30% تخفیف بهاره خرید پنل پیامکی، فقط تا 31 فروردین
مشاهده تخفیف‌ها
استفاده از سامانه پیامک در مواقع اضطراری

استفاده از سامانه پیامک در مواقع اضطراری

0

استفاده از سامانه پیامک در مواقع اضطراری

کمیته ی ارتباطات فدرال ایالت متحده آمریکا به تازگی اعلام کرده است که سعی دارد سامانه پیامکی به نام “Text-to-911” را راه اندازی کند. این سامانه به شهروندان آمریکایی این اجازه را می دهد که در مواقع اضطراری و در هنگام خطر با ارسال یک پیامک، وضعیت اضطراری خود را به اداره پلیس، آتش نشانی یا بیمارستان ها و ... گزارش دهند.

4 اپراتور تامین کننده سرویس تلفن همراه (AT&T, Verizon, Sprint و T-Mobile که در مجموع بیش از 90% کاربران تلفن همراه در جهان را پوشش می دهند) نیز از این طرح استقبال کرده و قول داده اند که به زودی این سرویس را به صورت آزمایشی بر روی سیم کارت های خود فعال می کنند و تا اواسط سال 2015 این سرویس به طور کامل راه اندازی خواهد شد. اکنون کسانی که از این سرویس استفاده می کنند، پیامکی حاوی این متن دریافت می کنند : "توصیه می شود که با شماره 911 تماس حاصل فرمایید."

ژولیوس جناچووسکی، مدیر کمیته ی ارتباطات فدرال ایالت متحده آمریکا اعلام کرد که این طرح در سال 2007 به تصویب رسید. هنگامی که عده ای از دانش آموزان مدرسه ی "ویرجینیا تِک" پس از گروگانگیری و تیر اندازی در مدرسه اقدام به ارسال پیامک به اداره پلیس کرده بودند.

این طرح مزایا و کاربرد های بسیار زیادی می تواند داشته باشد. امیدواریم که به زودی شاهد عملی شدن این طرح در سراسر جهان، از جمله کشور عزیزمان ایران نیز باشیم. در سراسر جهان میلیون ها نفر از مشکلات شنوایی و گویایی رنج می برند. مسلما این افراد با قرار گرفتن در موقعیت های خطرناک، قادر به برقراری تماس با نهاد های مربوطه و صحبت کردن با آن ها نمی باشند. برقراری این سرویس پیامکی می تواند این امکان را به آنها دهد که در هنگام آتش سوزی، تصادف و هر زمانی که امنیت آن ها مورد تهدید قرار می گیرد، تنها با ارسال یک پیامک نهادهای مربوطه را مطلع سازند.

همچنین یکی دیگر از کاربرد های دیگر این سامانه پیامکی در هنگام خطرات جدی امنیتی مانند گروگانگیری می باشد. زمانی که گروگانگیران مکانی را به اختیار گرفته اند، گروگان ها می توانند بدون اینکه کلمه ای صحبت کنند با ارسال پیامک به اداره پلیس آنها را از وضعیت خود و دیگر گروگان ها مطلع سازند.

شاید این ایده در ابتدا خیلی دست نیافتنی به نظر برسد اما همانطور که اعلام کردیم برخی از کشورهای پیشرفته اکنون این سامانه پیامکی خود را فعال کرده اند. این سامانه پیامکی در دراز مدت می تواند جان بسیاری از انسان هایی که در شرایط بحرانی گرفتار شده اند را نجات دهد. امیدواریم که اپراتورهای ارائه کننده ی خدمات تلفن همراه در ایران نیز این سرویس پیامکی خود را فعالسازی کنند.

***

خوشحال می شویم که نظرات و انتقادات شما عزیزان را در این زمینه بدانیم. امیدواریم در آینده بتوانیم راهنمای کاملی از سامانه پیامک اضطراری کشورهای پیشرفته را برای شما عزیزان همراه با مثال هایی را برای شما عزیزان فراهم کنیم.

در صورتی که به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید یا سوالی برایتان پیش آمده است، با بخش پشتیبانی ملی‌پیامک به شماره تلفن 02188003373 تماس بگیرید.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید
بدون دیدگاه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!
ارسال دیدگاه

ارسال پیامک از اینترنت

ارسال و دریافت پیامک تکی و انبوه با شماره های اینترنتی
مشاهده تعرفه ها فعالسازی در کمتر از 1 دقیقه

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.

پنل خود را انتخاب کنید