سفارش شماره

407سفارش شماره:

برای سفارش خط یا شماره اختصاصی، کافی است در هر صفحه از پنل کاربری که قرار دارید، بر روی سفارش خط موجود در بالای صفحه کلیک نمایید.
408
یا از طریق همین بخش (تنظیمات، سفارش شماره) می توان به صفحه مورد نظر دسترسی پیدا کرد.
لازم است قبل از سفارش خط به نکات مهمی توجه داشته باشید:

 • قبل از استعلام شماره، تعرفه شماره ها را ملاحظه نمایید.
 • دقت نمایید که هزینه شماره از حساب شما کسر خواهد شد.
 • از استعلام بی مورد و یا سفارش شماره تستی جداً خود داری نمایید چرا که هزینه به صورت خودکار کسر شده و بازگردانده نخواهد شد.
 • پروسه استعلام شماره کمی زمان بر بوده بنابراین تا دریافت پاسخ استعلام صبر نموده،همچنین از زمان پرداخت تا فعال شدن شماره ۲۴ الی ۴۸ ساعت زمان نیازاست.
 • در صورتی که شماره در ساعت غیر اداری استعلام یا پرداخت شود در اولین ساعت اداری روز بعد پیگیری خواهد شد، به عنوان مثال اگر شماره ای پنجشنبه ساعت ۱۲ پرداخت یا استعلام شود، نتیجه آن روز شنبه اعلام خواهد شد.

409
سفارش شماره
در این صفحه می توانید نسبت به سفارش خطوط ۱۰۰۰، ۲۰۰۰، ۳۰۰۰ و ۵۰۰۰ اقدام نمایید. در ادامه نحوه سفارش هر کدام و توضیحات مربوط، ارائه خواهد شد.
سفارش خط ۱۰۰۰:

 • سرشاخه ۱۰۰۰ خطوط ۵ رقمی آزاد ندارد.
 • خطوط ۱۰۰۰ فقط به دارندگان سیم کارت همراه اول ارائه می گردد.
 • برای انتخاب شماره ۱۰۰۰، دو نوع سفارشی و غیرسفارشی وجود دارد.

410

 • در حالتی که نوع شماره را روی سفارشی تنظیم نمایید، می توانید اعداد مورد نظر به تعداد ارقام شماره درخواستی را در کادر مقابل ۱۰۰۰ تعیین نمایید.
 • در صورتی که شماره را برای استفاده خودتان میخواهید نام کاربری خودتان را انتخاب نمایید و در صورتی که شماره را جهت تخصیص به کاربر خود میخواهید، کاربر مورد نظر را انتخاب نمایید. در صورتی که تعداد کاربران شما زیاد بوده و میخواهید در لیست جستجو نمایید کافیست بخشی از نام، نام خانوادگی یا نام کاربری فرد مورد نظر را در فیلد جستجو وارد کرده و گزینه148 را کلیک نمایید. در صورتی که اطلاعات کاربر شما شامل کد ملی، آدرس دقیق، نام و نام خانوادگی و همچنین ناقص باشد، ثبت شماره انجام نخواهد شد، بنابراین قبل از استعلام شماره، مشخصات کاربر خود را با دقت چک کرده و مورد بازبینی قراردهید.
 • دقت بفرمایید پس از خرید شماره به نام یک کاربر ، قابلیت تغییر مالکیت خط به هیچ عنوان امکانپذیر نمی باشد. همچنین در صورتی که کاربر را روی نام کاربری خودتان تنظیم کنید به هیچ عنوان امکان انتقال شماره به کاربر وجود نخواهد داشت.
  قسمت توضیحات، برای درج اطلاعاتی برای خود شما میباشد، بنابراین از نوشتن متن های غیر ضروری در این بخش مانند باتشکر،لطفاً پیگری نمایید و...جدا خودداری نمایید.
  پس از تکمیل موارد لازم بر روی تایید کلیک نمایید. اگر شماره درخواستی آزاد نباشد با این پیغام سامانه مواجه خواهید شد:411و چنانچه آزاد باشد، قیمت آن به شما اعلام می شود. قیمت های ارائه شده بر اساس قیمت هایی است که اپراتورها ارائه می نمایند. با انتخاب گزینه ثبت، هزینه آن از حساب شما بصورت خودکار کسر خواهد شد و به نام کاربر انتخاب شده ثبت خواهد شد.
 • چنانچه نوع شماره روی غیر سفارشی تنظیم شود، کادری مقابل آن فعال خواهد شد که به شما امکان انتخاب تعداد ارقام مورد نظر را خواهد داد که از ۶رقم تا ۱۴رقم می باشد. بدیهی است در این صورت اعداد بعد از ۱۰۰۰ قابل انتخاب نخواهد بود. پس از انتخاب کاربر و کلیک بر روی گزینه تایید، قیمت خط به شما اعلام خواهد شد و همچنان با ثبت نمودن آن، هزینه از حساب شما کسر می شود.

412
سفارش خط ۲۰۰۰:
برای انتخاب شماره ۲۰۰۰ نیز دو نوع سفارشی و غیرسفارشی وجود دارد.
مراحل انتخاب خطوط ۲۰۰۰ سفارشی همانند مراحلی است که در مورد خطوط ۱۰۰۰ توضیح داده شد. با این تفاوت که پس از انتخاب گزینه تایید، وضعیت آزاد بودن یا آزاد نبودن شماره، همچنین قیمت آن به شما اعلام نخواهد شد و پس از استعلام از اپراتور، می توانید پرداخت را انجام دهید.
در مورد خطوط ۲۰۰۰ غیر سفارشی نیز تنها می توان تعداد ارقام شماره را انتخاب کرد که به صورت ۶، ۷، ۸، ۹، ۱۰ و ۱۲ رقمی قابل انتخاب می باشند. در این حالت نیز پس از تایید، قیمت شماره درخواستی بعد از استعلام از اپراتور اعلام خواهد شد. با انتخاب گزینه ثبت درخواست شما برای استعلام ثبت خواهد شد.
413
سفارش خط ۳۰۰۰:
در مورد شماره های ۳۰۰۰ انواع سفارشی و غیرسفارشی وجود ندارد و تنها می توان از سرشاخه های موجود، برای انتخاب شماره استفاده نمود. شماره های ۳۰۰۰ بصورت ۸، ۹، ۱۰،۱۲ و ۱۴ رقمی ارائه می شوند. سرشاخه ۳۰۰۰ خطوط ۵ رقمی و ۶ رقمی آزاد نداشته و خطوط ۷ رقمی ، ۸ رقمی و ۹ رقمی از این سرشاخه باید از طریق تیکت درخواست شود تا مورد استعلام قرار گیرد.
برای درخواست شماره های ۱۰، ۱۲ و ۱۴ رقمی کافی است، یکی از سرشاخه های موجود در لیست را انتخاب نموده و به تعداد ارقام مورد نظر، اعداد بعد از آن را در کادر مربوط وارد نمایید.
پس از انتخاب کاربر، بر روی تایید کلیک نمایید. در صورت آزاد بودن شماره، قیمت آن اعلام شده و در صورت ثبت نمودن، هزینه از حساب شما کسر شده و در فرآیند فعالسازی قرار خواهد گرفت.
414
سفارش خط ۵۰۰۰:
شماره های ۵۰۰۰ نیز مانند شماره های ۳۰۰۰ انواع سفارشی و غیرسفارشی ندارند و تنها می توان از سرشاخه ۵۰۰۰۱۰۰۰ برای انتخاب شماره استفاده نمود. این شماره ها از ۹ تا ۱۵ رقم از همین قسمت قابل استعلام و درخواست می باشند. بعد از انتخاب ۵۰۰۰۱۰۰۰ از لیست، به تعداد ارقام مورد نظر، اعداد را بصورت دلخواه در کادر مربوط وارد نموده و بعد از انتخاب کاربر، بر روی تایید کلیک نمایید. در صورت آزاد بودن شماره، قیمت آن اعلام شده و در صورت ثبت نمودن، هزینه از حساب شما کسر شده و در فرآیند فعالسازی قرار خواهد گرفت.
415
سفارش خط ثابت:
برای سفارش خط ثابت با پیش شماره ۰۲۱، بر روی سفارش خط ثابت، کلیک نمایید.
به واسطه این سرویس، مشترکین تلفن ثابت می‌توانند با شماره‌ تلفن ثابت خود و از طریق این پنل، به ارسال و دریافت پیامک بپردازند و بدین ترتیب به جای پیش شماره های مجازی ۱۰۰۰، ۲۰۰۰، ۳۰۰۰ و۵۰۰۰، شماره ثابت تلفن کسب و کار خود را به همراه پیش شماره ۰۲۱ به عنوان شماره فرستنده، به کار ببرند. به عنوان مثال به جای شماره ۱۰۰۰۲۳۴۵۶۷۸۹ میتوانید از شماره ۰۲۱۲۳۴۵۶۷۸۹ پیامک های خود را ارسال و پیامک مخاطبین را دریافت نمایید. متقاضیان سرویس می توانند پس از تکمیل فرم ثبت نام و خرید پنل کاربری یا نمایندگی اقدام به سفارش خط ثابت خود نمایند.
مدارک مورد نیاز جهت سفارش خط حقیقی:

 1. کپی کارت ملی صاحب خط
 2. اصل و کپی آخرین قبض تلفن ثابت به نام مالک خط
 3. دانلود و تکمیل فرم ثبت نامو بارگذاری آن
  مدارک مورد نیاز جهت سفارش خط حقوقی و خطوط PRI:

 1. کپی کارت ملی صاحب خط
 2. اصل و کپی آخرین قبض تلفن ثابت به نام مالک خط
 3. دانلود و تکمیل فرم ثبت نامو بارگذاری آن
 4. ارسال آخرین روزنامه رسمی شرکت
 5. ارسال آگهی تاسیس شرکت
 6. ارسال معرفی نامه نماینده شرکت

لطفاً به نکات زیر توجه فرمایید:

 • فرم ثبت نام الزاماً باید توسط مالک خط پر شود و هرگونه مغایرت توسط مخابرات چک شده و پیگرد قانونیخواهد داشت.
 • کاربر موظف است اصل فرم و قبض را ظرف مدت یک هفته ارسال نماید در غیر این صورت خط غیر فعال میگردد.
 • در صورت واضح نبودن فایل های ارسال مدارک عدم تایید شده و روند خرید خط به تعویق خواهد افتاد.
 • حجم فایل حداکثر باید ۵۰۰ کیلوبایت باشد.
  مدارکی از قبیل تصویر کارت ملی صاحب خط، تصویر قبض تلفن صاحب خط و فرم ثبت نام تکمیل شده توسط صاحب خط را از این قسمت بارگزاری نمایید و برای سفارش خط حقوقی سه مدرک لازم دیگر(آخرین روزنامه رسمی شرکت، آگهی تاسیس شرکت، معرفی نامه نماینده شرکت) را از طریق بخش ارسال مدارک بارگزاری نمایید.

416
خط درخواستی در کارد مربوط وارد شده و پس از انتخاب کاربر بر روی ثبت کلیک نمایید.
سفارش شماره از سرشاخه اختصاصی: نمایندگان محترمی که اقدام به خرید سرشاخه نموده اند با استفاده از این قسمت قادر خواهند بود برای کاربران خویش از سرشاخه های اختصاصی خط سفارش دهند.
تعرفه شماره:برای مشاهده تعرفه خطوط مختلف روی این قسمت کلیک نمایید.
جستجو در شماره های استعلام شده:
با کلیک بر روی جستجو در شماره های استعلام شده، می توان کلیه شماره های درخواست داده شده و وضعیت آنها را مشاهده نمود. همچنین امکان جستجوی یک شماره خاص و یا جستجوی شماره ها در وضعیت های مختلف وجود خواهد داشت.
417

418

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.
شرایط و قوانین را مطالعه کرده و قبول دارم.

پنل خود را انتخاب کنید

مشاوره تلفنی رایگان
مشاوره رایگان تلفنی