راهنمای سامانه

استفاده از سامانه پیامکی نیاز به راهنما و آموزش‌های خاص خود را دارد. به همین دلیل پنل پیامکی بخشی به نام «راهنمای سامانه» را در پنل قرار داده است. بیایید با این بخش و تنظیمات آن آشنا شویم.

البته شما می‌توانید از طریق «راهنمای پنل پیامکی برای کاربران» نیز، راهنمای استفاده هر یک از ماژول‌های پنل پیامکی را نیز مشاهده نمائید.

راهنمای سامانه چیست؟

هر سامانه و یا پنلی که قصد استفاده از آن را دارید، تنظیمات خاص خود را دارد و باید بتوانید بر اساس این تنظیمات در پنل خود فعالیت کنید. مثلا ممکن است شما نیاز به نرم‌افزارهایی برای استفاده بهتر از پنل اس ام اس خود داشته باشید. این برنامه‌ها در پنل و در بخش راهنما برای شما گنجانده شده‌اند.

کاربرد راهنمای سامانه

کارکرد اصلی این راهنما برای افرادی است که از ملی پیامک پنل اس ام اس تهیه کرده باشند. آن‌ها به کمک این راهنما می‌توانند دسترسی‌های مختلفی برای خود ایجاد کنند و اگر نیازی به راهنما در بخش‌های مختلف داشتند، از این قسمت استفاده کنند. برای مثال ممکن است شما برای باز کردن پنل خود به مرورگرهای مختلف نیاز داشته باشید. کافی است به سامانه سر بزنید و از این مرورگرها استفاده کنید.

آموزش استفاده از راهنما پنل

برای مشاهده این بخش باید از سمت پنل خود روی «پشتیبانی» کلیک کنید و سپس گزینه «راهنمای سامانه» را انتخاب کنید. در این صفحه سه بخش اصلی راهنما برای شما نمایش داده می‌شود.

راهنمای سامانه ملی پیامک

شکل 1 - راهنمای سامانه ملی پیامک

راهنما

با کلیک بر روی «دانلود راهنمای پنل کاربری» می‌توانید راهنمای استفاده از پنل را به صورت فایل پی دی اف دریافت کنید.

دانلود نرم افزار

برای استفاده از پنل، برخی نرم‌افزارها به شما کمک خواهند کرد. بیایید آن‌ها را با هم بررسی کنیم.

دانلود نرم‌افزار AnyDesk

گاهی ممکن است پنل و یا ارسال‌های شما به مشکل بخورد و نیاز باشد سیستم و پنل شما توسط کارشناسان ملی پیامک بررسی شود. از آن جا که امکان دیدار حضوری مسیر نیست، نرم‌افزار AnyDesk به شما این امکان را می‌دهد تا دسترسی بخش‌هایی از سیستم خود را به صورت امن به پشتیبان بدهید تا تنظیمات مورد نیاز را  برای شما انجام دهد و مشکل را رفع کند.

دانلود نرم‌افزار نمایش‌دهنده فایل‌های pdf

برخی از فایل‌های مورد نیاز شما در پنل و یا آموزش‌های مختلف، به صورت PDF هستند. برای باز کردن فایل پی دی اف بهتر است این نرم‌افزار را دانلود کنید.

مرورگر

لینک برخی از مرورگرهایی که برای باز کردن سایت‌ها و نرم‌افزارهای مختلف تحت وب به شما کمک می‌کنند، در این بخش قرار دارد. به طور مثال اگر پنل پیامکی شما با مرورگر کروم باز نشد، از مرورگر فایرفاکس استفاده کنید.

سخن پایانی

اگر در استفاده از پنل نیاز به برنامه‌ها و یا راهنماهای خاص داشتید، بهتر است به بخش راهنمای سامانه سر بزنید و از ابزارهای آن استفاده کنید. اگر در مسیر بازاریابی پیامکی خود و یا تنظیمات پنل با مشکل رو‌به‌رو شدید، کافی است از بخش پشتیبانی، تیکت ارسال کنید و یا با شماره 02163404 تماس بگیرید تا همکاران ما در سریع‌ترین زمان ممکن مشکل شما را رفع کنند.

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.
شرایط و قوانین را مطالعه کرده و قبول دارم.

پنل خود را انتخاب کنید

مشاوره تلفنی رایگان
مشاوره رایگان تلفنی