30% تخفیف بهاره خرید پنل پیامکی، فقط تا 31 فروردین
مشاهده تخفیف‌ها
چگونه از طریق پیامک با جوانان امروزی در ارتباط باشید؟

چگونه از طریق پیامک با جوانان امروزی در ارتباط باشید؟

0

چگونه از طریق پیامک با جوانان امروزی در ارتباط باشید؟

جوانان امروزی، یعنی همان کسانی که طی دهه‌های 60 و 70 متولد شده‌اند، با نسل قبلی خود تفاوت‌های بسیاری دارند. اگر شما قصد داشته باشید با این قشر جوان ارتباط موثری برقرار نمایید، لازم است که شناخت درستی از آنها پیدا کنید. شما باید این موضوع را در نظر بگیرید که این قشر جوان تکنولوژی را به عنوان بخش مهمی از زندگی خود پذیرفته‌اند. آنها ارسال پیامک را به مکالمه‌های تلفنی یا حضوری ترجیح می‌دهند و فکر می‌کنند که پیامک نیز به اندازۀ صحبت کردن معنادار است. بنابراین می‌توان حدس زد که این جوانان انتظار بسیار زیادی از محتوای یک پیامک داشته باشند و این یعنی که قبل از ارسال پیامک‌های تبلیغاتی به آنها باید این سوال را از خود بپرسیم که چگونه می‌توان یک پیامک خوب برای آنها ارسال کرد. ما در اینجا بایدها و نبایدهایِ ارسال پیامک به جوانان امروزی را با شما در میان می‌گذاریم.

بفهمید که چرا جوانان پیامک را اینقدر دوست دارند!

جوان‌ها عاشق پیامک هستند زیرا هنگام استفاده از آن کنترل بیشتری دارند. نسل جدید با وسواس بسیار زیادِ والدین خود بزرگ شده‌اند و اکنون به عنوان افرادی بالغ تمایل بسیار زیادی به نظم دارند. پیامک امکان بوجود آوردن این نظم را به آنها می‌دهد. آنها می‌توانند هر وقت بخواهند در یک مکالمه شرکت کنند و هر وقت نخواهند در آن وقفه بیندازند. و این کنترل بیشتر توجیه بسیار خوبی برای آن زمان اضافی است که باید صرف نوشتن پیامک کنند. البته فقط این نیست که باعث محبوبیت پیامک در بین جوانان شده است. مساله دیگر این است که پیامک یک فضای خصوصی برای آنها ایجاد می‌کند، زیرا مثل تلفن نیست که دیگران حرف‌های آنها را بشنوند. به علاوۀ اینکه تا هر زمانی که بخواهند پیامک‌ها را در گوشی خود ذخیره نگاه می‌دارند و در صورت لزوم پیامک‌های خود را حذف می‌کنند.

اجازۀ داشتن یک ارتباط لحظه‌ای را به جوانان بدهید!

درست است که وقتی با جوانان سر و کار دارید پیامک یک پل ارتباطی بسیار خوب است، اما نمی‌توانید پیامک‌های خود را یکی پس از دیگری برای آنها بفرستید و انتظار یک نتیجۀ مثبت را داشته باشید. رابطۀ نسل جوان با برند‌ها و تجارت‌ها بسیار دوطرفه‌تر از والدین آنها است. این رابطه می‌تواند شکل‌های مختلفی به خود بگیرد. گاهی اوقات آنها نظرات خود را بروی صفحۀ یک برند در شبکه‌های اجتماعی می‌گذارند و از طریق پیامک گاهی با برند مورد علاقۀ خود در ارتباط هستند! نکته مهم اینجاست که آنها تمایل دارند با برندهایی که دوست دارند یک رابطه دوطرفه داشته باشند.

مساله دیگر این است که این جوانان حوصله چندانی ندارند و برای مدتی طولانی منتظر پاسخ شما نخواهند ماند. آنها انتظار دارند که همان لحظه کپون پیامکی یا پیامک تائیدِ ورود به مسابقۀ خود را دریافت کنند. بنابراین وقتی که می‌خواهید از طریق پیامک با جوانان در ارتباط باشید، بهتر است که یک رابطه دو طرفه برقرار کنید و در ارسال پیامک وقت را هدر ندهید (برای این منظور می‌توانید از سرویس پاسخ خودکار سامانه استفاده کنید).

یک متن کوتاه ولی کامل برای پیامک‌های خود بنویسید!

جوانان به پیغام‌های کوتاه عادت دارند و مهارت بسیاری در خلاصه کردن حرف‌های خود دارند. بنابراین بهتر است که شما نیز پیامک خود را تا حد امکان کوتاه بنویسید و در آن به نکات بی‌اهمیت نپردازید. البته نباید این را هم فراموش کنیم که همین جوانان در واقع تحصیل‌کرده‌ترین قشر جامعه هستند و بنابراین از شما انتظار دارند که پیغام خود را به درستی به آنها منتقل کنید. این یعنی شما باید در عین کوتاهی تمام نکات اساسی و مهم را در پیامک خود ذکر کنید،

به طور مداوم و بدون وقفه برای جوانان پیامک نفرستید!

شما نباید در ارسال پیامک به جوانان زیاده‌روی کنید. برای اینکه بتوانید تعداد ارسال مناسب در ماه را برای خود پیدا کنید لازم است که به رفت و آمد مشتریان توجه کنید و همچنین ببینید که پیامک شما چه هدفی را دنبال می‌کند. اگر قرار است که فردا یک حراج داشته باشید پس باید هر چه زودتر این موضوع را به مشتریان اطلاع دهید. ولی اگر برای هفتۀ دیگر یک مسابقه ترتیب داده‌اید، شاید استفاده از پیامک در حال حاضر چندان ضروری نباشد. در واقع آنچه باید درک کنید این است که یک مجموعۀ پیوسته و بدون محتوا از پیامک‌های تبلیغاتی که فقط قرار است نام شما را در ذهن جوانان ماندگار کنند حتماً نتیجۀ عکس خواهند داشت.

با استفاده از پیامک یادآوری‌های لازم را به جوانان بکنید!

پیامک تاثیر بسیاری بروی جوانان می‌گذارد. جوانان امروزی به ارسال و دریافت پیامک عادت دارند و می‌توانید مطمئن باشید که یک یادآوری یا پیشنهاد پیامکی را نادیده نخواهند گرفت. در یک تحقیق بروی 800 دانشجوی یک دانشگاه آمریکایی مشخص شد که ارسال یک پیامک یادآوری برای ثبت‌نام ترم جدید دانشگاه کمک می‌کند تا دانشجویان این موضوع را فراموش نکنند. احتمالاً می‌توانیم نتایج مشابهی را برای دانشجویان ایرانی هم متصور شویم. بنابراین اگر که جوانان هستند که بازار هدف شما را تشکیل می‌دهند، بهتر است پیامک را به عنوان یک ابزار موثر در درگیر کردن مشتریان خود فراموش نکنید.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید
بدون دیدگاه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!
ارسال دیدگاه

ارسال پیامک از اینترنت

ارسال و دریافت پیامک تکی و انبوه با شماره های اینترنتی
مشاهده تعرفه ها فعالسازی در کمتر از 1 دقیقه

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.

پنل خود را انتخاب کنید