4 قانون شکنی پیامکی که می تواند کسب و کار شما را از بین ببرد

4 قانون شکنی پیامکی که می تواند کسب و کار شما را از بین ببرد

Engagements Icon
1


 4 قانون شکنی پیامکی که می تواند کسب و کار شما را از بین ببرد

ما می دانیم که مقبولیت بازاریابی پیامکی نزد مشتریان به راحتی ایجاد نشده است. اما، اگر بخواهیم نسبت به قضیه عادلانه رفتار کنیم، هر از گاهی باید بدون هیچ قضاوت و تعصبی نسبت درباره این مسئله صحبت کنیم. افزایش تعداد اعضای فهرست خبرنامه پیامکی، افزایش فروش محصولات و تقویت ارتباط با مشتریان همیشه باید جزو اهداف اصلی شما باشد. اما، برای رسیدن به این اهداف بزرگ باید بسیاری از کارها را به درستی و به موقع انجام دهید. شما نباید از پنل اس ام اس خود سو استفاده کنید. ما در ملی پیامک، همیشه مراقب هستیم که شما هیچ کدام از قوانین را زیر پا نگذارید و به صورت درست و قانونی به اهداف خود برسید.

اگر شما از این 4 روش غیر قانونی که در زیر آنها را نام می بریم، استفاده می کنید، به شما پیشنهاد می کنیم که فورا دست از این کار بردارید. زیرا انجام این کارها نه تنها زیر پا گذاشتن قوانین محسوب می شود بلکه شما را به اهدافتان نخواهد رساند.

بدون اجازه از مشتریان، شماره آنها را به فهرست خبرنامه پیامکی خود می افزایید

نه تنها این روش استفاده از پنل اس ام اس کارآیی ندارد، بلکه غیر قانونی است. مطمئنا شما نمی توانید بدون دریافت اجازه شفاهی یا کتبی از مشتریانتان برای آنها پیامک ارسال کنید. هر چند اجازه شفاهی نیز چنان سندیت رسمی ندارد، به همین علت ما همیشه پیشنهاد می کنیم که از مشتریانتان به صورت کتبی بگیرید یا بگذارید خودشان به عضویت خبرنامه پیامکی تان در بیایند. تنها به این خاطر که بعدا در صورت نیاز این سند کتبی را برای ارائه همراه داشته باشید.

تمام اطلاعات پیامک خود را برای مشتریانتان ارسال نمی کنید

انجام این کار حتما الزامی است. شما حتما باید در متن توافق نامه ابتدایی که برای مشتریانتان ارسال می کنید تمام اطلاعات لازم را به مشتریان خود بدهید. این پیامک می تواند چنین نوشته شود:

با به اشتتراک درآمدن در خبرنامه پیامکی ما، ماهانه 4 پیامک دریافت می کنید. در صورتی که می خواهید اشتراک خود را لغو نمایید، کد Laghv را به همین شماره ارسال نمایید.

شما کد لغو اشتراک را به صورت مستقیم در اختیار مشتریانتان قرار نمی دهید

این نکته را همیشه به یاد داشته باشید که به عنوان یک مدیر حرفه ای باید همیشه نحوه لغو اشتراک از خبرنامه پیامکی تان را به مشتریانتان توضیح دهید. اگر شما اعضای خبرنامه پیامکی تان را در فهرست خود نگه می دارید و علی رغم درخواست های مکرر آنها مبنی بر لغو اشتراکشان، باز هم برایشان پیامک ارسال می کنید، مطمئن باشید که دارید قانون را زیر پا می گذارید. همچنین، فرستادن پیامک به افرادی که علاقه مند به محصولات شما نیستند هیچ سودی برای شما ندارد و تنها باعث بد نامی شما می شود هزینه مالی اضافی را برای شما به بار می آورد.

تعداد ارسال اس ام اس ها را رعایت نمی کنید

هنگامی که فردی به عضویت خبرنامه پیامکی شما در می آید، آنها پیامکی از جانب شما دریافت می کنند که تمامی اطلاعات برای آنها ارسال می شود. یکی از این اطلاعات تعداد پیامک های ارسالی شما به آنها در ماه است. اگر شما این تعداد قول داده شده را رعایت نکنید، اعتماد مشتریان خود را از دست خواهید داد. علاوه بر این، این قانون شکنی می تواند دردسر های بسیاری را برای کسب و کار شما به بار آورد.

***

اگر علاقه دارید یک کمپین پیامک تبلیغاتی راه اندازی نمایید، با ما تماس بگیرید. کارشناسان فنی ملی پیامک می توانند بر اساس نوع فعالیت و تجارت شما برای شما، روش و شیوه های تبلیغاتی تعیین نمایند و برای کسب درآمد بیشتر شما را یاری کنند.

در صورتی که به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید یا سوالی برایتان پیش آمده است، با بخش پشتیبانی ملی‌پیامک به شماره تلفن 02188003373 تماس بگیرید.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید
بدون دیدگاه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!
ارسال دیدگاه

ارسال پیامک از اینترنت

ارسال و دریافت پیامک تکی و انبوه با شماره های اینترنتی
مشاهده تعرفه ها فعالسازی در کمتر از 1 دقیقه

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.
شرایط و قوانین را مطالعه کرده و قبول دارم.

پنل خود را انتخاب کنید