30% تخفیف بهاره خرید پنل پیامکی، فقط تا 31 فروردین
مشاهده تخفیف‌ها
چرا بازاریابی پیامکی موفق تر از بازاریابی از طریق ایمیل می باشد؟

چرا بازاریابی پیامکی موفق تر از بازاریابی از طریق ایمیل می باشد؟

0

چرا بازاریابی پیامکی موفق تر از بازاریابی از طریق ایمیل می باشد؟

چندین سال از ایجاد بازاریابی ایمیلی می گذرد و تقریبا بیشتر افرادی که شغلشان مربوط به بازاریابی می شود با این روش از تبلیغات آشنایی دارند. بازاریابی از طریق ایمیل در ابتدا در ایالات متحده آمریکا مورد استفاده قرار گرفت و پس از آن در اروپا و به تدریج در دیگر کشور های جهان مورد استقبال قرار گرفت. از دلایل استفاده از بازاریابی ایمیلی و محبوبیت یافتتن آن، ارزان بودن (در بیشتر مواقع حتی رایگان) و راحتی ارسال و دسترسی به مشتریان را می توان نام برد. بازاریابی پیامکی نیز یکی دیگر از روش های تبلیغاتی می باشد. با اینکه 20 سال است که از ارسال اولین پیامک می گذرد، اما می توان گفت که تنها طی چند سال گذشته بازاریابی پیامکی به اوج دوران شکوه خود رسیده است و به رقیبی جدی برای بازاریابی ایمیلی تبدیل شده است. پیامک یا همان اس ام اس، پیام نوشتاری کوتاهی است که به صورت مستقل به تلفن های همراه ارسال می شود. مزیت های بازاریابی پیامکی بسیار بیشتر از ایمیل می باشد و امروزه بهترین گزینه ی تبلیغاتی شرکت ها و سازمان ها و ... می باشد.

اینکه چرا بازاریابی پیامکی محبوبتر از بازاریابی ایمیلی است، اتفاقی بی دلیل نیست. در سراسر جهان 95% از افرادی که از گوشی تلفن همراه استفاده می کنند در همه ساعت  روز آن را با خود به همراه دارند. دلیل این کار سریع بودن و دسترس بودن پیامک می باشد و افرادی که پیامک دریافت می کنند، می خواهند به سرعت به آن پاسخ دهند. همچنین تعداد افرادی که از طریق گوشی همراه خود به اینترنت دسترسی دارند در مجموع بیشتر از کسانی است که از طریق رایانه به سایت ها دسترسی دارند. یکی دیگر از واقعیت های جالب در این زمینه این است که، در سراسر جهان 7 میلیارد انسان از تلفن همراه استفاده می کنند که نزدیک به 95% از جمعیت جهان می باشد در صورتی که تنها نزدیک به 3 میلیارد نفر در جهان دارای ایمیل می باشند. این آمارها کاملا می تواند به ما نشان دهد که چرا بازاریابی پیامکی گوی سبقت را در چندین سال اخیر از بازاریابی ایمیلی ربوده است.

مشکلی که پس از رونق یافتن بازاریابی ایمیلی به وجود آمد، اسپم ها یا هرزنامه ها بودند. پس از مدتی از شکل گیری بازاریابی ایمیلی، کاربران دیگر قادر به تشخیص ایمیل های واقعی از اسپم ها نبودند. اما در بازاریابی پیامکی، شانس ورود یک پیامک اسپم گونه به صندوق پیامک های شما تنها 1% می باشد.

مهم ترین ویژگی بازاریابی پیامکی سرعت بالای دیده شدن آن است. 98% از پیامک های تبلیغاتی ارسال شده به مشتریان، باز شده و خوانده می شوند. این می تواند تضمینی برای دیده شدن حتمی پیامک های تبلیغاتی شما باشد. در مقابل، آمارها نشان می دهند که تنها 21% از ایمیل های تبلیغاتی توسط کاربران خوانده می شوند. این می تواند به خوبی نشان دهنده برتری بازاریابی پیامکی نسبت به بازاریابی از طریق ایمیل باشد. همانطور که می دانید بازاریابی پیامکی سریع ترین روش تبلیغاتی برای دسترسی به مشتریان می باشد.

***

خوشحال می شویم که از نظرات و تجربیات شما عزیزان در این زمینه استفاده نماییم.

در صورتی که به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید یا سوالی برایتان پیش آمده است، با بخش پشتیبانی ملی‌پیامک به شماره تلفن 02188003373 تماس بگیرید.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید
بدون دیدگاه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!
ارسال دیدگاه

ارسال پیامک از اینترنت

ارسال و دریافت پیامک تکی و انبوه با شماره های اینترنتی
مشاهده تعرفه ها فعالسازی در کمتر از 1 دقیقه

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.

پنل خود را انتخاب کنید