کسب درآمد (6) – چگونه تجارت پیامکی خود را تبلیغ کنید؟

کسب درآمد (6) – چگونه تجارت پیامکی خود را تبلیغ کنید؟

Engagements Icon
10


کسب درآمد (6) – چگونه تجارت پیامکی خود را تبلیغ کنید؟

در آخرین مطلب از مجموعه کسب درآمد به شما گفتیم که چگونه باید متن مناسبی برای سامانۀ خود بنویسید و مزایای مختلف ارسال پیامک را به طور کامل برای مخاطب توضیح دهید تا او بداند که برای چه باید از شما پنل خریداری کند. اما بعد از اینکه سامانۀ ارسال پیامک خود راه‌اندازی کردید و یک متن خوب برای آن نوشتید چه؟ در نهایت لازم است که در ابتدا مخاطب به طریقی به وب‌سایت شما هدایت شود تا شانس این را داشته باشید که او را تبدیل به مشتری کنید. این یعنی شما باید به طرق مختلف به تبلیغ سامانۀ خود بپردازید تا توسط مخاطب شناخته شوید و ما در این مطلب قصد داریم به شما بگوییم که چگونه باید اینکار را انجام دهید. پس همراه ما باشید تا با هم راه‌های اثبات شده برای بازاریابی یک تجارت پیامکی را بررسی کنیم.

تبلیغات حضوری / تلفنی

بازاریابی مستقیم برای شروع کار شما انتخاب بسیار مناسبی است، زیرا هزینه‌ای برای شما نخواهد داشت و به علاوه کمک می‌کند تا با بازار کار تجارت پیامکی بیشتر آشنا شوید. در این روش شما به صورت حضوری یا تلفنی با مشتریان بالقوه خود در تماس خواهید بود و تجارت خود را به آنها معرفی می‌کنید.

تبلیغات دهن به دهن

در شروع کار خوب است اگر که به همه دوستان و آشنایان خود در مورد سامانۀ خود بگویید و توضیح دهید که دقیقاً چه خدماتی را ارائه می‌دهید. در نهایت نیز از آنها بخواهید تا تجارت شما را به دیگران هم معرفی کنند. به این ترتیب نام تجارت شما به مرور زمان در دهان‌ها می‌چرخد و از این طریق مشتریانی را جذب خواهید کرد.

تبلیغات آنلاین

هر چند که تبلیغات آنلاین برای شما هزینه خواهد داشت، اما با توجه به اینکه تجارت شما به صورت آنلاین است، این یکی از بهترین روش‌های تبلیغات شما محسوب می‌شود. البته باید حواستان باشد که تبلیغ در هر وب‌سایتی به سود شما نخواهد بود و می‌بایست فقط به سراغ آن وب‌سایت‌هایی بروید که مخاطبان آنها مشتریان بالقوۀ شما محسوب می‌شوند.

تبلیغات کاغذی

هر چند در عصر اینترنت ممکن است این روش کمی قدیمی به نظر بیاید، اما هنوز هم شرکت‌های بسیاری از آن نتیجه می‌گیرند. از آنجایی  که بازار هدف شما گسترده است و تمام تجارت‌ها را در بر می‌گیرد، تبلیغات کاغذی یک راه خوب برای دسترسی به مشتریان به حساب می‌آید. اگر نمی‌توانید از پس هزینۀ تبلیغ در مجله یا روزنامه برآیید، حتی پخش تراکت و کارت نیز انتخاب خوبی برای شما خواهد بود.

تبلیغات پیامکی

شما می‌توانید از خود پیامک برای تبلیغ تجارت خود استفاده کنید. یک پیامک کوتاه ولی واضح بنویسید و از مخاطب بخواهید به وب‌سایت شما سر زده یا با شما تماس بگیرد. سپس این پیامک را به بانک شمارۀ اصناف مختلف ارسال کنید و شاهد فروش پنل‌های ارسال پیامک خود باشید.

تولید محتوا

همۀ مردم به دنبال اطلاعات هستند و به کسانی که این اطلاعات را در اختیار آنها قرار می‌دهند اعتماد بیشتری خواهند داشت. بنابراین بد نیست یک وبلاگ برای وب‌سایت خود بزنید و در مورد جوانب مختلف پیامک صحبت کنید (درست مثال وبلاگ ما). شما همچنین می‌توانید از طریق انجمن‌های مختلف با مشتریان در ارتباط باشید و به سوالات مختلف آنها پاسخ دهید.

شبکه‌های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی یکی از بهترین راه‌های ارتباط با مشتریان بالقوه محسوب می‌شوند. میلیون‌ها ایرانی در فیسبوک، توئیتر و دیگر شبکه‌های بزرگ حضور دارند و بنابراین فضای گسترده‌ای برای جذب مشتری خواهید داشت. یک صفحه در این شبکه‌ها ایجاد کنید و مطالب مختلفی را از طریق آنها به اشتراک بگذارید. مسابقه برگزار کنید، نکات طنز را مطرح نمایید، تجارت خود را تبلیغ کنید و به سوالات پاسخ دهید.

مزایای ویژه

ایرانی‌ها (همچون هر انسان دیگری) دوست دارند تخفیف یا امکانات رایگان دریافت کنند و بنابراین این یک راه خوب برای جذب مشتریان جدید است. هر از چند گاهی یک تخفیف ویژه برای پنل‌های خود در نظر بگیرید یا امکانات ویژه‌ای را در اختیار مشتریان قرار دهید. مثلا تعدادی پیامک رایگان به آنها هدیه دهید.

 

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید
بدون دیدگاه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!
ارسال دیدگاه

ارسال پیامک از اینترنت

ارسال و دریافت پیامک تکی و انبوه با شماره های اینترنتی
مشاهده تعرفه ها فعالسازی در کمتر از 1 دقیقه

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.
شرایط و قوانین را مطالعه کرده و قبول دارم.

پنل خود را انتخاب کنید