30% تخفیف زمستانه خرید پنل پیامکی، فقط تا 30 بهمن ماه
خرید پنل پیامکی
انواع روش‌های بازاریابی و تبلیغ کافی‌شاپ‌: در جستجوی روزهای شلوغ و پر مشتری

انواع روش‌های بازاریابی و تبلیغ کافی‌شاپ‌: در جستجوی روزهای شلوغ و پر مشتری

141

صندلی‌های حصیری کافه رادیو دلشان برای شما تنگ شده است. به ما سر بزنید و یک فنجان چای، مهمان کافه رادیو باشید!

من این اس‌ام‌اس را چند ماه پیش دریافت کردم. زمانی که از زادگاهم به شهر دیگری نقل مکان کردم. ساعت حدود هشت شب بود. از پشتِ متن پیامک، تصویرِ کافه‌دارِ خندان کافه رادیو در ذهنم نقش بست که با موهای فرفری سفارش اسپاگتی کاراملی‌ را که هیچ کاراملی هم نداشت سر میزم می‌آورد. پس از آن چهره، چهرۀ دوستانم ردیف شدند و تک‌تک روزهایی که در آن کافه گذراندیم. به خودم که آمدم دو ساعت گذشته بود و من بی‌هوا با یادآوریِ خاطراتم خندیده‌ بودم.

 

فردای آن روز مرخصی گرفتم. تلفن را برداشتم. به تک‌تک دوستانم زنگ زدم و با اولین بلیط به شهرم برگشتم. یک راست از ترمینال به کافه رادیو رفتم. روی همان صندلی‌های حصیری نشستم. همه اسپاگتی سفارش دادیم و برای دوستانم از پیامکی تعریف کردم که مثل بوی جوی مولیان عمل کرده بود و من را 7 ساعت در اتوبوس نشانده بود. آن پیامک را هنوز دارم و گاهی دوباره می‌خوانمش!

می‌بینید تبلیغات پیامکی چه نیرویی می‌تواند داشته باشد؟ اما تبلیغات پیامکی دُرست و به‌جا!

قدرت و نیروی محرکۀ بی‌نظیری می‌تواند در پیامک‌های تبلیغاتی وجود داشته باشد؛ به شرط آنکه در زمان مناسب و با فکر و برنامه‌ریزی ارسال شوند و بی‌هوا سمت مشتری پرتاب نشود. اگر شما کافه دارید یا می‌خواهید به جمع کافه‌دارها بپیوندید با دقت مطلب من را بخوانید. من در این مطلب، مختصات یک تبلیغات خوب را برای شما ترسیم می‌کنم.

در این مقاله ابتدا انواع روش‌های بازاریابی را که می‌تواند برای کافه شما مناسب باشد، معرفی می‌کنم و پس از آن برایتان شفاف می‌کنم که چرا بازاریابی پیامکی بهترین روش تبلیغاتی برای شماست. پس با حوصله این مقاله را مطالعه کنید.

بهترین روش‌های تبلیغاتی برای کافی‌شاپ‌ها

مهم‌ترین نکته در تبلیغات مشخص کردن هدف‌ است.

اولین سوالی که باید از خودتان بپرسید این است که:
شما در پی چه نوع کافی شاپی هستید؟

تصویر ایده‌آل‌تان از کافی شاپ تان در آینده چیست؟

به دنبال ایجاد یک کافی شاپ لوکس با سفارش‌های شیک و غذاهای عجیب غریبی که هیچ جای دیگری یافت نمی‌شود هستید یا کنجی دنج و آشنا که همیشه صدای مشتری‌های همیشگی شما در فضای آن می پیچد؟

 آیا می‌خواهید به صورت تخصصی روی قهوه کار کنید؟

تمرکزتان روی برنامه‌های جانبی کافه است؟

بعد از اینکه هدفتان را مشخص کردید باید مشخصۀ کافی شاپ تان را پیدا کنید. ویژگی منحصر به شما! چیزی که کافه شما را از سایر کافی شاپ ها متمایز می‌کند. سپس، به‌طور مداوم روی آن ویژگی کار کنید و آ‌ن را در تبلیغات‌تان برجسته کنید. لازم هم نیست حتماً ویژگی بزرگ و خاصی باشد، مثلاً صندلی‌های حصیری‌ که در ذهن من یادآور کافه رادیو است. پس با توجه به همۀ این موارد، استراتژی بازاریابی‌تان را مشخص و نوع تبلیغات‌تان را انتخاب کنید.

همانطور که می‌دانیم چند سال است که فرم‌ سنتی تبلیغات، کارکردهای سابق‌شان را از دست داده‌اند و دیگر پاسخگوی نیازهای تبلیغاتی نیستند. سابق بر این، به شخصه اگر می‌خواستم شامپویی بخرم، به داروخانه می‌رفتم و ناخودآگاه در میان قفسه‌ها ریتم تبلیغ گلرنگ که روزی صد مرتبه از تلویزیون پخش می‌شد در ذهنم تداعی می‌شد و بی‌اختیار گلرنگ را از قفسه برمی‌داشتم. اما امروز اگر بخواهم شامپویی بخرم اپلیکیشن دیجی‌کالا را باز می‌کنم، نظرات کاربران مختلف را درباره شامپوهای متفاوت می‌خوانم و بر اساس‌شان، شامپوی موردنظرم را انتخاب می‌کنم.

همانطور که می‌بینیم سطح آگاهی عمومی در جامعۀ روزبه‌روز در حال افزایش است. از آنجایی که در تبلیغات سنتی امکان تعامل با مشتری وجود ندارد. به همین دلیل، تبلیغات به شیوۀ سنتی پاسخگوی نیاز کاربران نیستند.

از آن طرف اهمیت قهوه در سطح بین المللی روزبه‌روز در حال افزایش است. به‌طوری‌که امروزه در سطح جهان قهوه پس از روغن، دومین کالایی است که میان مردم ردوبدل می‌شود.

نمود این آمار در جامعه به‌شدت دیده می‌شود: از آموزش‌های حرفه‌ای باریستا و قهوه گرفته تا آموزش‌های خانگی و گسترش روزبه‌روز قهوه فروشی‌ها. از طرفی دیگر، قهوه به‌عنوان یک صنعت تخصصی در جهان شناخته می‌شود که بسیار متنوع است. آدم‌ها متمایلند انواع قهوه‌ها را در کافه‌های متفاوت تست کنند.

در هیچ زمان دیگری، اینچنین استفاده از قهوه در ایران متداول نبود. درنتیجه، از آنجایی که این روزها این تجارت در صدر تجارت‌های جهانی قرار دارد، با برنامه‌ریزی و تبلیغات درست به‌راحتی می‌توانید کافه خود را به انبوه قهوه‌دوستان معرفی کنید. در ادامه انواع روش‌های تبلیغاتی که به درآمد کافی شاپ شما کمک می‌کند را معرفی می‌کنیم.

بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی فرصت مناسبی برای معرفی کافی‌شاپ شما هستند، به‌راحتی باعث می‌شوند که کافه شما دیده شود و خاطرات کافه‌تان توسط کاربران مختلف به اشتراک گذاشته شود. با این حال، متاسفانه عدۀ کمی هستند که از این روش به‌صورت اصولی استفاده می‌کنند.

راهنمای کامل تبلیغات رستوران و فست فود: چه کنیم مشتری‌ها صف بکشند؟حتما بخوانید: راهنمای کامل تبلیغات رستوران و فست فود: چه کنیم مشتری‌ها صف بکشند؟

اگر از شبکه‌های اجتماعی به‌درستی استفاده نشود می‌تواند باعث آسیب رسیدن و ایجاد خطرات جدی برای رستوران شما شود. مثلاً ارسال مطالب و عکس‌های مشابه به‌صورت مداوم برای بازدیدکنندگان شما خسته‌کننده خواهد بود و آنها اینطور فکر می‌کنند که شما مطلب خاص برای ارائه به آنها ندارید و به همین دلیل به مرور از شما نا‌امید خواهند شد. شما می‌توانید با ارسال مطالب مرتبط با کافی شاپ خود و همچنین، مطالبی مطابق با سلیقه مشتریان، پایگاه خوبی برای عده‌ای از جوانان ایجاد کنید.شبکه های اجتماعی

بجای ارسال لینک‌ها یا نقل‌قول‌های مختلف یکی پس از دیگری، سعی کنید تعامل‌ با مشتریان را افزایش بدهید. از آنها بخواهید عکس‌هایی که در کافه شما گرفته‌اند را با شما به اشتراک بگذارند. نظراتشان را درباره سفارش‌های مختلف برای شما بفرستند. حتی خاطره‌ای از کافه‌تان را با شما به اشتراک بگذارند. برای فعالیت و تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی می‌توانید به دیدوگرام مراجعه کنید.توییتر کافه

یک سایت راه اندازی کنید

راه‌اندازی سایت مزایابی زیادی برای کافی شاپ شما دارد، چراکه داشتن یک سایت امکانات زیادی به شما می‌دهد. این روزها از بازاریابی محتوا زیاد می‌شنویم. بازاریابی محتوا، یعنی نوشتن محتوایی که برای کاربران شما مفید است، محتوایی که نیاز کاربر را رفع می‌کند، به سوالات او جواب می‌دهد و دغدغه‌های او را برطرف می‌کند، همین باعث می‌شود که مخاطب به شما اعتماد کند و به مشتری شما تبدیل شود.

شاید فکر کنید که راه اندازی سایت بسیار هزینه‌بر است و به نیروهای متخصص فراوانی نیاز دارد. من به شما سامانه سایت ساز پرتال را معرفی می‌کنم. پرتال به شما کمک می‌کند تا با هزینۀ کم و در زمانی کوتاه، یک سایت فوق‌العاده راه اندازی کنید. بچه‌های پشتیبانی پرتال هم از صبح تا 10 شب آماده پاسخگویی به شما هستند. خب سایت را راه‌اندازی کردید، حالا می‌رسیم به ...

تبلیغات گوگل

6 میلیارد جستجوی روزانه و شبانه در گوگل و یاهو انجام می‌شود. خیلی از این جستجوگران به دنبال یک کافی شاپ دنج می‌گردند، کافیست خودتان را به آنها معرفی کنید تا به کافی شاپ شما سرازیر شوند. با تبلیغات کلیکی گوگل، به‌راحتی می‌توانید خودتان را در معرض دید این افراد بگذارید. البته دقت کنید که اگر قرار باشد تبلیغ گوگل ادز شما موثر و هزینۀ آن مناسب باشد، نیاز به یک تیم ماهر دارید تا پول و هزینه‌تان هدر نرود. نوین می‌تواند زمینه تبلیغات گوگل به شما کمک کند.

بازاریابی پیامکی

در مورد بازاریابی پیامکی تصورات غلطی وجود دارد مثل: هیچ کس دوست ندارد پیامک تبلیغاتی دریافت کند،  این دست پیامک‌ها هیچوقت به طور کامل مطالعه نمی‌شوند، با استفاده از پیامک نمی‌توان یک رابطۀ صمیمی با مشتری برقرار کرد، تبلیغ در شبکه‌های اجتماعی به مراتب تاثیر بیشتری نسبت به پیامک دارد.

این جملات، نشان‌دهندۀ آگاهی ناقص و مخدوش درمورد بازاریابی پیامکی است. بازاریابی پیامکیِ بی‌هدف، ناکارآمد است و مضر. بله! من هم خیلی از پیامک‌های تبلیغاتی را پاک می‌کنم. پیامک‌هایی که از سمت مشاغلی است که من مشتری‌شان نیستم. اما به‌طور مثال پیامک‌های کافه X را نه تنها پاک نمی‌کنم، بلکه با علاقه برای دیگران هم ارسال می‌کنم. چون من از مشتریان آنجا بودم و این پیامک برای من شمایلی آشنا از کافه‌ای است که می‌رفتم. اینجاست که بازاریابی پیامکی درست عمل می‌کند. بازاریابی پیامکی می‌تواند به‌عنوان یک ابزار تبلیغاتی عالی بازدهی داشته ‌باشد، فقط باید درست انجام شود.

در بازاریابی پیامکی روش کار به این‌صورت است که شما یک سامانه‌ پیامکی تهیه می‌کنید و با یک دایرۀ کوچک از مشتریان‌تان تبلیغات را آغاز و به تدریج شعاع دایره‌تان را بیشتر می‌کنید. در نتیجه، فقط کسانی که به کافه شما علاقه‌مندند پیامک‌هایتان را دریافت می‌کنند. این باعث می‌شود که پیامک تبلیغاتی شما برای مشتریان با بقیه پیامکهای تبلیغاتی فرق کند و محتوای آن به دقت دیده شود.

چرا بازاریابی پیامکی برای کافی شاپ ها مناسب است؟

در ادامه به شما خواهیم گفت که داشتن یک پنل اس ام اس، چگونه می‌تواند به کسب و کار شما کمک کند:

مشتریان کافۀ شما عاشق پیامک هستند

اکثر مشتریان شما را قشر جوان، نوجوان و دانشجو تشکیل می‌دهند. به همین دلیل، یک چیز در میان تمام اینها مشترک است که همۀ آنها بلا استثناء استفاده می‌کنند. تلفن همراه!

بنابرین مشتریان شما همیشه پیامک‌های خودشان را چک می‌کنند، حتی آن دستۀ اندکی که از نعمت موبایل هوشمند بی‌بهره‌اند، پیامک‌های خودشان را فراموش نمی‌کنند. نوعی صمیمیت و احساس دوستانه در ارتباطات پیامکی وجود دارد. شما به‌راحتی می‌توانید با انتخاب متون دوستانه این ارتباط صمیمی را از طریق پیامک تقویت کنید. پس می‌بینید که پیامک کم‌هزینه‌ترین، راحت‌ترین و دوستانه‌ترین ابزار برای ارتباط با مشتریان شماست.

ارسال پیامک با اجازۀ خود مشتری است

حتماً شما هم تجربۀ کلافه شدن از حجم انبوه پیامک‌های تبلیغاتی را داشته‌اید و حتی به دنبال راهی برای فرار از آنها بوده‌اید. تمام پیامک‌های تبلیغاتی که کلافه‌تان می‌کند، نمونه‌هایی ناموفق از بازاریابی پیامکی‌اند.

به‌طور مثال اگر شما به فروشگاه برند مورد علاقه‌تان رفته باشید و خودتان شماره موبایلتان را داده باشید که از تخفیف‌ها باخبر شوید، آیا باز هم پیامک تبلیغاتی آن برند آزرده‌تان می‌کند؟ مسلماً نه! این همان نوع بازاریابی پیامکی است که از آن صحبت می‌کنیم.

به عبارت دیگر، شما می‌توانید از مشتریانتان بخواهید با رضایت خودشان به خبرنامۀ پیامکی شما بپیوندند. کافیست آنها را از مزایای این خبرنامه مطلع کنید تا با روی باز به خبرنامه‌تان بپیوندند. به این ترتیب مطمئن خواهید بود که پیامک شما برای هیچ‌کس مزاحمت ایجاد نمی‌کند و به تصویر کافه‌ شما لطمه‌ای نخواهد زد، زیرا تمام این مشترکین پیامکی به کافۀ شما علاقه دارند و از پیشنهادهای شما استقبال می‌کنند.

پیامک یک ارتباط لحظه‌ای را میسر می‌کند

کافهمزیت دیگر پیامک، این است که بلافاصله بعد از ارسال توسط مخاطب دریافت می‌شود و این یعنی شما می‌توانید در زمان‌های خلوت هم مشتریان را به کافۀ خودتان سرازیر کنید. کافیست یک پیشنهاد خوب پیامکی برایشان ارسال کنید و انگیزۀ لازم را برای سرزدن به کافه به آنها بدهید. آمار نشان می‌دهد که بیش از 90% پیامک‌ها ظرف چند دقیقه خوانده می‌شوند، پس، حتی این نگرانی هم وجود ندارد که پیامک شما خوانده نشود.

شما فقط مشتریان واقعی را هدف می‌گیرید

برخلاف سایر روش‌های بازاریابی، در این روش شما فقط برای طیف مشتریان خودتان تبلیغ می‌کنید. اما این‌کار چه سودی دارد؟ همانطور که گفتیم در بازاریابی پیامکی شما قرار است طیف مشتریانتان را گسترش دهید. بنابراین، تبلیغات شما برای کسانی است که می‌دانید اهل کافه رفتن هستند و مهم‌تر از آن، به کافه‌ شما مراجعه کرده‌اند.

30 نمونه پیامک تبلیغاتی + چگونه با متن پیامک تبلیغاتی مخاطب را هیپنوتیزم کنیم!؟حتما بخوانید: 30 نمونه پیامک تبلیغاتی + چگونه با متن پیامک تبلیغاتی مخاطب را هیپنوتیزم کنیم!؟

مثلاً یک پیرزن 80 ساله که محال است مشتری شما باشد، پیامک شما را مطالعه نخواهد کرد. این دقیقاً همان تبلیغات هدفمندی است که همۀ جوانب را در نظر گرفته‌ است.

ارسال پیامک هزینۀ چندانی ندارد

یکی از دلایلی که باعث شده کسب‌وکارهای کوچک چندان به سراغ بازاریابی پیامکی نیایند، تصوری است که از هزینۀ این نوع تبلیغات دارند.

برخلاف تصور آنها، پیامک نسبت به سایر روش‌های بازاریابی هزینۀ بسیار کمتری دارد و در عین حال می‌تواند بازده بسیار بالایی داشته باشد. ارسال هر پیامک نهایتاً 18 تومان برای شما هزینه خواهد داشت، رقمی که حتی به چشم هم نخواهد آمد. اگر شما به 100 نفر پیامک تخفیف ارسال کنید، تنها هزار و هشتصد تومان خرج تبلیغات‌تان کرده‌اید.

حالا تصور کنید اگر فقط یک نفر از مشتریان از پیشنهاد شما استقبال کند، نسبت سود به هزینه شما چقدر خواهد بود؟

کاربردهای سامانه پیامک برای کافی شاپ چیست؟

شما می‌توانید برای کافی‌شاپ خودتان برندسازی کنید. برای این کار شما می‌توانید یک جمله کوتاه تبلیغاتی برای کافی شاپ تان تعیین کنید؛ مثلاً سام کافه شعار قهوه تلخ نیست را برای خودش انتخاب کرده است.

این کار می‌تواند به پیامک‌های شما اعتبار ویژه‌ای ببخشد. همچنین به‌وسیله پیامک می‌توانید سایر روش‌های بازاریابی‌تان را پوشش بدهید. با استفاده از پیامک می‌توانید اینستاگرام، کانال تلگرام و سایر پایگاه‌های اجتماعی خودتان را هم به مشتریان معرفی کنید.

کافی‌شاپ خودتان را مطرح کنید

اکثر آدم‌ها، کشف یک کافۀ جدید را مثل یک ماجراجویی تازه می‌بینند و از آن استقبال می‌کنند. بنابراین اگر در شروع کار خودتان هستید، به‌راحتی یک پیامک انبوه برای کسانی که در حوالی شما زندگی می‌کنند، بفرستید.

این پیامک می‌تواند حاوی یک پیشنهاد ویژۀ مدت‌دار برای آنها باشد. مثلاً یک تخفیف سه روزه! آنها از وجود شما مطلع خواهند شد و به شما مراجعه می‌کنند و رونق گرفتن تجارت‌تان، شتاب بیشتری خواهد گرفت.

کافه رادیو
در مراسم افتتاحیه کافه ما شرکت کنید و در قرعه‌کشی مراسم جایزه بگیرید.

مشتریان را از جدیدترین اخبار و رویدادهای کافه مطلع کنید

"آیا یک نوشیدنی جدید به منوی خود اضافه کرده‌اید؟"، "آیا قرار است یک جلسۀ نمایشنامه‌خوانی یا یک کنسرت در کافۀ خود داشته باشید؟" با پیامک این موضوع را به اطلاع مشتریان برسانید و از آنها دعوت کنید این نوشیدنی جدید را امتحان کنند.

برای اینکه مطمئن شوید تمام مشتریان از این موضوع مطلع هستند یک پیامک برایشان ارسال کنید و زمان این رویداد را به آنها خبر دهید. آیا قصد دارید به مناسبت سالگرد تاسیس کافی شاپ تان به مشتریان خود تخفیف دهید؟ خب، پیامک می‌تواند برای پخش این خبر به شما کمک کند. به این ترتیب، مطمئن خواهید بود که پیامکتان به دست تک تک مشتریان خواهد رسید.

کافه رادیو
برای شرکت در اجرای موسیقی راک که فردا در کافه برگزار می‌شود عدد 1 را به سامانه ما ارسال کنید.

با یک کوپن تخفیف به مشتریان دائمی خودتان پاداش دهید

خدمت‌رسانی بهتر به مشتریان در نهایت به نفع هر دوی شماست. با ارسال یک کوپن پیامکی به مشتریان می‌توانید از اینکه شما را انتخاب کرده‌اند و در خبرنامۀ پیامکی شما عضو شده‌اند، تشکر و قدردانی کنید. به این ترتیب مشتریان از خدمات شما رضایت بیشتری خواهند داشت و بیشتر تشویق می‌شوند تا به کافه شما سر بزنند و البته، خبرنامۀ پیامکی شما هم محبوبیت بیشتری پیدا می‌کند.

کوپن پیامکی حتی در زمان‌های خلوت کاری هم به کمکتان می‌آید. کافیست یک پیامک به مشتریان بدهید و یک کوپن با مدت زمان محدود در اختیارشان بگذارید. کوپنی که بسیاری از آنها را به سمت کافۀ شما می‌کشاند.

کافه رادیو
از اینکه به سامانه پیامکی ما پیوسته‌اید ممنونیم. هدیه ما به شما یک کد تخفیف 10 درصد به مدت 2 هفته است.

اپراتور 9999 چیست؟ + شرایط دریافت خط 9999حتما بخوانید: اپراتور 9999 چیست؟ + شرایط دریافت خط 9999

با ارائه یک پیشنهاد خوب صندلی‌های خالی کافه را پر کنید

حتماً روزهایی هستند که از خلوتی و کسالت کافی شاپ خودتان کلافه‌اید. برای اینکه از شلوغ بودن همیشگی کافه‌تان اطمینان حاصل کنید، می‌توانید در این مواقع به مشتریان پشنهادهای ویژه‌ای را ارائه بدهید.

آنی بودن پیامک، باعث می‌شود این ابزار بهترین راه رسیدن به این مقصود باشد. آیا می‌خواهید افراد بیشتری صبحانه را در کافۀ شما صرف کنند؟ در کنار صبحانۀ خود یک نوشیدنی رایگان بدهید و با پیامک مشتریان را مطلع کنید. ایام تعطیل درآمد شما کمتر می‌شود؟ پیامکی بفرستید و به مشتریان خبر بدهید که تخفیفی برای این ایام در نظر گرفته‌اید.

کافه رادیو
برای صرف صبحانه خود در روزهای تعطیل به ما مراجعه کنید و نوشیدنی خود را مهمان کافه رادیو باشید.

برای مشتریان‌تان یک نظرسنجی یا مسابقه برگزار کنید

درگیر کردن مشتری برای حفظ وفاداری او به شما امری لازم است. برای این کار می‌توانید یک نظرسنجی برای مشترکان خودتان برگزار کنید یا یک مسابقه برای آنها ترتیب دهید. برای مثال می‌توانید بپرسید که دوست دارند از بین 4 نوشیدنی کدامیک از آنها به منوی شما اضافه شود. بعد از اتمام نظرسنجی به آنها اطلاع دهید که نوشیدنی منتخب کدام بوده است و آنها را در جریان اضافه شدن آن به منوی خودتان بگذارید.

به این ترتیب، آنها احساس نزدیکی بیشتری به شما خواهند کرد و احتمالاً بیشتر به سراغتان می‌آیند. حتی فروش بالای این نوشیدنی جدید شما نیز تضمین‌شده خواهد بود. همچنین می‌توانید یک مسابقه پیامکی برگزار کنید و برای برندۀ این مسابقه یک جایزۀ خوب در نظر بگیرید. برای مثال به او اجازه دهید تا یک سقف اعتبار از منوی شما سفارش دهد.

کافه رادیو
برای شرکت در مسابقه ماهانه قهوه دادن عدد 1 را به سامانه ما ارسال کنید.

کافی شاپ شما، امروز شلوغ تر از همیشه خواهد بود!

با ارسال پیامک به محله و منطقه خود، مشتریان جدیدی را جذب کنید و با ارسال پیشنهادات ویژه، تبریک تولد و... به مشتریان فعلی و جدید خود آن ها را حفظ کنید.
10% تخفیف!
MPC10
کپی کد
برای ارسال پیامک تکی و انبوه همین الان ثبت نام کنید
ثبت نام و ارسال پیامک آنی

نتیجه گیری

کافه‌ها از گذشته چه در ایران و چه خارج از کشور از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند. کافی شاپ‌ها همیشه از فضاهای مورد علاقه اقشار متفاوت با رویکردهای متفاوت هستند: پاتوق روشنفکران، دوستداران قهوه که روز به روز در حال گسترش هستند، جوان ها، نوجوان ها و ...

بنابراین، این حرفه ابعاد متعدد و کیفیات متفاوتی دارد و صنعتی درآمدزا به حساب می‌آید. بیشترین توجه شما در تبلیغات باید متمرکز روی تصویری باشد که در ذهن مشتری می‌سازید. این همان اصلی است که به برندینگ شما کمک می‌کند و شما را در مقابل رقیبانتان منحصر‌به‌فرد می‌کند.

ابتدا لیست مشتریان خودتان را تهیه کنید. سپس با یک برنامه‌ریزی مناسب برای انواع مشتریان پیامک‌های متفاوت و مرتبط بفرستید. مطمئن باشید که با صرف کمی وقت می‌توانید پایگاه مشتریان خوبی را برای کافی شاپ خود ایجاد کنید.

اگر علاقه دارید یک کمپین پیامک تبلیغاتی راه اندازی کنید، با ما تماس بگیرید. کارشناسان فنی ملی پیامک می‌توانند بر اساس نوع فعالیت و تجارت شما، برایتان روش و شیوه‌های متفاوت تبلیغاتی تعیین کنند و برای کسب درآمد بیشتر یاری‌تان کنند.

درصورتی که به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید یا سوالی برایتان پیش آمده است، با بخش پشتیبانی ملی‌پیامک به شماره تلفن 02163404 تماس بگیرید.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید
59دیدگاه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!
ارسال دیدگاه

 • نداف

  04 شهریور 1400، 09:29

  شما وب سرویس پیامکی برای اپیلیکیشن هم دارید؟
  یا صرفا خدماتتون برای سایت ها قابل انجام هست؟

  • زهره تاجیک

   23 دی 1402، 16:06

   درود بر شما،
   بله! برای اپلیکیشن هم میتونید از وبسرویس استفاده کنید.

 • نسترن بابلی

  07 مرداد 1400، 08:26

  من همین طوری با این پیامک تبلیغاتیا به بازی مافیا دعوت شدم و توی پیامک گفته بود اگر میخوای اطلاعات بیشتر کسب کنی عدد 5 رو بفرست وقتی فرستادم در جواب برام اومد که ساعت فلان بیا کافه
  خیلی جالب بود برام پس اینطوری ارسالش انجام میشه

  • نیلوفر اکبریان

   09 مرداد 1400، 09:33

   بله! پاسخگوی خودکار دارند.

 • کافه بانی

  06 مرداد 1400، 17:49

  من میخوام برای تبلیغات کافم که در میدان ونک واقع شده است هر کس که از 100متری کافه بنده عبور میکنه یک پیامک با این متن (الان دیگه وقته قهوست_کافه بانی(لوکیشن) براشون ارسال بشه شما میتونید درانجام این امر منو راهنمایی بفرمایید؟ممنون

  • نیلوفر اکبریان

   09 مرداد 1400، 09:43

   سلام روزتون بخیر.
   برای این مورد پیشنهاد می‌کنم از خدمات همراه اول استفاده کنید.
   اما اگر می‌خوایین که بازخورد بهتری بگیرین، بهتره که از قبل برای هم محله‌ای‌های خودتون پیامک بفرستین تا با آمادگی کامل برسند خدمت شما! ممکنه هر رهگذری کاری یا عجله‌ای داشته باشه و باعث بشه که هزینۀ تبلیغاتتون بیشتر بشه!

 • رستوران حسین

  15 تیر 1400، 09:31

  سلام؛ نمونه متن های جالبی برای استفاده گذاشتید من خودم رستوران دارم توی فرحزاد و دارم از پنل شما استفاده میکنم و به مشتری های خودم توی روزهای جمعه و پنج شنبه ارسال میکنم و خدارو شکر هم راضی هستم تو روز های آخر هفته حداقل رستورانم خالی نیست

 • ابراهیمی نژاد

  14 تیر 1400، 13:04

  سلام خسته نباشین ما کافه رو در ماه آینده میخوایم تازه تاسیس کنیم و نیاز به یه پنل پیامکی داریم که بانک شماره های محدوده کافه رو داشته باشه
  خودمون هم یکسری شماره از طریق نظرسنجی ها جمع آوری کردیم و میخوایم بصورت دسته بندی شده در پنل ذخیره و در زمان های مختلف اطلاع رسانی کنیم لطفا در خصوص انتخاب نوع پنل راهنمایی کنید.
  ممنون

  • نیلوفر اکبریان

   09 مرداد 1400، 09:55

   سلام ممنون از شما،
   پیشنهاد می‌کنم از پنل شرکتی یا تجاری که بانک شماره‌های آپدیت و کامل رُ دارند، استفاده بفرمایین!

 • کافه شمس

  14 تیر 1400، 12:40

  سلام ما یک کافه رستوران داریم از پنل شما استفاده میکنیم و از قسمت بانک شماره ها برای جذب مشتری خیلی خوب عمل کردیم و از روی نقشه ارسال پیامکهامونو به اون نقطه که کافمون هست و نقاط اطراف ارسال کردیم مشتری جذب کردیم و خداروشکر راضی هستیم فقط سوال بنده اینه ما سایت کافمونم بالا اوردیم و به صورت انلاین هم خدمات میدیم خواستم بدونم پنل که داریم امکان اتصال به سایت داره که از خدمات وب سرویس سامانه شما نیز استفاده کنیم؟
  سپاس

  • نیلوفر اکبریان

   09 مرداد 1400، 10:02

   سلام دوست عزیز، کاربری شما رُ به علت محرمانه بودن اطلاعات و حفظ حریم شخصی شما، نمی‌تونم قرار بدم اما نظرتون رُ منتشر می‌کنم چون ممکنه سوال یه نفر دیگه هم باشه! با توجه به اینکه پنل شما از نوع تجاری هست که کامل‌ترین پنل سامانه هست، پس قابلیت اتصال به وب‌سرویس سامانه رُ دارید.

 • فاطمه شمسی

  13 تیر 1400، 19:03

  من همین جوری با کافه نولان اشنا شدم . واقعا باحال بود برام پیامک اومد که : کله سحر اگه کله پاچه خور نیستی بیا پیش ما
  منم رفتم
  حالا سری های بعدی که رفتم ازشون پرسیدم این پیامکه رو چجوری فرستادین که شمارو معرفی کردن
  درکل ممنون از شما

 • سعید کریمی

  13 تیر 1400، 18:54

  من یه کافه میرم.
  خیلی باحاله همیشه شماره ام رو میگیره. یه درصدی از مبلغی که سفارش میدم رو به عنوان اعتبار برای سری بعدی در نظر میگیره و مبلغ رو اس ام اس میکنه برام
  این روش به نظر خیلی بازدهی داره.
  ممنون از مقاله تون

 • کافه شانا

  24 اسفند 1399، 10:55

  واقعا دم ملی پیامک و تیم حرفه ایش گرم من چهار سال پیش با هاشون آشنا شدم و از شون پنل خریدم همین پنل اقتصادی شونو گرفتم و برای رستورانم که تازه تاسیس بود آون موقع برای افتتاحیه اس ام اس زدم به هر کسی که می شناختم و حسابی روز افتتاحیه ام شلوغ شد بعد از اون هم هر ایونتی که میشد توی کافه ام با اس ام اس به مشتری هام اطلاع رسانی می کردم و این جوری جای سوزن انداختن نبود
  ممنون ازتون
  امیدوارم کسب و کارهای دیگه ام بتوونن مثل من قوی شروع کنن و ادامه بدن به لطف و کمک شما

 • کوشا قلیپور

  22 اسفند 1399، 14:47

  من خودم توی یه باشگاه کافه دارم و به صاحب باشگاه گفتم که از این پنل پیامکی ها تهیه بکنه و برای باشگاه تبلیغات و برای این موضوع کرونا هم نوبت دهی رو از طریق همین پیامک انجام بده .
  درکل راه بسیار عالی هستش و به بقیه دوستان پیشنهاد میکنم.

 • میلاد بیات

  21 اسفند 1399، 14:33

  سلام؛ ما یه کافه بازی هستیم توی جردن و دوتا شعبه دیگه هم داریم توی جاهای مختلف شهر ما خیلی وقته که شماره مشتری های خودمون رو میگیریم و الان میخواییم یه بسته خریداری کنیم نیاز هایی که ما داریم ارسال پیامک نظرسنجی و قرعه کشی هستش و ارسال پیامک تبلیغاتی ما باید کدوم بسته رو خریداری کنیم؟

  • نیلوفر اکبریان

   23 اسفند 1399، 15:35

   جناب بیات پنل تجاری باید تهیه کنید و تعرفه رُ از لینکی که براتون گذاشتم، می‌تونید ببینید

 • زینلی

  20 اسفند 1399، 14:36

  سلام ما برای کافه جدیدی که تازه تاسیس کردیم از پنل های شما استفاده میکنیم و خدارشکر قسمت بانک شماره ها برای جذب مشتری خیلی خوب جواب داده و مشتری جذب کرده ولی برای مشتری های حال حاضرمون میخوام یه حرکتی بزنیم و تو روز تولدشون پیامک تبریک تولد همراه با کد تخفیف ارسال کنیم
  راهنمایی میکنید این امکان روی کدوم پنل فعاله؟ پنل ما اقتصادیه و خطای عدم دسترسی میده

  • نیلوفر اکبریان

   10 فروردین 1400، 16:25

   دوست عزیز برای ارسال پیام تبریک تولد و هر پیام مناسبتی دیگه باید پنل تجاری یا شرکتی داشته باشید

 • رضا فربدی

  20 اسفند 1399، 13:23

  سلام من پیج اینستاگرامی دارم برای کافی شاپم
  حالا میخوام از پنل های پیامکی برای ارسال لینک پیجم استفاده کنم آیا مورد امکان پذیره؟
  که هم پیج اینستام رو به لیست مشتریان خودم که شماره هاشون را دارم ارسال کنم و هم به مناطق و محدوده های اطراف کافم بفرستم؟

  • نیلوفر اکبریان

   20 اسفند 1399، 14:53

   بله دوست عزیز اگر از خط 3000 یا 50004 استفاده کنید، می‌تونید ارسال لینک داشته باشید

 • کافه هنری پدرخوانده

  18 اسفند 1399، 18:25

  به نام خالق دوست
  مطلبی که منتشر فرمودین کاملا منو مجذوب خودش کرد.
  اما تصویری که منتشر فرمودین، تصویر توییتر هستش و بنا به الگوبرداری از مقاله شما باید توی توییتر هم فعالیت داشته باشیم؟
  و آیا راهی وجود داره که سفارش رو پیامکی دریافت کنیم و منوی کافه خیلی شیک و مجلسی از طریق پیامک براشون ارسال بشه؟

  • نیلوفر اکبریان

   14 فروردین 1400، 14:11

   اگر مشتریان شما در توییتر هم فعال باشند، جای شما حتماً اونجا خالیه
   بله دوست عزیز، می‌تونید منو رُ به صورت پیامک برای مشتری ارسال کنید و بعد کد سفارش براش بفرستید
   با تیم پشتیبانی 02163404 باید در این مورد صحبت کنید تا در مورد دریافت پنل و ارسال منو راهنمایی‌تون کنند

 • امیرحسین خدابنده لو

  17 اسفند 1399، 08:57

  من چند وقتی هست برای کافم پنل پیامکی خریدم و هرزگاهی به مشتری هام ارسال پیامک میکنم یادشون بندازم که میتونن با رعایت پروتکل های بهداشتی بیان کافه و کنار ما باشند خداروشکر بازدهی خوبی هم داره.
  خواستم تشکرکنم ازتون.
  ممنون از ملی پیامک

 • کافه ژین

  05 اسفند 1399، 09:57

  سلام
  من دقیقا یک کافه دارم که از پنل شما دارم استفاده میکنم و واقعا راضی هستم منوی کافه رو برای مخاطب های ویژه ی خودم می فرستم و چیزی که می خوان رو برام پیامک می کنن در صورتی که موجود باشه براشون در اسرع وقت ارسال میکنم و واقعا کارم در حال حاضر خیلی خوب پیش میره
  خواشتم فقط تشکر کنم و خداقوت بهتون بگم

 • احمد

  27 بهمن 1399، 00:12

  چجوری میتونم تنظیم کنم مشتری با ارسال عدد یک به شماره من منوی کافه رو دریافت کنه؟
  میخوام شمارشون رو هم جمع کنم

  • نیلوفر اکبریان

   28 بهمن 1399، 08:15

   دوست عزیز در قسمت ارسال ویژه پنل وارد بشید و از ابزار کدخوان استفاده کنید.

 • سینا

  25 بهمن 1399، 15:12

  سلام و وقت بخیر ممنون از مقاله جالبتون خواستم بپرسم از شما که برای این روزهای کرونا که ممنوعیت تردد تا ساعت 10 شب وجود داره و نمیشه کافه ها را تا ساعت 11 شب مثل قبل باز گذاشت چه پیشنهادی میشه داشت تا فروش کافه و رستوران بالا بره و از راه فروش بتونیم دوباره رستورانمون رو احیا کنیم و خدماتمون رو بیشتر کنیم ممنون میشم اگرر بیشتر اطلاعات مفید در این زمینه بهمون بدید.

 • هانیه

  23 بهمن 1399، 17:40

  سلام
  ما یه کافه داریم به اسم حس خوب توی محدوده کن هستش میخواستم وقتی مشتری رزور وقت انجام میده من براش به یه پیامک ارسال کنم و غذایی که اون رو سرو میکنمی آیا این مورد امکان پذیر هستش.

  • نیلوفر اکبریان

   26 بهمن 1399، 15:06

   دوست عزیز اگر رزرو از طریق سایت انجام بشه، می‌تونید با خدمات وب‌سرویس پیام تائید رزرو براشون ارسال کنید

 • فرید ابدالی

  22 بهمن 1399، 17:47

  من یه کافه دارم که توی باشگاه هستش . با مدیریت باشگاه صحبت کردیم و یک پنل تهیه کردیم که برای باشگاه تبلیغ میکنیم و ساعت حضور ورزشکاران رو اعلام میکنیم هم باشگاه خلوته هم هیچ ساعتی باشگاه خالی نیست و به کافه هم سر میزنن.
  با تشکر از شما

 • کافه تئاتر

  22 بهمن 1399، 17:44

  اقا سلام خوب هستین به امید خدا؟
  من ازتون پنل گرفتم و تقریبا تونستم یکم مشتریامون رو بیشتر کنم، فقط وسطای هفته یه مقدار مشتری کمه. راهکاری دارین که بتونم وسط هفته هم مشتریا رو جذب کنم ؟ واقعا تشکر میکنم از سامانه خوبتون

  • نیلوفر اکبریان

   29 بهمن 1399، 15:40

   دوست عزیز از ارسال کد تخفیف برای اواسط هفته استفاده کنید

 • آریا

  14 بهمن 1399، 12:52

  سلام من از پیج اینستاگرامتون باهاتون آشنا شدم و تبلیغات کافه رو شروع کردیم با اینکه کرونا باعث کاهش مشتری های قبلیمون شد ولی با این تبلیغات تونستیم افراد جدیدی رو به کافه جذب کنیم و خواستم هم ازتون تشکر کنم و هم اینکه یه توضیحی بدین که از یه پنل برای دوتا کسب و کار میشه استفاده کرد یا باید پنل جداگانه ای تهیه کرد؟

  • نیلوفر اکبریان

   15 بهمن 1399، 08:20

   دوست عزیز نیازی به دو تا پنل نیست ولی باید درخواست خطوط جداگانه بدین

 • زهیر نامداری

  14 بهمن 1399، 10:39

  من کافه دارم و اصولا هم قشرجوان جامعه به کافه ما سر میزنن پنل پیامکی ملی پیامک دارم و بایته پیامک تبلیغاتی به صورت سن و جنسیت استفاده میکردم اما در حال حاضر به دلیل اپدیت این ماژول در حال حاضر از داخل پنل در دسترس نیست میشه بپرسم اپدیت این ماژول چقدر زمان میبره و چه زمانی برای من داخل پنل در دسترس خواهد بود تا بتونم مثله سابق ارسال به سن و جنسیت داشته باشم؟
  تشکر از شما

  • نیلوفر اکبریان

   15 بهمن 1399، 08:36

   دوست عزیز متاسفانه ابزار سن و جنس در حال حاضر قابل استفاده نیست و بعد از به‌روزرسانی به اطلاع کاربران ملی پیامک می‌رسه.

 • گلناااز

  13 بهمن 1399، 10:06

  من در این دوران کرونا به کافه ای رفته بودم با دوستانم که در این کافه وقتی رسیدیم برای اینکه منوی کاغذی به ما ندهند برای رعایت پروتکل ها ازمون خواستن عدد 1 را به شماره ای پیامک کنیم و بعد در پاسخ لینکی برای ما ارسال شد که در آن لینک منوی کافه شون بود که ما از این طریق منوشون رو دیدیم و سفارش دادیم، به نظرم خیلی ایده جذابی بود و خیلی راه خوبی هستش تا همه ی کافه ها از این روش استفاد کنن.

 • کامیار جوادی

  11 بهمن 1399، 11:04

  الان تو شرایطی که هستی که نمیشه خیلی کافه و رستوران رفت ارسال پیامک کد تخفیف ارسال منو ها و افر های ویژه ای که میدن خیلی گزینه ی خوبی برای تبلیغات و هم برای سهولت در کار مردم شده خسته نباشید می گم بهتون

 • زهرا جمالی

  01 بهمن 1399، 11:15

  سلام و وقت بخیر ممنون از مقاله مفید و کاربردی تون. من عضو خبرنامه یکی از کافی شاپ های تهران هستم و این کافی شاپ هر سال روز تولدم و روز زن برام کد تخفیف ارسال می کنه و کلی از این کارش ذوق می کنم و خوشحال میشم من هم در عوض به توی کافی شاپشون جشن تولدم رو برگزار می کنم و دوستانم رو دعوت می کنم و کلی برام خاطره میشه . می خوام بگم که چقدر مهمه برای یک رستوران یا کافی شاپ که شماره مشتری شو داشته باشه

 • مهسا اصلاحی

  30 دی 1399، 18:32

  یه کافه میرم همیشه، بعد از پرداخت صورتحساب یه پیامک برام میاد و یه درصدی از اون مبلغی که پرداخت کردم رو به عنوان اعتبار بهم هدیه میده که دفعه بعد رفتم با نشون دادن پیامک اون اعتبار رو از صورت حسابم کم کنه… و این روند روی هر فاکتور ادامه داره
  بنظرم خیلی جذابِ

 • بهاره زندى

  20 دی 1399، 00:47

  بهتر ايده براى كافه ها تو اين دوران كرونا ميتونه اين باشه مه به جاى اينكه منوى كاغذيشون رو دست به دست به مشترى بدن از مشترى بخوان مثلا عدد ١ رو پيامك كنن تا لينك منو براشون ارسال بشه و خيلى هم تو اين اوضاع عاليه.

 • جواد پناهی

  13 دی 1399، 20:46

  واقعا ارسال کد تخفیف برای کافه و رستوران ها خیلی جذابه من خودم چند ساله یه کافه میرم به خاطر این که تخفیف های خوبی برام ارسال میکنه موقع هایی که تخفیف بزرگی هم که میده با دوستام میرم این طوری هم من فراموشش نمیکنم هم دیگه مشتری ثابتش شدم

 • محمدعلی چ

  10 دی 1399، 13:07

  ممنون بابت مطالب خوبتون
  من از سامانه شما قبل از کرونا استفاده میکردم و شب هایی که موسیقی زنده داشتیم و اطلاع رسانی میکردیم و خیلی هم استقبال میشد.
  متاسفانه بخاطر کرونا دنبال راه های دیگه برای جذب مشتری از پیامک بودم که این مقاله رو دیدم و جا داره ازتون تشکر کنم همیشه یه راهی برای جذب مشتری دارید.
  خیلی عالیه

 • پدرام

  09 دی 1399، 15:09

  ببخشید شما فرض کنید من بخوام تووو همون محدوده ای که کافم هست همون لحظه به همون افرادی که توو محدوده کافم هستن ارسال پیامک انجام بدم این امکانش هست و اگر هسj میشه خواهش کنم شرایطشو توضیح بدید؟اصلا اسم این امکان چیه؟به درد ما کافه دارها میخوره ممکنه این روش ادمارو تشویق کنه همون لحظه به کافه ما تشریف بیارن؟

  • نیلوفر اکبریان

   11 دی 1399، 09:58

   دوست عزیز میتونین ارسال منطقه‌ای داشته باشید و یا امکان ارسال از روی نقشه رو امتحان کنین. مثلاً اگر کافتون جای شلوغی هست، برای آخر هفته میتونین پنل رو تنظیم کنین که ساعت 4 یا 5 به همون منطقه پیامک فقط ارسال بشه

 • امیرحسین

  07 دی 1399، 21:48

  همین که بعضی از کافه ها سفارشات و منو و ساعت کاری شونو اطلاع رسانی میکنن با توجه به شرایط موجود به نظرم جای تقدیر و تشکر داره …

 • کیارش سلطانی

  01 دی 1399، 00:37

  خیلی خوب بود فقط یک سوال برای بنده پیش میاد ما از کجا متوجه بشیم که پیامک ما به دست مشتری خودمون رسیده با برای تبلیغات تو منطقمون پیامک ها به دست افراد میرسه این برای بنده خیلی مهمه

  • نیلوفر اکبریان

   01 دی 1399، 08:54

   دوست عزیز بعد ارسال میتونین فایل گزارش رو که به صورت اکسل براتون فرستاده شده، مطالعه کنین

 • ستایش

  25 آذر 1399، 11:17

  کدوم پنلو به کافه دار ها پیشنهاد میکنین؟ یه ویدیو هم توی اینستاگرامتون برای فرستاده بودن که در مورد همین کافه دار ها بودش، از اونجا ساعت ارسال پیامک رو فهمیدم که باید عاقلانه انتخاب بشه. من حدود 280 تا شماره موبایل مشتری دائم دارم، به جز اینا، میخوام مشتری جدیدتر هم بگیرم کدوم پنلو بگیرم بهتره؟

  • نیلوفر اکبریان

   26 آذر 1399، 08:46

   سلام دوست عزیز، برای این تعداد ارسال، پنل اقتصادی مناسبه که علاوه بر ارسال به شماره‌های خودتون بتونین به صورت منطقه‌ای هم پیامک بفرستین!

 • بهمن محدثی

  25 دی 1396، 16:46

  مطلبتون جامع و مفید بود. با اینکه من کارم مربوط به کافه نبود، اما مواردی که مطرح کردید من رو ترغیب کرد به خوندن مطلب تا انتها و اگر کسی از دوستانم دنبال چنین چیزی باشه حتما بهش معرفی می کنم.

  • الینا اله‌بیگی

   07 بهمن 1396، 09:30

   خیلی ممنون آقای محدثی! خیلی لطف می کنید

 • مهسا.ن

  22 آبان 1396، 06:28

  خيلي خلاقانه و جذاب بود مطلبتون

  • الینا اله‌بیگی

   22 آبان 1396، 09:23

   ممنون از شما

 • رزاق

  06 آبان 1396، 19:50

  بسیار مطلب راهگشایی بود.کاش ایرانسل و همراه اول نیز این مطلب را مطالعه میکردند تا از این امکان به صورت گاه و بی گاه و بعضا در ساعت ۵ صبح استفاده ننمایند.

  • الینا اله‌بیگی

   09 آبان 1396، 08:04

   کاملا حرفتون درسته! ممنون از شما

 • س . ر67

  03 آبان 1396، 12:25

  خیلی زیبا نوشتین وتوضیح دادین. مطمئنم نکات جالب و مهمی که عنوان کردید صاحبان کسب وکار را تشویق می کند برای بازنگری در تبلیغاتشون.

  • الینا اله‌بیگی

   03 آبان 1396، 13:23

   ممنون از شما

ارسال پیامک از اینترنت

ارسال و دریافت پیامک تکی و انبوه با شماره های اینترنتی
مشاهده تعرفه ها 3 روز تست رایگان

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.

پنل خود را انتخاب کنید