12

مشتریان خود را افزایش دهید تا فروش بیشتری داشته باشید :

۱-    برای رشد تجارت خود چه کارهایی انجام داده اید؟ روش های سنتی یا روشهای تبلیغاتی امروزه؟

۲-    آیا از میزان فروش خود در تبلیغات گذشته راضی بوده اید؟

۳-    آیا تاکنون ارتباطات شما با مشتری دو طرفه بوده یا یک طرفه؟

۴-    آیا برای کسانی که تبلیغات شما را نخوانده اند هم هزینه کرده اید؟ و یا  از خوانده شدن تبلیغات خود توسط مشتری مطمئن شده اید؟

۱٫ برای رشد تجارت خود چه کارهایی انجام داده اید؟ روش های سنتی یا روشهای تبلیغاتی امروزه؟

 امروزه اکثر شرکت ها و سازمان ها برای تبلیغات و رشد تجاری خود از روش های جدید تبلیغاتی استفده می کنند شما چطور؟ آیا می دانستید که ۸۱% از شرکت های بزرگ بر روی بازاریابی موبایلی تمرکز کرده اند؟

۲٫ آیا از میزان فروش خود در تبلیغات گذشته راضی بوده اید؟

اگر از میزان فروش خود راضی نبوده اید می بایست بررسی کرده باشید که چه عواملی باعث گردیده تا شما نتوانید از بازدهی تبلیغات خود راضی باشد.که در حالت کلی چندین عامل وجود دارد که برای بازدهی بیشتر تبلیغات موثر هستند.

الف) تبلیغات هدفمند : تبلیغات شما باید هدفمند باشد یعنی به فرض مثال اگر می خواهید در مورد لوازم آرایشی شرکتتان تبلیغات کنید مسلما فرستادن پیامک تبلیغات به آقایان و دانش آموزان بی هدف است و قطعا جز هزینه اضافی برای شما هزینه ای نداشته است.پس همیشه گروهی که می خواهید به آنها تبلیغ کنید را مدنظر داشته باشید زیرا این یکی از اصول تبلیغات هدفمند می باشد. یا به عبارتی دیگر برای هدف تبلیغاتی خود قشر مورد نظر با آن هدف را انتخاب نمائید .

ب) تبلیغات محله ای:  به فرض مثال تبلیغ کردن در منطقه یا محله خود بازدهی اش بسیار بالاتر است از تبلیغات عمومی.اگر شما تبلیغ عمومی کرده باشید و آدرس منطقه خود را بدهید مسلما برای افرادی که از شما دور هستند بسیار دشوار می باشد.آیا دیده اید که بعضی مواقع تبلیغاتی را مشاهده می کنید اما میگوئید “اوووووه  این همه راه کی حوصله داره این همه راه رو بره؟ بیخیالش”.پس به محدود بودن توجه کافی کنید.

۳٫ آیا تاکنون ارتباطات شما با مشتری دو طرفه بوده یا یک طرفه؟

در اکثر روش های تبلیغات سنتی (بنری یا بیلبوردی و یا…) ارتباط یک طرفه است یعنی تنها تبلیغ دهنده می تواند اطلاعات خود را برساند و در واقع تنها آگهی دهنده می تواند صحبت کند. ولی در روش مدرن تبلیغات با پیام کوتاه مشتری می تواند نظرات و پیشنهادات خود را به شما اعلام کند.

۴٫ آیا برای کسانی که تبلیغات شما را نخوانده اند هم هزینه کرده اید؟ و یا  از خوانده شدن تبلیغات خود توسط مشتری مطمئن شده اید ؟

شما در تبلیغات سنتی برای خوانندگان خود چه تبلیغاتتان را بخوانند  و یا اصلا بدستشان نرسد هزینه کرده اید.اما در روش های تبلیغات پیام کوتاه، شما تنها برای پیام هایی که به گوشی مخاطبان فرستاده می شود هزینه می کنید.و در نیز در صورتی که پیام شما به گوشی شخص مخاطب نرسد هزینه آن برای شما بازگشت داده می شود. و یکی دیگر از مزایای آن مطلع شدن از تمامی ارسال ها .شما می توانید گزارش ارسال پیام های خود را بگیرید و مشاهده نمائید که به چه کسانی رسیده است و چه کسانی نرسیده و هزینه افرادی را که نرسیده را دوباره تبلیغ نمائید.

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه

پشتیبانی

لینکدین