ختم قرآن

اگر قصد دارید ختم قرآن پیامکی داشته باشید، به کمک پنل اس ام اس ملی پیامک می‌توانید این کار را انجام دهید.

ختم قرآن چیست؟

بسیاری از مساجد و هیات‌ها مذهبی در مناسبت‌های مختلف قصد دارید قرآن را ختم و قرائت کنند. برای این کار می‌توان یک ختم قرآن پیامکی راه‌اندازی کرد تا همه افراد در هر جای ایران هم بتوانند در آن شرکت کنند.

کاربرد ماژول ختم قرآن

امروزه در بسیاری از مناسبت‌های مذهبی، مراسم ختم و اعیاد مذهبی افراد قصد دارند تا به صورت دست جمعی قرآن بخوانند. اما به دلیل اینکه همه زمان‌های مشترکی در کنار هم نیستند، ممکن است کار سختی به حساب بیاید. ما به کمک این ماژول قابلیتی فراهم کردیم که افراد با ارسال کلیدواژه‌ای خاص به سرشماره اختصاصی پنل پیامکی شما، یک آیه از پنل اس ام اس دریافت کنند. به این ترتیب هر فردی که کلید واژه را ارسال کرد آیه جدیدی دریافت می‌کنند تا در نهایت آیه‌ها به پایان برسند.

آموزش استفاده از ختم قرآن

برای اینکه بتوانید از ماژول ختم قرآن استفاده کنید، از سمت راست و منوی پنل پیامکی خود «ابزار ویژه» را انتخاب کنید. سپس روی «ختم قرآن» کلیک کنید. در صفحه‌ای که برای شما باز شده است، «+درج ختم قرآن جدید» را انتخاب کنید.

ماژول ختم قرآن

شکل 1 - ماژول ختم قرآن در پنل اس ام اس ملی پیامک

یک پنجره به صورت popup برای شما باز می‌شود و برای تنظیمات اولیه، مطابق شکل و توضیحات زیر عمل کنید.

تنظیمات اولیه ماژول ختم قرآن

شکل 2 - تنظیمات اولیه ماژول

عنوان

عنوان فقط برای تفکیک رکوردهای شماست و در جای دیگری از ماژول ختم قرآن کاربرد ندارد. اما بهتر است عنوانی انتخاب کنید که بعدا به راحتی بتوانید رکورد خود را پیدا کنید.

گیرنده

شماره ی اختصاصی شما که قرار است پیامک مخاطبان شما به آن ارسال شود را انتخاب کنید. کلیدواژه‌ای که از طرف مخاطبان شما ارسال می‌شود توسط این خط اختصاصی دریافت می‌شود.

نکته) برای مشاهده لیست خطوط اختصاصی پنل پیامکی خود، می‌توانید از منوی «تنظیمات» در پنل پیامکی و سپس ماژول «شماره ها» اقدام کنید.

فرستنده

شماره اختصاصی خود که قصد دارید آیات به وسیله آن برای مخاطبان شما ارسال شود را انتخاب کنید. خط گیرنده و فرستنده شما می‌توانند با یکدیگر متفاوت باشند.

کلیدواژه

کلید واژه‌ای که مخاطب با ارسال آن به شماره گیرنده شما، قرار است آیات را دریافت کند را در این بخش وارد کنید. توجه داشته باشید کلیدواژه این بخش با کلیدواژه موجود در سایر ماژول‌های شما یکی نباشد.

متن عدم وجود آیه

هنگامی که تمامی آیات فرستاده شود و در اصل ختم تمام قرآن انجام شده باشد، این متن پیامک برای مخاطب شما ارسال خواهد شد.

محدود کردن به اعضای دفترچه تلفن

اگر تیک این بخش را فعال کنید، فقط افرادی که در دفترچه تلفن پنل اس ام اس شما هستند می‌توانند از این قابلیت استفاده کنند. افرادی که در دفترچه تلفن پیامکی شما نباشند، حتی اگر کلیدواژه را ارسال کنند، هیچ آیه‌ای برایشان ارسال نخواهد شد.

اعمال بازه زمانی

اگر می‌خواهید این ماژول فقط برای مدت زمانی خاص فعال باشد، برای آن زمان تعیین کنید. در غیر این صورت همیشه فعال خواهد بود.

تنظیمات آیه

در بخش اطلاعات ارسالی باید تعیین کنید که قصد دارید کدام یک از گزینه‌ها روی پیامک شما اعمال شود. اگر می‌خواهید پیامک شما متن عربی آیه و ترجمه فارسی آن را نیز ارسال کند، گزینه‌های موجود را فعال کنید.

حداکثر کارکتر متن عربی آیه

در این بخش باید تعیین کنید که در هر پیامک شما حداکثر چند کاراکتر آیه ارسال شود.

پیشنهاد می‌کنیم برای کسب اطلاع از تعداد کاراکترهای پیامک، مقاله «تعداد کاراکتر پیامک و محاسبه هزینه هر پیام» را مطالعه کنید.

حداکثر کاراکتر متن ترجمه فارسی

حداکثر کاراکتری که برای ارسال متن فارسی آیه می‌خواهید را در این بخش تنظیم کنید.

با زدن گزینه «ثبت» رکورد شما انجام خواهد شد.

بررسی، دانلود گزارش و حذف ختم قرآن

بعد از ثبت، می‌توانید رکورد خود را در همان صفحه مشاهده کنید. در این قسمت می‌توانید رکورد خود را «ویرایش» کنید و یا در صورت نیاز به پاک شدن آن، از «حذف» استفاده کنید.

رکورد نهایی ختم قرآن

شکل 3 - رکورد نهایی

برای اینکه ببینید پنل شما دریافت پیامک از سمت مخاطبان را دارد یا نه، از منوی سمت راست پنل گزینه «پیام ها» و سپس «دریافتی» را انتخاب کنید. همانطور که می‌بینید 2 پیامک از مخاطبان ما برای دریافت آیه برای پنل ارسال شده است.

 

پیام های دریافتی پنل پیامکی

شکل 4 - پیام های دریافتی پنل پیامکی

حالا برای اینکه ببینید پیام‌ها و آیه‌های ماژول ختم قرآن شما نیز به درستی برای مخاطبان ارسال می‌شود، از همان منو وارد بخش «ارسالی» شوید. همانطور که مشاهده می‌کنید، دومین آیه برای دومین پیامکی که سیستم دریافت کرده است، ارسال شده است. پس ماژول شما به درستی کار می‌کند.

پیام های ارسالی

شکل 5 - پیام های ارسالی

سخن پایانی

در این راهنما سعی کردیم تا نحوه کار با ماژول ختم قرآن را توضیح دهیم. امیدواریم این نوشته برای شما مفید باشد و بتوانید از آن استفاده کنید. اگر در زمینه کار با امکانات سامانه پیامکی چالشی داشتید و یا با هر مشکلی روبه‌رو شدید، می‌توانید از بخش پشتیبانی برای ما تیکت ارسال کنید و یا با شماره 02163404 تماس بگیرید تا همکارن ما در بخش پشتیبانی شما را راهنمایی کنند.

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.
شرایط و قوانین را مطالعه کرده و قبول دارم.

پنل خود را انتخاب کنید

مشاوره تلفنی رایگان
مشاوره رایگان تلفنی