30% تخفیف زمستانه خرید پنل پیامکی، فقط تا 30 بهمن ماه
خرید پنل پیامکی
چرا برخی شرکت ها از بازاریابی پیامکی استفاده نمی کنند؟

چرا برخی شرکت ها از بازاریابی پیامکی استفاده نمی کنند؟

0

چرا برخی شرکت ها از بازاریابی پیامکی استفاده نمی کنند؟

بازاریابی پیامکی سیستم تبلیغاتی بسیار قدرتمندی است که می تواند تمام مشتریانی که شما نیازمندید را برایتان فراهم کند، اما هنوز به عنوان شکل و فرمی از تبلیغات محسوب می شود که برخی از کسب و کارها از آن چشم پوشی می کنند. استفاده از سامانه ارسال اس ام اس جهت تبلیغات مدت زیادی است که پا به عرصه بازاریابی نهاده است و جدیدترین تحقیقات نشان می دهد که مشتریان ترجیح می دهند که "برند" مورد علاقه شان از طریق تلفن همراه با آنها در ارتباط باشد، پس چرا همه ی کمپانی ها از بازاریابی پیامکی استفاده نمی کنند؟

چند دلیل وجود دارد که در این مدت برخی از کسب و کارها از استفاده از سامانه پیامک چشم پوشی می کرده اند. امروزه بیشتر مردم جهان از اسمارت فون ها استفاده می کنند و این خود آمار استفاده از اس ام اس را تا مقداری پایین آورده است. با این حال در چند سال گذاشته بسیاری از شرکت ها و کمپانی های بزرگ چه در ایران و چه در سراسر جهان به مزایا و کاربردهای پیامک پی برده اند و شروع به استفاده از پیامک به عنوان اصلی ترین ابزار تبلیغاتی/خدماتی خود کرده اند.

طبق گفته های ژولی راث بوک، مدیر ارشد شرکت Vibes Mobile Solutions، به دلیل استفاده کاربران از اسمارتفون ها، میزان استفاده از اس ام اس کم شده است. وی افزود: شرکت ها فکر می کنند که مشتریان با داشتن اسمارتفون، دیگر نمی خواهند از طریق اس ام اس با آن ها در ارتباط باشند و سعی می کنند که کارهای خود را از طریق اینترنت و اپلیکیشن های خاص انجام دهند.

حتی شرکت های ارائه دهنده خدمات سامانه پیامک با درستی این اطلاعات موافق هستند و معتقدند که استفاده از بازاریابی پیامکی آنچنان که شایسته است مورد توجه قرار نگرفته است. اما، شرکت های ارائه دهنده سامانه پیامک در حال آموزش و جا انداختن نحوه استفاده از بازاریابی پیامکی به عموم مردم هستند. مطمئنا با آگاه شدن از مفهوم بازاریابی پیامکی، کسب و کار ها متوجه خواهند شد که چه فرصت تبلیغاتی خوبی را از دست می دهند.

بازاریابان می توانند با صرف زمان اندکی مفهوم بازاریابی پیامکی را متوجه شوند، اینکه چگونه کار می کند و چه کاربردهایی دارد. همچنین برای شروع استفاده از بازاریابی پیامکی باید اطلاعات کافی در مورد آن بدست آورید تا در هنگام استفاده از آن هیچ قانونی را زیر پا نگذارید. دانستن مفاهیم کلمه کلیدی، خطوط اقتصادی و ... نیز شما را در استفاده از این ابزار یاری خواهد کرد.

خطوط اختصاصی یکی دیگر از چالش های پیش روی صاحبان کسب و کارها و کمپین های تبلیغات پیامکی است. ارتباط برقرار کردن با مفهوم خطوط اختصاصی می تواند برای برخی از افراد گیج کننده باشد. پیش از راه اندازی یک کمپین تبلیغات پیامکی اطلاعات بسیاری است که باید راجع به خطوط اختصاصی بدانید. به این ترتیب برندهای تجاری به تدریج با این ابزار آشنایی پیدا می کنند و استفاده از آن برایشان راحت تر می شود.

همچنین، بسیاری از برندهای تجاری اطمینان خاطری از روش های بازاریابی پیامکی ندارند و فکر می کنند چون تعداد کاراکترهای استفاده شده در هر پیامک محدود است، اس ام اس چندان منفعتی برایشان ندارد. با اینحال، اگر شما بتوانید عملکرد اس ام اس را یاد بگیرید، خواهید دانست که استفاده از آن چقدر آسان است. استفاده از اس ام اس مزایای بسیاری را برای شما خواهد داشت، از جمله توانایی کشاندن مشتریان بیشتر به سمت کسب و کارتان و ارتباط بهتر با مشتریان.

می توانیم به شما اطمینان دهیم که تقریبا 100% پیامک های ارسالی شما بدست مشتریانتان خواهد رسید و همگی ظرف چند ثانیه خوانده خواهند شد. این ارقام آماری است که در طی مدت حضور بازاریابی پیامکی بدست آمده اند و حتی لازم نیست که راجع به آن تبلیغ و بازارگرمی صورت گیرد.

اخیرا شرکت دانکین دونات آمریکا، از طریق کمپین تبلیغاتی خود 7500 پیامک تبلیغاتی به مشتریان خود ارسال نمود. کمپین تبلیغاتی این شرکت با برگزاری یک رویداد، تخفیف یک روزه ای را برای مشتریان خود قائل شده بود. مشتریان می توانستند با نشان دادن پیامک خود به یکی از نزدیکترین نمایندگی های این شرکت از این تخفیف برخودار شوند. ارسال این پیامک ها باعث شد که فروش این شرکت 21% افزایش یابد. همچنین 17% از افرادی که این پیامک ها را دریافت کرده بودند این رویداد را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک گذاشتند تا این رویداد با استقبال بیشتری برگزار شود.

این تنها یک نمونه از کاربرد و کارآیی بازاریابی پیامکی می باشد. همچنان معتقد هستیم که بازاریابی پیامکی می تواند به پیشرفت هر صنعت و کسب و کاری رونق بخشد. با این حال، داشتن اطلاعات کافی در زمینه استفاده از سامانه اس ام اس، کاربردها و مزایای آن و نحوه ی برقراری ارتباط با مشتریان بر طبق قوانین می تواند شما را در راه اندازی کمپین تبلیغاتی پیامکی یاری نماید.

***

اگر علاقه دارید یک کمپین پیامک تبلیغاتی راه اندازی نمایید، با ما تماس بگیرید. کارشناسان فنی ملی پیامک می توانند بر اساس نوع فعالیت و تجارت شما برای شما، روش و شیوه های تبلیغاتی تعیین نمایند و برای کسب درآمد بیشتر شما را یاری کنند.

در صورتی که به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید یا سوالی برایتان پیش آمده است، با بخش پشتیبانی ملی‌پیامک به شماره تلفن 02188003373 تماس بگیرید.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید
بدون دیدگاه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!
ارسال دیدگاه

ارسال پیامک از اینترنت

ارسال و دریافت پیامک تکی و انبوه با شماره های اینترنتی
مشاهده تعرفه ها 3 روز تست رایگان

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.

پنل خود را انتخاب کنید