وقتی صحبت از نحوه ارسال پیامک تبلیغاتی می‌شود، ناخودآگاه ذهن همه افراد به سمت مخابرات می‌روند و این تصور را دارند که برای هر کاری باید به دنبال منبع اصلی آن باشند. در اولین فرصت به سراغ مخابرات شهر خود رفته و به دنبال ارسال پیامک انبوه هستند. در صورتی که واقعیت چیز دیگری است. برای ارسال پیامک انبوه تبلیغاتی اصلا نیازی به رفتن مخابرات ندارید و گذشته از این، مخابرات اصلا دخالتی در این موضوع ندارد.

حتی اپراتورهای تلفن همراه مانند همراه اول، ایرانسل و همراه اول نیز مسئولیت ارسال پیامک را ندارند. این کار توسط شرکت‌هایی انجام می‌گیرد که اقدام به ارائه پنل اس ام اس می‌کنند. سامانه‌های پیام کوتاه ا شرکت‌های ارائه دهنده خطوط ارسال پیامک، که زمینه ارسال اس ام اس را به اپراتورهای تلفن همراه فراهم کرده‌اند، همکاری دارند.

شرکت‌هایی مثل مگفا، آتیه، رهیاب و… بستر ارسال پیامک را در کشور فراهم کرده‌اند و با ارائه وب‌سرویس به شرکت‌های دیگر نظیر ملی پیامک این امکان را فراهم کرده‌اند که بتوانید ارسال پیامک انبوه داشته باشید.

عیبی که این شرکت‌ها دارند در این است که امکانات محدودی را در زمینه ارسال پیامک ارائه می‌کنند، برای همین سامانه پیامکی ملی پیامک تمام تلاش خود را کرده است تا با افزودن امکانات نرم افزاری به پنل اس ام اس خود، بتوانید از امکانات متنوع همچون ارسال پیامک هوشمند، زماندار، متناظر، ارسال بر اساس سن و جنسیت و بسیاری امکانات از این دست، پیامک‌های ارسالی خود را به صورت هوشمند و مدیریت شده ارسال کنید.

در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی را در زمینه نحوه ارسال پیامک از طریق اینترنت به شما ارائه کنیم تا از طریق ثبت نام آنلاین در سامانه پیام کوتاه ملی پیامک بتوانید از امکانات متنوع استفاده کنید.

آموزش نحوه ارسال پیامک تبلیغاتی

بیایید ببینیم برای ارسال پیامک تبلیغاتی از طریق اینترنت به چه چیزهایی نیاز داریم.

مرحله اول: ابتدا نیاز به یک سامانه پیامکی دارید که با مراجعه به وبسایت ملی پیامک به آدرس www.melipayamak.com می‌توانید ثبت نام خود را تکمیل کرده و با استفاده از نام کاربری و کلمه عبوری که در اختیار شما قرار می‌گیرد وارد سامانه شوید.

مرحله دوم: در این مرحله برای ارسال پیامک از طریق سامانه نیاز به خرید یک خط اختصاصی یا استفاده از خط عمومی دارید که سامانه پیام کوتاه در اختیار شما قرار می‌دهد. در صورت تهیه خط اختصاصی امکان دریافت پیامک را خواهید داشت، اما در صورت استفاده از خط عمومی فقط می‌توانید پیامک ارسال کنید.

مرحله سوم: در این مرحله با استفاده از امکاناتی که در بخش ارسال قرار دارد، می‌توانید بر اساس امکانات ارائه شده از سوی سامانه پیام کوتاه، می توانید پیامک انبوه یا تکی را به شکل‌های مختلف ارسال کنید که به معرفی برخی از آنها می‌پردازیم.

ارسال پیامک به بانک شماره سامانه پیام کوتاه

در کلیه سامانه‌های پیام کوتاه، این قابلیت قرار داده شده است که بتوانید به بانک شماره کل کشور به صورت دسته بندی شده دسترسی داشته باشید. این بانک شماره به صورت دسته بندی شده از همدیگر تفکیک شده است تا بتوانید مخاطبان خود را به صورت هدفمند انتخاب کنید.

اگر قصد ارسال پیامک به گروه خاصی از افراد دارید که بر اساس رده سنی دسته بندی شده باشد، می توانید به کمک ماژول ارسال پیامک بر اساس سن و جنسیت، رده سنی و جنسیت افراد را مشخص کرده و پیامک خودتان را به این ارسال کنید.

یا اینکه اگر هدف شما این است که به محله‌ای خاص ارسال پیامک داشته باشید، می‌توانید ارسال پیامک از روی نقشه(پیامپ) را انتخاب کنید. سپس محدوده مکانی از شهر مورد نظر، تاریخ ارسال پیامک و ساعت دقیق ارسال را مشخص کنید تا پیامک شما به این محدوده ارسال شود.

همچنین می‌توانید با ارسال BTS به مشترکین اپراتور ایرانسل، پیامک را از طریق دکل ایرانسل در زمان مشخص شده ارسال کنید. در این حالت در تاریخ و زمان مشخص شده، پیامک ارسالی به کسانی که تحت پوشش دکل انتخابی باشند ارسال خواهد شد.

ارسال پیامک به شماره دلخواه

اگر یک واحد با کارکنان بالا هستید، اگر مدیر یک مدرسه هستید که قصد ارسال پیامک به اولیا یا دانش آموزان را دارید یا هر فعالیتی دارید که قصد ارسال پیامک به افراد خاصی را دارید، ملی پیامک این امکان را برای شما فراهم کرده است که بتوانید به یک دفترچه تلفن پیشرفته دسترسی داشته باشید.

این دفترچه تلفن قابلیت‌های مختلفی را دارد که بتوانید نام مخاطب، آدرس، تاریخ تولد، آدرس ایمیل و هر چیز دیگری را در آن درج کنید و در زمان ارسال از این اطلاعات استفاده کنید.

به عنوان نمونه می‌توانید به صورت خودکار از طریق ارسال پیامک زماندار(که خود یک قابلیت جدا در سامانه است) در هر سال، یک پیامک تبریک تولد برای مخاطب ارسال کنید.

ارسال پیامک متناظر

اینکه یک متن دلخواه را در هر بار برای یک مخاطب ارسال کنی کاری دشوار و زمان‌بر است. برای همین تیم توسعه ملی پیامک این قابلیت را فراهم کرده است که بتوانید با یک راهکار ساده، هر متن دلخواه را برای یک شماره خاص ارسال کنید.

با استفاده از ارسال پیامک متناظر، می‌توانید به کمک فایل اکسل، شماره هر مخاطب را در یک ستون و متن دلخواهی که برای هر مخاطب قرار است ارسال شود را در ستون دیگری وارد کنید. سپس با رفتن به منوی ارسال متناظر، فایل اکسل را آپلود کنید تا متن پیامکی که برای هر مخاطب به صورت جدا وارد شده است، یک باره و در زمانی کوتاه ارسال شود.

ارسال پیامک از طریق موبایل

ممکن است زمانی نیاز به ارسال پیامک داشته باشید که دسترسی به اینترنت برای ورود به سامانه برای شما فراهم نیست. به کمک این قابلیت می‌توانید شماره(هایی) که مجاز هستند ارسال پیامک داشته باشند را از قبل در سامانه تعریف کنید.

به عنوان نمونه شماره همراه خودتان که به صورت 09123456789 است را در این بخش وارد می‌کنید. سپس یک فرمت دلخواه برای ارسال پیامک را مشخص کرده و یک رمز عبور نیز برای ارسال پیامک از طریق موبایل مشخص می‌کنید. حال هر زمان که دسترسی به سامانه از طریق اینترنت فراهم نیست، کافی است فرمت انتخابی و رمز مورد نظر را از طریق شماره موبایل برای خط اختصاصی که خریداری کرده‌اید ارسال کنید تا سامانه به صورت خودکار پس از دریافت این دستور پیامکی، ارسال پیامک را انجام دهد.

با قرعه کشی پیامکی و نظرسنجی طبیعت را حفظ کنیم!

با دیدن این عنوان شاید کمی تعجب کنید. معمولا در مراسم‌هایی که برای نظرسنجی و قرعه کشی انجام می‌گیرد، استفاده از کاغذ جزو بخش جدایی ناپذیر است. اما آیا می‌دانید با پیامک می‌توانید بدون مصرف ذره‌ای کاغذ نظرسنجی پیامکی و قرعه کشی انجام دهید؟

ملی پیامک با استفاده از ماژول قرعه کشی و نظرسنجی امکان برگزاری چنین قابلیت‌هایی را از طریق پیامک فراهم کرده است.

کافی است مجری که در حال مدیریت جشن است، سوال مسابقه یا سوال نظرسنجی را به حاضرین اعلام کند. شرکت کنندگان نیز می‌توانند از طریق کدهای دستوری(مانند 1 برای گزینه اول، 2 برای گزینه دوم و…) پاسخ خود را ارسال کنند. در نهایت در پایان جشن می‌توانید پاسخ‌های ارسال شده را در سامانه پیامک مشاهده کرده و از طریق خود سامانه نیز قرعه کشی را به صورت آنلاین انجام دهید.

ارسال پیامک سررسید و تمدید سرویس

اگر دارای نمایندگی بیمه هستید، اگر در زمینه خدمات هاستینگ و طراحی سایت فعالیت دارید یا هر کسب و کاری دارید که مشتری به صورت هر ساله باید اقدام به تمدید سررسید خود کند، به چنین قابلیتی نیاز دارید.

استفاده از پیامک سر رسید می تواند به گونه‌ای تنظیم شود که در بازه زمانی مشخص شده، سررسید تمدید سرویس را برای مشتری ارسال کنید. هر زمان که مشتری اقدام به خرید بیمه یا سرویس از شما می‌کند، در همان زمان ثبت نام می توانید تاریخ سررسید را مشخص کنید. بعد از اینکه مهلت تمدید سرویس فرا رسید، به صورت خودکار اطلاعیه تمدید برای وی ارسال می‌شود.

و بیش از 60 قابلیت که در انتظار شماست…

ملی پیامک صرفا به این تعداد از امکانات محدود نیست و شما با خرید سامانه پیامک می‌توانید به بیش از 60 قابلیت دسترسی داشته باشید. کافی است به وبسایت ملی پیامک مراجعه کرده و یکی از بسته‌های سامانه پیام کوتاه را برای ارسال پیامک انبوه تبلیغاتی انتخاب کرده و ثبت نام خود را تکمیل کنید.

در این مقاله سعی کردیم به معرفی روش ارسال پیامک از طریق اینترنت بپردازیم و در کنار آن نیز به معرفی قسمت کوچکی از یک سامانه پیام کوتاه اشاره کنیم. در صورتی که در زمینه خدمات ارسال پیام کوتاه و بازاریابی پیامکی نیاز به مشاوره یا راهنمایی دارید، می‌توانید با شماره گیری 02163404 از کارشناسان ملی پیامک به صورت رایگان کمک بگیرید.

 

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید