می‌دانم که خیلی از دست پیامک های مزاحم شاکی هستید! حتی می‌توانم سرتان را روی شانه‌ام بگذارم و ساعت‌ها به شکایتتان گوش بدهم! اما اجازه بدهید قبل از آن بگویم که جای درستی آمدید. چون قرار است راجع به آخرین و بهترین روش لغو پیامک تبلیغاتی صحبت کنیم.

توصیه می‌کنم قبل از لغو، مروری بر ماهیت پیامک تبلیغاتی داشته باشیم. چون می‌خواهم به شما نشان بدهم که پیامک های تبلیغاتیِ بخت برگشته آنقدرها که شما فکر می‌کنید بد نیستند و حتی به خیلی از آن‌ها نیاز دارید! می‌گویید چجوری؟ با ما همراه باشید!

مروری بر انواع پیامک های تبلیغاتی

اگر مقاله‌ی تفاوت پیامک تبلیغاتی با پیامک ارزش افزوده را نخوانده‌اید توصیه می‌کنیم اول سری به آن بزنید تا با آگاهی اقدام به لغو پیامک تبلیغاتی کنید. همان‌طور که در مقاله قبل توضیح دادیم، پیامک ها دو دسته هستند.

دسته اول خدمات مبتنی بر محتوا یا پیامک‌های ارزش افزوده VAS. که در ازای دریافت اطلاعات از شما مبلغ کم می‌کنند. مشتری با این خدمات می‌تواند در جریان اخبار روز قرار بگیرد، در بازی‌ها و مسابقات مختلف پیامکی شرکت کند و حتی پیامک‌های آموزشی دریافت نماید. این نوع پیامک می‌تواند با تحویل دادن محتوای بی‌فایده و کم کردن مبلغ حسابی رو مخ باشد! از طرفی هم می‌تواند به مخاطب کمک کند و امکان دسترسی سریع‌تر و ساده‌تر به اطلاعات مورد نیازش را برای او فراهم آورد. ولی متاسفانه اطلاع‌رسانی دقیقی در مورد این خدمات و نحوه فعال‌سازی و غیر‌فعال‌سازی آنها انجام نشده است و همین باعث شده بسیاری از افراد سرویس‌هایی که به دردشان نمی‌خورد را دریافت کنند و ناراضی باشند. و اما دسته دوم پیامک های تبلیغاتی...

پیامک‌های تبلیغاتی چطور به ما می‌کنند؟

پیامک های تبلیغاتی، آن دسته از پیام‌های کوتاه هستند که از طریق سامانه های ارسال انبوه همچون سامانه ما ارسال می‌شوند. این پیامک ها برای شما هیچ هزینه‌ای ندارند و اگر کسب و کارها به خوبی از آنها استفاده کنند، حتی برای شما مفید هم هستند. برای اینکه دقیقا بدانید کدام اس ام اس ها جزو پیامک‌ های تبلیغاتی حساب می‌شوند نگاهی به مثال‌های زیر بیندازید.

  • خیلی از بانک‌ها برای ارسال اطلاعات حساب مشتریان از سامانه پیامک استفاده می‌کنند، مطمئن هستم که وقتی یک بانک اطلاعات برداشت و واریز را فورا برایتان ارسال می‌کند، خوشحال هم می‌شوید و در واقع کار شما راحت شده است.
  • رستوران مورد علاقه‌تان را در نظر بگیرید، با استفاده از اس ام اس تبلیغاتی در مورد پیشنهاد ویژه امروزش یک پیام برایتان می‌فرستد، یا شاید برای روز تولدتان یک تخفیف ویژه در نظر بگیرد.
  • یک فروشگاه لباس که قبلا برای ارسال پیامک از شما اجازه گرفته، یک پیامک می‌فرستد و اطلاع می‌دهد که این هفته یک تخفیف 30% دارد. یا حراج پایان فصلش آغاز شده، مگر بد است که سریع بجنبید و پالتویی که مدتی‌ست چشمتان را گرفته بخرید؟
  • شرکت‌های هواپیمایی هم از پیامک انبوه برای راحتی مسافران استفاده می‌کنند، اینکه قبل از پرواز اطلاعات کامل ساعت و نوع و مقصد و ایرلاین و ... برایتان ارسال شود هیچ جوره آزار دهنده نیست بلکه مفید هم هست.

نمونه پیامک های تبلیغاتی مفید

این مثال‌ها نمونه‌ای از کاربردهای پیامک انبوه برای ما هستند که روز به روز بر تنوعشان اضافه می‌شود. اما با همه‌ی این توضیحات اگر تمایل به لغو پیامک تبلیغاتی خود را دارید می‌توانید از روش زیر استفاده کنید.

لغو پیامک تبلیغاتی را چطور انجام بدهم؟

قبل‌ترها برای لغو پیامک تبلیغاتی از دو روش استفاده می‌شد:

  • روش اول استفاده از کدهای فعالسازی و غیرفعالسازی ایرانسل و همراه اول. به این صورت که شما کد لغو سرویس مورد نظرتان را پیدا می‌کردید و آن را به شماره فرستنده ارسال می‌کردید.
  • روش دوم تماس با اپراتور و درخواست لغو تمام پیامک های تبلیغاتی بود. همان‌طور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم، این کار باعث می‌شود شما از پیامک های مفید هم محروم بمانید.

بالاخره با اعتراضات مشترکین یک روش ساده و مفید برای مدیریت و لغو پیامک های تبلیغاتی ایجاد شد. این روش به شما امکان می‌دهد که فقط پیامک های ارزش افزوده و غیر مفید را لغو کنید و همچنان پیامک های مفیدتان را دریافت کنید.

بهترین روش لغو پیامک تبلیغاتی با #800*

سامانه سراسری *800# در سال 95 به هدف حل مشکل پیامک های تبلیغاتی راه اندازی شد. و استفاده از آن به جز هزینه ارسال یک پیامک، هیچ هزینه دیگری ندارد. برای استفاده از این سامانه ابتدا کد #800* را شماره گیری کنید و در ادامه :

  • برای اطلاع از سرویس‌های فعال بر روی خط خود، عدد 1 را ارسال کنید.
  • برای لغو پیامک‌های ارزش افزوده (VAS) عدد 2.
  • برای لغو پیامک‌های تبلیغاتی عدد 3.
  • و برای لغو پیامک‌های انبوهی که از خط شخصی ارسال می‌شوند عدد 4 را شماره‌گیری کنید.

سامانه # 800 * برای لغو پیامک های تبلیغاتی

و در آخر...

پیامک های تبلیغاتی از نظر ماهیت یک ابزار مفید در دنیای بازاریابی هستند که هم برای صاحبان کسب و کار، و هم برای مخاطبان می‌توانند سودمند باشند. اما گاهی توسط افراد غیر حرفه ای  و با هدف سودجویی تبدیل به ابزار مزاحمت می‌شوند. هر موقع نیاز به مدیریت و لغو تعدادی از پیامک‌هایتان داشتید می‌توانید به سادگی از کد *800#  استفاده کنید. و در نهایت هرگونه سوال خود در این زمینه را در بخش نظرات ثبت کنید.

 

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
مشاهده تعرفه‌ها 3 روز تست رایگان
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه