متون سریع

اگر بخواهید متن‌هایی که در طول بازاریابی پیامکی خود بیشترین استفاده را از آن‌ها دارید، در جایی ذخیره کنید، باید از ماژول متون سریع استفاده کنید.

متون سریع چیست؟

گاهی اوقات نیاز دارید تا از متن‌هایی که قبلا برای مخاطبان خود ارسال کرده‌اید، در زمان‌های دیگر نیز استفاده کنید. برای اینکه بتوانید از متن‌های ارسالی خود بعدها نیز استفاده کنید، می‌توانید آن‌ها را در متن‌های سریع ذخیره کنید. با این کار شما مجموعه از متن‌ها را نگهداری کرده‌اید و هر زمان بخواهید به راحتی می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

عملکرد این ماژول، بسیار شبیه به قابلیت draft کردن پیام‌ها در نرم‌افزارهای مختلف است. با این تفاوت که اگر شما پیامی را در نرم‌افزاری درفت کنید، تنها یکبار قادر به استفاده از آن خواهید بود، اما در پنل پیامکی، می‌توانید هر بار از متن ذخیره شده خودتان استفاده کنید.

آموزش استفاده از ماژول متون سریع

برای استفاده از این ماژول از سمت راست پنل خود وارد «تنظیمات» شوید و «متون سریع» را انتخاب کنید. سپس گزینه «+افزودن» را انتخاب کنید.

ماژول متون سریع

شکل 1 - ماژول متون سریع

سپس صفحه زیر برای شما باز می‌شود. تنظیمات این صفحه را مطابق توضیحات زیر انجام دهید.

تنظیمات اولیه متون سریع

شکل 2 - تنظیمات اولیه متون سریع

عنوان

عنوان فقط برای تفکیک متن‌های دخیره شما استفاده می‌شود و در متن پیامک شما تاثیری ندارد. اما سعی کنید عنوانی را انتخاب کنید که بتوانید به راحتی موضوع متن خود را پیدا کنید.

وضعیت

اگر می‌خواهید متن شما فعال باشد و از آن استفاده کنید، وضعیت را فعال کنید. در غیر این صورت آن را غیرفعال نگه دارید.

متن سریع

متن پیامکی که قرار است به عنوان ذخیره در ماژول شما بماند را در این قسمت وارد کنید. یادتان باشد که در انتهای متن اس ام اس، حتماً از عبارت «لغو11» استفاده کنید.

با زدن گزینه «ثبت»، متن شما ذخیره خواهد شد.

بررسی و حذف متون سریع

بعد از اینکه ثبت خود را انجام دادید، رکورد شما در همان صفحه ذخیره خواهد شد.

رکورد نهایی متون سریع

شکل 3 - رکورد نهایی متون سریع

ارسال به دیگران

اگه بخواهید این متن پیامکی را برای کسی بفرستید، با زدن این گزینه وارد بخش «ارسال پیامک» خواهید شد و به سرعت می‌توانید آن را برای دیگران بفرستید.

ویرایش

برای اعمال تغییراتی در رکورد خود از ویرایش استفاده کنید.

حذف

اگه می‌خواهید این رکورد را پاک کنید، از گزینه حذف استفاده کنید.

نحوه استفاده از متون سریع در ماژول‌های ملی پیامک

شما می‌توانید از متون سریع در بیشتر ماژول‌های ملی پیامک استفاده کنید. با این کار دیگر نیازی نیست متن تمامی پیامک‌های ارسالی خود را دوباره بنویسید. صرفا با ذخیره آن‌ها در پنل، می‌توانید به راحتی ارسال‌های خود را انجام دهید. در ادامه استفاده از متن‌های سریع را در دو ماژول بررسی می‌کنیم.

متون سریع در ماژول ارسال پیامک

اگر قصد دارید برای مخاطب خود پیامک تکی ارسال کنید، باید به سراغ ماژول ارسال پیامک بروید. در این ماژول می‌توانید از قابلیت متون سریع استفاده کنید و از پیام‌های ذخیره شده در پنل خود برای ارسال اس ام اس استفاده کنید. برای این کار کافی است پس از انتخاب سرشماره، در بخش متن پیامک گزینه «انتخاب پیش‌نویس» را انتخاب کنید. در این قسمت تمامی پیش نویس‌های شما قرار گرفته است. با انتخاب هر کدام از آن‌ها، متن ذخیره شما در متن پیامک قرار می‌گیرد و نیازی به نوشتن مجدد پیامک نیست.

نمونه استفاده از متون سریع در ارسال پیامک

شکل 4 - نمونه استفاده از متون سریع در ارسال پیامک

متون سریع در ماژول ارسال انبوه

اگر شما بخواهید در عرض چند دقیقه برای تعداد شماره موبایل بیشتری اس ام اس بفرستید، ماژول ارسال انبوه به شما کمک می‌کند. از پنل خود «ارسال انبوه» را انتخاب کنید و سپس روی «+ارسال جدید» کلیک کنید. طبق تصویر 5، می‌توانید از متون سریع به عنوان متن پیامک خود استفاده کنید.

نمونه استفاده از متون سریع در ارسال انبوه

شکل 5 - نمونه استفاده از متون سریع در ارسال انبوه

سخن پایانی

در این نوشته سعی کردیم درباره متون سریعی که می‌تواند در ارسال‌های بعدی شما کمک کننده باشد صحبت کنیم. امیدواریم این ماژول برای شما مفید باشد و بتوانید از آن استفاده کنید. اگر در این مسیر سوالی داشتید از بخش پشتیبانی، تیکت ارسال کنید و یا با شماره 02163404 تماس بگیرید تا کارشناسان ملی پیامک شما را راهنمایی کنند.

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.
شرایط و قوانین را مطالعه کرده و قبول دارم.

پنل خود را انتخاب کنید

مشاوره تلفنی رایگان
مشاوره رایگان تلفنی