از حضور مشتری سر قرار ملاقات مطمئن شوید!

از حضور مشتری سر قرار ملاقات مطمئن شوید!

Engagements Icon
0


پیامک ملاقات

زمان شما ارزش بسیار زیادی دارد و مطمئناً دوست ندارید آن را تلف کنید! هیچ چیز بدتر از این نیست که منتظر یک مشتری باشید و بعداً متوجه شوید که او این قرار ملاقات را فراموش کرده بوده یا اینکه در آخرین دقیقه مشکلی برایش پیش آمده و موفق نشده‌ به موقع خود را برساند. البته حاضر نشدن مشتری بر سر قرار فقط به معنی هدر رفتن زمان شما نیست، بلکه یعنی در این بازۀ زمانی درآمدی هم کسب نکرده‌اید. اما چگونه می‌توان از این اتفاق جلوگیری کرد؟ مهم نیست که چقدر محیط کار شما حرفه‌ای باشد، تضمین حاضر شدن مشتری چندان کار ساده‌ای نیست. با اینحال پیامک می‌تواند تا حد زیادی این مساله را حل کند.

زندگی مدرن با سرعت بسیار بالایی حرکت می‌کند و امروزه دیگر گذاشتن پیغام صوتی تبدیل به یک راهکار قدیمی شده است. هرچند ممکن است که یک یا دوبار در طول روز به پیغام‌های صوتی خود گوش بدهید، اما پیامک‌های خود را بلافاصله پس از دریافت مطالعه می‌کنید! البته این فقط در مورد شما حقیقت ندارد و به احتمال بسیار زیاد تمام مشتریان شما نیز همینگونه رفتار می‌کنند. بنابراین به راحتی می‌توانید با استفاده از پیامک قرار ملاقات‌های خود را تائید کنید. حتی بهتر از آن، اگر که مشتری شما در آخرین لحظه دچار مشکلی شده است یا باید به کار دیگری برسد، به راحتی می‌تواند با یک پیامک شما را از این موضوع مطلع کند و این یعنی شما زمان کافی خواهید داشت تا برنامۀ خود را برای این زمان خالی مشخص کرده و آن را با یک مشتری دیگر (یا یک قرار نهار) پر کنید.

در عصر حاضر، پایِ ارتباط پیامکی حتی به بازاریابی و تجارت نیز کشیده شده است. پس چرا به مشتریان نیز اجازه ندهید تا از این سرویس کارآمد بهره‌مند شوند؟

پیشنهاد ما برای پیشگیری از حاضر نشدن مشتریان چیست؟

  • زمانی که قرار ملاقات را رزرو می‌کنید یک پیامک برای آنها ارسال کنید. زمانی که مشتری قرار ملاقات را تعیین می‌کند یک فرصت عالی است تا او را از وجود سرویس پیامکی خود مطلع کنید! شما بلافاصله بعد از تنظیم قرار می‌توانید یک پیامک برای آنها بفرستید تا زمان و مکان این قرار ملاقات در گوشی آنها ثبت شود.
  • در روز ملاقات یا روز قبل از آن یک پیامک تائید برای آنها ارسال کنید! پیامک تائید شما باید شامل اطلاعات لازم در مورد این ملاقات باشد: زمان، تاریخ، شخصی که با او دیدار دارند و ... در این پیامک از آنها می‌خواهید که با ارسال یک کلمه این اطلاعات را تائید کنند.
  • خدمات پیامکی و تلفنی خود را به آنها یادآوری کنید. آنها باید بدانند که در صورت تغییر برنامۀ خود می‌توانند از طریق پیامک یا تلفن این موضوع را به شما اطلاع دهند. به این ترتیب مطمئن خواهید بود که همیشه زودتر از موعد از غیبت آنها با خبر خواهید شد و در نتیجه فرصت دارید برای این وقت خالی خود برنامه‌ریزی کنید.

تا جای ممکن ساده نگه داشتن روش‌های ارتباطی به شما کمک می‌کند که راه تعامل را باز نگه دارید و احتمال عدم حضور افراد بدون اطلاع قبلی را کاهش دهید. فرض کنید یکی از اعضای خانوادۀ مشتری شما تصادف کرده باشد و او مجبور باشد سریعاً به بیمارستان برود. مطمئناً آخرین کاری که او بخواهد و بتواند انجام دهد، برقراری یک تماس تلفنی با شما برای کنسل کردن ملاقاتش است. اما شاید امکانش باشد از اتاق انتظار یک پیامک برایتان ارسال کند. با پیامک همه چیز را هم برای خود و هم برای مشتری ساده‌تر خواهید کرد!

در صورتی که به اطلاعات بیشتری در زمینۀ بازاریابی پیامکی نیاز دارید می‌توانید با بخش پشتیبانی ملی‌پیامک به شماره تلفن 02163404 تماس حاصل فرمائید و سوال‌های خود را با ما مطرح کنید. 

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید
بدون دیدگاه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!
ارسال دیدگاه

ارسال پیامک از اینترنت

ارسال و دریافت پیامک تکی و انبوه با شماره های اینترنتی
مشاهده تعرفه ها فعالسازی در کمتر از 1 دقیقه

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.
شرایط و قوانین را مطالعه کرده و قبول دارم.

پنل خود را انتخاب کنید