30% تخفیف بهاره خرید پنل پیامکی، فقط تا 31 فروردین
مشاهده تخفیف‌ها
آیا بیش از حد به مشتریان خود ارسال دارید؟

آیا بیش از حد به مشتریان خود ارسال دارید؟

0

ارسال پیامک بیش از حد

بازاریابی پیامکی آنقدر متنوع و پر کاربرد است که هر شرکتی می‌تواند از آن برای داشتن یک ارتباط سریع و موثر با مشتریان خود بهره برد. علاوه بر این، هزینۀ کم آن نیز مزیت دیگری است که باعث شده بسیاری از شرکت‌ها به سمت این نوع از تبلیغات روی آورند. اما همۀ ما می‌دانیم که بیش از حدِ یک چیز خوب نیز می‌تواند بد باشد و این موضوع در مورد بازاریابی پیامکی نیز کاملا صدق می‌کند.

درست است که شما در مورد پیشنهادات خود ذوق زده هستید و باید هم اینگونه باشد. درست است که مشتریان به شنیدن پیشنهادات شما علاقه دارند. اما آنچه که آنها نمی‌خواهند، احساس این است که تحت فشار قرار گرفته‌اند. آنها نمی‌خواهند هر بار که پیامک جدید خود را باز می‌کنند با یک پیغام از طرف شما مواجه شوند. پس اگر در حال حاضر، روزانه پیامک‌های متعددی را برای مشتریان خود می‌فرستید، احتمالا آنها چندان احساس خوبی در مورد شما ندارند و بهتر است از اینکار دست بردارید. خود را به جای مشتری بگذارید، آیا از دریافت پیامک‌های تجاری متعدد خوشحال خواهید شد؟

فاصلۀ بین پیامک‌های خود را انتخاب کنید.

شرکت‌ها می‌توانند یکبار در روز، یکبار در هفته یا حتی بصورت ماهانه ارسال‌های خود را انجام دهند. با اینحال، اصل اساسی برای اینکه مشتریان را راضی نگاه دارید این است که بیشتر از یک ارسال در روز نداشته باشید. شما باید به خاطر داشته باشید که مردم به کارهای مختلفی مشغول هستند و فرصت کافی ندارند که تلفن همراه خود را همیشه چک کنند. بنابراین، پیامک‌های خود را با برنامه برای آنها ارسال کنید تا آنها نیز با وفاداری خود از اینکار شما قدردانی کنند.

برای تعیین کردن بهترین فاصلۀ زمانی لازم است که به توان خرید و همچنین نیاز مشتریان خود توجه کنید. برای اینکار باید آمد و شد آنها را زیر نظر بگیرید و مشخص کنید که هر مشتری چند وقت یکبار به سراغ شما می‌آید. به این ترتیب می‌توانید متوجه شوید که بهترین فاصلۀ زمانی بین پیامک‌ها چقدر است و با توجه به این موضوع ارسال‌های خود را انجام دهید. مطمئنا، بهتر است یک پیامک را به مخاطبان متعدد بفرستید، تا اینکه پیامک‌های متعدد را به یک مخاطب.

یافتن تعادل مناسب

نیاز است که شرکت‌ها تعادل مناسب در ارتباط با مشتری را پیدا کنند. ارتباط خیلی کمی با مشتریان داشته باشید و در نتیجه آنها احساس دوری، بی‌اهمیتی و درگیر نبودن می‌کنند. ارتباط بیش از حدی با مشتریان داشته باشید و در نتیجه برای آنها مزاحمت ایجاد خواهید کرد. اما وقتی که تعادل کامل را در ارتباط خود به دست می‌آورید، همه چیز سر جایش خواهد بود و مشتری از خدمات پیامکی شما رضایت پیدا می‌کند. وقتی که بتوانید این تعادل را حفظ کنید، همه‌چیز برای داشتن یک بازاریابی پیامکی موفق در اختیار شما خواهد بود. در این مرحله است که متوجه خواهید شد که چرا بازاریابی پیامکی انقدر موفق است.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید
بدون دیدگاه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!
ارسال دیدگاه

ارسال پیامک از اینترنت

ارسال و دریافت پیامک تکی و انبوه با شماره های اینترنتی
مشاهده تعرفه ها فعالسازی در کمتر از 1 دقیقه

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.

پنل خود را انتخاب کنید