تا 30% تخفیف خرید پنل پیامکی تا آخر هفته
مشاهده تعرفه ها

متناظر زماندار

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید پیامک‌های متفاوتی را برای افراد ارسال کنید اما به خاطر دغدغه‌های زیاد برخی از آن‌ها را فراموش کنید. با استفاده از ماژول «متناظر زماندار» می‌توانید پیامک‌های خود را نظم دهید و از قبل، زمان و ساعت ارسال شدن آن‌ها را تنظیم کنید. برای اینکه بدانید چطور باید از این قابلیت استفاده کنید تا انتهای مطلب با ملی پیامک همراه باشید.

ویدئوی آموزشی ارسال پیامک متناظر زماندار یا همان ارسال پیامک نظیر به نظیر زماندار را نیز از کانال آپارات ملی پیامک تماشا کنید.

متناظر زماندار چیست؟

اگر می‌خواهید پیامک‌های متناظر خود را در زمان مشخصی برای افراد ارسال کنید، می‌توانید از ارسال متناظر زماندار استفاده کنید. این ماژول ترکیبی از «ارسال متناظر» و «پیامک زماندار» است و توانسته ویژگی‌های کاربردی هر کدام از این دو را گرفته، آن‌ها را با هم ترکیب کند و سپس برای راحتی کار در اختیار کاربران قرار دهد.

کاربرد متناظر زماندار

ماژول «متناظر زماندار» این امکان را به شما می‌دهد تا پیامک‌هایی با محتوای متفاوت را در ساعت و تاریخ مشخصی برای افراد متفاوت بفرستید.

فرض کنید پزشکی هستید که می‌خواهید به بیماران خود یادآوری کنید داروها را در زمان مقرر استفاده کنند. برای این کار می‌توانید شماره مراجعین خود را در فایل اکسل وارد کرده و سپس تاریخ و ساعت مصرف دارو را در فایل بنویسید. حالا دستور مناسب مانند: «زمان مصرف قرص شما فرا رسیده» را تایپ کنید. با استفاده از این ماژول، می‌توانید اعتماد بیشتری بین خود و بیماران به وجود آورید و آن‌ها را در مسیر بهبودی همراهی کنید.

شاید هم دوست دارید فیش حقوقی کارمندان خود را از طریق پیامک برای آن‌ها ارسال کنید. از آن‌جا که جزئیات هر کدام از پیام‌ها متفاوت است، می‌توانید با استفاده از ماژول «متناظر زماندار» آن‌ها را از قبل تنظیم کنید. الان می‌توانید با خیال راحت بقیه کارها را به سامانه بسپارید و مطمئن باشید پیامک‌های شما در زمان مقرر به دست شماره موبایل‌هایی که وارد کرده بودید می‌رسد.

آموزش کار با ماژول متناظر زماندار

حالا که با کاربرد «متناظر زماندار» آشنا شدیم، باید نحوه استفاده از این ماژول را در پنل کاربری ملی پیامک بیاموزیم. این ماژول ترکیبی از «ارسال متناظر» و «پیامک زماندار» است و پیش از هر چیز باید با این دو ماژول آشنا شوید.

برای آشنایی بیشتر با ماژول «ارسال متناظر» می‌توانید راهنمای ارسال متناظر را در کانال آپارات ملی پیامک تماشا کنید.

در ابتدا باید از منوی سمت راست، روی «ارسال زماندار» کلیک کنید. حال از زیر منوی باز شده، گزینه «متناظر زماندار» را انتخاب کنید.

پس از کلیک بر روی متناظر زماندار، صفحه‌ای برایتان باز می‌شود که می‌توانید با کلیک روی دکمه «درج ارسال جدید» کار خود را آغاز کنید.

مرحله اول استفاده از ماژول متناظر زماندار

شکل 1 - مرحله اول استفاده از ماژول متناظر زماندار

درج ارسال جدید

هنگامی که روی دکمه «درج ارسال جدید» کلیک کنید، صفحه‌ای برایتان باز می‌شود. در این صفحه باید شماره فرستنده را انتخاب کنید و سپس فایل اکسل خود را بارگذاری نمایید.

فرستنده

شماره فرستنده باید یکی از خطوط اختصاصی ثبت شده در پنل باشد. برای دیدن تمام شماره‌های خود می‌توانید به منوی سمت راست قسمت «تنظیمات» بروید. روی آن کلیک کنید و از زیر منوی «شماره‌ها» لیست تمام شماره‌های خود را ببینید.

فایل اکسل

فایل اکسلی که باید در این فیلد بارگذاری کنید، چندین مشخصه مهم دارد. شما باید شماره موبایل افراد، تاریخ و ساعت ارسال اس ام اس و متن پیامک را در این فایل بنویسید.

پیشنهاد ما این است که ابتدا فایل نمونه را دانلود کنید، تغییرات مورد نظر خود را روی آن اعمال و سپس همین فایل را آپلود کنید. تصویر فایل نمونه را می‌توانید در شکل 2 مشاهده کنید.

نمونه فایل اکسل متناظر زماندار

شکل 2 - نمونه فایل اکسل متناظر زماندار

پس از این‌که تغییرات لازم را روی فایل اکسل انجام دادید، باید فایلی با مشخصات شماره موبایل، تاریخ، ساعت و متن پیامک مانند نمونه زیر داشته باشید.
فایل اکسل ویرایش شده متناظر زماندار

شکل 3 - فایل اکسل ویرایش شده متناظر زماندار

نکته) شماره موبایل‌هایی که در فایل اکسل می‌نویسید باید به حروف لاتین نوشته شوند.
نکته) عدد صفر و 98 + نباید ابتدای شماره موبایل‌ها آورده شود. همچنین شماره‌ها باید بدون فاصله از هم نوشته شوند. مثلا: 9127841212
فرستنده و فایل اکسل در ارسال متناظر زماندار

شکل 4 - فرستنده و فایل اکسل در ارسال متناظر زماندار

پس از انجام تغییرات، روی دکمه «ثبت» کلیک کنید.

پیام سیستم

پس از انجام مراحل بالا، باید پیامی از طرف سیستم، مطابق تصویر زیر دریافت کنید. این پیام به شما نشان می‌دهد چند پیامک متناظر زماندار ارسال کرده‌اید و چند عدد از آن‌ها با خطا مواجه شده‌اند. روی دکمه «تایید» کلیک کنید تا وارد مرحله بعدی شویم.

پیام سیستم در متناظر زماندار

شکل 5 - پیام سیستم در متناظر زماندار

بررسی، دانلود گزارش و حذف ارسال متناظر زماندار

پس از تایید، جزئیات و رکورد پیامک‌ها در پنل اس ام اس ثبت می‌شوند.

ثبت رکورد در ماژول متناظر زماندار

اگر می‌خواهید رکورد خود را مشاهده کنید، در همان صفحه «متناظر زماندار» می‌توانید آن‌ها را ببینید. رکوردها دقیقا پس از ایجاد در این صفحه ثبت می‌شوند و در صف ارسال قرار می‌گیرند. در این قسمت جزئیاتی مانند ترتیب زمانی، متن پیام، زمان ارسال، وضعیت ارسال و توضیحات را می‌توان مشاهده کرد.

عملیات گروهی

در انتهای همین صفحه، دکمه‌ای به نام «عملیات گروهی» وجود دارد. اگر روی این دکمه کلیک کنید، می‌توانید عملیات‌های متفاوتی از قبیل خروجی اکسل، چاپ و حذف را روی رکوردهای خود انجام دهید.

خروجی اکسل

برای دانلود فایل اکسل، باید روی این گزینه کلیک کنید.

چاپ

برای چاپ پیامک‌های خود می‌توانید با کلیک روی این دکمه آن‌ها را پرینت بگیرید.

حذف

اگر بخواهید پیامک‌های متناظر زماندار را حذف کنید، می‌توانید از این دکمه استفاده کنید.

ثبت رکورد در ماژول متناظر زماندار

شکل 6 - ثبت رکورد در ماژول متناظر زماندار

ثبت رکورد در ماژول پیام‌های ارسالی

پیامک‌های ارسالی با روش «متناظر زماندار» فقط زمانی در ماژول «متناظر زماندار» قرار می‌گیرند که فرستاده شده باشند. به این معنا که پیامک‌ها تا زمانی که در صف ارسال هستند و ساعت و تاریخ معین آن‌ها فرا نرسیده، در ماژول «متناظر زماندار» نمایش داده می‌شوند و وقتی ارسال شدند، می‌توان آن‌ها را در قسمت پیام‌های ارسالی مشاهده کرد.

برای «ارسال مجدد ارسال نشده‌ها»، «ارسال این پیامک به دیگران» و «جزئیات/ پاسخ» از آیکون‌های سمت چپ هر رکورد استفاده کنید.

نکته) «کد پیامک» شماره منحصر‌به‌فردی است که به هر ارسال اختصاص داده می‌شود. شما با ارائه این کد، می‌توانید مشکلات خود را از طریق پشتیبانی پیگیری کنید و سوالات احتمالی خود را بپرسید.
ثبت رکورد در ماژول پیام‌های ارسالی

شکل 7 - ثبت رکورد در ماژول پیام‌های ارسالی

جمع‌بندی

در این آموزش یاد گرفتیم چگونه با هم پیامک‌های «متناظر زماندار» ارسال کنیم. این روش می‌تواند برای افراد مختلف کارایی‌های متفاوتی داشته باشد و شما باید بنابر نیاز کسب‌وکارتان تصمیم بگیرید کدام پیامک‌ها را از این ماژول بفرستید. اگر در هنگام استفاده از این ماژول با مشکلی مواجه شدید، با ارسال تیکت، می‌توانید از همکاران ما در بخش پشتیبانی کمک بگیرید. همچنین می‌توانید با شماره 02163404 تماس بگیرید.

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.

پنل خود را انتخاب کنید

مشاوره تلفنی رایگان
مشاوره رایگان تلفنی