تا 30% تخفیف خرید پنل پیامکی تا آخر هفته
مشاهده تعرفه ها

کاربران

یکی از ماژول‌های بسیار کاربردی ملی‌پیامک، ماژول کاربران است. با این ماژول می‌توانید کار با پنل را به کارمندان یا آشنایان خود واگذار کنید و ضریب امنیت پنل را بالا ببرید.

ما در این راهنما قصد داریم تا شما را با کارکردهای طرز کار ماژول کاربران آشنا کرده و نحوه استفاده از آن را آموزش دهیم.

ماژول کاربران چیست و به درد چه کسانی می خورد؟

فرض کنید نمی‌خواهید خودتان ارسال پیامک را انجام دهید یا وقت ارسال پیامک و کنترل پیام‌های دریافتی را ندارید؛ در عین حال هم نمی‌خواهید به صورت کامل، دسترسی به پنل‌تان را در اختیار دیگران قرار بدهید. اینجاست که ماژول کاربران به شما کمک می‌کند تا دسترسی محدودی برای کارمندان یا اشخاص دیگر ایجاد کنید.

این امکان بسیار مناسب شرکت‌های خصوصی و دولتی، و حتی کسب و کارهایی است که معمولاً بیش از یک کاربر دارند.

این ماژول برای کاربرانی که که اقدام به خرید پنل تجاری می‌کنند نیز فعال است. پنل تجاری ملی‌پیامک برای شرکت‌ها و برندهایی که به نسبت افراد عادی، بسیار بیشتر با ارسال پیامک سر و کار دارند و از پنل اس‌ام‌اس استفاده می‌کنند، مناسب‌تر است.

کاربران چگونه کار می‌کند؟

ابتدا به قسمت ابزار ویژه و سپس کاربران مراجعه کنید. مانند تصویر زیر:

پس از انتخاب کاربران در پایین صفحه روی گزینه درج کارمند جدید کلیک کنید. در این مرحله فرمی را مشاهده می‌کنید که برای ثبت اطلاعات کارمند جدید است؛ این فرم را پر کرده و در سامانه ثبت کنید. مانند عکس زیر:

دو قسمت محدودیت ارسال و محدودیت روزانه را می توانید به تعداد مورد نظرتان تغییر داده و عددگذاری کنید. در این دو قسمت می‌توانید برای کارمندتان محدودیت ایجاد کنید. هرتعدادی که شما در این قسمت قرار دهید، تعداد پیامک روزانه کارمندتان است که فقط می تواند به همان تعداد ارسال داشته باشد.

علاوه ‌براین می توانید یک تاریخ انقضا برای دسترسی کارمند به سامانه تعریف کنید.

در بخش بعدی اگر می‌خواهید نام کاربری و رمز عبور به صورت خودکار و پس از تکمیل ثبت نام و درج مشخصات کارمند برای او ارسال شود، این بخش را تکمیل کنید.

مانند عکس زیر:

همان‌طور که در این تصویر مشاهده می‌کنید، پس از درج کارمند جدید، اگر تیک مربوطه را بزنید متن داخل کادر برای کارمند جدید از طریق ایمیل و پیام کوتاه ارسال می‌شود.

پس از ثبت کارمند، رکوردی ایجاد می‌شود که می‌توانید آن را ویرایش کنید.

مانند تصویر زیر:

همانطور که مشاهده می‌کنید دو کارمند ایجاد شده است.

برای هر دو کاربر نام کاربری، نام و نام خانوادگی، شرکت یا موسسه‌ای که در آن مشغول به کارند، شماره موبایل، ایمیل و اعتباری که هنگام درج کارمند به او تخصیص داده بودیم، نمایش داده می‌شود.

نشان دادن وضعیت با تیک سبزرنگ به معنی فعال بودن کارمند و دسترسی او به پنل پیامکش می‌باشد. در سمت چپ رکورد نیز قسمتهایی وجود دارد که در ادامه توضیح آن‌ها را می‌خوانید.

مدارک: در این قسمت شما می‌توانید مدارکی را که کارمندتان جهت احراز هویت برای استفاده از پنل بارگذاری کرده و توسط ملی‌پیامک تایید می‌شود را مشاهده کنید. (البته خودتان هم می‌توانید مدارک کارمند را بارگذاری کنید)، مانند تصویر زیر:

لازم به ذکر است که جهت فعالسازی پنل پیامکی و یا فعالسازی پنل کارمند، ارسال کارت ملی و قبض تلفن، الزامی می‌باشد.

جزئیات: جزئیات شامل اطلاعات پروفایلی کاربر بوده که قابل ویرایش از طرف شماست. مانند تصویر زیر:

مانند تصویر بالا، تمام اطلاعات کارمندتان باید در این قسمت تکمیل شده باشد.

شماره‌ها: در این قسمت خطوط اختصاصی پنل شما قرار دارد که قابل به اشتراک‌گذاری با پنل کارمندتان است. مانند قبل این بخش نیز قابل حذف و ویرایش است.

در قسمت کلیدواژه نیز باید نام کاربری کارمند را ثبت کنید تا شماره به او اختصاص داده شود.

دسترسی: این قسمت تعیین‌کننده حدود دسترسی کارمند شما به پنل پیامکی‌اش است. در این قسمت می‌توانید –فقط- بخش‌هایی را کارمند باید به آن دسترسی داشته باشد علامت بزنید.

تصویر زیر بهتر شما را راهنمایی می‌کند:

اگر می‌خواهید کاربرتان به ماژول دسترسی نداشته باشد و فقط آن را مشاهده کند، تنها تیک مشاهده را بزنید.

اعتبار: در این قسمت تراکنش‌های کاربر را می‌توانید مشاهده کنید. اینکه در چه تاریخ و در چه ساعتی پیامک کارمندتان ارسال شده، کد ارسال، اعتبار باقی مانده، و نیز این مورد را که به ازای هر یک پیامک چه اعتباری از کارمندتان کم شده است.

توجه داشته باشید که در صورت اختصاص اعتبار به کارمند، از اعتبار شما کاسته می‌شود.

عملکرد: این بخش نشان‌دهنده عملکرد کلی کارمندتان است. مانند تعداد دفعات ورود، پیام‌های ارسالی، آخرین باری که کارمندتان وارد پنلش شده و غیره.

نمایش پنل: با کلیک کردن روی این بخش می‌توانید مستقیما وارد پنل کارمندتان شوید بدون اینکه نیاز به خروج از پنل خودتان و وارد کردن نام کاربری و رمز عبور کارمندتان داشته باشید. البته این نکته را نباید فراموش کنید که پس از ورود به پنل کارمند و اتمام کارتان، زمانی که خواستید به پنل خودتان برگردید حتماً گزینه خروج را در قسمت بالای صفحه سمت چپ، کلیک کنید تا با زدن رمز عبور و نام کاربری‌تان، وارد پنل اس‌ام‌اس خودتان در ملی‌پیامک شوید.

حذف: این قسمت برای حذف کارمند می‌باشد و بعد از زدن این دکمه و تائید نهایی، امکان بازگشت وجود ندارد.

در انتهای صفحه و زیر رکورد ایجادی‌تان سه قسمت وجود دارد که یکی از آنها ارسال پیامک است. با زدن علامت کنار رکورد کارمند ایجادی، می توانید به او پیامک زده و با او به این شکل در ارتباط باشید.

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.

پنل خود را انتخاب کنید

مشاوره تلفنی رایگان
مشاوره رایگان تلفنی