30% تخفیف بهاره خرید پنل پیامکی، فقط تا 31 فروردین
مشاهده تخفیف‌ها

امتیازدهی

اگر از مخاطب خود بخواهید به گزینه‌های شما امتیاز بدهید، باید چه کنید؟ مثلا بگویید به محصولات مختلفی که این ماه برایش ارسال کرده‌اید، امتیاز بدهد. قبل از اینکه به سراغ آموزش متنی و تصویری برویم، پیشنهاد می‌کنیم ویدئوی آموزشی برگزاری نظرسنجی پیامکی و امتیازدهی پیامکی را از کانال آپارات ملی پیامک تماشا کنید.

در این راهنمای تصویری قدم‌به‌قدم هر آنچه برای یادگیری ماژول امتیازدهی لازم است بدانید را کنار هم بررسی می‌کنیم.

امتیازدهی چیست؟

این ماژول بسیار شبیه نظرسنجی است. در نظرسنجی شما فقط باید به یک گزینه رای بدهید، اما در امتیازدهی، می‌توانید گزینه‌های مختلفی تعریف کنید و از مخاطب بخواهید به آن‌ها رای بدهد، در حالی که می‌تواند چند گزینه را با هم انتخاب کند و مانعی برای این کار وجود ندارد. این ماژول قابلیت‌های زیادی دارد که در ادامه به برخی از پرکاربرترین آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

امتیازدهی چه کاربردهایی دارد؟

همانطور که بالاتر اشاره کردیم به راحتی به کمک این ماژول چند گزینه طراحی کنید و از مخاطب خود بخواهید به آن‌ها رای بدهد. یادتان باشد این نکته را یادآور شوید که آن‌ها می‌توانند چند گزینه را انتخاب کنند و فقط محدود به یکی نیستند.

مثلا تصور کنید ما می‌خواهیم ببینیم مشتری یا مخاطب‌مان آخر هفته‌ها به چه کاری مشغول است و یا چه چیزهایی او را سرگرم می‌کند تا بر اساس آن، محصول خود را ارائه کنیم. پس چند گزینه مانند فیلم، سریال، کتاب و ورزش را طراحی می‌کنیم و در یک اس ام اس از مخاطب می‌خواهیم به هر کدام که علاقه بیشتری دارد، رای بدهد. به این صورت یک نمودار از پاسخ‌های آن‌ها دریافت می‌کنیم.

این ماژول بسته به نوع کار شما می‌تواند کاربردهای مختلفی داشته باشد. کافی است ببینید در کدام بخش از کسب‌وکار خود می‌توانید از آن استفاده کنید.

آموزش استفاده از ماژول امتیازدهی

برای یادگیری نحوه استفاده از امتیازدهی، فقط کافی است مراحل زیر را همراه با ما انجام دهید. ما سعی کردیم به زبانی ساده و با آموزش تصویری، تمامی نکات مهم این ماژول را بررسی کنیم. همچنین می‌توانید به ویدئوی آموزشی که در ابتدای مقاله برای‌تان قرار دادیم، مراجعه کنید.

مرحله اول: ایجاد امتیازدهی و وارد کردن تنظیمات اولیه

برای اینکه یک امتیازدهی را ثبت کنید، ابتدا از بخش سمت راست منوی پنل خود بخش «امکانات» را انتخاب کنید و سپس روی «امتیازدهی» کلیک کنید. صفحه‌ای مطابق شکل زیر برای شما باز می‌شود.

ماژول امتیازدهی پنل ملی پیامک

شکل 1 - ماژول امتیازدهی پنل ملی پیامک

بعد از کلیک روی گزینه «+ درج امتیازدهی جدید»، یک پنجره‌ pop-up به شکل زیر برای شما باز می‌شود. در این بخش باید تنظیمات اولیه خود را انجام دهید. در ادامه، تک‌تک بخش‌های این پنجره را توضیح می‌دهیم.

تنظیمات اولیه

شکل 2 - تنظیمات اولیه

سوال/عنوان

انتخاب عنوان، صرفا جهت تفکیک امتیازدهی‌های مختلف در سامانه است و در متن پیامک شما تاثیری ندارد. با این حال، انتخاب یک عنوان متناسب به شما کمک خواهد کرد بعدها امتیازدهی مورد نظر خود را راحت‌تر پیدا کنید.

شماره گیرنده

از این قسمت شماره اختصاصی موردنظر خود را برای دریافت جواب‌ها انتخاب کنید. این شماره، همان سرشماره‌ یا اختصاصی شما است که مخاطبین گزینه مورد نظر را به آن ارسال می‌کنند.

نکته) برای مشاهده لیست خطوط اختصاصی پنل‌تان وارد منوی «تنظیمات» و سپس ماژول «شماره‌ها» شوید.

لوگوی نمودار

لوگویی که قصد دارید در نمودارهای شما نمایش داده شود را در این قسمت بارگذاری کنید.

شماره تکراری مجاز

شماره‌هایی که در امتیازدهی شرکت کرده‌اند مجدد می‌توانند در همین امتیازدهی شرکت کنند.

ذخیره آمار دریافت

کلیه پاسخ‌های دریافتی از جانب مخاطبین در سامانه ذخیره خواهد شد.

اعمال بازه زمانی

چنانچه قصد دارید این امتیازدهی فقط برای یک بازه زمانی مشخص فعال باشد، از این قسمت تاریخ شروع و پایان فعالیت را مشخص کنید. در صورت عدم تغییر مقادیر پیش فرض، امتیازدهی شما باید به صورت دستی غیر فعال شود.

در پایان این مرحله روی ثبت کلیک کنید تا رکورد شما ثبت شود.

مرحله دوم: ثبت تنظیمات نهایی

پس از ثبت اولیه رکورد شما در همان صفحه ثبت خواهد شد. تصویر شماره 3 نشان‌دهنده رکوردی است که ما ثبت کرده‌ایم. به توضیحات هر کدام، در ادامه نوشته توجه کنید.

رکورد امتیازدهی

شکل 3 - رکورد امتیازدهی

گزینه‌ها

با کلیک بر روی «گزینه ها»، صفحه‌ای به شکل زیر برای شما نمایش داده می‌شود.

درج گزینه برای امتیازدهی

شکل 4 - درج گزینه برای امتیازدهی

عنوان گزینه

این عنوان متنی است برای مشخص کردن هر یک از گزینه‌ها. مثلا ما گزینه‌های فیلم، کتاب، ورزش و سریال را وارد کردیم.

کلیدواژه

مقداری است که مخاطبین به ازای گزینه مورد نظر باید به سامانه ارسال کنند. مثلا برای رای دادن به کتاب باید عدد 11 فرستاده شود.

ارسال کننده

درصورتی که قصد ارسال پیامک در جواب پیامک مخاطب داشته باشید، متن مورد نظر از شماره انتخابی در این قسمت، ارسال خواهد شد.

رنگ

رنگ مورد نظر برای نمایش نتایج گزینه در نمودار را از این قسمت انتخاب نمایید.

متن پیامک

درصورتی که قصد ارسال پیامک در جواب پیامک مخاطب داشته باشید، متن مورد نظر در این قسمت تایپ شود، در غیر این صورت آن را خالی رها کنید.

در نهایت با کلیک روی «ثبت»، گزینه مورد نظر ایجاد شده و در همان صفحه قابل مشاهده، ویرایش و حذف است. به همین ترتیب سایر گزینه‌های خود را وارد کنید.

پاسخ‌ها

در این بخش می‌توانید پاسخ‌ها یا گزینه‌های ارسال شده توسط مخاطبین را ببینید. با انتخاب گزینه مورد نظر تعداد شرکت‌کنندگان و تعداد آراء هر گزینه نمایش داده خواهد شد.

نمودار

دراین قسمت شما می‌توانید نتایج امتیازدهی خود را به صورت نمودارهای مختلف مشاهده کنید. قابل ذکر است شما در این بخش امکان ساخت نمودار خود را با وارد کردن تنظیمات اولیه خواهید داشت.

نمودار

شکل 4 - نمودار

نکته) دقت داشته باشید این کار به منزله شروع امتیازدهی نیست و شما باید ابتدا سوال خود را از طریق پیامک یا هر روش دیگری به مردم ابلاغ کنید سپس در امتیازدهی شما شرکت کنند.

ویرایش

اگر بخواهید رکورد خود را ویرایش کنید، با زدن این گزینه به راحتی می‌توانید این کار را انجام دهید.

حذف

اگر قصد پاک کردن رکورد خود را دارید، از این بخش استفاده کنید.

حرف آخر

استفاده از ماژول امتیازدهی را به صورت تصویری در کنار هم مشاهده کردیم. اگر در این زمینه سوالی داشتید و یا به مشکلی برخوردید از بخش پشتیبانی، تیکت ارسال کنید و یا با شماره  02163404 تماس بگیرید.

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.

پنل خود را انتخاب کنید

مشاوره تلفنی رایگان
مشاوره رایگان تلفنی