کنید تا بتوانید به ادامه کار بپردازید.

دسترسی‌ها و تنظیمات همکار

در این صفحه می‌توانید تنظیمات تکمیلی را روی دسترسی‌ها، شماره‌ها، اعتبار و غیره همکارتان انجام دهید.

دسترسی‌ها و تنظیمات همکار

شکل 5- دسترسی‌ها و تنظیمات همکار

مدارک

با کلیک روی آیکون مدارک یک صفحه pop-up مانند تصویر زیر برایتان باز می‌شود. ابتدا باید نوع مدرک را مشخص کنید. سپس با کلیک روی گزینه choose file، فایل مربوط به مدرک مورد نظر خود را انتخاب و بارگذاری کنید. سپس روی دکمه «ارسال فایل» کلیک کنید.

مدارک کاربر شما را خودتان تایید نمی‌کنید و تایید آن‌ها توسط کارشناسان ملی پیامک انجام خواهد شد. اگر مدارک مورد نیاز برای فعالسازی پنل پیامکی را فراموش کرده‌اید، می‌توانید توضیحات این بخش را بخوانید و یا به صفحه «قوانین و مقررات پنل اس ام اس» مراجعه کنید.

مدارک کارمندان

شکل 6- مدارک کارمندان

ویرایش/ جزئیات

با کلیک روی این آیکون دوباره وارد صفحه ابتدایی «ایجاد کارمند جدید» می‌شوید و می‌توانید اطلاعات همکار مانند آدرس و شماره موبایل و غیره را ویرایش کنید.

شماره‌ها

در مراحل بالاتر، پس از افزودن کارمند، یک کلید واژه و شماره فرستنده به او اختصاص دادیم. با کلیک روی آیکون شماره ‌ها، درواقع می‌توانید آن شماره‌ها را ویرایش کنید یا شماره‌ای جدید را به همکار خود اختصاص دهید.

شماره‌ها و خطوط اختصاصی پنل همکار و کارمند

شکل 7- شماره‌ها و خطوط اختصاصی پنل همکار و کارمند

دسترسی‌ها

شاید بتوان گفت مهم‌ترین بخش ماژول کارمندان، همین بخش دسترسی‌هاست. در این قسمت می‌توانید به همکاران خود دسترسی بخش‌های مختلف را بدهید تا هر کدام بتوانند به وظیفه خاصی عمل کنند. مثلا امور مالی را به یک نفر دسترسی بدهید و ارسال پیامک‌ها را به یک همکار دیگر. در این قسمت می‌توانید تمام ماژول‌ها و زیر ماژول‌های پنل خودتان را مشاهد کنید.

نکته) اگر پنلی که از ملی پیامک تهیه کرده‌اید، دارای دسترسی‌های محدودتری است، فقط می‌توانید آن دسته از ماژول‌هایی که در پنل خودتان دسترسی دارید، به کارمندان یا همکارانتان ارائه کنید.

اگر می‌خواهید همکار شما فقط بتواند یک بخش را مشاهده کند و دسترسی به آن نداشته باشد، فقط مشاهده آن ماژول را تیک بزنید و اگر می‌خواهید دسترسی هم داشته باشد، هر دو بخش را علامت‌دار کنید.

تنظیم دسترسی‌های پنل همکار و پنل کارمند

شکل 8- تنظیم دسترسی‌های پنل همکار و پنل کارمند

اگر دوست دارید همکار شما بتواند تمام بخش‌ها را مشاهده کند، طبق تصویر زیر گزینه «همه» را انتخاب کنید و اگر می‌خواهید هیچ بخشی را مشاهده نکند، «هیچکدام» را انتخاب کنید. برای دسترسی هم می‌توانید به همین صورت عمل کنید. دقت کنید که پس از اینکه تمام دسترسی‌های لازم را به همکار دادید، باید به پایین این صفحه بیایید و روی گزینه «تایید» کلیک کنید.

تنظیمات دسترسی‌ها

شکل 9- تنظیمات دسترسی‌ها

اعتبار

با کلیک کردن روی این آیکون، با یک صفحه POP-UP مانند صفحه زیر روبرو می‌شوید. حالا می‌توانید حساب کاربر را شارژ کنید، به او موجودی پیامکی برای ارسال پیامک اضافه کنید یا اعتبار او را کاهش دهید. تمامی این تراکنش‌ها در قسمت «تراکنش‌های مالی» پنل کارمند نیز قابل مشاهده است. سعی کنید حتماً توضیحات مورد نظرتان را در این بخش بنویسید.

کنترل و مدیریت اعتبار و موجودی پنل کارمندان بر حسب تعداد پیامک

شکل 10- کنترل و مدیریت اعتبار و موجودی پنل کارمندان بر حسب تعداد پیامک

تنظیمات پیشرفته

یک دکمه خاکستری رنگ به نام «تنظیمات پیشرفته» بالای صفحه اعتبار وجود دارد. اگر روی آن کلیک کنید، می‌توانید نوع تراکنش و بازه زمانی را هم مشخص کنید. پس از انجام تمام تنظیمات مورد نظر خود، باید روی دکمه «اعمال» کلیک کنید.

تنظیمات پیشرفته

شکل 11- تنظیمات پیشرفته

عملکرد

در این قسمت می‌توانید کارهایی که همکار در پنل انجام داده است را مشاهده کنید. دفعات ورود، تاریخ آخرین ورود به پنل، تیکت‌هایی که ارسال کرده است، پیام‌های دریافتی و ارسالی و غیره همکار را می‌توانید در این قسمت مشاهده کنید.

از آن‌جا که این همکار تازه ایجاد شده است، عملکردی را نمی‌توان مشاهده کرد، اما پس از اولین فعالیت کارمند، اطلاعات ایشان در این بخش قابل مشاهده است.

عملکرد کارمندان پنل پیامکی

شکل 12- عملکرد

ارسال انبوه

با کلیک روی این آیکون، مستقیم وارد ماژول «منطقه، هدفمند» در پنل کاربری ملی پیامک می‌شوید و لیست ارسال‌های همکار خود را مشاهده و مدیریت کنید.

ورود به پنل کاربر

اگر بخواهید می‌توانید با کلیک روی این آیکون وارد پنل کاربرتان شوید.

حذف

با کلیک روی آخرین آیکون این قسمت، می‌توانید کارمند را به طور کلی حذف کنید. توجه داشته باشید که این عملیات قابل بازگشت نیست و قبل از حذف کامل پنل کارمند مورد نظر، اطمینان حاصل نمائید.

سخن پایانی درباره ماژول کارمندان

در این راهنما سعی کردیم ماژول کارمندان را برایتان جزء به جزء توضیح دهیم تا بتوانید برای خودتان یک یا چند همکار ایجاد کنید. اگر در هنگام کار کردن با این ماژول به مشکلی برخوردید، می‌توانید از قسمت پشتیبانی برایمان تیکت بفرستید. همچنین برای حل کردن مشکلات خود می‌توانید با بخش پشتیبانی ما به شماره 02163404 تماس بگیرید.

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.
شرایط و قوانین را مطالعه کرده و قبول دارم.

پنل خود را انتخاب کنید

مشاوره تلفنی رایگان
مشاوره رایگان تلفنی