بازاریابی پیامکی در آینده به چه شکل خواهد بود؟

بازاریابی پیامکی در آینده به چه شکل خواهد بود؟

Engagements Icon
0


طی چند سال گذشته بازاریابی پیامکی به عنوان برترین ابزار تبلیغاتی جای خود را بین تاجرین و بازاریاب ها باز کرده است و روند رو به رشدی را طی می کند. امروزه هیچ نشانه ای حاکی از کند شدن روند استفاده از بازاریابی پیامکی در سراسر جهان دیده نمی شود و پیش بینی می شود این روند رو به رشد در آینده نیز ادامه داشته باشد. در طی چندین سال گذشته تمامی شرکت ها و کارخانه ها، از کوچک تا بزرگ، از سامانه ارسال اس ام اس به عنوان ابزاری سریع و موثر در هدف گیری افراد خاص جهت ارائه خدمات و تبلیغات بهره برده اند.

آمار نشان می دهد که استفاده بازاریابی پیامکی در حال طی کردن روندی صعودی است. این در حالی است که متخصصان بازاریابی شرکت Marketingprofs پیش بینی می کنند که تا سال 2017 به بازاری 162 میلیون دلاری تبدیل خواهد شد. این در صورتی است که در سال 2012 بازاریابی پیامکی تنها در ایالات متحده آمریکا 101 میلیون دلار ارزش گذاری شده بود. جالب است بدانید که تنها متخصصان شرکت MarketingProfs این پیش بینی را انجام نداده اند.

تاکنون تحقیقات و نظر سنجی های بسیاری در رابطه با بازاریابی پیامکی، تاثیرات و رشد آن انجام شده است و همگی نتیجه ی یکسانی را پیش بینی نموده اند: بازاریابی پیامکی به رشد و تاثیر گذاری خود ادامه خواهد داد!!!

این تحقیقات در حالی انجام شده است که روند رو به رشد استفاده از اسمارت فون ها و اپلیکیشن های موبایل مد نظر قرار گرفته شده است. با رشد اسمارت فون ها تغییری در نحوه استفاده از اس ام اس بوجود نخواهد آمد و ارسال و دریافت اس ام اس همچنان محبوبیت خود را حفظ خواهد کرد، به خصوص به علت قیمت بسیار ارزان آن. زیرا محتوای هر پیام کوتاه تنها متن می باشد و تجارت ها و شرکت ها برای ارسال آن نیازی به صرف زمان و هزینه (به خصوص برای گرافیست ها و برنامه نویسان) نخواهند داشت.

در آینده استفاده از بازاریابی پیامکی همچنان محبوب خواهد بود زیرا به بازاریاب ها این فرصت را می دهد که پیام هایی کوتاه و صریح به مشتریان و مصرف کنندگان خود که علاقه مند به دریافت اخبار و پیام از جانب آنها هستند، ارسال نمایند. این به معنای این است که مدت زمان کم تری صرف بازاریابی خواهد شد.

داشتن دید و تدبیر کافی در رابطه با آینده ی بازاریابی پیامکی به تجارت ها این امکان را می دهد تا به صورت موثری برنامه ریزی بلند مدت داشته باشند و همچنین به آنها در معرفی و محبوب سازی برندشان کمک می کند. بازاریابی پیامکی کمک می کند تا بر روی روش های بازاریابی دیگر خود تمرکز کافی را داشته باشید تا میزان زمان و هزینه صرف شده خود را کاهش دهید.

پیش بینی می شود در آینده، میزان ارسال پیامک مشتریان به تجارت ها افزایش چشمگیری داشته باشد. این اتفاق زمانی خواهد افتاد که شرکت ها بتوانند مشتریان و مخاطبان خود را با کسب و کار خود درگیر کنند و از نظرات آنها برای بهبود بخشیدن وضعیت خود استفاده نمایند.

همچنین روش قدیمی بازایابی پیامکی که همان ارسال اس ام اس از جانب شرکت ها به مشتریان می باشد نیز روند صعودی را طی خواهد نمود. زیرا این روش همچنان، یکی از موثر ترین و آسان ترین روش های ارائه خدمات/تبلیغات به مشتریان می باشد.

برای مثال انتظار می رود که آژانس های مسافرتی روند ارسال اس ام اس های خود به مشتریانشان را به همین شیوه ادامه دهند و تعداد آنها را کمی ازدیاد دهند. پیامک هایی نظیر پیام های تبریک، پیام هایی جهت رزرو، پیام های هشدار، ساعات پرواز، بیمه و ... . به علاوه، ارسال اسم اس های یادآور و کوپن های تخفیف، در آینده به روند صعودی کنونی خود ادامه خواهند داد.

بنابراین، شما مطمئنا با ما موافقت خواهید کرد، وقتی می گوییم آینده ی بازاریابی پیامکی برای افرادی که می خواهند تبلیغات تاثیر گذاری با صرف زمان و هزینه اندک انجام دهند. این روش از بازاریابی نه تنها برای تجارت های بزرگ موثر است بلکه می تواند باعث پیشرفت تجارت های کوچک شود. بازاریابی نه تنها به نفع تجارت ها می باشد بلکه می تواند از طریق ارائه خدمات برای مشتریان و مصرف کنندگان نیز سودمند باشد.

***

اگر علاقه دارید یک کمپین پیامک تبلیغاتی راه اندازی نمایید، با ما تماس بگیرید. کارشناسان فنی ملی پیامک می توانند بر اساس نوع فعالیت و تجارت شما برای شما، روش و شیوه های تبلیغاتی تعیین نمایند و برای کسب درآمد بیشتر شما را یاری کنند.

در صورتی که به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید یا سوالی برایتان پیش آمده است، با بخش پشتیبانی ملی‌پیامک به شماره تلفن 02188003373 تماس بگیرید.

 

 

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید
بدون دیدگاه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!
ارسال دیدگاه

ارسال پیامک از اینترنت

ارسال و دریافت پیامک تکی و انبوه با شماره های اینترنتی
مشاهده تعرفه ها فعالسازی در کمتر از 1 دقیقه

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.
شرایط و قوانین را مطالعه کرده و قبول دارم.

پنل خود را انتخاب کنید