مزایا و کاربردهای پیامک برای گالری ها

مزایا و کاربردهای پیامک برای گالری ها

Engagements Icon
0


اگر شما یک هنرمند یا صاحب یک گالری برای برپایی نمایشگاه آثار هنری هستید، احتمالا به این فکر می کنید که چگونه می توانید کسب و کار خود و هنرمندانی که به گالری شما برای برپایی نمایشگاهشان اتکا کرده اند را رونق بخشید. بعضا در حین گفت و گو با دیگران و یا خواندن گزارشاتی در مجلات، روزنامه ها یا اینترنت، مطالبی درباره ی شیوه ی جدیدی از بازاریابی به نام "بازاریابی پیامکی" شنیده و یا خوانده اید اما اطلاعات کافی نسبت به آن ندارید. گالری هایی را در سراسر شهر می شناسید که در هنگام برپایی هر نمایشگاهی با استفاده از سامانه ارسال پیام کوتاه به مشتریان خود، آنها را از برگزاری این رویدادها مطلع می سازد و همواره سالن های برگزاری نمایشگاه هایشان با استقبال پر شور مردم روبرو می شود. اکنون شما می خواهید از این سامانه ی تبلیغاتی برای گالری خود استفاده نمایید و به اطلاعاتی درباره ی نحوه ی استفاده از این سیستم تبلیغاتی نیاز دارید. بنابراین به شما پیشنهاد می کنیم که این مطلب را تا انتها مطالعه فرمایید تا اطلاعاتی مختصر اما مفید درباره مزایا و کاربردهای سامانه ارسال پیام کوتاه برای گالری ها و نمایشگاه ها به دست آورید.

بازاریابی پیامکی چیست؟

ساده بگوئیم، بازاریابی پیامکی به معنی استفاده از سامانه ارسال پیام کوتاه برای تبلیغ کسب و کار است. بازاریابی پیامکی روشی بسیار کم هزینه و موثر برای تبلیغ یک تجارت است و به صاحب کاران اجازه می‌دهد که از محبوبیت بالای پیامک برای افزایش سود و وفاداری مشتریان خود استفاده کنند. امروزه همه ی ما به طرزی عجیب با تلفن همراه خود در ارتباطیم . می توان گفت که این رفتار نوعی از اعتیاد محسوب می شود . در سال ۲۰۱۳ استفاده از تلفن همراه در سراسر جهان به خصوص در میان جوانان به ۱۳۰% رسید این آمار به این معنی است که در کشوری با ۲۳ میلیون جمعیت، به طور تقریبی ۳۰ میلیون تلفن همراه وجود دارد .

هنگامی که ایمیل های تبلیغاتی همگی مخفی می شوند یا به عنوان اسپم شناخته می شوند، تبلیغات پیامکی مستقیم به صندوق دریافت تلفن همراه مشتری می رسند . این نکته بر کسی پنهان نیست که تنها 10% از ایمیل های تبلیغاتی ارسال شده خوانده می شوند، در حالیکه ۹۸% از پیامک های تبلیغاتی باز شده و خوانده می شوند. بنابراین مشتریان شما حتما پیامک ارسالیتان را مطالعه خواهند نمود.

از کجا باید شروع کرد؟

استفاده از بازایابی پیامکی می تواند نام شما را معتبر سازد و پس از مدتی نام گالری شما را به عنوان یک "برند" در میان اهالی هنر مطرح سازد. همچنین استفاده از سامانه ارسال پیام کوتاه بسیار کم هزینه و مقرون به صرفه است. هزینه ی ارسال یک پیامک از چاپ و عرضه تراکت، بروشور، به روز رسانی وبسایت، چاپ بنر تبلیغاتی و ... بسیار کم تر می باشد و در عین حال تاثیر گذاری و فراگیری بهتری دارد. حال این سوال برایتان پیش می آید که از کجا می توان شروع کرد؟

در ابتدا می توانید با استفاده از سامانه ارسال پیام کوتاه گالری خود را تبلیغ نمایید. تنها کافی است که پیامک هایی به محدودۀ فعالیت خود و یا به کسانی که فعالیت آن ها به امور هنری مربوط می شود،ارسال کنید و از مخاطبان بخواهید به اشتراک پیامکی شما بپیوندند (مطمئنا اپراتور ارائه کننده ی سامانه پیام کوتاه شما، دارای بانک تلفن مخصوصی جهت ارسال پیامک های شما می باشد). البته توصیه می شود تا این نوع تبلیغات را به صورت محدود انجام دهید، زیرا ارسال مکرر پیامک‌های تبلیغاتی بدون اجازه ی مخاطبین می تواند باعث ایجاد مزاحمت شود یا حتی در جهت عکس عمل کند . همچنین شما می توانید خبرنامه ی خود را در قسمت پایین بروشورها و بنرهایی که چاپ می شود تبلیغ نمایید. از دیگر روش های تبلیغ خبرنامه ی پیامکی می توان به قرار دادن شماره مخصوص خبرنامه ی خود در وبسایت گالری یا شبکه های اجتماعی مربوط، روزنامه و مجلات اشاره کرد.

اما بازاریابی پیامکی به چه صورتی کار می کند؟ در ابتدا به یک کلمه ی کلیدی و یک خط اختصاصی برای خبرنامه ی گالری خود احتیاج دارید. کلمه ی کلیدی شما باید ساده باشد و بهتر است که یادآور فضای گالری شما باشد تا به راحتی یاد مشتریان شما بماند (حتی می توانید یک عدد را به عنوان کلمه ی اختصاصی خود انتخاب کنید) مشتریان شما می توانند با ارسال کلمه ی کلیدی به خط اختصاصی خبرنامه گالری به اشتراک آن در بیایند. پس از آن شما می توانید تمامی اخبار، رویداد ها و وقایع، تخفیف ها و آنچه را که برای بازاریابی و تبلیغات خود در نظر گرفته اید را برای آن ها ارسال نمایید.

مزایا و کاربردهای پیامک برای گالری ها

کاربردهای پیامک برای یک گالری چیست؟

پیامک های تبلیغاتی به دلیل محدود بودن تعداد کاراکترها ( ۱۶۰ کاراکتر به زبان انگلیسی و ۷۰ کاراکتر به زبان فارسی ) باید کوتاه، جذاب و تاثیر گذار باشند . بهترین و تاثیرگذارترین پیامک های تبلیغاتی آن هایی هستند که بسیار سریع پیشنهادات و اخبار مربوط را به مخاطبین ارائه می کنند. هرچقدر اطلاعات شما از مشتریان بیشتر باشد، پیامک ارسالی می تواند شخصی تر و صمیمانه تر باشد.

در بالا متوجه این شدیم که چرا پیامک برای تبلیغ یک گالری عالی است … اما دقیقاً چه چیزهایی را می‌توان به مشتری پیامک کرد؟ در جواب باید گفت که یک گالری می‌تواند استفاده‌های بسیار متنوعی از پیامک داشته باشد. در اینجا چند روش خوب برای استفاده از پیامک را برای یک گالری بازگو خواهیم کرد که با استفاده از این روش‌ها مطمئن می‌شوید که مشتریان باز هم به سراغ شما خواهند آمد.

تبلیغ گالری:

شما می‌توانید با استفاده از پیامک به تبلیغ گالری خود بپردازید. کافی است یک پیامک به محدودۀ فعالیت خود ارسال نمائید و از مخاطبان بخواهید به اشتراک پیامکی شما بپیوندند. البته بهتر است این نوع تبلیغات محدود باشد، زیرا ارسال مکرر پیامک‌های تبلیغاتی بدون گرفتن اجازۀ مخاطب می‌تواند باعث ایجاد مزاحمت شود.

گالری بخارا، بزرگترین حامی هنرهای تجسمی در ایران

رویدادها:

مسلما تمامی کاربری یک گالری به رویدادها و وقایعی مربوط است که در آن اتفاق می افتد. شما می توانید تنها با ارسال یک پیامک به مشتریان خود آنها را از نمایشگاه هایی که برگزار می کنید مطلع سازید و در طول مدت برگزاری این گالری ها، این رویداد ها را به آنها یاد آوری نمایید. مطمئنا کسانی که به عضویت خبرنامه ی شما در آمده اند از پیامک های شما استقبال خواهند کرد.

دومین نمایشگاه عکس "تهران" – از 1 دی ماه لغایت 7 دی ماه در گالری بخارا

مهمانان ویژه:

اگر نمایشگاهی برگزار می کنید که علاوه بر هنرمندانی که در آن آثار خود را در معرض نمایش قرار داده اند، هنرمندان معروف دیگری نیز به عنوان مهمان در آن حضور دارند، می توانید با ارسال یک پیامک مخاطبان خود را از این موضوع مطلع سازید. در بیشتر مواقع این گونه خبر رسانی ها همواره مورد استقبال مشتریان واقع می شود.

نمایشگاه مجسمه سازی سعید رهبری از 1 دی لغایت 7 دی – مهمان ویژه آیدین آغداشلو – گالری بخارا

ارسال دعوتنامه:

اگر قصد برگزاری نمایشگاه خاصی را دارید، می توانید با استفاده از سامانه ارسال پیام کوتاه مهمان ویژه ی خود را به افتتاحیه و یا اختتامیه نمایشگاه خود دعوت نمایید و از آنها به طور رسمی بخواهید که در این نمایشگاه شرکت نمایند.

هنرمند محترم، آقای سعید رهبری

از جنابعالی برای شرکت در مراسم رونمایی از تندیس پرویز تنوالی در گالری بخارا دعوت به عمل می آوریم. منتظر حضور گرمتان هستیم - گالری بخارا

برگزاری نمایشگاه:

اگر می خواهید که نمایشگاهی به مناسبت خاصی برگزار نمایید می توانید به راحتی با استفاده از سرویس پیام کوتاه هنرمندان، دانشجویان و علاقه مندان را به شرکت در این نمایشگاه دعوت نمایید.

نمایشگاه پوستر سازی با موضوع "زندگی ماشینی" – علاقه مندان می توانند تا 20 دی ماه نسبت به ارسال آثارشان اقدام نمایند – گالری بخارا

* * *

 سعی کردیم در این مطلب یک راهنمای مختصر اما مفید از بازاریابی پیامکی برای گالری ها و هنرمندان را به شما ارائه دهیم. شکی نیست که آنچه در بالا گفته شد تنها یک چشم‌انداز کوچک از پتانسیل بالای بازاریابی پیامکی و کاربردهای آن است. در مطالب بعدی نگاهی می‌کنیم به نحوۀ استفاده گالری های خارجی از سامانه ارسال پیام کوتاه و موفقیتی که از طریق آن به دست آورده‌اند. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم مطالب وبلاگ ما را دنبال کنید.

در صورتی که به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید یا سوالی برایتان پیش آمده است، با بخش پشتیبانی ملی‌پیامک به شماره تلفن 02188003373 تماس بگیرید.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید
بدون دیدگاه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!
ارسال دیدگاه

ارسال پیامک از اینترنت

ارسال و دریافت پیامک تکی و انبوه با شماره های اینترنتی
مشاهده تعرفه ها فعالسازی در کمتر از 1 دقیقه

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.
شرایط و قوانین را مطالعه کرده و قبول دارم.

پنل خود را انتخاب کنید