چگونه بانک تلفن همراه خود را به صورت حرفه ای دسته بندی کنیم؟

چگونه بانک تلفن همراه خود را به صورت حرفه ای دسته بندی کنیم؟

Engagements Icon
1


چگونه بانک تلفن همراه خود را به صورت حرفه ای دسته بندی کنیم؟

آیا می دانستید که می توانید با استفاده از بازاریابی پیامکی اطلاعات و داده های مشتریانتان را دسته بندی کنید؟ و با استفاده از این اطلاعات فروش محصولات خود را دو برابر و حتی سه برابر کنید؟ بیشتر صاحبان کار از اهمیت بازاریابی آگاهی لازم را ندارند. مطمئن باشید که شناخت مشتریان و داشتن اطلاعات از سلایق خرید آنها رمز موفقیت شما خواهد بود. اگر نمی دانید که محصولات خود را به چه کسانی می فروشید، پس اصلا چرا باید خود را به زحمت بیاندازید و در این تجارت فعالیت کنید؟ شما به عنوان یک تاجر موفق باید از صلاحیت مشتریان خود اطلاع داشته باشید.

برای مثال، اگر شما صاحب یک برگر فروشی هستید و فردی گیاهخوار وارد فروشگاه شما شد، آیا باید سعی کنید بهترین برگر خود را به او بفروشید؟ مسلما پاسخ منفی است. لازم به گفتن نیست که خدمات فروشگاه شما باید بسیار عالی باشد تا یک گیاه خوار نیز بتواند از خدماتتان استفاده کند. به هر صورت، اگر شما بیش از پیش این قضیه را پیگیری کنید، آن فرد گیاهخوار رفتار شما را نوعی توهین تلقی خواهد کرد.

شاید اکنون بپرسید که این صحبت ها چه ربطی به بازاریابی پیامکی دارد؟ جواب ساده است. اگر شما تخفیف ها و پیشنهادهایی را برای کاربرانی ارسال کنید که علاقه ای به شنیدنشان ندارند، تنها کاری که انجام می دهید ضرر رساندن به خودتان است. اما، تگر متوجه باشید که بازاریابی چقدر در تجارتتان مهم است، خواهید فهمید که دسته بندی کردن فهرست مشتریانتان بر اساس نوع خرید و علاقه مندی هایشان می تواند تاثیر بسیار عظیمی بر روی کسب و کارتان داشته باشد.

در ملی پیامک، ما این امکان را در اختیار کاربرانمان قرار می دهیم تا بتوانند فهرست اعضای خود را به چنیدن شاخه و زیر گروه تقسیم بندی کنند. در زیر به چند نکته مهم جهت دسته بندی کردن فهرست هایتان اشاره می کنیم.

مکان و موقعیت

چندین روش مختلف برای دسته بندی کردن فهرست ها بر اساس مکان و موقعیت وجود دارد که سه مورد اصلی آن به ترتیب زیر است:

  • کد پستی
  • شهر
  • استان

زمان عضویت

این دسته بندی به شما امکان می دهد تا مشتریان دائمی و وفادار خود را شناسایی کنید و به آنها تخفیف ویژه دهید.

کلمه کلیدی

این روش کمی پیچیده و پیشرفته است، اما اگر واقعا می خواهید که به صورت حرفه ای فهرست اعضای خود را دسته بندی کنید، این روش برایتان بسیار مناسب است. بهتر است که در ابتدای کار زمان بسیاری برای انجام این دسته بندی صرف کنید زیرا تنها یک حرکت اشتباه ممکن است که همه نقشه هایتان را از بین ببرد.

برای مثال، ممکن است شما در انتخاب بین دو پیشنهاد به مشتریانتان دچار تردید شده اید و نمی دانید که کدام یک از آنها می تواند بهتر عمل کند. چرا هر دو را با هم امتحان نکنید؟ اولین پیامک می تواند چنین مضمونی داشته باشد:

کلمه "خرید" را به شماره 02163404 ارسال کنید، تا با خرید یک جفت کفش کد تخفیف هدیه خود را دریافت نمایید.

پیامک دوم نیز می تواند چنین باشد:

در ازای هر 100 هزار تومان خرید کلمه "خرید" را به شماره 02163404 ارسال کنید، تا 25 هزار تومان کوپن خرید دریافت کنید.

اگر از ایمیل جهت تبلیغات و ارتباط با مشتریانتان استفاده می کنید، می توانید فهرست خود را یه دو قسمت تقسیم کنید، و هر پیامک را به نصفی از مشتریان خود ارسال کنید. حالا کافی است منتظر بمانید و مشاهده کنید که کدام یک از پیامک ها بهتر جواب می گیرد. اگر شما به صورت دستی برای شماره هایتان پیامک ارسال می کنید، می توانید همین مشتریانتان را دسته بندی کنید.

***

اگر علاقه دارید یک کمپین پیامک تبلیغاتی راه اندازی نمایید، با ما تماس بگیرید. کارشناسان فنی ملی پیامک می توانند بر اساس نوع فعالیت و تجارت شما برای شما، روش و شیوه های تبلیغاتی تعیین نمایند و برای کسب درآمد بیشتر شما را یاری کنند.

در صورتی که به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید یا سوالی برایتان پیش آمده است، با بخش پشتیبانی ملی‌پیامک به شماره تلفن 02163404 تماس بگیرید.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید
بدون دیدگاه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!
ارسال دیدگاه

ارسال پیامک از اینترنت

ارسال و دریافت پیامک تکی و انبوه با شماره های اینترنتی
مشاهده تعرفه ها فعالسازی در کمتر از 1 دقیقه

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.
شرایط و قوانین را مطالعه کرده و قبول دارم.

پنل خود را انتخاب کنید