چگونه یک پیامک می تواند جان انسان ها را نجات دهد؟

چگونه یک پیامک می تواند جان انسان ها را نجات دهد؟

Engagements Icon
0


پیامک می تواند جان انسان ها را نجات دهد

امروزه در سراسر جهان نزدیک به 7 میلیارد کاربر تلفن همراه وجود دارد. این آمار به معنی این است که استفاده از تلفن همراه روزانه به صورت گسترده ای در حال افزایش است و رشد استفاده از تلفن همراه امکان ارتباط های گروهی و انبوه را به راحتی در اختیار کاربران قرار می دهد.

تحقیقات نشان می دهد که استفاده از پیامک بهترین روش ارتباط با افراد به صورت انبوه می باشد به این ترتیب که تقریبا 100% پیامک های ارسال شده در مدت 3 دقیقه پس از ارسال خوانده خواهند شد. توانایی ارتباط برقرار کردن با توده افراد در مواقع بحرانی و ضروری این امکان را به دولت ها و سازمان های مرتبط می دهد تا با ارسال پیامک های گروهی به افراد آنها را از خطرهای احتمالی آگاه سازند، نکات ایمنی مربوط را به آنها گوشزد کنند و در نهایت زندگیشان را نجات دهند. همچنین با افزایش روز افزون استفاده از تلفن همراه در جوامع مختلف، دولت ها، مدارس، سازمان ها، ادارات و ... می توانند خطرهای ضروری و احتمالی را به افراد گوشزد نمایند. در زیر برخی از موارد کاربرد ارسال انبوه پیامک در مواقع اضطراری را برایتان نام می بریم.

فردی گمشده است

یک روز صبح در آگوست 2013، پیامکی اضطراری به تمامی اهالی ایالت کالیفرنیای آمریکا درباره گم شدن دختربچه ای ارسال شد و تمامی شهروندان این ایالت از این واقعه مطلع شدند. صبح همان روز جنازه ی مادر و برادر این دخبچه تر در خانه ای شعله ور در آتش پیدا شده بود.

چند روز بعد در یکی دیگز ایلت های آمریکا، گروگانگیر توسط ماموران پلیس دستگیر شد و ماموران توانستند دختر بچه را سالم پیدا کنند. این اتفاق نمونه ای بسیار خوب از استفاده از سامانه ارسال پیام کوتاه در مواقع ضروری و امنیتی به شمار می آید. همانطور که دیدید اداره پلیس ایالت کالیفرنیا توانست به خوبی از این سرویس جهت اطلاع رسانی یک خطر استفاده کند که در نهایت منجر به نجات جان یک دختربچه شد.

وضعیت بد آب و هوایی

همانطور که می دانید ایالت متحده ی آمریکا دارای آب و هوای بسیار متفاوتی می باشد. در چند سال اخیر تخریب شهرهای مختلف آمریکا توسط طوفان و تند باد به صدر اخبار جهان تبدیل شده است و احتمالا شما نیز اخبار مربوط به طوفان کاترینا را به یاد دارید که صدها هزار ساختمان بوسیله ی آن تخریب شد و هزارن انسان کشته یا بی خانه شدند. بلایای طبیعی همواره تهدید جدی برای جوامع به شمار می آید.

دولت آمریکا، توانسته است در چند سال اخیر با استفاده از سامانه ارسال پیام کوتاه این گونه اخبار را به شهروندان خود خبر دهد تا مردم بتوانند خود را در برابر اینگونه اتفاقات آماده سازند و یا در صورت لزوم محل زندگی خود را تخلیه کنند.

جنگ

اگر کشوری با کشور دیگری اعلام جنگ کند و حملات نظامی خود را علیه مردم آن سرزمین آغاز نماید، دولت کشوری که مورد حمله واقع شده است می تواند با استفاده از سامانه پیام کوتاه مردم خود را از حملات هوایی که قرار است اتفاق بیافتد مطلع سازد تا مردم بتوانند پیش از شروع حملات در مکان خاصی پناه بگیرند.

***

در مطلب بالا مشاهده کردیم که استفاده از سامانه ارسال پیامک می تواند زندگی انسان ها را نجات دهد. بنابراین دولت ها و نهادهای مربوط مانند آتش نشانی، اداره پلیس و ...می توانند به راحتی و با استفاده از این سامانه خطرات احتمالی که شهروندانشان را تهدید می کند را به مردم اطلاع رسانی کنند. در مطالب بعدی سعی می کنیم که مفصل تر این موضوع را بررسی نماییم.

در صورتی که به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید یا سوالی برایتان پیش آمده است، با بخش پشتیبانی ملی‌پیامک به شماره تلفن 02188003373 تماس بگیرید.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید
بدون دیدگاه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!
ارسال دیدگاه

ارسال پیامک از اینترنت

ارسال و دریافت پیامک تکی و انبوه با شماره های اینترنتی
مشاهده تعرفه ها فعالسازی در کمتر از 1 دقیقه

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.
شرایط و قوانین را مطالعه کرده و قبول دارم.

پنل خود را انتخاب کنید